صفحه 6 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 185

موضوع: پایان تحصیل رایگان در اتریش

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : پایان تحصیل رایگان در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_fatholla نمایش پست ها
    با سلام

شما هزینه زندگی تو فرانسه رو با اتریش مقایسه کردین؟؟؟ خود دانشگاه lyon فرانسه ترمی 1000 یورو میگیره
    عزيزم
    من هزينه زندگي رو مقايسه نكردم...
    همين دانشگاه ليون هزينه هاي تحصيل متفاوته از 200 تا 3000 يورو....طبق:
    http://www.universite-lyon.fr/intern...et-128758.kjsp
    کربلایم آرزوست...

به دوستانی که دارن مثلا فرانسه رو با اتریش مقایسه میکنند, بعد از چند سال زندگی در لندن و سفر به چند شهر دنیا, باید بگم که مثلا در پاریس (پایتخت فرانسه) قیمت یک پیتزا هات 15 یورو هست و در وین (پایتخت اتریش) میشه 8 یورو. شما یک خونه 50 متری مبله با هزینه نگهداری در وین (البته نه در مرکز شهر) اجاره میکنی ماهی 500 یورو ولی در دورترین نقطه حومه پاریس همین خونه هست 1100 یورو. موفق باشید.

Junior Member bahram_ آواتار ها

درود به همه دوستان.
    با گذشته 3روز از انتشار این خبر بحث در این رابطه به بیراهه داره کشیده میشه و بسیاری از دوست اصل مطلب رو رها کردن و به مسایل شخصی و مقایسه بین کشورها و شهرها می پردازند که جای اینگونه بحث ها در فرومهای دیگه هست.دوستانی که در فروم اتریش هستند و دارند بحث میکنند قطعا اینگونه مقایسه ها و حساب و کتابهای لازم رو انجام دادن که اتریش رو برای تحصیل انتخاب کردن.ولی اینجا می بینیم که برخی دوستان به مخارج غیر تحصیلی مثل اجاره هبها میپردازند که قطعا هزینه های زندگی ارتباطی این خیر جدید نداره و همون بوده و هست.که بازهم تکرار میکنم که خود من همه جوانب و مثل هزینه های و ... رو در نظرگرفتم و با سایر کشورها مقا یسه کردم که منجر به انتخاب اتریش شده.بهتر به جای پرداختن به اینگونه مسایل به بحث اصلی بپردازیم و سوالات هدفمند در ارتباط به این خبر بپردازیم و تبادل نظر کنیم.
    در رابطه با خبری که در یک سایت خبری بصورت کلی منتشر شده بهتر منتظر انتشار جزییات این قانون از طرف خود دانشگاهها در وبسایت خود دانشگاه باشیم.هر چند زمانی که من اقدام کردم برای اتریش گفته بودند که حدودا 380 یورو شهریه داره که بعدها برخی دوستان اطلاع رسانی کردند که برخی دانشگاهها 17 یورو هست.منظورم از مطرح کردن این مساله این هست که من و احتمالا دوستان دیگر هم با توجه به همین رقم 380 یورو در هر ترم (کمی بیشتر یا کمتر) برای اتریش اقدام کردیم و فکر نمیکنم که 380 یورو با 730 یورو در هر ترم اونقدر بتونه دچار مشکل کنه که نشه از عهدش بر اومد.
    اگر پست قبلی من رو در ارتباط با این خبر نگاه کرده باشید ناراحتی خودم رو از نحوه و سرعت عمل در اجرای این قانون نشون دادم.نگرانیهای شخص من در ارتباط با خذف احتمالی سایر مزایا و خذف احتمالی یرخی سوپسیدها هست ک این تصمیم اعمال شهریه اون هم بدین سرعت میتونه پایه گذار تصمیم های دیگه که برخی ار اونها رو ذکر کردم باشه گه بطور غیر مستقیم ممکنه هزینه های زندگی بالا بره.البته دوستانی که در حال حاضر در اتریش مشغول تحصیل هستند بهتر میتونند در این بحث به ما کمک کنند.
    بازهم امیروارم که تصمیماتی از اینگونه فقط به همین جا ختم بشه.
    با آرزوی موفقیت برای همه دوستانی که در مسیر تحصیل در خارج از کشور تلاش میکنند.
    " آدم ها تهی از توانایی نیستند,تهی از اراده اند" (ویکتور هوگو)

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering / Tsinghua University

بچه ها یکی از راه حل های موجود واسه سرشکن شدن هزینه شهریه به نظر من این میتونه باشه که از همین جا بچه هایی که در دانشگاه های یکسان اپلای میکنن باهم تشکیل 1 تیم بدن که تو مسائلی مثل خونه و هزینه های مرتبطش باهم شریک بشن تا با صرفه جویی تو 1 بخش های دیگه این اضافه هزینه پوشش داده بشه

این کار واقعا تاثیر به سزایی تو سرشکن شدن هزینه ها داره، بلاخره اگر ما خودمون هوای همدیگرو نداشته باشیم فک نمیکنم از جایی دیگه معجزه ای بشه!

Junior Member gmx آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_eee_000 نمایش پست ها
    بچه ها یکی از راه حل های موجود واسه سرشکن شدن هزینه شهریه به نظر من این میتونه باشه که از همین جا بچه هایی که در دانشگاه های یکسان اپلای میکنن باهم تشکیل 1 تیم بدن که تو مسائلی مثل خونه و هزینه های مرتبطش باهم شریک بشن تا با صرفه جویی تو 1 بخش های دیگه این اضافه هزینه پوشش داده بشه

این کار واقعا تاثیر به سزایی تو سرشکن شدن هزینه ها داره، بلاخره اگر ما خودمون هوای همدیگرو نداشته باشیم فک نمیکنم از جایی دیگه معجزه ای بشه!
    دقیقن درسته
    بدی ما ایرانیا اینه که همیشه منتظر معجزه ایم پس خودمون چی؟ خودمون هیچ حرکتی نمی کنیم و فقط چشم انتظار بقیه...
    همین خونه 600 یورویی با هزینه های جانبی اگر تا 700 یورو هم بالا بیاد اگر 4 نفر باشیم 175 یورو میشه هزینه ماهیانش که با صرفه جویی 125 یورویی راحت شهریه توی 6 ماه به دست میاد

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

دوستان باید خیلی دقیق تر تصمیم بگیرین و سعی کنید اینجا که میاین زبانتون رو خونده باشید
    الان دیگه با این هزینه ها اصلا به صرفه نیست که برای زبان هم اینجا هزینه کنید
    ماهایی که الان اتریش هستیم دیگه راهی نداریم و باید دخل و خرجمون رو میزون کنیم و این ماهی 100-150 یورو رو یه جوری در هزینه های ماهیانه قرار بدیم
    خیلی از دوستان هستن که با این شرایط میتونن ادامه بدن و خیلی ها هم نوای برگشتن سر میدن
    اینو اینجا زدم که حواستون خیلی خیلی جمع باشه

یکبار دیگه شرایط خودتون رو بالا پایین کنید و ببینید با این وضعیت میتونین بیاین یا نه

امیدوارم موفق و پیروز باشید

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط bahram_ نمایش پست ها
    درود به همه دوستان.
    با گذشته 3روز از انتشار این خبر بحث در این رابطه به بیراهه داره کشیده میشه و بسیاری از دوست اصل مطلب رو رها کردن و به مسایل شخصی و مقایسه بین کشورها و شهرها می پردازند که جای اینگونه بحث ها در فرومهای دیگه هست.دوستانی که در فروم اتریش هستند و دارند بحث میکنند قطعا اینگونه مقایسه ها و حساب و کتابهای لازم رو انجام دادن که اتریش رو برای تحصیل انتخاب کردن.ولی اینجا می بینیم که برخی دوستان به مخارج غیر تحصیلی مثل اجاره هبها میپردازند که قطعا هزینه های زندگی ارتباطی این خیر جدید نداره و همون بوده و هست.که بازهم تکرار میکنم که خود من همه جوانب و مثل هزینه های و ... رو در نظرگرفتم و با سایر کشورها مقا یسه کردم که منجر به انتخاب اتریش شده.بهتر به جای پرداختن به اینگونه مسایل به بحث اصلی بپردازیم و سوالات هدفمند در ارتباط به این خبر بپردازیم و تبادل نظر کنیم.
    در رابطه با خبری که در یک سایت خبری بصورت کلی منتشر شده بهتر منتظر انتشار جزییات این قانون از طرف خود دانشگاهها در وبسایت خود دانشگاه باشیم.هر چند زمانی که من اقدام کردم برای اتریش گفته بودند که حدودا 380 یورو شهریه داره که بعدها برخی دوستان اطلاع رسانی کردند که برخی دانشگاهها 17 یورو هست.منظورم از مطرح کردن این مساله این هست که من و احتمالا دوستان دیگر هم با توجه به همین رقم 380 یورو در هر ترم (کمی بیشتر یا کمتر) برای اتریش اقدام کردیم و فکر نمیکنم که 380 یورو با 730 یورو در هر ترم اونقدر بتونه دچار مشکل کنه که نشه از عهدش بر اومد.
    اگر پست قبلی من رو در ارتباط با این خبر نگاه کرده باشید ناراحتی خودم رو از نحوه و سرعت عمل در اجرای این قانون نشون دادم.نگرانیهای شخص من در ارتباط با خذف احتمالی سایر مزایا و خذف احتمالی یرخی سوپسیدها هست ک این تصمیم اعمال شهریه اون هم بدین سرعت میتونه پایه گذار تصمیم های دیگه که برخی ار اونها رو ذکر کردم باشه گه بطور غیر مستقیم ممکنه هزینه های زندگی بالا بره.البته دوستانی که در حال حاضر در اتریش مشغول تحصیل هستند بهتر میتونند در این بحث به ما کمک کنند.
    دوست عزیز مثلا چه تبادل نظری میشه کرد این قانون تصویب شد و از چند وقت دیگه به اجرا در میاد. باید حقیقت رو پذیرفت که ادامه تحصیل در خارج با شرایط فعلی یعنی نرخ ارز و بالا رفتن هزینه های جانبی تحصیل در کشورهای مختلف بیشتر از این که سود داشته باشه ضرر داره.
    دوستان بیایید منطقی به این موضوع نگاه کنیم بحث شهریه دار شدن دانشگاه های اتریش مدتهاست که وجود داشت و به تازگی هم تصویب شد این یه حرکت یک شبه نبود بلکه مدتها داشتن براش برنامه ریزی می کردن.
    من به همه دوستان پیشنهاد می کنم برای یک سال صبر کنن تا شرایط کاملا مشخص بشه.

موفق باشین
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

دوستان با این قضیه ی شهریه دار شدن،قیمت کالج های زبان هم تغییر میکنه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط bahram_ نمایش پست ها
    درود به همه دوستان.
    با سلام
    باید خدمتتون عرض کنم که اتفاقا به نظر من مقایسه و در نظر گرفتن بقیه هزینه ها بسیار کار بجاییه چون
    در نهایت هزینه کلی که ماهیانه باید تقبل بشه مهمه,و اینکه ممکنه بچه ها فکر کنن یه کشور با دانشگاه
    رایگان بهتره ولی همونطور که بعضی دوستان از تجربه هاشون گفتن ممکنه با در نظر گرفتن هزینه های
    جانبی زندگی در براورد نهایی از اتریش گرونتر باشن . . .
    باید شرایط رو کامل سنجید, و در نهایت فکر میکنم با توجه به مهلت 3ترمه در صورت اخذ پذیرش دوستانی
    که تا حدی کاراشونو کردن فرصت بررسی اوضاع رو هم دارن
    با ارزوی موفقیت واسه همگی
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    دوست عزیز مثلا چه تبادل نظری میشه کرد این قانون تصویب شد و از چند وقت دیگه به اجرا در میاد. باید حقیقت رو پذیرفت که ادامه تحصیل در خارج با شرایط فعلی یعنی نرخ ارز و بالا رفتن هزینه های جانبی تحصیل در کشورهای مختلف بیشتر از این که سود داشته باشه ضرر داره.
    دوستان بیایید منطقی به این موضوع نگاه کنیم بحث شهریه دار شدن دانشگاه های اتریش مدتهاست که وجود داشت و به تازگی هم تصویب شد این یه حرکت یک شبه نبود بلکه مدتها داشتن براش برنامه ریزی می کردن.
    من به همه دوستان پیشنهاد می کنم برای یک سال صبر کنن تا شرایط کاملا مشخص بشه.

موفق باشین
    واییییییییییی! نگید تو رو خدا... یک سال صبر کنیم؟! نه نه نه
    به نظر من هر کدوم از بچه ها باید ببینند برا چی می خواند برند خارج؟(خوب معلومه برا درس :دی) با خارج رفتن چه موقعیت هایی را از دست میدند و اونجا چه موقعیت هایی را بدست میارند..برای این کارشون هزینه کردن ارزش داره یا نه؟... این همه سختی را می کشند که چی بشه؟... شرایطشون را کدوم کشورها دارن(هم از نظر مالی و هم درسی)...یه دودوتا 4 تا نه چندان ساه باید کرد!!!
    اگه موافق باشید یه موضوع تازه ایجاد کنیم تا در این باره بحث و تبادل نظر کنیم...good luck

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)