صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 56

موضوع: انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در نیوزیلند

پیش فرض پاسخ : تجربیات سفر و زندگی در نیوزلند

نقل قول نوشته اصلی توسط falcon1 نمایش پست ها
    سلام
    چند سوال داشتم
    1-میشه راهنمایی کنید ارزون ترین بلیط برای نیوزلند حدودن چقدره و چند توقف داره؟
    2-یه دانشجو وقتی میخاد بیاد نیوزلند وسیله زیاد داره(بیشتر از حد مجاز هواپیما)چیکار باید کرد؟
    3-چیزی هست که توصیه میکنید بیاره یه نفر با خودش؟چی توصیه میکنید نیاره؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    1- تنها خط هوایی که مستقیماً (البته با توقف) بلیط برای آکلند دارند خط هوایی امارات است. اگر دفتر امارات در ایران، بلیط ها را با دلار دولتی می فروشد به احتمال زیاد به صرفه باشد.
    2- باز هم بستگی دارد که چقدر اضافه بار دارد اگر مثلا چند صد کیلو باشد بهتر است از طریق کشتی ارسال کند اگر کم باشد شاید پست معمولی مناسب باشد
    3- بستگی دارد که تنها باشد یا با خانواده؛ خانه می خواهد اجاره کند یا خوابگاه می رود. اهل پخت و پز هست یا نه؛ این جا همه چیز خیلی گران است برای اینکه قیمت دستتان بیاید بد نیست به سایت فروشگاه های زنجیره ای مانند زیر یه نگاهی بکنید بعد تصمیم بگیرید با توجه به نیازتان و بار مجازتان:
    1-
    http://shop.countdown.co.nz/
    2-
    http://www.thewarehouse.co.nz
    3-
    http://mymarket.co.nz/index.php?rout...%29=13=Markets
    این هم قیمت های بعضی از خواربار ایرانی در یک فروشگاه ایرانی است
    4-
    http://www.trademe.co.nz/
    این هم وب سایت اول خرید و فروش اینترنتی در نیوزلند است

Junior Member

ممنون از راهنمایی
    من پسرم و تنها،از نظر قیمت خوابگاه فکر کنم مناسب تر باشه درسته؟ اهل پخت و پز اگه وقت داشته باشم،در این چی لازمه؟
    بار شاید حدود 100 کیلو تا 150 کیلو بشه

Junior Member

سلام
    یه سوال دیگه
    بردن مجموعه نرم افزار(مثلا مجموعه نرم افزاری پرند یا گردو) به نیوزیلند مشکل داره؟بخاطر قوانین کپی رایت؟

ممنون از راهنمایی
    من پسرم و تنها،از نظر قیمت خوابگاه فکر کنم مناسب تر باشه درسته؟ اهل پخت و پز اگه وقت داشته باشم،در این چی لازمه؟
    بار شاید حدود 100 کیلو تا 150 کیلو بشه
    از آنجا که ما به صورت خانواده هستیم و خانه اجاره کرده ایم لذا خیلی اطلاعاتی در مورد سطح کیفیت خوابگاههای آنجا ندارم ولی برای مقایسه قیمت می توانید با مشابه اتاق یا آپارتمان هایی که به صورت اجاره در وب سایت Trademe است مقایسه کنید و تصمیم بگیرید.
    این که در آشپزخانه های خوابگاه چه جور امکاناتی هست را من مطلع نیستم ولی کلاً ظروف آشپزخانه اعم از بشقاب و ماهی تابه و قابلمه و مشابه آن، پلوپز چنانچه دارید و مشکل بار ندارید همراه بیاورید بد نیست. همانطور که گفتم اگر وسیله ای را در ایران دارید و مشکل بار هم ندارید و با توجه به قیمت هایی که در وب سایتها دیدید به صرفه است با خود بیاورید.
    خیلی توصیه نمی کنم خشکبار به جز سبزی خشک اینا با خودتان بیاورید از آوردن هر گونه فرآورده لبنی یا دانه های خام گیاهی (فرآوری نشده) یا میوه جات خودداری کنید. زعفران هم در صورتی که استفاده می کنید بیاورید. قرص های سرماخوردگی، مسکن یا پماد های سوختگی یا مشابه آن به میزان ضروری (نه خیلی زیاد که مشکل گمرک پیدا کنید).
    برای اینکه بدانید چه وسایلی ممکن است در گمرک نیوزلند مشکل ساز شود حتماً وب سایت گمرک مراجعه کنید.
    حتماً فرم هایی که داخل هواپیما به منظور اظهارنامه گمرکی داده می شود صادقانه و حتی کمی محافظه کارانه پر نمایید.
    برای حمل دریایی واحد اندازه گیری از کیلو گرم به متر مکعب تغییر می یابد و به نظرم (مطمئن نیستم) ولی اگر حدود دو سه متر مکعب به بالا وسیله داشته باشید هزینه انتقال به صرفه می شود
    در وزن های پایین، حتماً پست را بررسی کنید. هزینه اضافه بار هواپیما بسیار گران است.
    تمام موارد فوق فقط پیشنهاد است و منوط به بررسی مجدد است

Junior Member

سلام
    ممنون آقا یا خانم raahnamaaee
    از پست من سوال کردم جوابشون خیلی جالب بود
    پرسیدم اگه بخواهم مقداری وسیله مثلا کتاب و خورده ریز به اندازه مثلا 100 کیلو پست کنم هزینش چقدر میشه؟گفتند شما بسته بیش از 10 کیلو نمیتونی پست کنی و باید 10 بسته 10 کیلویی بشه با 10نام فرستنده و 10 نام گیرنده!!!!!!!!!

نه من دو سه باری که اومدم گیری نمیدن اما به هر حال بهتره که از سی دی های آرم دار نباشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Raahnamaaee نمایش پست ها
    از آنجا که ما به صورت خانواده هستیم و خانه اجاره کرده ایم لذا خیلی اطلاعاتی در مورد سطح کیفیت خوابگاههای آنجا ندارم ولی برای مقایسه قیمت می توانید با مشابه اتاق یا آپارتمان هایی که به صورت اجاره در وب سایت Trademe است مقایسه کنید و تصمیم بگیرید.
    این که در آشپزخانه های خوابگاه چه جور امکاناتی هست را من مطلع نیستم ولی کلاً ظروف آشپزخانه اعم از بشقاب و ماهی تابه و قابلمه و مشابه آن، پلوپز چنانچه دارید و مشکل بار ندارید همراه بیاورید بد نیست. همانطور که گفتم اگر وسیله ای را در ایران دارید و مشکل بار هم ندارید و با توجه به قیمت هایی که در وب سایتها دیدید به صرفه است با خود بیاورید.
    خیلی توصیه نمی کنم خشکبار به جز سبزی خشک اینا با خودتان بیاورید از آوردن هر گونه فرآورده لبنی یا دانه های خام گیاهی (فرآوری نشده) یا میوه جات خودداری کنید. زعفران هم در صورتی که استفاده می کنید بیاورید. قرص های سرماخوردگی، مسکن یا پماد های سوختگی یا مشابه آن به میزان ضروری (نه خیلی زیاد که مشکل گمرک پیدا کنید).
    برای اینکه بدانید چه وسایلی ممکن است در گمرک نیوزلند مشکل ساز شود حتماً وب سایت گمرک مراجعه کنید.
    حتماً فرم هایی که داخل هواپیما به منظور اظهارنامه گمرکی داده می شود صادقانه و حتی کمی محافظه کارانه پر نمایید.
    برای حمل دریایی واحد اندازه گیری از کیلو گرم به متر مکعب تغییر می یابد و به نظرم (مطمئن نیستم) ولی اگر حدود دو سه متر مکعب به بالا وسیله داشته باشید هزینه انتقال به صرفه می شود
    در وزن های پایین، حتماً پست را بررسی کنید. هزینه اضافه بار هواپیما بسیار گران است.
    تمام موارد فوق فقط پیشنهاد است و منوط به بررسی مجدد است
    ---
    یکی از راهها freight کردن هست که وقتی بلیط گرفتید میتونید چند روز قبل از پرواز برید گمرک و بارهاتون رو فریت کنید اینو میتونید از دفتر هواچیمایی امارات بپرسید فکر کنم حدودا کیلیویی چهار تومن باشه.

Junior Member

سلام
    دوست عزیز raahnemaaee
    جایی توی وسایلی که پیشنهاد دادین کسی با خودش بیاره گفتین: "قرص های سرماخوردگی، مسکن یا پماد های سوختگی یا مشابه آن به میزان ضروری (نه خیلی زیاد که مشکل گمرک پیدا کنید)"
    یه سوال برام پیش اومد،خیلی از کشورها اگر از شخصی قرص مسکن مثلا استامینوفن توی فرودگاه بگیرن جرم محسوب میشه و هم زندان داره هم جریمه هم مشکل ویزا پیدا میکنه.نیوزیلند از این قانون مستثنی است؟کسی اطلاعی داره؟

سلام
    دوست عزیز raahnemaaee
    جایی توی وسایلی که پیشنهاد دادین کسی با خودش بیاره گفتین: "قرص های سرماخوردگی، مسکن یا پماد های سوختگی یا مشابه آن به میزان ضروری (نه خیلی زیاد که مشکل گمرک پیدا کنید)"
    یه سوال برام پیش اومد،خیلی از کشورها اگر از شخصی قرص مسکن مثلا استامینوفن توی فرودگاه بگیرن جرم محسوب میشه و هم زندان داره هم جریمه هم مشکل ویزا پیدا میکنه.نیوزیلند از این قانون مستثنی است؟کسی اطلاعی داره؟
    البته لیست اقلام محدودیت دار در سایت گمرک نیوزلند ذکر شده است ولی به نظر می رسد قرصی که روی آن بیشتر حساسیت باشد نوع کدئین دار آن است ما استامینوفن عادی آوردیم و مشکلی نداشتیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در نیوزیلند

سلام به همه.

عجیبه اینجا این قدر سوت و کوره. من خودم به عنوان یه تازه وارد کلی سوال دارم. امروز تو سایت بیوسکیوریتی www.biosecurity.govt.nz نوشته بود که چه چیزایی ممنوع هست و یا حتی ممکنه جریمه داشته باشه.

از بین دوستانی که رفتن کسی بوده که به پسته و گردو، ... که کیلویی خریده باشه یعنی وکیوم کارخونه نباشه گیر داده باشن؟ اخه تو سایت نوشته فقط باید بگین چی دارین ننوشته که نیارین واسه استفاده شخصی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)