صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 56

موضوع: انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در نیوزیلند

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در نیوزیلند

سلام.وسابل برقی آشپزخونه یا مثلا سشوار اونجا کار میکنه؟برقشون 220 ولت هست؟تبدیل دو به سه با خودمون بیاریم واسه پریز ها؟

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه اوتاگو( University Of Otago ) و مسائل مرتبط

در مورد لباس گرم:

از این لباس خوشگلا که ایران میپوشیم اگر میخواین بیارین بیارین ولی ممکنه فقط به در بهار و تابستون بخوره....اینجا لباس خیلی گرم میخواد و فکر خرید از اینجا نکنین...مارکهایی مثل columbiaو salomon یا High tech رو که دوتای اولی توی تهران و اصفهان نمایندگی دارن رو بسیار توصیه میکنم...کفش های شبیه کفش کوهنوزدی خیلی میپوشن چون شهر تپه ماهوره و وقتی سرد باشه یخ میزنه و لیززززززززززز....... اگر هم مسیر مالزی رو انتخاب کردین که من میتونم آدرستون بدم و یه کم چشماتون رو ببندین و پول بدین اما یکبار واسه چند سال لباس خوب و گرم و خوشگل و خوش قیافه بپوشین که بسیار عاقلانه است اما همون دوتا مارک اولب رو بگیرن حله

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه اوتاگو( University Of Otago ) و مسائل مرتبط

و اما خوراکی...

واردات هرچیز هسته دار ممنوعه ولی روی سایتشون میتونین چک کنین
    سبزی خشک آزاده (یک خروار بیارین که پشیمون نشین هم واسه آش رشته هم واسه قرمه سبزی و غیره)
    زعفران آزاده و بیارین که اینجا کیمیاست
    زرشک آزاد
    پسته بادوم گردو بیارین به مقدار لازم البته اینجا هست
    غذا اصلا نمیزارن بیارین حتی سبزی هم اگه سزخ کرده باشین هم میگیرن
    هرچی که دارین رو مرتب بچینی و مدام کیسه پلاستیک نکنین که من ویدئو از هموطنای ایرانی دیدم که به همین خاطر قاطی پاتی بودن خیال کردن چیزی قایم کردن و زندگیشون رو ریختن بیرون
    هرچی دارین رو با دقت توی اوون فرمه که توی پرواز میدن تیک بزنین... به ما گفت چی دارین و من خوراکی ها رو گفتم....البته همه رو از قبل یه جا توی یه کیف کوچیکتر گذاشته بودم و گفت کو؟ نشونش دادم و گفت برو و خیلی مودبانه برخورد کرد اما یه عربه رو قشنگ شخم کردن
    یکی از بهترین اققوامی هستن که من توی عمرم دیدن و خیلی گرم و مودب پس اصلا ناراحت چیزی نباشین

من دیگه چیزی به مخم نمیرسه هرچی یاتون اومد بپرسین تا جواب بدم

ApplyAbroad Senior Veteran
    hediye119 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در نیوزیلند

نقل قول نوشته اصلی توسط kajalrahimian نمایش پست ها
    سلام.وسابل برقی آشپزخونه یا مثلا سشوار اونجا کار میکنه؟برقشون 220 ولت هست؟تبدیل دو به سه با خودمون بیاریم واسه پریز ها؟
    بله وسیله‌های برقی کار می‌کنه/ دیدم بچه‌ها وسیله برقی مثل سشوار یا همزن و این‌جور چیزها رو از ایران اوردن/ میزان ولتاژ برقُ با گوگل کردن هم متوجه می‌شید، بله/
    تبدیل هم می‌تونید با خودتون بیارید که کارتون راحت‌تر و احتمالن ارزون‌تر باشه وگرنه می‌تونید از این‌جا بخرید
    موفق باشید
    All human wisdom is summed up in two words - wait and hope” Alexandre Dumas

Junior Member

سلام
    به نظرتون میوه خشک رو ایراد میگیرن؟

یه سوال دیگه هم داشتم. تو سایت که چک کردم به یه سری موارد بر خوردم که باید کلیم کنیم تو فرودگاه مثل :

• Wooden masks with animal fur or hair
    • Feathers
    • health supplements

با توجه به این موارد می خواستم ببینم اگه کیف و کفش چرم، کاپشن پر و قرص ویتامین داشته باشیم تو بار، میگیرن؟
    ویرایش توسط hediye119 : February 12th, 2014 در ساعت 02:47 AM دلیل: ادغام دو پستِ کاربر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing, University of Otago

من خودم کلی میوه خشک، مثل موز، انجیل، آلو و ... داشتم که ایراد نگرفتند ففط توشون خرمالوی خشک شده هم بود که یارو نمیدونست چیه، منم نمیدونستم به انگلیسی چی میشه بردش اون اتاق بررسی کنه که چی هست! میخواستش اونارو جدا کنه و بقیه شو بده بهم ولی آخرش همهشو برگردوند.
    کلا اگه باهاشون روراست باشی اونقدر دوست داشتنی و محترم هستند که مشکل خاصی نخواهید داشت. من خودم کلی از این موارد در جاهای مختلف ساکم داشتم که خودم هم خبر نداشتم و چند تاشو بهشون نشون دادم، چند تا پلاستیک خوردنی دیگه هم توی کیفم پیدا کردند که خودمم تازه یادم میفتاد که اون تو کیفم بوده، خودمو میزدم به اون راه و میگفتم نمیدونم این مامانم کی اینارو گذاشته تو ساکم، یارو کلی میخندید میگفت آره این مامانا به فکر بچه هاشونند.
    خودم کیف و کفش چرم و کلی قرص، سرما خوردگی و اپانول و چرک خشک کن و حالت تهوع و ... (البته یک تجویز پزشک هم داشتم که بهش نشون دادم) داشتم مشکلی هم پیش نیومد.
    کلا هرچیزی که فکر میکنید ممکن هست مشکل داشته باشه همون اولش روراست بهشون بگید اینطوری برخوردشون خیلی باهاتون فرق خواهد کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ps61 نمایش پست ها
    یه سوال دیگه هم داشتم. تو سایت که چک کردم به یه سری موارد بر خوردم که باید کلیم کنیم تو فرودگاه مثل :

• Wooden masks with animal fur or hair
    • Feathers
    • health supplements

با توجه به این موارد می خواستم ببینم اگه کیف و کفش چرم، کاپشن پر و قرص ویتامین داشته باشیم تو بار، میگیرن؟
    باید claim کنید ولی به احتمال زیاد نمیگیرن. تا حالا از من چیزی نگرفتن. قرص کلد استاپ هم داشتم. ولی حتما اگه کوچکترین شکی هم دارید claim کنید.
    مهرداد

Junior Member

دوستان من از کانادا میام به نیوزیلند...
    اینجا ما یه فروشگاه داریم که حداکثر قیمتش 3 دلاره و خیلی چیزای بدرد بخور داره (دالاراما)...آیا همچین مغازه هایی که کالاهای مصرفی ارزون هم داشته باشه اونجا هست؟
    فروشگاه های کلی و موادغذایی چی هست اونجا کلن؟ کدومشون به صرفه هست؟ من کرایستچورچ میرم...جایی که انگار ایرانی هم نداره زیاد متاسفانه

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh1381 نمایش پست ها
    دوستان من از کانادا میام به نیوزیلند...
    اینجا ما یه فروشگاه داریم که حداکثر قیمتش 3 دلاره و خیلی چیزای بدرد بخور داره (دالاراما)...آیا همچین مغازه هایی که کالاهای مصرفی ارزون هم داشته باشه اونجا هست؟
    فروشگاه های کلی و موادغذایی چی هست اونجا کلن؟ کدومشون به صرفه هست؟ من کرایستچورچ میرم...جایی که انگار ایرانی هم نداره زیاد متاسفانه
    به سلامتی.
    بله اینجا هم هست دلار شاپ. فروشگاه های کلی هم:
    Countdown, New World, Pak'NSave, Warehouse
    Pak'NSave معمولا به صرفه تره البته به طور کلی این صادق نیست!
    مهرداد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Doctor of Philosophy in Business, Massey University, New Zealand

ببخشید
    در مورد لوازم بهداشتی (خمیر دندان، مسواگ، و ...)
    در مورد لوازم آرایشی (ضد آفتاب و لوازم دیگر آرایشی خانمها...) میشه راهنمایی کنید ممانعت دارن یا خیر؟
    و اینکه به نطرتون هر نفر چقدر بهتره بار داشته باشه تا نه کم باشه نه زیاد؟
    ممنون
    (NoteFull's Student of the Month in December 2013)
    All our DREAMS can come true, if we have the COURAGE to pursue them
    -Walt Disney-

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)