صفحه 3 از 97 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 965

موضوع: تحصیل در نیوزیلند و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تحصیل در نیوزیلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط abola نمایش پست ها
    بعد از نود و هفت روز آفر رسمی دانشگاه آمد و دکتری قبول شدم بدون فاند.کسی میتونه لیست کامل مدارک را برای تقاضای ویزا رو به من بده؟ پولی که در حساب بانکی می خواهند باید چند ماه در حساب باشه؟
    مبارک باشه. اگر از ایران اقدام میکنید چک لیست دوبی برای ویزای دانشجویی رو ببینید:
    http://www.immigration.govt.nz/branc...me/Checklists/
    مهرداد

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

دوستان این مید دسامبر یعنی کی؟!!!!!!!!! یعنی درست 15 ام؟!!!!!!!
    امروز که 14 ام بود و روز آخر دانشگاه، هیچ جوابی نیومد. فردا و پس فردام تعطیله. شد 17 به بعد.

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    دوستان این مید دسامبر یعنی کی؟!!!!!!!!! یعنی درست 15 ام؟!!!!!!!
    امروز که 14 ام بود و روز آخر دانشگاه، هیچ جوابی نیومد. فردا و پس فردام تعطیله. شد 17 به بعد.
    من دیروز یک ایمیل پیگیری زدمو روز بعد جواب را دادند، شما هم پیگیری کنید.
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

ممنونم . چه عجب یکی جواب داد.
    ای وای! واقعا؟! حالا که تعطیله. باید صب کنم دوشنبه دیگه. تو نامه تاییدیه رسید مدارک گفته بود تا قبل مید دسامبر تماس نگیرن تا خودمون اطلاع بدیم منم خواستم حرف گوش کن باشم.
    یعنی اگه رد شده باشیم اطلاع نمی دن؟ یا در هر صورت باید پیگیری کنیم؟

با سپاس

ApplyAbroad Senior Veteran
    hediye119 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    ممنونم . چه عجب یکی جواب داد.
    ای وای! واقعا؟! حالا که تعطیله. باید صب کنم دوشنبه دیگه. تو نامه تاییدیه رسید مدارک گفته بود تا قبل مید دسامبر تماس نگیرن تا خودمون اطلاع بدیم منم خواستم حرف گوش کن باشم.
    یعنی اگه رد شده باشیم اطلاع نمی دن؟ یا در هر صورت باید پیگیری کنیم؟

با سپاس
    اگر کسی بورس هم نگیره بهش ایمیل می‌زنن/ یا کلا می‌گن متاسفیمُ شما رد شدید یا می‌گن شما این بورسُ نگرفتید اما تویِ رزرولیست قرار گرفتید/
    All human wisdom is summed up in two words - wait and hope” Alexandre Dumas

Junior Member

دوستان عزیز سلام
    اگر سوال من خیلی ابتداییه باید ببخشید
    میخوام واسه اساتیدی که مرتبط با گرایش و موضوع تحقیقاتی بنده هستن ایمیل ارسال کنم
    لطف کنید بفرمایید این ایمیل باید حاوی چه مواردی باشه تا علاوه بر جلب نظرش، فاند هم بتونم دریافت کنم تا بعد از اون واسه اپلای اقدام کنم
    متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط mani4921 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    اگر سوال من خیلی ابتداییه باید ببخشید
    میخوام واسه اساتیدی که مرتبط با گرایش و موضوع تحقیقاتی بنده هستن ایمیل ارسال کنم
    لطف کنید بفرمایید این ایمیل باید حاوی چه مواردی باشه تا علاوه بر جلب نظرش، فاند هم بتونم دریافت کنم تا بعد از اون واسه اپلای اقدام کنم
    متشکرم
    سلام،
    اینجا رو ببینید:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...AF%D8%A7%D9%86
    مهرداد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد نجف آباد

سلام دوستای عزیز من یه راهنمایی می خواستم
    من لیسانس مهندسی صنایع دارم با معدل 16.6 از دانشگاه آزاد - نمره تافلم هم 100 شده TOEFL IBT - نمره قسمت رایتینگش هم 25 شده - GRE هم قسمت Q نمرم از 170 شده 161

می خوام ببینم با این شرایط فکر می کنید از جایی به من بورس بدن !؟!
    دانشگاهش هم زیاد مهم نیست برام - مهم فاند یا بورسی هست که میدن !

نقل قول نوشته اصلی توسط farnamrajabi نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیز من یه راهنمایی می خواستم
    من لیسانس مهندسی صنایع دارم با معدل 16.6 از دانشگاه آزاد - نمره تافلم هم 100 شده TOEFL IBT - نمره قسمت رایتینگش هم 25 شده - GRE هم قسمت Q نمرم از 170 شده 161

می خوام ببینم با این شرایط فکر می کنید از جایی به من بورس بدن !؟!
    دانشگاهش هم زیاد مهم نیست برام - مهم فاند یا بورسی هست که میدن !
    برای مستر زیاد بورسی وجود نداره و شهریه هم بسیار سنگینه. ولی سایت دانشگاهها را چک کنید شاید موردی پیدا کردید.
    مهرداد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran, Space Physics

به نظر من كساني كه مثل من وضعيت مالي شون ضعيف يا حداكثر متوسط هست (يعني واقعا سالي 20-30 هزار دلار نداريد كه خرج خودتون كنيد) فكر اپلاي به نيوزلند و گرفتن بورسيه رو از سر به در كنيد و وقت خودتونو با ساختار مسخره نيوزلند براي اعطاي بورسيه تلف نكنيد. تجربه خودمو با پيگيري نزديك به 6 ماه ميگم. من واسه دانشگاه كنتربري اقدام كردم. لازم به ذكر است كه اين دانشگاه به دانشجوهاي بين المللي سالانه 10 تا بورس ميده (2 تا 5 نفر در سال).

فكر كنيد كه هر رشته حداقل 50-60 نفر اپلاي اسكولارشيپ مي كنند. حدود 100 تا رشته هم اگه در نظر بگيريد ميشه 5000 تا 6000 نفر و حساب كنيد كه شما بايد از بين اين همه آدم اسكولارشيپو ببرين. كلا هم ارزيابي شون بر اساس معدل هست. بقيه چيزا تقريبا بي اثر هستش يا اثر كمي رو داره. اگه رشته دانشگاهيتون تو ليسانس و ارشد آسون و حفظ كردني بوده و معدل ليسانستون مخصوصا بالاي 18-19 هست تازه ميتونين اميدوار باشين. تقريبا رشته هاي علوم كه نابغه ها به زور 18 ميشه معدلشون اميد زيادي نبايد داشته باشند چون بايد با كسي مقايسه بشند كه مثلا رشته نقاشي خونده و معدلش 19.33 هست!!!!!!!!! من يه سرچ كردم برنده اسكولارشيپ هاي سالاي پيشو پيدا كردم. رشته هايي مثل هنر، مديريت، حسابداري،‌علوم اجتماعي از بين مهندسي هم عموما مهندسي عمران بودن كه معمولا دانشجوهاي عادي تو مقطع ليسانس داراي معدل 17-18 هستن.

واسه كسايي كه ارزيابي مي كنند اصلا معيار اين نيست كه تفكيك رشته اي بكنند و بعدا مقايسه كنند.

خلاصه وضعيتمم رو واسه اپلاي مي گذارم كه كسي شرايط مشابه داشت اپلاي نكنه. من تو رشته فيزيك اپلاي كردم واسه دكتري معدل ليسانس: 15.80 معدل ارشد: 17.52 مقاله: 2 تا آي اس آي (يكيشون داراي بالاترين ايمپكت فكتور بين مجله هاي رشته منه) و 2 تا علمي پژوهشي داخل رتبه اول كنكور كارشناسي ارشد- دانشجوي نمونه پژوهشي- عضو سازمان استعدادهاي درخشان، تحصيلاتمم توي دانشگاه تهران بوده

در انتها لازم به ذكر است كه دانشگاه هاي اين كشور به طرز عجيبي دنبال جذب افراد (صرفا به خاطر شهريه هستن) البته اين نظر شخصيه منه. آخه كجا ديدين به طرف ظرف 24 ساعت ادميشن بده كه به من دادن. البته فكر كردن كه پولدارن و ميخوام برن. البته كه اينكارو نمي كنم. چون نمي تونم. اسكولارشيپ هم برنده نشدم. به نظرم پذيرش از دانشگاه هاي نيوزلند مانند خوردن يك گلابي آسان است ولي گرفتن اسكولارشيپ براي رشته هاي تاپ مهندسي و همچنين رشته هاي علوم طبيعي بسيار سخت تر از كانادا،‌امريكا و حتي اروپاست.

دليل من براي اپلاي به اين كشور شرايط راحت اقامت دائم بعد از پايان تحصيلات و همچنين شرايط زندگي خوب براي شهروندان اين كشور بود.
    ویرایش توسط Chaotic : December 17th, 2012 در ساعت 09:23 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)