صفحه 4 از 19 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 185

موضوع: پایان تحصیل رایگان در اتریش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص پذیرش از دانشگاههای اتریش

سلام. ایکاش بچه هایی که اونجا هستن، برن بپرسن، ببینن این قانون از کی قراره اجرا بشه و هر دانشگاهی چه شهریه ای رو قراره بگیره. ولی بنظر من، با توجه به اینکه این قانون همین چند روز اخیر تصویب شده، پس احتمالا از ترم های بعدی باید اجرا بشه ( اگه قرار باشه اجرا بشه البته ). چون اونایی که واسه این ترم پذیرش گرفتن شرایط رو با همون شهریه قبلی سنجیدن و اقدام کردن، و بنظرم خوده اتریشی ها هم اینقدر عقل دارن که اینو بفهمن!
    مثلا من هرچی سایت دانشگاه JKU - Linz رو این 3-4 روزه چک کردم، تو قسمت Tuition fees هنوز همون شهریه ی سابقش ( 400 یورو ) رو نوشته و خبر جدیدی نزده!
    پس بنظرم بهترین راه اینکه، الکی جو ندیم و سایت دانشگاها رو چک کنیم، ببینیم بالاخره دانشگاها چجوری با این قضییه برخورد میکنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Vienna

پیش فرض پاسخ : پایان تحصیل رایگان در اتریش

من موندم المان برم يا همين اتريش من الان رفتم تالار المان اونجا خوندم واسه بيمه بايد سالي 600 - 700 تا داد به نظرم هنوز اتريش بهتره اگه زبانو اينجا بخوني مدرك بگيري Zd بري تازه المان كار دانشجويي 120 روز در سال هفته اي 20 ساعت 8 يورو دانشگاه هم 200 تا 500 یورو میگیره رایگاناشم خیلی کمن واحتمال پذیرش کمتره ويزا مشكل زبان هم داره به نظر من ؟؟؟
    ویرایش توسط samitoto : December 8th, 2012 در ساعت 02:31 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    BME

سلام به همه دوستان
    لطفا بیخودی با این حرفا همرو نگران نکنید.من خودم دانشگاه آزاد درس میخونم و یه غیر بومی هستم.اگر بخواییم مقایسه کنیم شهریه 700 یورو هم باشه باز از ارشد دانشگاه ایران هزینش کمتره.در ضمن وضع ارز هم همیشه به این صورت باقی نمیمونه.کسایی که سال بعد میخوان برن بیخودی نگران نباشن. از دوستانم در اونجا شنیدم زبانتون خوب باشه میتونین کار پیدا کنید.خود آلمان شهریه از 200 یورو شروع میشه تا 500 یورو.تازه زندگی در المان هزینش یکم بالاتر از اتریشه.700 یورو برای اروپایی ها پول زیادی نیست.میخوام بدونم اگه وضع ارز اینجوری نبود بازم این حرفارو میزدید.

با آرزوی موفقیت برای همه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Vienna

من موندم المان برم يا همين اتريش من الان رفتم تالار المان اونجا خوندم واسه بيمه بايد سالي 600 - 700 تا داد به نظرم هنوز اتريش بهترینه اگه زبانو اينجا بخوني مدرك بگيري Zd بري! تازه المان كار دانشجويي 120 روز در سال هفته اي 20 ساعت 8 يورو دانشگاه هم 200 تا 500 یورو میگیره رایگاناشم خیلی کمن واحتمال پذیرش کمتره ويزا مشكل زبان هم داره به نظر من ؟؟؟ اتریش شهریش از این بیشتر نمیشه هر 6 7 سال شهریه رو میبرن بالا من شنیدم از 2003 شهریه رو 360 یورو کردن حالا دوستان باتجربه اونایی که تو اتریشن نظر بدن بگن من بدبخت چه غلطی بکنم خودتون با این وضع میمونین اونجا ؟ فعلا هم اینا هم اونا مارو میلرزونن

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط s_bahadori نمایش پست ها
    سلام. ایکاش بچه هایی که اونجا هستن، برن بپرسن، ببینن این قانون از کی قراره اجرا بشه و هر دانشگاهی چه شهریه ای رو قراره بگیره. ولی بنظر من، با توجه به اینکه این قانون همین چند روز اخیر تصویب شده، پس احتمالا از ترم های بعدی باید اجرا بشه ( اگه قرار باشه اجرا بشه البته ). چون اونایی که واسه این ترم پذیرش گرفتن شرایط رو با همون شهریه قبلی سنجیدن و اقدام کردن، و بنظرم خوده اتریشی ها هم اینقدر عقل دارن که اینو بفهمن!
    من.
    من با این دوستمون موافقم.....آخه این چه وضعتیه!! به خدا دیگه خسته شدم...کی میگه اوضاع هنوزم خوبه...1500 یورو که پول کمی نیست
    چرا از همین ترم میگیرن...این دیگه خیلی احمقانه ست...امشب تصویب بشه فردا صبح اجرا!!
    خواهشا یکی بگه این واسه همه ست؟؟ اونم از همین ترم..

نقل قول نوشته اصلی توسط s_bahadori نمایش پست ها
    مثلا من هرچی سایت دانشگاه JKU - Linz رو این 3-4 روزه چک کردم، تو قسمت Tuition fees هنوز همون شهریه ی سابقش ( 400 یورو ) رو نوشته و خبر جدیدی نزده!
    پس بنظرم بهترین راه اینکه، الکی جو ندیم و سایت دانشگاها رو چک کنیم، ببینیم بالاخره دانشگاها چجوری با این قضییه برخورد میکنن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_fatholla نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    لطفا بیخودی با این حرفا همرو نگران نکنید.من خودم دانشگاه آزاد درس میخونم و یه غیر بومی هستم.اگر بخواییم مقایسه کنیم شهریه 700 یورو هم باشه باز از ارشد دانشگاه ایران هزینش کمتره.در ضمن وضع ارز هم همیشه به این صورت باقی نمیمونه.کسایی که سال بعد میخوان برن بیخودی نگران نباشن. از دوستانم در اونجا شنیدم زبانتون خوب باشه میتونین کار پیدا کنید.خود آلمان شهریه از 200 یورو شروع میشه تا 500 یورو.تازه زندگی در المان هزینش یکم بالاتر از اتریشه.

با آرزوی موفقیت برای همه
    اولا باید خدمت همگی دوستان گلم عرض کنم به عنوان یکی از افرادی که در این راه تلاش کردم و زمان و هزینه های زیادی رو برای رسیدن به اتریش تا کنون متقبل شدم شخصا بنده قصد هیچگونه جو سازی و هر گونه عنوان دیگری رو ندارم. صرفا به عنوان اطلاع رسانی مسله ای که در روند تصمیم گیری ها ی خیلی ها می تونه تاثیر گذار باشه(البته صحبت بنده با بچه های شمال شهر نیست) این خبر رو اینجا اعلام و پیگیری کردم.
    به هر حال تصمیم گیری یک امر شخصی هست.حتی خود من با کمک هزینه سالی 6000 یورو از رفتن به اتریش مردد هستم و تا حدی هم منصرف!
    در مورد آلمان خیر باید بگم مخارج شما بستگی به شهر های مختلف متفاوت است. و حتی خیلی ارزون تر.
    دانشگاه آزاد شما شهریه میدید و جمع مخارج زندگی تون اونقدری نیست که در مقایسه با خارج از کشور یا اتریش قرار بگیره.بیاید کمی یک جمع و تفریق ساده رو انجام بدیم:
    ببینید هزینه زندگی در اتریش حداقل با شرایط بسیار به صرفه زندگی کردن 650 یورو در ماه +شهریه 125 یورو (سالی 1500تا) در مجموع و در بهترین حالت سالی=9300 یورو و با نرخ همین لحظه(شما باید نرخ یورو رو در سالی های آتی هم در نظر بگیرید رو 5000تومان حساب کنید) یورو=35805000 تومان هزینه داره
    و اگر یک مدرک فوق لیسانس بگیرید و بقولی نابغه هم باشید و دوساله تموم کنید که این اتفاق اغلب کم می افته حتی برای خیلی ها و باید یه جورایی روی 3سال حساب کنید.
    شما برای یک مدرک فوق لیسانس سالی71610000 تومان باید هزینه کنید. این قانون از همین ترم اجرا میشه و بعید می دونم اعتراضات به جایی برسه. و حتما وب سایت ها هم بروز می شوند.
    بازم باید امیدوار بود شاید اتفاق زیاد بدی نیوفته ولی باید واقع بین بود و شرایط کنونی رو در نظر گرفت.
    اتریش برای من به شخصه خیلی خوب بود،هم کمک هزینه و هم دوستان و فامیلم باهم داره. ولی باید ببینید برای این صرف زمان و هزینه چه ارزش افزوده ای رو خواهید گرفت.
    دوستی فرموده بودند کار! بهتره سکوت کنم و قضاوت این مسله رو به عهده دوستانی که اونجا تشریف دارند بگذارم!
    isman عزیز خیلی جمله زیبا و به یاد ماندنی ای گفتند که همه این نوشتار و این صفحات بحث مون رو می تونه بسیار ظریف خلاصه کنه:
    دوست عزیز همیشه دانستن یک واقعیت تلخ بهتر است از یک دروغ شیرین.
    در پایان برای همگی دوستان و همراهان آرزوی موفقیت می کنم.
    صدور هیچ گذرنامه و ویزایی لازم نیست ، وقتی به خدا “پناهنده” می شوید . . .

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering / Tsinghua University

نقل قول نوشته اصلی توسط tesna نمایش پست ها
    اولا باید خدمت همگی دوستان گلم عرض کنم به عنوان یکی از افرادی که در این راه تلاش کردم و زمان و هزینه های زیادی رو برای رسیدن به اتریش تا کنون متقبل شدم شخصا بنده قصد هیچگونه جو سازی و هر گونه عنوان دیگری رو ندارم. صرفا به عنوان اطلاع رسانی مسله ای که در روند تصمیم گیری ها ی خیلی ها می تونه تاثیر گذار باشه(البته صحبت بنده با بچه های شمال شهر نیست) این خبر رو اینجا اعلام و پیگیری کردم.
    به هر حال تصمیم گیری یک امر شخصی هست.حتی خود من با کمک هزینه سالی 6000 یورو از رفتن به اتریش مردد هستم و تا حدی هم منصرف!
    در مورد آلمان خیر باید بگم مخارج شما بستگی به شهر های مختلف متفاوت است. و حتی خیلی ارزون تر.
    دانشگاه آزاد شما شهریه میدید و جمع مخارج زندگی تون اونقدری نیست که در مقایسه با خارج از کشور یا اتریش قرار بگیره.بیاید کمی یک جمع و تفریق ساده رو انجام بدیم:
    ببینید هزینه زندگی در اتریش حداقل با شرایط بسیار به صرفه زندگی کردن 650 یورو در ماه +شهریه 125 یورو (سالی 1500تا) در مجموع و در بهترین حالت سالی=9300 یورو و با نرخ همین لحظه(شما باید نرخ یورو رو در سالی های آتی هم در نظر بگیرید رو 5000تومان حساب کنید) یورو=35805000 تومان هزینه داره
    و اگر یک مدرک فوق لیسانس بگیرید و بقولی نابغه هم باشید و دوساله تموم کنید که این اتفاق اغلب کم می افته حتی برای خیلی ها و باید یه جورایی روی 3سال حساب کنید.
    شما برای یک مدرک فوق لیسانس سالی71610000 تومان باید هزینه کنید. این قانون از همین ترم اجرا میشه و بعید می دونم اعتراضات به جایی برسه. و حتما وب سایت ها هم بروز می شوند.
    بازم باید امیدوار بود شاید اتفاق زیاد بدی نیوفته ولی باید واقع بین بود و شرایط کنونی رو در نظر گرفت.
    اتریش برای من به شخصه خیلی خوب بود،هم کمک هزینه و هم دوستان و فامیلم باهم داره. ولی باید ببینید برای این صرف زمان و هزینه چه ارزش افزوده ای رو خواهید گرفت.
    دوستی فرموده بودند کار! بهتره سکوت کنم و قضاوت این مسله رو به عهده دوستانی که اونجا تشریف دارند بگذارم!
    isman عزیز خیلی جمله زیبا و به یاد ماندنی ای گفتند که همه این نوشتار و این صفحات بحث مون رو می تونه بسیار ظریف خلاصه کنه:
    دوست عزیز همیشه دانستن یک واقعیت تلخ بهتر است از یک دروغ شیرین.
    در پایان برای همگی دوستان و همراهان آرزوی موفقیت می کنم.
    اولا شما هزینه هارو با یورو آزاد حساب کردین(که با ارز دانشجویی حدود 60 میلیون میشه) ثانیا این مبلغی 71610000 هم که فرمودین میشه کل خرج ارشدتون نه واسه 1سال!! ثالثا، بابا یکم خوش بین هم باشید دیگه!الان شما میگی یورو رو 5 هزار حساب کنید، در صورتی که احتمال پایین اومدنش خیلی بیشتر تا بالا رفتنش با توجه به روند کنونی و اینکه آمریکا هم داره 1 سری تحریم هارو ورمیداره از رو ما.

سوای همه این ها هرچند مطلبی که راجبه کمک هزینه گفتین متوجه نشدم اما الان واقعا مگر چقدر فرق کرده اوضاع با این شهریه؟!!!من که هزینه دانشگام ترمی 380 یورو بود حالا شده ترمی 750، یعنی سالی 750 یورو به مخارج قبلیم اضافه شده که میشه چیزی حدود 2500000 در سال که فک نمیکنم با توجه به اینکه امثال منو شما که قصد داریم سالی 30میلیون تو 1 کشور خرج منیم زیاد به چشم بیاد و اونقدری موثر باشه که آدم همه برنامه ریزی های خودشو عوض منه واسه 1 کشور دیگه با مشکلات خاص خودش، باز هم عاقلان صلاح کار خویش خود دانند

Member
    رشته و دانشگاه
    BME

من نمیدونم این حرفا چه ربطی به اتریش یا آلمان یا کشورای دیگه داره.الان با این وضع موجود بهتره دنبال یه راه چاره باشیم نه اینکه فقط بد بین باشیم
    همه هزینه ها بستگی به وضع جامعه داره که اینظوری که صحبتش هست تا سال آینده وضع بر میگرده به حالت عادی.

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_fatholla نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    لطفا بیخودی با این حرفا همرو نگران نکنید.من خودم دانشگاه آزاد درس میخونم و یه غیر بومی هستم.اگر بخواییم مقایسه کنیم شهریه 700 یورو هم باشه باز از ارشد دانشگاه ایران هزینش کمتره.در ضمن وضع ارز هم همیشه به این صورت باقی نمیمونه.کسایی که سال بعد میخوان برن بیخودی نگران نباشن. از دوستانم در اونجا شنیدم زبانتون خوب باشه میتونین کار پیدا کنید.خود آلمان شهریه از 200 یورو شروع میشه تا 500 یورو.تازه زندگی در المان هزینش یکم بالاتر از اتریشه.700 یورو برای اروپایی ها پول زیادی نیست.میخوام بدونم اگه وضع ارز اینجوری نبود بازم این حرفارو میزدید.

با آرزوی موفقیت برای همه
    سلام.
    خوبه خودتون میگید که اگه وضع ارز اینجوری نبود...! مطمئن باشید اگه یورو 1600 بود همه از خوداشون بود که بروند اتریش! شهریه را هم سالی 3 هزار می کردند باز هم خوب بود!!! اما الان وضعیت ارز را که مشاهده می کنیم خیلی بعیده بیاد پایین و مثل قبل بشه!
    شما شهریه دانشگاه را با دانشگاه حساب کردید که می فرمایید باز اتریش هزینش کمتره! درصورتی که کسی که میره اتریش علاوه بر شهریه باید سالی 8 الی 10 هزار یورو هزینه زندگی بپردازه!!! با این اوصاف باز هم هزینه ی تحصیل در اتریش ارزونتر از دانشگاه آزاد ایران میشه؟!
    درست می فرمایید! 700 یورو برای اروپایی ها چیزی نیست...اما ما که اروپایی نیستیم! ما ایرانی هستیم که میریم اونجا درس بخونیم. محدودیت داریم برای کار، این هم کار دانشجویی! درس+هزینه های زندگی+شهریه پیش بینی نشده دانشگاه=شرایط را سختتر میکنه واقعا!
    البته این قضیه برای دوستانی که حاضرند با این وضع ارز بروند اتریش یک سال زبان بخونند فکر نکنم خیلی مهم باشه...
    موفق باشید

یه سوتی کوچولو دادم...زود اصلاحش میکنم...همه از خداشون بود... :دی

لطفا دوستانی که با این شرایط باز هم اتریش را برای پذیرش انتخاب می کنند دلایلشون را مطرح کنند تا یه حساب دودوتا 4تایی بکنیم ببینیم باز هم به صرفه هست؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)