صفحه 43 از 57 نخستنخست ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 566

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در چین و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در چین

نقل قول نوشته اصلی توسط arya_farjand نمایش پست ها
    توکلت به خدا باشه دوست عزیز. بچه هایی با رزومه کمتر هم شده که فاندگرفتن. تنوع بورس ها زیاده و همیشه شانس هست. فقط باید ارتباطتو حفظ کنی و پیگیری کنی خودت کارتو تا به مرحله انتخاب اونا برسه. بعدشم امیدت به خدا باشه. منم با شرایط شما آشنا هستم و الان اینجام. شما هم انشالله میای به زودی، نگران نباش

جواب‌ها تقریبا تا اواخر خرداد میاد؟ من تنها امیدم همین بورسیه هست، اگر نشه باید یه راهی پیدا کنم چون می‌خوام هر چه سریع‌تر از ایران برم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در چین و مسائ

با سلام
    دوستان کسی اطلاع داره که برای دانشگاه های شهر نانجینگ تا چه زمانی فرصت اپلای کردن داریم؟ (Nanjing University of Science & Technology / Southeast univesity)
    با توجه به اینکه میخوام برای بورسیه هم اقدام کنم
    لطفاً اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط sima88 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان کسی اطلاع داره که برای دانشگاه های شهر نانجینگ تا چه زمانی فرصت اپلای کردن داریم؟ (Nanjing University of Science & Technology / Southeast univesity)
    با توجه به اینکه میخوام برای بورسیه هم اقدام کنم
    لطفاً اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه
    سلام

از لینک زیر ددلاین برای رشته های مختلف را کنترل نمایید:

http://school.cucas.edu.cn/Nanjing-U...y-167/program/

ارادت

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط aminc نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیزم
    یه سوال مهم دارم
    به نظر شما اگه من المان دکتری مکانیک بدون بورس برم (دانشگاه رنک زیر 50) بهتره یا با بورس دانشگاه شانگهای اینم رنکش توی مکانیک جزو بهترناست.
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    اگه چنتا از دوستان نظر بدن بهتر میشه
    مرسی
    سلام

به نظر من تحصیل در المان و حتی دانشگاه با رنکینگ پایین تر به مراتب دارای ارزش و اعتبار بیشتری از لحاظ ادامه تحصیل در اروپا و پیدا کردن شغل است(به خصوص المان و رشته مکانیک).

موفق باشید

Junior Member

توی این سایت ددلاین برای دانشگاه رو گفته یعنی این زمان مربوط به بورسیه ها هم هست ؟؟
    منظورم اینه برای گرفتن برسیه زمان تموم نشده ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Vertebrate Paleontology, Yunnan University

اگه هدفت فقط رفتن از ایرانه و تصمیم برگشتن نداری بنظرم بهتره به فکر اروپا باشی بهتره

جواب بورسیه ها هم کم کم میاد از همین ماه میلادی دیگه کم کم جوابا میاد
    *** Always give 100%, except when giving blood ***

نقل قول نوشته اصلی توسط arya_farjand نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز، تحصیل کردن تو مقطع دکتری یه نوع ریسک و سرمایه گذاریه. یعنی تو مقطی که شما باید تشکیل خانواده بدی تصمیم میگیری که درس بخونی به امید یه زندگی بهتر بعد از اون دوران. حال شما باید ببینی هدفت چیه ؟ چقدر میخوای سرمایه گذاری و ریسک کنی ؟
    شما اگه سرمایه کافی داری و یا از سر بیکاری میخوای درس بخونی و از همه مهمتر یا اگه فاند و بورس خوبی داری و یا بعضا تصمیم به گرفتن اقامت بعد از تحصیل تو اروپا رو دارید و یا حتی بستگانتون اونجاس و از اسم و تحصیل تو اروپا بیشتر خوشتون میاد تشریف ببرید اروپا؟
    اما اگه شما کیفیت تحصیل فقط براتون مهمه و یادگیری یه زبان مثل چینی براتون جذابه و همچنین ساپورت مالی خوب و مدرک زبان چندان قوی ای ندارید و میخواید با کمترین هزینه بیشترین امکانات در اختیارتون باشه بنظرم بعضی از دانشگاه های آسیایی به مراتب بهتر از دانشگاه های اروپایی هستن و باور کنین خود اروپایی ها از پیشروی چین تو زمینه علم شوکه میشن وقتی تشریف میارن اینجا.

در ضمن این ها همه مطالبی هست که شما قبل اینکه بخواید برای پذیرش اقدام کنین باید بهش فکر کنین نه بعدش و در حال حاضر هم پنجره اپلای بیشتر فاندها یا بسته شده یا نزدیک اتمام هست.

این طرز فکر که فقط مدرک آلمان مهم تر و معتبر تر از مدرک یه دانشگاه چینیه رو فقط یه ایرانی میتونه داشته باشه. تو بسیاری از زمینه ها از جمله شیمی و فیزیک و حتی گرانش خیلی از محققین اروپایی سرودست میشکنن بیان چین بخاطر امکانات و هزینه ای که انستیتو ها در اختیار محققین میزارن. بنظر بنده اگه جسارت نباشه شما اگه فقط مدرک براتون مهمه دانشگاه آزاد تو مقطع دکتری بنظرم مناسب تره.
    اتفاقا فقط یه ایرانی میتونه اینجور از جایی که هست طرفداری کنه در حالی که اصلا از اون کشور نیست. یعنی تمام کلام شما سراسر توهم هست. میشه لطفا فقط یک دونه از اون پیشرفتا رو که چین در علم کرده و اروپاییا انگشت به دهان موندن بگید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Vertebrate Paleontology, Yunnan University

دوست عزیز چند تا نکته رو میگم تا متوجه بشید که بنده قصد طرفداری ندارم. نه چینی هستم و نه وابسته کسی. بورس ما هم نصفش مال ایتالیا و سازمان ملل هست و نصفش چین. جیره خوار عامل کسی هم نیستیم برا تبلیغ. اگه هم اینجا چیزی مینویسیم نه برای اینه که کسی رو تشویق کنیم بلکه اینه که راهنمایی کنیم. شما اگه جای بهتری رو دوست داری برو فروم همونجا هرچی هم دلت خواست بخون و بنویس.

جالا از خودم مثال میزنم
    ببینید رشته بنده Paleontology (فسیل شناسی) هست و تا مقطع کارشناسی تو ایران خوندم دانشگاه سراسری روزانه و کل پروژه ای که انجام دادم با دست خالی بود یعنی دانشگاه به هیچ عنوان کمکی نکرد و تنها در پایان مبلغ کمی از فاکتورهامو اونم بعد 6 ماه پرداخت کرد. حالا این وضعیت ایرانه

4 سال قبل اپلای کردیم برای فنلاند و با استاد مکاتباتی کردیم و همه چیز اوکی شد ولی خوب در نهایت بخاطر مسایلی نتونستم برم. اما همین حد بگم که بعد از موزه تاریخ طبیعی آمریکا و یک موسسه تو انگلستان دانشگاه هلسینکی یکی از قوی ترین دانشگاه هاست تو رشته ما.
    سخن کوتاه میکنم، خلاصه ما یه برنامه ای شد و اومدیم اینجا و بعد امکانات رو دیدیم، یخرده خودمونو نگاه کردیم، سعی کردیم ندید بدید بازی در نیاریم و فرض رو گذاشتیم سر این که ما از ایران اومدیم ولی همین هفته قبل استاد فنلاندی اومد اینطرفا تو سمینار وسط جمع گفت من به امکانات و تجهیزاتی که شما دارید غبطه میخورم، درخواست اکسچنج دانشحوهای پست داک و ریسرچر رو داشتن. دانشجوی کانادایی که تازه پست دکتراشو گرفته (3 سال قبل) تو کشور خودش پوزیشن گرفته با درجه Professor Associate که نشون میده چقدر این تحصیلات معتبر میتونه باشه. ( این هم قبول دارم که بسیاری از موسسات شهرهای کوچیک نه سطح بالایی دارن و نه اعتباری، در حد دانشگاه آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی و دانشگاه های دولتی رده دوم خودمون).

انستیتوی ما که یکی از کم اهمیت ترین ادارت این کشور هست و موزه فسیل شناسی و انسان شناسی پکن رو اداره میکنه بودجه ای بالغ بر 100 میلیون دلار در سال داره (تازه کمی کم شده امسال) و این در مقایسه با بعضی از انستیتوهای شانگهای و پکن که بودجه های چند صد میلیون دلاری و تازه اونم روی فقط یه پروژه میگیرن رقمی محسوب نمیشه. با کمک دولت چین و اتحادیه اروپا و یه شرکت کانادایی یه سنکرون مثل سرن سویس ایجاد کردن فقط برای مطالعه داخلیشون. بیشتر انستیتوهای مجهز به تاورهای میکروگراویتی هستن (نمیدونم کاربردش چیه فقط شنیدم که نمونش حتی تو اروپا هم کمه). تو منطقه ژونگوانسون ساختمان های عظیم شرکت های AMD , Intel, .... وجود داره که در حقیقت پروژه های طراحی رو اینجا انجام میدن. اینها همه گوشه ای از هزینه هایی هست که سردمداران این کشور فارق از مسایل قومیتی و دینی برای پیشرفت علم و در نهایت تولید ثروت انجام میدن. آزمایشگاه های اکثر انستیتو ها تا بن دندان مجهز هستند و سطح علمیشون بقدری بالاس که بعضی دانشجوها واقعا از پس کاری که استاد میخواد برنمیان. حتی خود من. اینجا از شما انتظار ندارن گذارش بنویسین و یه ازمایش رو شرح بدید و این بشه تز دکتراتون. اینجا تو چشمتون نگاه میکنن میگن باید یه چیز جدید بسازی یه پتنت ثبت کنی یه کاری کنی که کسی نکرده و این مسله نه فقط برای ما بلکه برای خود نیتیو چینی ها و خارجی هایی که میان اینجا هم سخته.

به هر حال دوست عزیزم به شما هم حق میدم چون ما متاسفانه باید یه چیزی رو ببینیم تا باور کنیم حالا شما هم چون تو متن قضیه اینجا نیستی و نگاه از بیرون داری بهت حق میدم ولی انشالله یه دوره کوتاه هم که شده ریسرچ بیاین نظرتون عوض میشه.

شرمنده صحبت طولانی شد. انشالله که جسارتی نکرده باشم.
    در پناه حق

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    اتفاقا فقط یه ایرانی میتونه اینجور از جایی که هست طرفداری کنه در حالی که اصلا از اون کشور نیست. یعنی تمام کلام شما سراسر توهم هست. میشه لطفا فقط یک دونه از اون پیشرفتا رو که چین در علم کرده و اروپاییا انگشت به دهان موندن بگید؟
    *** Always give 100%, except when giving blood ***

Junior Member

دوستان آیا جواب بورسیه در سه مرحله اعلام میشه یا فقط بعضی دانشگاه ها اینطوره؟ منظورم اینه مثلاً ما اول از استاد پذیرش میگیریم و بعد اپلای می‌کنیم دانشگاه باید جواب بده که ما پذیرش شدیم یا نه و بعد برای بورس مدارک ارسال میشه؟
    اگر اینطور هست ممنون میشم بگید Nanjing University of science and technology جواب تایید توسط خود دانشگاه کی میاد؟من از یکی از اساتید این دانشگاه نامه گرفتم باز باید منتظر جواب خود دانشگاه باشم یا مستقیما جواب بورسیه باید بیاد؟

Junior Member

سلام دوستان نتایج پذیرش اولیه دانشگاه Nanjing University of science and technology کی اعلام میشه؟ ددلاین این دانشگاه خورده برای csc 30 June و برای استانی 31 May

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)