صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 42

موضوع: پذيرش مهندسي شيمي از كانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذيرش مهندسي شيمي از كانادا

سلام. می شه راهنمایی کنید از کدوم دانشگاه کانادا شانس پذیرش با فاند دارم؟
    کارشناسی رشته ی مهندسی پلیمر (گرایش صنایع پلیمر) دانشگاه علوم تحقیقات
    GPA: 3.11 (دو سال آخر 3.69)
    تافل هنوز ندادم ولی حتماً بالای 100 می شم
    مقاله ندارم اما می تونم 1 کنفرانس پیپر بین المللی جور کنم
    به نظرتون می تونم رشته ی مهندسی شیمی اپلای کنم؟ آخه خیلی از استاد هاشون در زمینه ی مهندسی پلیمر کار می کنن

Junior Member

سلام.میشه از مهندسی نفت گرایش بهره برداری به مهندسی شیمی تغییر رشته داد برای مقطع مستر؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siinaa666 نمایش پست ها
    سلام.میشه از مهندسی نفت گرایش بهره برداری به مهندسی شیمی تغییر رشته داد برای مقطع مستر؟

سلام بله میشه من خودم همینکارو کردم دقیقا

Junior Member

1- کارشناسی مهندسی نساجی دانشگاه امیرکبیر معدل 15.86
    2-کارشناسی ارشد مهندسی شیمی. دانشگاه صنعتی اصفهان معدل 15.75
    3- مقاله ISI در زمینه سوخت‌های زیستی در ژورنال Fuel با ایمپکت فکتور 4.7
    البته من متاهلم و می‌خوام با همسرم اقدام کنم همسرم هم کارشناسی شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد بروجرده با معدل 18.4 است آیا امکان فاند گرفتن از یک دانشگاه برای هردومون هست؟ و چه دانشگاهی رو پیشنهاد می‌کنید.

سلام
    شما شانس گرفتن پذیرش از خیلی از دانشگاه های خوب کانادا را دارید. البته نباید زود ناامید بشید و باید با همه ی اساتیدی که در زمینه ی علائق شما کار می کنند مکاتبه کنید. زمان مکاتبه کردن و رزومه خوب و Cover letter خیلی پارامترهای مهمی در جلب نظر اساتید هستند.
    در مورد گرفتن فاند ، شانس برای خود شما بیشتر هست تا همسرتون . چون ایشون باید برای مقطع ارشد اقدام کنند و معمولاً کارشناسی ارشد فاند نداره مگر در مواردی محدود.
    ولی به هر حال پیشنهاد میکنم هر دو تون شروع کنید به مکاتبه با اساتید و شرایط پذیرش دانشگاه ها را هم حتماً چک کنید.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_80 نمایش پست ها
    سلام
    شما شانس گرفتن پذیرش از خیلی از دانشگاه های خوب کانادا را دارید. البته نباید زود ناامید بشید و باید با همه ی اساتیدی که در زمینه ی علائق شما کار می کنند مکاتبه کنید. زمان مکاتبه کردن و رزومه خوب و Cover letter خیلی پارامترهای مهمی در جلب نظر اساتید هستند.
    در مورد گرفتن فاند ، شانس برای خود شما بیشتر هست تا همسرتون . چون ایشون باید برای مقطع ارشد اقدام کنند و معمولاً کارشناسی ارشد فاند نداره مگر در مواردی محدود.
    ولی به هر حال پیشنهاد میکنم هر دو تون شروع کنید به مکاتبه با اساتید و شرایط پذیرش دانشگاه ها را هم حتماً چک کنید.
    موفق باشید.
    واقعا من متوجه نمیشم چه جویه بین ماها افتاده که کارشناسی ارشد فاند نداره. به نظر من و طبق تجربه و شناختی که از استادهای اینجا دارم اکثرا دانشجوی ارشد رو ترجیح میدن (خیلی ها حتی ریسک دانشجوی دکتری گرفتن رو نمیکنن، به عنوان ارشد دوم پذیرش میدن و بعد اگه از دانشجو راضی بودن به پی اچ دی تبدیلش میکنن)... تاجایی که من اطلاع دارم هم دانشجو های MSc تقریبا توی تمامی دانشگاه های کانادا فاند میگیرن و دانشجوی MSc بدون فاند الزاما وجود نداره.

در مورد ارشد دوم هم بگم که : خیر واسه ویزا مشکلی ایجاد نمیکنه. مادامی که طرف بتونه به افیسر ارشد دوم خوندشو توجیه کنه (که اصلا کار پیچیده ای نیست)

اینارو مینویسم چون خیلی ها بر اساس همین نوشته های من و شما تصمیم میگیرن و مسیر زندگیشونو مشخص میکنن ... هیچ چیزی غیر ممکن نیست فقط تلاش میخواد و پشتکار

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

سلام.
    من با توجه به صحبت های حضوری خودم با اساتید دانشگاه یورک در مورد موضوع مطرح شده، تجربه ام را می گم:
    1- اینکه تصور میشه ارشد فاند خیلی کمه با دیده های من اینجا منطبق نیست. من دانشجوی ارشد بدون فاند خیلی کم دیدم. تو دانشگاه های دیگه مثل Ryerson و UOIT و Western Ontario هم که تحقیق کردم وضع تقریبا همینه. (الیته بعضی دانشگاه ها مثل رایرسون یه دوره MENG دارن که خوب تعریف MENG اصلا بدون فانده) - اما نکته اینه که با توجه به تعداد کم دانشگاه های کانادا (در مقایسه با امریکا) و زیاد شدن حجم متقاضی کانادا کلا پوزیشن زیادی موجود نیست. در واقع نسبت دانشچوی ارشد دارای فاند به کل دانشجویان ارشد دانشگاه را اگه در نظر بگیریم اتفاقا کانادا وضعش خیلی بهتر از امریکاس.
    2- من با چند استاد رو در رو صحبت کردم بهم گفتن دنبال دانشجوی دکترا هستن تا ارشد. دلیلش هم اینه که دانشجوی ارشد سال اول درگیر درس پاس کردنه و فقط سال دوم وقت تحقیق داره اما دکترا وقت بیشتری داره و کار به سرانجام میرسه.
    3- در مورد ارشد دوم، افراد نسبتا زیادی اینجا دارن ارشد دوم می خونن . اما در نظر داشته باشید که بعضی هاشون به عنوان همراه ویزا گرقتن و بعدا از داخل کانادا به دانشجویی تبدیل کردن. پس در مورد سختی یا اسونی ویزاشون نمیشه نظر داد. من ادمی را دیدم که که از ایران برای ارشد دوم درخواست ویزا داده و گرفته و ادمی را هم می شناسم که علیرغم پذیرش ارشد دوم همراه با فاند ویزا نگرفته (نمیشه دلیل یا بهانه افیسر را مطمئن شد که چی بوده) - ولی به عنوان تجربه خودم با هر استادی که صحبت کردم و حرف از ارشد مجدد زدم بزم پرسید تو که ارشد داری چرا مجدد؟ حتی یکیشون گفت فقط به خاطر بحث امتیاز مهاجرت؟! (برداشت منفی) - شما باید بتونی این سوال را جواب بدی. من چون حضوری صحبت می کردم جواب دادم ولی وقتی مکاتبه می کنید معمولا دیالوگ شکل نمیگیره که بخواد به توضیح برسه.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnz95 نمایش پست ها
    1- کارشناسی مهندسی نساجی دانشگاه امیرکبیر معدل 15.86
    2-کارشناسی ارشد مهندسی شیمی. دانشگاه صنعتی اصفهان معدل 15.75
    3- مقاله ISI در زمینه سوخت‌های زیستی در ژورنال Fuel با ایمپکت فکتور 4.7
    البته من متاهلم و می‌خوام با همسرم اقدام کنم همسرم هم کارشناسی شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد بروجرده با معدل 18.4 است آیا امکان فاند گرفتن از یک دانشگاه برای هردومون هست؟ و چه دانشگاهی رو پیشنهاد می‌کنید.
    هر دو مکاتبه کنید با اساتید. البته شانس شما خیلی بیشتره. هر کدوم که پذیرش گرفتن دومی به عنوان همراه ویزا میگیره. وقتی تو خود دانشگاه باشید و حضوری صحبت کنید شانس نفر دوم هم خیلی بالا میره.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

سلام من لیسانس مهندسی شیمی دارم با معدل 14.15 هنوزم IELTS امتحان ندادم.
    میخوام از داشگاه های کانادا پذیرش بگیرم با توجه به این که معدلم پایین میخواستم ببینم آیا گدروندن دوره های HYSYS و یا PIPING به گرفتن پذیرش کمک میکنه و اگر کمک میکنه چه دوره ای بهتر هست کجا مدرک معتبر میده.
    ممنون میشم کمکم کنید

Junior Member

با سلام، من ليسانس و فوق ليسانس مهندسي شيمي از دانشگاه تهران دارم ولي ١٣ سال گپ تحصيلي دارم كه البته كار مرتبط انجام ميدادم و آيتلس ٧ هم دارم بنظرتون شانسي براي پذيرس دكتري تو كانادا دارم؟؟ حتي اگه فاند نداشته باشه؟ البته مقاله ژورنال هم ندارم.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)