صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: گرین کارت قرمز سفید قرمز اتریش

Junior Member

پیش فرض گرین کارت قرمز سفید قرمز اتریش

گرین کارت قرمز سفید قرمز اتریش به چه کسانی داده می شود ؟ به چه صورت است؟

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

پیش فرض پاسخ : گرین کارت قرمز سفید قرمز اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboubeha نمایش پست ها
    گرین کارت قرمز سفید قرمز اتریش به چه کسانی داده می شود ؟ به چه صورت است؟
    ویزای ROT-WIESS-ROT به کسانی داده میشه که درسشون رو در اتریش تموم کردن و در مدت تعیین شده توسط اداره اقامت و اداره کار تونستن کار مرتبط با رشتشون رو پیدا کنن که حداقل درآمدش هم باید بالای ( فکر میکنم و مطمئن نیستم ) 27000 یورو در سال باشه
    در این صورت میتونن درخواست این ویزا رو بدن و بعد از گذشت 3 یا 4 سال میتونن ویزای نوع WEISS- BLAU بگیرن که تقریبا از حقوق و مزایای یک شهروند میتونن برخوردار باشن

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

دقیقا سبحان عزیز درست میگن. من بعد از تلاش زیاد بالاخره با مسول این موضوع تو اداره مهاجرت اتریش (سرپرستی اتباع خارجی در وزارت خارجه) ارتباط برقرار کردم و یک لینک داد که خلاصش میشه مطالب زیر:
    اگر شخصی درسش در اتریش تمام بشه و ستوات تحصیلش زیر ۵ سال باشه و در استخدام شرکتی بزرگ یا بین المللی و در کل بالای ۵۰۰ پرستل در اتریش دربیاد و حداقل ماهانه ۲۰۰۰ یورو درمد داشته باشه میتونه این کارت رو برای خود و همسر و فرزندان درخواست بده و ظرف بیست روز کاری تحویل بگیره و درصورتیکه اون شرکت ضمانت کتبی در قبال ادامه کار این شخص رو بکنه میتونه از اول کارت آبی سفید بگیره. اگر شخص استخدام یک محل معمولی ولی مرتبط با رشتش دربیاد، سنوات تحصسلش درصورتیکه در هنگام تحصیل کار قانونی نکرده باشه، نصف حساب شده و بعد از رسیدن سنوات به ۵ سال تمام و قرارداد کاری، میتونه کارت قرمز سفید را بگیره. این یعنی اگر کسی در اتریش لیسانس بخونه و با احتساب زبان و سه سال تحصیل کلا ۵ سال درس خونده باشه و کار نکرده باشه، سنواتش میشه ۲.۵ سال که اگر ۲.۵ سال هم کار (چه مرتبط و چه غیر مرتبط ولی کلا قانونی) بکنه که سنواتش بشه ۵ سال (در این حالت میزان حقوق دریافتی مهم نیست) و بعدش کار مرتبط بگیره میتونه این کارت رو بگیره و درصورتیکه اون کاردرآمدش بالای ۳۵۰۰۰ یورو در سال باشه از اول میتونه کارت آبی سفید بگیره. این طور که من فهمیدم این بخش از قانون بیش از ۲۸۰ ماده و تبصره داره که بهتره شما اول درس رو بخونی و بعدش کار رو بگیری و اونوقت میتونی با کمک یک وکیل اتریشی خوب کار اقامت رو یکسره کنی و به مرادت برسی. موفق باشید.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaman نمایش پست ها
    دقیقا سبحان عزیز درست میگن. من بعد از تلاش زیاد بالاخره با مسول این موضوع تو اداره مهاجرت اتریش (سرپرستی اتباع خارجی در وزارت خارجه) ارتباط برقرار کردم و یک لینک داد که خلاصش میشه مطالب زیر:
    اگر شخصی درسش در اتریش تمام بشه و ستوات تحصیلش زیر ۵ سال باشه و در استخدام شرکتی بزرگ یا بین المللی و در کل بالای ۵۰۰ پرستل در اتریش دربیاد و حداقل ماهانه ۲۰۰۰ یورو درمد داشته باشه میتونه این کارت رو برای خود و همسر و فرزندان درخواست بده و ظرف بیست روز کاری تحویل بگیره و درصورتیکه اون شرکت ضمانت کتبی در قبال ادامه کار این شخص رو بکنه میتونه از اول کارت آبی سفید بگیره. اگر شخص استخدام یک محل معمولی ولی مرتبط با رشتش دربیاد، سنوات تحصسلش درصورتیکه در هنگام تحصیل کار قانونی نکرده باشه، نصف حساب شده و بعد از رسیدن سنوات به ۵ سال تمام و قرارداد کاری، میتونه کارت قرمز سفید را بگیره. این یعنی اگر کسی در اتریش لیسانس بخونه و با احتساب زبان و سه سال تحصیل کلا ۵ سال درس خونده باشه و کار نکرده باشه، سنواتش میشه ۲.۵ سال که اگر ۲.۵ سال هم کار (چه مرتبط و چه غیر مرتبط ولی کلا قانونی) بکنه که سنواتش بشه ۵ سال (در این حالت میزان حقوق دریافتی مهم نیست) و بعدش کار مرتبط بگیره میتونه این کارت رو بگیره و درصورتیکه اون کاردرآمدش بالای ۳۵۰۰۰ یورو در سال باشه از اول میتونه کارت آبی سفید بگیره. این طور که من فهمیدم این بخش از قانون بیش از ۲۸۰ ماده و تبصره داره که بهتره شما اول درس رو بخونی و بعدش کار رو بگیری و اونوقت میتونی با کمک یک وکیل اتریشی خوب کار اقامت رو یکسره کنی و به مرادت برسی. موفق باشید.
    ممنون از توضیحتون. میشه این لینک رو برای ما هم بذارید تا بخونیم؟
    دوتا نکته:
    اول اینکه منظور از شرکت بین المللی یا بزرگ با بیش از 500 پرسنل، میتونه شامل دانشگاهها هم بشه؟ مثلن یکی
    توی دانشگاه مشغول به کار بشه.
    دوم اینکه اصن این کارت قرمز سفید قرمز معنیش چیه؟ اقامت دائم اینه یا اون آبیه؟

راستش چون همون موقع خوندم و بستمش و یادم نیست دیگه لینک رو مجبور شدم همینجا شرح بدم. در مورد کمپانی های بزرگ اشاره شده به یک بیزینس درآمدزا برای کشور (مثلا اگر کسی بره تو A1 کار کنه میشه مفهوم نظر اونها). کارت قرمز سفید به معنای اقامت دایم با یکسری محدودیت هست ولی آبی سفید در کل اتحادیه اروپا اجازه کار و زندگی میده و ... موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

راستش چون همون موقع خوندم و بستمش و یادم نیست دیگه لینک رو مجبور شدم همینجا شرح بدم. در مورد کمپانی های بزرگ اشاره شده به یک بیزینس درآمدزا برای کشور (مثلا اگر کسی بره تو A1 کار کنه میشه مفهوم نظر اونها). کارت قرمز سفید به معنای اقامت دایم با یکسری محدودیت هست ولی آبی سفید در کل اتحادیه اروپا اجازه کار و زندگی میده و ... موفق باشید.
    در کل چیزی که اینجا من میبینم وقتی درس تموم میشه میتونین در مدتی که بین 6 ماه تا 1 سال هست دنبال کار مرتبط بگریدن و وقتی پیدا کردین میتونین برین و درخواست ویزای سفید قرمز بدین به شرطی که از حداقل درآمد کمتر نباشه
    و بعد از مدت مشخص روال کار طی میشه و کم کم به پاس میرسید که البته راه طولانی هست و آسون نیست
    پیدا کردن همین کار با سقف درآمدی معیت خیلی کار دشواری هست و خیلی ها بعد از 2-3 سال میتونن همچین کاری پیدا کنن
    همه چی بستگی به مهارت در اون زمینه خاص داره

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

این زمان برای یکسری رشته ها مثل آی تی و کامپیوتر و الترونیک و ژنتیک و ... مدت مجاز برای کاریابی ۲ سال است.

Junior Member bahram_ آواتار ها

این زمان برای یکسری رشته ها مثل آی تی و کامپیوتر و الترونیک و ژنتیک و ... مدت مجاز برای کاریابی ۲ سال است.
    دورد به شما
    دوست عزیز برای رشته های مرتبط به فیزیک این مدت زمان چقدر هست؟
    " آدم ها تهی از توانایی نیستند,تهی از اراده اند" (ویکتور هوگو)

ببخشید, والا در زمینه رشته فیزیک تحقیق نکرده ام.

سلام
    مرسی از راهنماییتون
    حالا اگر کسی ازدواج کنه چی؟نوع اقامتش چه نوعی میشه یا بستگی به نوع اقامت فردی که با اون ازدواج میکنه داره؟
    کار پیدا کردن در این شرایط ک همسر فردی که در اتریش اقامت داره بشی راحتتره یا فرقی نداره با کار کردن با ویزای تحصیل؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)