صفحه 5 از 19 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 185

موضوع: پایان تحصیل رایگان در اتریش

Member
    رشته و دانشگاه
    BME

پیش فرض پاسخ : پایان تحصیل رایگان در اتریش

در مقایسه با کشورای دیگه تو اروپا بازم خیلی ارزونتر در میاد
    یکی از دوستام اونجاست و ماهی 500 یورو با اجاره خوابگاه هزینشه.در ضمن میتونی اینجا زبان بخونید که اونجا به مشکل بر نخورید.شاید من اشتباه میکنم ولی یه جا بگید که شهریه نداشته باشه/؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_fatholla نمایش پست ها
    یکی از دوستام اونجاست و ماهی 500 یورو با اجاره خوابگاه هزینشه.در ضمن میتونی اینجا زبان بخونید که اونجا به مشکل بر نخورید.شاید من اشتباه میکنم ولی یه جا بگید که شهریه نداشته باشه/؟
    فرانسه و بسیاری از کشورهای دیگه هم تحصیل به زبان خودشون رایگانه یا در همین حدود 200 تا 300 یورو در ترمه مثل دانمارک.
    کربلایم آرزوست...

شما مطمینی دانمارک اینطوریه؟تا اونجایی که یادمه شهریه بالایی داشت

والا این ها همه از پشت پنجره اینترنت زیباست ماهی 500 یورو؟! زندگی نمیشه به قول دوسن خوبمون مسعود خان زندمانیست! شما کی دید قیمت ارز سیر نزولی داشته باشه در مقایسه با سال پیش؟
    برای اثبات این بد نیست نگاهی به جدول تغییرات قیمت ارز های مهم بازار تهران در نیمه بهمن ماه سالهای ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰ (قیمت ها به تومان) داشته باشید قیمت امروز یورو جقدره؟ و آیا می تونید در ذهنتون نمودار 5سال آتی قیمت یوزو رو ترسیم کنید؟ درکل اینکه واقع گرا باشید و همه جوانب رو در تصمیم گیری باید در نظر گرفت.

t.JPG
    خوشحال میشم نظر بقیه دوستان رو هم بدونیم.
    صدور هیچ گذرنامه و ویزایی لازم نیست ، وقتی به خدا “پناهنده” می شوید . . .

Member
    رشته و دانشگاه
    BME

با سلام

شما هزینه زندگی تو فرانسه رو با اتریش مقایسه کردین؟؟؟ خود دانشگاه lyon فرانسه ترمی 1000 یورو میگیره

Member
    رشته و دانشگاه
    BME

اگه کسی میخواد بره باید همه جوانب بررسی کنه...ما ایرانی ها عادت داریم به اینکه با یه اتفاق سریع عکس العمل نشون بدیم و بد بین بشیم وبعد یه مدت به این وضع عادت کنیم.به جای این حرفا ای کاش همه کاری میکردن وضع درست شه نه اینکه از اینم خرابتر شه.هر جایی بخوای بری همین وضع است.

از همه مهمتر هدف هر کس مهمه که چقدر دوس داشته باشه بهش برسه.مطمئنا تو این راهم زحمتشو میکشه و جواب میگیره
    همه یه خدایی بالا سرشون دارن

با سلام به دوستان و تشکر از نظرات مفید همه ی دوستان.
    در ابتدا تشکر ویژه می کنم از دوستای خوبم که به موقع اطلاع رسانی می کنند.
    دوستان توجه داشته باشید که این وضعیت کاملا قابل پیش بینی بود و دوستانی که ارتباط با این جریان داشتن از قبل پیش بینی این موضوع را می کردن . ولی خوب روی حرکت های دانشجویی و تصویب نشدن این موضوع با توجه به عواقب بعدی آن هم حساب می کردن .
    اما حالا باید چه کار کرد؟؟؟؟؟؟
    این سوال خیلی از دوستان شاید باشه.به نظر من دوستان با توجه به شرایطشون چند دسته هستند. و با توجه به شرایطشون باید با این موضوع برخورد کنن.

یک دسته از دوستان که اونجا تشریف دارن که یه مقدار کارشون سخت تر می شه ولی باید با تمام توان تلاششون را بکنن و من و همه دوستان امیدوارم موفق باشند

دسته دوم : دوستانی هستند که منتظر ویزا هستند . به نظر من این دسته از دوستان بیشترین فشار را متحمل می شن چون الان در شرایط گذار هستن و با توجه به شرایط ارز در چند ماه اخیر واقعا امیدوارم آدمهای صبوری باشند و این بد شانسی های پشت سر هم را به خاطر اراده مستحکم خودشون بدونن و یه جور امتحان از ارادشون تلقی کنن. به هیچ عنوان نا امید نشید و نهایت تلاشتون را بکنید . ما ایرانی هایی هستیم که سخت ترین فشارها را برای بدست اورن جایگاه های علمی انجام می دیم . (دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت.)

دسته سوم: دوستانی هستند که مدارکشون را پست کردند و یا در حال ارسال مدارک هستند . خوب این دسته از دوستان چند تا گزینه دارند . اگر دانش پایه ای از زبان آلمانی دارند می تونند به آلمان هم فکر کنند . و یا اگر هزینه خیلی براشون مهمه به کشور های محدود حوزه اسکاندیناوی که هنوز دانشگاه های رایگانی دارند روی بیارند . (اونها هم در حال گذار برای دریافت شهریه هستند.)
    اما کلا به این نکته توجه کنن که شرایط فعلا در همه جا در حال سخت شدن هست و برای شیفت کردن برای کشور دیگه شرایط را به صورت خیلی زیادی راحت تر نمی کنه. راهکار اصلی روبرو شدن با شرایط جدید و پذیرش اونه واز قدیم صحبت کردن راه حلی نیست .
    در کل شاید شیفت کردن کشور برای بعضی از دوستان راه حل خوبی باشه . در این صورت با نگاه دقیق و موشکافانه به بحث نگاه کنید
    .

در نهایت امیدوارم همه دوستان در تصمیم گیری دقت کنند و در رسیدن به هدفشون موفق باشند.
    ویرایش توسط ali_bahram666 : December 9th, 2012 در ساعت 12:50 AM

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    فرانسه و بسیاری از کشورهای دیگه هم تحصیل به زبان خودشون رایگانه یا در همین حدود 200 تا 300 یورو در ترمه مثل دانمارک.
    احسان عزیز تحصیل در دانمارک به زبان دانمارکی هم پولی هست من این رو ایمیل زدم و پرسیدم.
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    احسان عزیز تحصیل در دانمارک به زبان دانمارکی هم پولی هست من این رو ایمیل زدم و پرسیدم.
    مرسي از تذكرت
    آخه يكي از دوستان گويا از دانشگاه آلبورگ پرسيده بود.....ولي منم به اين موضوع ترديد داشتم.
    کربلایم آرزوست...

رشته و دانشگاه

اگه کسی میخواد بره باید همه جوانب بررسی کنه...ما ایرانی ها عادت داریم به اینکه با یه اتفاق سریع عکس العمل نشون بدیم و بد بین بشیم وبعد یه مدت به این وضع عادت کنیم.به جای این حرفا ای کاش همه کاری میکردن وضع درست شه نه اینکه از اینم خرابتر شه.هر جایی بخوای بری همین وضع است.

از همه مهمتر هدف هر کس مهمه که چقدر دوس داشته باشه بهش برسه.مطمئنا تو این راهم زحمتشو میکشه و جواب میگیره
    همه یه خدایی بالا سرشون دارن
    من به حرف شما اعتقاد دارم....افرين.
    کربلایم آرزوست...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)