صفحه 3 از 19 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 185

موضوع: پایان تحصیل رایگان در اتریش

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص پذیرش از دانشگاههای اتریش

[QUOTE=armin021;1007361]
    نقل قول نوشته اصلی توسط tesna نمایش پست ها
    به نظر من اگه بچه ها اینجا زبانشون رو بخونن و مدرک آلمانی بگیرن و برا آلمان اقدام کنن خیلی بهتره....
    از جمله دلایلی که بچه ها اتریش را انتخاب می کنند بحث مدرک زبان هست که برای پذیرش لازم نیست!
    آلمان حتما مدرک زبان می خواد! حتی پذیرش هم بگیرید بدون مدرک سفارت ویزا نمیده! اونجا هم باید آزمون DSH بدهید برای ورود به دانشگاه.
    1500تا برای همه مشکل هست اما بچه هایی که میرند اتریش زبان را می خونند احتمالا خیلی نگران این مسئله 1500 نیستند! چون مثلا اگه قرار باشه یک سال اونجا زبان بخونیم خوب خودش نزدیک 10000 یورو یا بیشتر خرج زبان و زندگی میشه تا برسیم به دانشگاه دیگه!...اما بهرحال واقعا اقدامی عجیب بود. ما که محاسباتمون ریخت بهم!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Innovative Business Services

پیش فرض پاسخ : پایان تحصیل رایگان در اتریش

هنوزم عالیه...
    ترمی 750 یورو تو اروپا هیچی نیست !

ممنون از اطلاع رسانی.

Member MichelAngelo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student - University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

سبحان عزیز ممنون از زحماتت که تا حالا کشیدی... فروم اتریش منظم ترین و همدل ترین فروم سایت بود همیشه...

منم به نوبه ی خودم ناراحتیمو راجع به این موضوع ابراز میکنم و از همه ی دوستانی که توی فروم اتریش به هم کمک کردن تشکر میکنم.

ازین به بعد خیلی از دانشگاههای آلمان با شهریه همچنان رایگان و شرایط کار برای دانشجویان و سطح رفاه بالاتر برای کسانی که مطمئنا اولویتشون با کشورهای انگلیسی زبان نیست میتونه در برابر با اتریشی که اگه نگیم تنها مزیتش، شاید میشد گفت بزرگترین مزیتش رایگان بودن دانشگاههاش بود ، جایگزین خوبی بشه و با سنجیدن این شرایط شاید خیلیا بگن:

خداحافظ اتریش

A friend in need is a friend indeed

Member ata210 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau, TU Wien

پیش فرض پاسخ : هزینه های تحصیل، زندگی و امکانات رفاهی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

این شهریه 726 یورو برای 2 ترمه یا اینکه 1 ترم؟
    wöllen ist können

پیش فرض پاسخ : هزینه های تحصیل، زندگی و امکانات رفاهی در اتریش و مقایسه با سایر کشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط ata210 نمایش پست ها
    این شهریه 726 یورو برای 2 ترمه یا اینکه 1 ترم؟
    1 ترم...یعنی سالی 1500 یورو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MEDICINE

ببخشید راجع به تخصص پزشکی تو اطریش هم این صدق میکنه ؟ اخه واسه تخصص شما میری بیمارستان نه دانشگاه!

Junior Member bahram_ آواتار ها

من و عده ای از دوستان که در مرحله انتظار برای اخذ ویزا هستیم راه پس نداریم.به ناچار باید راه رو ادامه بدیم.ولی ای کاش مانند برخی کشورها مثل سوئد از 2 یا 1 سال قبل اطلاع رسانی میکردند که بازهم با وجود این شهریه شاید خود من دوباره برای اتریش اقدام می کردم ولی با برنامه ریزی دقیق تر.امیدوارم تصمیمات غافلگیر کننده ی پارلمان اتریش فقط به همین مسئله ختم بشه .چون پول بسیار شیرین هست و اگر به این دوستان مزه بده ممکنه حتی تا خذف بسیاری از سوبسید ها پیش بره که در نتیجه هزینه ها ی جانبی رو هم دانشجو پرداخت کنه و امیدوارم که دوباره این طعم شیرین پول شیرین تر نشده و به تفکیک شهریه بین دانشجویان از اتحادیه اروپا و دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا منجر نشه!!امیدوارم دیگه پارلمان اتریش با اینگونه تصمیمات ناگهانی موجبات تهییج دانشجویان رو فراهم نکنند و سرعت عمل و صلابت خود رو در سایر زمینه ها به اثبات برسونند.جوانان و دانشجویان ایرانی به قدر کافی در داخل ایران از اعلام نرخ ارز گرفته تا بسته شدن ناگهانی برخی سفارتخانه ها و عدم صدور ویزا به دلیل تحریم ها در برخی از سفارتخانه ها شگفت زده و هیجان زده و عصبی میشویم که فکر نمیکنم دیگر جایی و ظرفیتی در دل این قشر برای شیرین کاری های جدید مانده باشد.
    با آرزوی موفقیت دانشجویان در خارج از کشور
    ویرایش توسط bahram_ : December 8th, 2012 در ساعت 04:20 AM
    " آدم ها تهی از توانایی نیستند,تهی از اراده اند" (ویکتور هوگو)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

با سلام.
    خبر بسيار بدي بود. با اين حال با توجه به اينكه نرخ دانشگاهها در اتريش متفاوت بود (مثلا دانشگاه وين 17.5 يورو و دانشگاه گراتس 380 يورو در هر ترم)، آيا از آلان به بعد همه 726,72 يورو واسه هر ترم مي گيرند؟ يا باز ممكنه بعضي ها بيشتر بگيرند؟؟

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

دانشگاه تک وین هم شامل همین شهریه میشه؟؟
    لعنت به این شانس

یکی از دوستان گفت که بچه هایی که ثبت نام کردند اصولا باید با همون نرخ شهریه قبلی ادامه بدهند! حالا اینکه همه باید یهو شهریه بالا بدهند خیلی نامردیه!!...
    به امید موفقیت همه
    سبحان جان من هم لازم میدونم از زحمات شما تشکر کنم...ان شاءالله موفق باشی همیشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)