صفحه 4 از 97 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 965

موضوع: تحصیل در نیوزیلند و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تحصیل در نیوزیلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Chaotic نمایش پست ها
    به نظر من كساني كه مثل من وضعيت مالي شون ضعيف يا حداكثر متوسط هست (يعني واقعا سالي 20-30 هزار دلار نداريد كه خرج خودتون كنيد) فكر اپلاي به نيوزلند و گرفتن بورسيه رو از سر به در كنيد و وقت خودتونو با ساختار مسخره نيوزلند براي اعطاي بورسيه تلف نكنيد. تجربه خودمو با پيگيري نزديك به 6 ماه ميگم. من واسه دانشگاه كنتربري اقدام كردم. لازم به ذكر است كه اين دانشگاه به دانشجوهاي بين المللي سالانه 10 تا بورس ميده (2 تا 5 نفر در سال).

فكر كنيد كه هر رشته حداقل 50-60 نفر اپلاي اسكولارشيپ مي كنند. حدود 100 تا رشته هم اگه در نظر بگيريد ميشه 5000 تا 6000 نفر و حساب كنيد كه شما بايد از بين اين همه آدم اسكولارشيپو ببرين. كلا هم ارزيابي شون بر اساس معدل هست. بقيه چيزا تقريبا بي اثر هستش يا اثر كمي رو داره. اگه رشته دانشگاهيتون تو ليسانس و ارشد آسون و حفظ كردني بوده و معدل ليسانستون مخصوصا بالاي 18-19 هست تازه ميتونين اميدوار باشين. تقريبا رشته هاي علوم كه نابغه ها به زور 18 ميشه معدلشون اميد زيادي نبايد داشته باشند چون بايد با كسي مقايسه بشند كه مثلا رشته نقاشي خونده و معدلش 19.33 هست!!!!!!!!! من يه سرچ كردم برنده اسكولارشيپ هاي سالاي پيشو پيدا كردم. رشته هايي مثل هنر، مديريت، حسابداري،‌علوم اجتماعي از بين مهندسي هم عموما مهندسي عمران بودن كه معمولا دانشجوهاي عادي تو مقطع ليسانس داراي معدل 17-18 هستن.

واسه كسايي كه ارزيابي مي كنند اصلا معيار اين نيست كه تفكيك رشته اي بكنند و بعدا مقايسه كنند.

خلاصه وضعيتمم رو واسه اپلاي مي گذارم كه كسي شرايط مشابه داشت اپلاي نكنه. من تو رشته فيزيك اپلاي كردم واسه دكتري معدل ليسانس: 15.80 معدل ارشد: 17.52 مقاله: 2 تا آي اس آي (يكيشون داراي بالاترين ايمپكت فكتور بين مجله هاي رشته منه) و 2 تا علمي پژوهشي داخل رتبه اول كنكور كارشناسي ارشد- دانشجوي نمونه پژوهشي- عضو سازمان استعدادهاي درخشان، تحصيلاتمم توي دانشگاه تهران بوده

در انتها لازم به ذكر است كه دانشگاه هاي اين كشور به طرز عجيبي دنبال جذب افراد (صرفا به خاطر شهريه هستن) البته اين نظر شخصيه منه. آخه كجا ديدين به طرف ظرف 24 ساعت ادميشن بده كه به من دادن. البته فكر كردن كه پولدارن و ميخوام برن. البته كه اينكارو نمي كنم. چون نمي تونم. اسكولارشيپ هم برنده نشدم. به نظرم پذيرش از دانشگاه هاي نيوزلند مانند خوردن يك گلابي آسان است ولي گرفتن اسكولارشيپ براي رشته هاي تاپ مهندسي و همچنين رشته هاي علوم طبيعي بسيار سخت تر از كانادا،‌امريكا و حتي اروپاست.

دليل من براي اپلاي به اين كشور شرايط راحت اقامت دائم بعد از پايان تحصيلات و همچنين شرايط زندگي خوب براي شهروندان اين كشور بود.
    به نظر من تا حد زیادی این حرفها درست هست. اسکلارشیپ دانشگاه رو گرفتن کار خیلی سختی هست به خصوص برای دانشگاه کانتربری. دانشگاه آکلند چون تعداد بیشتری اسکولارشیپ داره بهتر میشه گرفت. ولی باز معدل اصلی ترین نقش رو داره.
    دانشگاه کانتربری سیستم پذیرشش سریع هست. برای من هم فکر کنم حدود 1 هفته طول کشید. ولی دانشگاه Auckland به طرز عجیبی روند گرفتن پذیرش ازش طولانی هست. (متوسط حدود 4-5 ماه طول میکشه) ولی به نظر من هم کسایی که می خوان برای نیوزلند اقدام بکنن بیشتر روی فاند استاد باید حساب بکنن نه اسکولارشیپ دانشگاه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran, Space Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط hamlet1 نمایش پست ها
    به نظر من تا حد زیادی این حرفها درست هست. اسکلارشیپ دانشگاه رو گرفتن کار خیلی سختی هست به خصوص برای دانشگاه کانتربری. دانشگاه آکلند چون تعداد بیشتری اسکولارشیپ داره بهتر میشه گرفت. ولی باز معدل اصلی ترین نقش رو داره.
    دانشگاه کانتربری سیستم پذیرشش سریع هست. برای من هم فکر کنم حدود 1 هفته طول کشید. ولی دانشگاه Auckland به طرز عجیبی روند گرفتن پذیرش ازش طولانی هست. (متوسط حدود 4-5 ماه طول میکشه) ولی به نظر من هم کسایی که می خوان برای نیوزلند اقدام بکنن بیشتر روی فاند استاد باید حساب بکنن نه اسکولارشیپ دانشگاه.

من توي دپارتمان فيزيك دانشگاه اوكلند هم با يه استاد ايميل بازي كردم. بهم گفت بذار بپرسم ببينم دانشگاه اسكولارشيپ ميده يا نه. چند روز بعد ايميل داد گفت كه اسكولارشيپ نيست. كنجكاو شدم رفتم سرچ كردم توي وبسايت دانشگاه نوشته بود كه سال 2013 و 2014 براي رشته هاي علوم طبيعي اسكولارشيپ تو اولويتشون نيست. از اين نظر يه جوري مثل مملكت خودمونه فكر كنم كه سالهاست كه علوم پايه و طبيعي به هيچ وجه تو اولويت نيست. به نظر من در مورد فاند هم دست استادا توي نيوزلند به اندازه كانادا و آمريكا باز نيست كه به دانشجوها فاند بدن. حداقل من از دو تا استاد از دو تا دانشگاه مختلف (كه اولش خيلي به به چه چه مي كردند) اينو تجربه كردم.

Junior Member

سلام، اگر كسي بخواهد براي دكتراي صنايع در يكي از دانشگاه هاي نيوزيلند اقدام بكند و دنبال فاند يا اسكولارشيپ هم نباشد و حاضر باشد كه هزينه ها را پرداخت كند. از كدام دانشگاه راحت تر و سريع تر مي تواند پذيرش بگيرد. با تشكر

نقل قول نوشته اصلی توسط hirbod20 نمایش پست ها
    سلام، اگر كسي بخواهد براي دكتراي صنايع در يكي از دانشگاه هاي نيوزيلند اقدام بكند و دنبال فاند يا اسكولارشيپ هم نباشد و حاضر باشد كه هزينه ها را پرداخت كند. از كدام دانشگاه راحت تر و سريع تر مي تواند پذيرش بگيرد. با تشكر
    سلام
    من برای رشته صنایع رو نمی دونم چطوری هست ولی خودم برای دکترا توی گرایش های الکترونیک و مهندسی پزشکی توی دانشگاههای نیوزلند چهار تا دانشگاه رو اقدام کردم و پذیرش گرفتم. (Auckland، AUT, Canterbury, Otago) البته توی همشون اول استاد پیدا کردم بعد برای دانشگاه اقدام کردم. از بین اینها به ترتیب کانتربری و اوتاگو آسون تر بودن و نزدیک به یک هفته تا 10 روز پذیرش دادن. کانتربری فقط شرایط زبانش سخت تر هست و مینیمم 7 می خواد.

ApplyAbroad Senior Veteran
    hediye119 آواتار ها

من چون تجربه دانشگاه آکلند رو دارم می‌تونم بگم حداقل برای ما و چند نفر دیگه که دیدم پروسه پذیرش نزدیک به 5 ماه طول کشیده / این‌طور که یکی از دوستان بالاتر از پست شما اشاره کردند گویا 1 روزه پذیرش گرفتند، شاید برای همون دانشگاهی که ایشون گفتند بفرستید بهتر باشه : )
    All human wisdom is summed up in two words - wait and hope” Alexandre Dumas

Junior Member

با سلام،شرایط من به این صورته:لیسانس ریاضی محض از (دانشگاه سراسری )معدل12.99 دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی-بازاریابی(دانشگاه آزاد) تا این لحظه معدل کلم 19.60 و رتبه اول دانشگاه در سال گذشته بودم.تازه می خوام موضوع پا یان نامه ام رو انتخاب کنم و بعد از فارغ التحصیلی برای دکتری نیوزلند اقدام کنم.چند تا سوال داشتم اول اینکه ایا متفاوت بودن رشته کارشناسی با رشته کارشناسی ارشدم تاثیر منفی در گرفتن پذیرش دکتری داره؟دوم اینکه ایا میشه موضوع پایان نامه ام رو طوری انتخاب کنم که مورد توجه اساتید اونجا قراربگیره،اگر میشه چطوری باید این کار رو انجام بدم؟شرایط رشته مدیریت بازرگانی-بازاریابی از نظر گرفتن بورس دکتری به چه صورتی هستش،به ایجور رشته ها خوب بورس میدن یا نه؟از شما دوستان بینهایت ممنون میشم جوابم رو بدین،با تشکر

من هم برای کنتربری اقدام کردم. از زمان برقراری تماس با استاد تا نوشتن پروپوزال حدود 50 روز و از زمان فرستادن پروپوزال برای بررسی در دانشگاه و گرفتن پذیرش 1 ماه طول کشید. البته اون بخش اول رو خودم یک مقدار طولش دادم وگرنه احتمالا 3-4 هفته ای هم می شد انجامش داد.

نقل قول نوشته اصلی توسط naha نمایش پست ها
    با سلام،شرایط من به این صورته:لیسانس ریاضی محض از (دانشگاه سراسری )معدل12.99 دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی-بازاریابی(دانشگاه آزاد) تا این لحظه معدل کلم 19.60 و رتبه اول دانشگاه در سال گذشته بودم.تازه می خوام موضوع پا یان نامه ام رو انتخاب کنم و بعد از فارغ التحصیلی برای دکتری نیوزلند اقدام کنم.چند تا سوال داشتم اول اینکه ایا متفاوت بودن رشته کارشناسی با رشته کارشناسی ارشدم تاثیر منفی در گرفتن پذیرش دکتری داره؟دوم اینکه ایا میشه موضوع پایان نامه ام رو طوری انتخاب کنم که مورد توجه اساتید اونجا قراربگیره،اگر میشه چطوری باید این کار رو انجام بدم؟شرایط رشته مدیریت بازرگانی-بازاریابی از نظر گرفتن بورس دکتری به چه صورتی هستش،به ایجور رشته ها خوب بورس میدن یا نه؟از شما دوستان بینهایت ممنون میشم جوابم رو بدین،با تشکر
    جواب سوال دومتون اینکه بله میشه. البته اینکه این کار رو بکنید تضمینی برای گرفتن بورس دکتری نمیشه، ولی بهرحال کمک می کنه. به نظرم شما برید توی هر دانشگاه گروه مربوطه رو پیدا کنید و ببینید توی اون گروه چه گروه های تحقیقاتی وجود داره. معمولا هر گروه تحقیقاتی یک وب پیج داره که موضوعاتی که دارند روش کار می کنند و پروژه هایی که دستشون هست رو توش توضیح دادند. بعد می تونید برای پایان نامه تون موضوعی رو انتخاب کنید که شما رو برای کار توی اون گروه آماده کنه.

مثلا این لینکها رو ببینید:
    http://www.mang.canterbury.ac.nz/research/index.shtml
    http://www.mang.canterbury.ac.nz/for/postgrad.shtml

اگه این کار رو برای همه دانشگاه های نیوزیلند که تعدادشون هم کم هست انجام بدید، تا حدودی متوجه می شید که به اصطلاح trend تحقیقاتی اونها به چه سمتی هست. چون توی جامعه علمی هم در هر بازه زمانی انجام تحقیقات روی موضوع خاصی به اصطلاح "مود" میشه. در نتیجه شما می تونید موضوعی در راستای این "مود" برای پایان نامه تون پیدا کنید.

درود برهمه ی دوستان
    من چندتا پرسش داشتم
    1-اگه مستر رو در کشوری به زبان انگلیسی خونده باشی آیا بازهم مدرک زبان برای دکترا نیازه؟
    2-اگه کسی واسه دکترا فاند بگیره برای ویزا بازهم نیازمند ارایه ی مدرک مالی و از اینجور چیزاست؟
    3-واسه ویزا میشه از یک کشور دیگه اقدام کرد یا باید برگشت ایران؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirparthian نمایش پست ها
    درود برهمه ی دوستان
    من چندتا پرسش داشتم
    1-اگه مستر رو در کشوری به زبان انگلیسی خونده باشی آیا بازهم مدرک زبان برای دکترا نیازه؟
    2-اگه کسی واسه دکترا فاند بگیره برای ویزا بازهم نیازمند ارایه ی مدرک مالی و از اینجور چیزاست؟
    3-واسه ویزا میشه از یک کشور دیگه اقدام کرد یا باید برگشت ایران؟
    1- بله نیاز هست
    http://www.auckland.ac.nz/uoa/englis...e-requirements
    2- همان مدرک فاند را ارائه می دهد
    3- بله

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)