صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 56

موضوع: انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در نیوزیلند

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در نیوزیلند

نقل قول نوشته اصلی توسط Marzieh_84 نمایش پست ها
    سلام به همه.

عجیبه اینجا این قدر سوت و کوره. من خودم به عنوان یه تازه وارد کلی سوال دارم. امروز تو سایت بیوسکیوریتی www.biosecurity.govt.nz نوشته بود که چه چیزایی ممنوع هست و یا حتی ممکنه جریمه داشته باشه.

از بین دوستانی که رفتن کسی بوده که به پسته و گردو، ... که کیلویی خریده باشه یعنی وکیوم کارخونه نباشه گیر داده باشن؟ اخه تو سایت نوشته فقط باید بگین چی دارین ننوشته که نیارین واسه استفاده شخصی.
    همانطور که گفتید شرط اولیه اعلام هر چیزی که دارید (صادقانه و حتی محافظه کارانه) در کارت گمرک است. اما باید بدانید از آوردن هر گونه میوه، دانه میوه، لبنیات (مخصوصاً ساخت ایران)، عسل خودداری کنید. خشکباری که ترجیحاً بسته بندی مناسب داشته باشد و ترجیحاً نمک سود شده باشد در حد نیاز شخصی مشکلی ندارد. سبزی خشک ترجیحاً با بسته بندی مناسب هم اگر شامل دامنه قابل کاشت گیاه نباشد مشکلی ندارد. دارو نیز به شرط اعلام کردن و در حد نیاز شخصی چند سال اقامتتان مشکلی ندارد (البته اگر نسخه پزشک را همراه داشته باشید ضرر نمی کنید) گمرک نسبت به محصولات چوبی ، یا ساخته شده از اجزای حیوانات حساس است (در آوردنشان کمی احتیاط کنید). مثلاً حتی از شما خواهند پرسید که آیا کفشهایی که احتمالاً داخل بارتان است به گل خشک یا خاک آغشته است یا نه؟
    در ضمن شما هم کمی از شرایطتتان بگویید، چه رشته ای هستید؟ بورس دارید؟ کدام دانشگاه؟ مراحل ویزایتان چقدر طول کشید؟ تا بقیه دوستان هم استفاده کنند

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در نیوزیلند

نقل قول نوشته اصلی توسط Marzieh_84 نمایش پست ها
    سلام به همه.

عجیبه اینجا این قدر سوت و کوره. من خودم به عنوان یه تازه وارد کلی سوال دارم. امروز تو سایت بیوسکیوریتی www.biosecurity.govt.nz نوشته بود که چه چیزایی ممنوع هست و یا حتی ممکنه جریمه داشته باشه.

از بین دوستانی که رفتن کسی بوده که به پسته و گردو، ... که کیلویی خریده باشه یعنی وکیوم کارخونه نباشه گیر داده باشن؟ اخه تو سایت نوشته فقط باید بگین چی دارین ننوشته که نیارین واسه استفاده شخصی.
    جناب راهنمایی کامل توضیح دادن. برای من هم به پسته و ... کیلویی و باز گیر ندادن. من حتی لواشک و آلبالو و توت و انجیر خشک دست ساز هم داشتم. همه رو لیست کرده بودم توی یک برگه. ازم گرفت نگاه کرد فقط از لواشک پرسید که این دقیقا چیه و گفت اکیه. کلا به هر چیزی که کوچکترین شک هم دارید دیکلر کنید دیگه مشکلی پیش نمیاد و فوقش اینه خیلی مودبانه میگن این ممنوعه. در مجموع راحت تر از اون چیزی بود که فکر میکردم البته به شرط دیکلر.
    مهرداد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Raahnamaaee نمایش پست ها
    همانطور که گفتید شرط اولیه اعلام هر چیزی که دارید (صادقانه و حتی محافظه کارانه) در کارت گمرک است. اما باید بدانید از آوردن هر گونه میوه، دانه میوه، لبنیات (مخصوصاً ساخت ایران)، عسل خودداری کنید. خشکباری که ترجیحاً بسته بندی مناسب داشته باشد و ترجیحاً نمک سود شده باشد در حد نیاز شخصی مشکلی ندارد. سبزی خشک ترجیحاً با بسته بندی مناسب هم اگر شامل دامنه قابل کاشت گیاه نباشد مشکلی ندارد. دارو نیز به شرط اعلام کردن و در حد نیاز شخصی چند سال اقامتتان مشکلی ندارد (البته اگر نسخه پزشک را همراه داشته باشید ضرر نمی کنید) گمرک نسبت به محصولات چوبی ، یا ساخته شده از اجزای حیوانات حساس است (در آوردنشان کمی احتیاط کنید). مثلاً حتی از شما خواهند پرسید که آیا کفشهایی که احتمالاً داخل بارتان است به گل خشک یا خاک آغشته است یا نه؟
    در ضمن شما هم کمی از شرایطتتان بگویید، چه رشته ای هستید؟ بورس دارید؟ کدام دانشگاه؟ مراحل ویزایتان چقدر طول کشید؟ تا بقیه دوستان هم استفاده کنند

ممنون از پاسختون
    من دانشگاه اتاگو سیستم های اطلاعاتی برای دکتری میرم. بورس داشتم و ویزام از اکتبر ۲۰۱۲ تا فوریه ۲۰۱۳ طول کشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mesa1014 نمایش پست ها
    جناب راهنمایی کامل توضیح دادن. برای من هم به پسته و ... کیلویی و باز گیر ندادن. من حتی لواشک و آلبالو و توت و انجیر خشک دست ساز هم داشتم. همه رو لیست کرده بودم توی یک برگه. ازم گرفت نگاه کرد فقط از لواشک پرسید که این دقیقا چیه و گفت اکیه. کلا به هر چیزی که کوچکترین شک هم دارید دیکلر کنید دیگه مشکلی پیش نمیاد و فوقش اینه خیلی مودبانه میگن این ممنوعه. در مجموع راحت تر از اون چیزی بود که فکر میکردم البته به شرط دیکلر.
    ممنون که تجربه تون رو به اشتراک گذاشتین چون شنیده بودم حتما باید از این بسته بندی های کارخونه ای باشه. کیلویی بخریم راحت تره من هم توت و انجیر در نظرم بود ولی ترسیدم گیر بدن .

پیش فرض پاسخ : تجربیات سفر و زندگی در نیوزلند

سلام،
    از بین دوستان کسی تحقیقی انجام داده که بهترین سرویس یا شرکت برای پست کردن بسته های حدود 10 کیلوگرم از ایران به آکلند چی هست؟
    ممنونم.

پیش فرض پاسخ : تجربیات سفر و زندگی در نیوزلند

نقل قول نوشته اصلی توسط hamlet1 نمایش پست ها
    سلام،
    از بین دوستان کسی تحقیقی انجام داده که بهترین سرویس یا شرکت برای پست کردن بسته های حدود 10 کیلوگرم از ایران به آکلند چی هست؟
    ممنونم.
    سلام من شنیدم تا 10 کیلو را میشه با DHL فرستاد.

Junior Member

سلام به همگی ... منم برگشتم یه کم کمک دوستان رو با به اشتراک گذاشتن تجربه خودم جواب بدم . (هر چند می دونم نمی شه)
    من پروازم با مالزی ایرلاین بود به اکلند که ۱۱ شب رسید. ۷ صبح فرداش هم به دانیدن پرواز داشتم با نیوزلند ایر. توی فرودگاه یه جایی هست به اسم viewing deck که همه خوابیده بودن که ما هم چند تا صندلی به هم چسبوندیم و خوابیدیم البته یخ زدیم !!!!
    خوب بریم سر ایمیگریشن و گمرک:
    من همه وسایلی که می خواستم بیارم رو مرتب بر اساس نوعشون مرتب کرده بودم و همه خوردنی ها رو یه جا گذاشته بودم تو فرم دکلیر هم نوشتم. باجه پاسپورت که اولی بود گفت چه دارویی اوردی که من سرما خوردگی ، استامینفون ، انتی بایوتیک داشتم و گفتم که اینا رو دارم گفت اکی
    . دومی که بعد از این بود که بار رو تحویل گرفته بودیم در مورد کفش پرسید که من کفش کوه نوردی و اینا نداشتم ولی گفتم که کفش ورزشی معمولی دارم ولی باهاش جنگل ، اینا نرفتم. بعد گفت خوردنی چیا داری که خودش نوشت تو فرمم بعد گفت واسه خوردنی ها برو باجه ۲. اونجا هم یه نگاه انداخت و فقط گفت یامی!!!!!! بعد بقیه چمدونا رو از اکس ری رد کرد و تمام ....
    راستی اگه تعداد چمدان هاتون بیشتز از دو تاست اصلا فکر تاکسی نباشید یا برنامه اتوبوس چک کنین یا شاتل فرودگاه رو که انگار ان لاین هم میشه بوک کرد. تاکسی از فرودگاه دانیدن تا مرکز شهر ۹۰ دلار بود که البته من با همسرم با ۴ تا چمدون باید دو تا می گرفتیم ولی با شاتل با ۴۰ تا رسیدیم هتل.

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

گوشی های موبایل ایران با سیم کارت های نیوزیلند کار می کند؟
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط abola نمایش پست ها
    مال ما که کار کرد!

نقل قول نوشته اصلی توسط abola نمایش پست ها
    نوکیا منم کار کرد. تا حالا نشنیدم کار نکرده باشه.
    مهرداد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)