صفحه 42 از 57 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 566

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در چین و مسائل مرتبط

Member
    رشته و دانشگاه
    Peking Univ - Materials Engineering

پیش فرض پاسخ : سوال مصاحبه کننده

نقل قول نوشته اصلی توسط analytical نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخگویی شما. خب اگه متوجه نشدیم چکار کنیم؟ بگیم دوباره تکرار کنند؟ این مشکلی رو پیش نمیاره؟
    آره. نه کاملا طبیعیه. میشه گفت صدا خوب نبود متوجه نشدم لطفا دوباره تکرار کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در چین و مسائ

سلام دوستان

من از Shanghai Astronomical Observatory (SHAO در مقطع دکتری اختر فیزیک پذیرش گرفتم (عضو Chinese Academy of Sciences هست)با بورس ماهیانه ۸۰۰۰ هزار یوان البته سال اول ماهی ۷۰۰۰ تاست (هم مرکز خوبیه هم استادی که قرار باهاش کار کنم تو زمینه خودش قویه)
    اما خیلی مردد هستم که برم یا نه ... منتظر چندتا پوزیشن هم تو اروپا هستم اگه اروپا نشد به نظرتون ارزش داره که یک سال دیگه صبر کنم که بتونم برم اروپا
    بخصوص اینکه قصد ندارم به ایران برگردم و در اروپا اقامت بگیرم
    بهرحال مدرک دکتری از چین برای اینکه بتونم به یه جایگاه علمی تو اروپا برسم احساس میکنم خیلییی دشوار میکنه کار رو ؟؟

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

سلام دوستای عزیزم
    یه سوال مهم دارم
    به نظر شما اگه من المان دکتری مکانیک بدون بورس برم (دانشگاه رنک زیر 50) بهتره یا با بورس دانشگاه شانگهای اینم رنکش توی مکانیک جزو بهترناست.
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    اگه چنتا از دوستان نظر بدن بهتر میشه
    مرسی
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Vertebrate Paleontology, Yunnan University

دوست عزیز فقط اینو میگم که حداقل یکی از دوستان از اینجا پذیرش خوبی گرفت برای آلمان و 1 ماهی هم رفت ولی همش زنگ میزد میگفت سختمه میخوام برگردم و اخر سر هم برگشت و الان هم داره با شرایط بسیار بهتری اینجا درس میخونه.
    اینجا امکانات فراوان و آزادی زیادی برای کار علمی در محیطی آروم فراهمه ولی تو دانشگاه های دیگه تهت فشار بیخود هستین.
    ما هر هفته از دانشگاه های سرشناس دنیا میان انستیتوی ما و وقتی لکچر میدن واقعا توضیح میدن که چقدر براشون جالبه که این همه امکانات وجود داره و سطح فعالیت بالاس.
    شما تو اومدن چین تردید نکن.

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad258 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من از Shanghai Astronomical Observatory (SHAO در مقطع دکتری اختر فیزیک پذیرش گرفتم (عضو Chinese Academy of Sciences هست)با بورس ماهیانه ۸۰۰۰ هزار یوان البته سال اول ماهی ۷۰۰۰ تاست (هم مرکز خوبیه هم استادی که قرار باهاش کار کنم تو زمینه خودش قویه)
    اما خیلی مردد هستم که برم یا نه ... منتظر چندتا پوزیشن هم تو اروپا هستم اگه اروپا نشد به نظرتون ارزش داره که یک سال دیگه صبر کنم که بتونم برم اروپا
    بخصوص اینکه قصد ندارم به ایران برگردم و در اروپا اقامت بگیرم
    بهرحال مدرک دکتری از چین برای اینکه بتونم به یه جایگاه علمی تو اروپا برسم احساس میکنم خیلییی دشوار میکنه کار رو ؟؟

*** Always give 100%, except when giving blood ***

Junior Member
    رشته و دانشگاه

دوست عزیز ظاهرا متمول هستین که میخواید برید و این همه شهریه و هزینه کنید پس مسلما چین بدرد شما نمیخوره و بهتره تشریف ببرید آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط aminc نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیزم
    یه سوال مهم دارم
    به نظر شما اگه من المان دکتری مکانیک بدون بورس برم (دانشگاه رنک زیر 50) بهتره یا با بورس دانشگاه شانگهای اینم رنکش توی مکانیک جزو بهترناست.
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    اگه چنتا از دوستان نظر بدن بهتر میشه
    مرسی

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط arya_farjand نمایش پست ها
    دوست عزیز ظاهرا متمول هستین که میخواید برید و این همه شهریه و هزینه کنید پس مسلما چین بدرد شما نمیخوره و بهتره تشریف ببرید آلمان
    ممنون دوست خوبم
    نه اتفاقا وضع مالیم خوب نیست نهایت بتونم یک سال هزینشو بدم توی آلمان بقیشم امیدم به بورسه
    اونجوری برم بهتره یا مستقیم با بورس کامل به چین برم ؟
    فقط تو رشته من المان مدرک گرفتن مهمه میترسم بعد از تموم کردن دکتری از چین نتونم کار مناسب گیر بیارم
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ببینید دوست عزیز، تحصیل کردن تو مقطع دکتری یه نوع ریسک و سرمایه گذاریه. یعنی تو مقطی که شما باید تشکیل خانواده بدی تصمیم میگیری که درس بخونی به امید یه زندگی بهتر بعد از اون دوران. حال شما باید ببینی هدفت چیه ؟ چقدر میخوای سرمایه گذاری و ریسک کنی ؟
    شما اگه سرمایه کافی داری و یا از سر بیکاری میخوای درس بخونی و از همه مهمتر یا اگه فاند و بورس خوبی داری و یا بعضا تصمیم به گرفتن اقامت بعد از تحصیل تو اروپا رو دارید و یا حتی بستگانتون اونجاس و از اسم و تحصیل تو اروپا بیشتر خوشتون میاد تشریف ببرید اروپا؟
    اما اگه شما کیفیت تحصیل فقط براتون مهمه و یادگیری یه زبان مثل چینی براتون جذابه و همچنین ساپورت مالی خوب و مدرک زبان چندان قوی ای ندارید و میخواید با کمترین هزینه بیشترین امکانات در اختیارتون باشه بنظرم بعضی از دانشگاه های آسیایی به مراتب بهتر از دانشگاه های اروپایی هستن و باور کنین خود اروپایی ها از پیشروی چین تو زمینه علم شوکه میشن وقتی تشریف میارن اینجا.

در ضمن این ها همه مطالبی هست که شما قبل اینکه بخواید برای پذیرش اقدام کنین باید بهش فکر کنین نه بعدش و در حال حاضر هم پنجره اپلای بیشتر فاندها یا بسته شده یا نزدیک اتمام هست.

این طرز فکر که فقط مدرک آلمان مهم تر و معتبر تر از مدرک یه دانشگاه چینیه رو فقط یه ایرانی میتونه داشته باشه. تو بسیاری از زمینه ها از جمله شیمی و فیزیک و حتی گرانش خیلی از محققین اروپایی سرودست میشکنن بیان چین بخاطر امکانات و هزینه ای که انستیتو ها در اختیار محققین میزارن. بنظر بنده اگه جسارت نباشه شما اگه فقط مدرک براتون مهمه دانشگاه آزاد تو مقطع دکتری بنظرم مناسب تره.

نقل قول نوشته اصلی توسط aminc نمایش پست ها
    ممنون دوست خوبم
    نه اتفاقا وضع مالیم خوب نیست نهایت بتونم یک سال هزینشو بدم توی آلمان بقیشم امیدم به بورسه
    اونجوری برم بهتره یا مستقیم با بورس کامل به چین برم ؟
    فقط تو رشته من المان مدرک گرفتن مهمه میترسم بعد از تموم کردن دکتری از چین نتونم کار مناسب گیر بیارم

Junior Member

سلام دوستان
    ببخشید دوستان یه سوال داشتم، من از استادی دانشگاه نانجینگ نامه گرفتم که من رو می‌خواد همچنین از دانشگاه uibe و حالا موندم و کلی آستری. وضع مالی خوبی ندارم که بدون بورس درس بخونم به نظرتون چقدر احتمال اوکی شدن بورسیه برای من هست؟ در صورتی که نتونم بورس بگیرم باید قید دکتری رو بزنم. با توجه به اینکه رزومه من اینه
    کارشناسی مدیریت بازرگانی معدل ۱۵.۳۳ در شش ترم
    ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل سه ترم و رتبه عالی دفاع و معدل ۱۵.۵۱
    ۱ کتاب تخصصی در ۵۰۳ صفحه ایران
    ۳ کتاب در کنگره ملی آمریکا که از آمازون به فروش می‌رسه
    ۳۷ مقاله شامل ۱۳ کنفرانس و ۶ اسکوپوس و ۱۰ isc و ۸ مقاله در ژورنالهای مستر لیست تامسون رویترز
    متولد ۱۳۷۱

Junior Member
    رشته و دانشگاه

توکلت به خدا باشه دوست عزیز. بچه هایی با رزومه کمتر هم شده که فاندگرفتن. تنوع بورس ها زیاده و همیشه شانس هست. فقط باید ارتباطتو حفظ کنی و پیگیری کنی خودت کارتو تا به مرحله انتخاب اونا برسه. بعدشم امیدت به خدا باشه. منم با شرایط شما آشنا هستم و الان اینجام. شما هم انشالله میای به زودی، نگران نباش

نقل قول نوشته اصلی توسط MBA_DBA نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید دوستان یه سوال داشتم، من از استادی دانشگاه نانجینگ نامه گرفتم که من رو می‌خواد همچنین از دانشگاه uibe و حالا موندم و کلی آستری. وضع مالی خوبی ندارم که بدون بورس درس بخونم به نظرتون چقدر احتمال اوکی شدن بورسیه برای من هست؟ در صورتی که نتونم بورس بگیرم باید قید دکتری رو بزنم. با توجه به اینکه رزومه من اینه
    کارشناسی مدیریت بازرگانی معدل ۱۵.۳۳ در شش ترم
    ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل سه ترم و رتبه عالی دفاع و معدل ۱۵.۵۱
    ۱ کتاب تخصصی در ۵۰۳ صفحه ایران
    ۳ کتاب در کنگره ملی آمریکا که از آمازون به فروش می‌رسه
    ۳۷ مقاله شامل ۱۳ کنفرانس و ۶ اسکوپوس و ۱۰ isc و ۸ مقاله در ژورنالهای مستر لیست تامسون رویترز
    متولد ۱۳۷۱

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arya_farjand نمایش پست ها
    توکلت به خدا باشه دوست عزیز. بچه هایی با رزومه کمتر هم شده که فاندگرفتن. تنوع بورس ها زیاده و همیشه شانس هست. فقط باید ارتباطتو حفظ کنی و پیگیری کنی خودت کارتو تا به مرحله انتخاب اونا برسه. بعدشم امیدت به خدا باشه. منم با شرایط شما آشنا هستم و الان اینجام. شما هم انشالله میای به زودی، نگران نباش

جواب‌ها تقریبا تا اواخر خرداد میاد؟ من تنها امیدم همین بورسیه هست، اگر نشه باید یه راهی پیدا کنم چون می‌خوام هر چه سریع‌تر از ایران برم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)