صفحه 9 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 185

موضوع: پایان تحصیل رایگان در اتریش

پیش فرض پاسخ : پایان تحصیل رایگان در اتریش

دوسته گرامی
    این براشون ی قانونه دیگه باید پذیرفت یا اینکه کاره دیگه ای کرد.من و شما اونجا خارجی هستیم و شهروند درجه اول ب حساب نمیام.مخصوصا با این اوضاع اقتصادی.ولی به هر حال اگه این کارو کنیم میتونه صرفا ی حالته نمایشی داشته باشه.در ضمن به گفته سبحان عزیزبسیاری از دانشجو ها قبلا اعتراض کردن ک تاثیری نداشته....
    ویرایش توسط aida_11041 : December 11th, 2012 در ساعت 12:52 AM دلیل: نقل قول پینگلیش

نقل قول نوشته اصلی توسط feiz نمایش پست ها
    این لینک تقسیم بندی کشورها برای هزینه تحصیل در دانشگاه وین است. دیدم کسی اشاره ای نکرده، گفتم شاید کسانی ندانند. ایران جزو کشورهای گروه اول است، که از پرداخت شهریه معافند و فقط 17 یورو برای انجمن دانشجویی پرداخت میکنند. این موضوع مربوط به دانشگاه وین Wien Universität است و از دانشگاه های دیگه اطلاعی ندارم.
    به آلمانی
    به انگیلیسی
    منم امروز با دانشگاه وین تماس گرفتم گفت :
    Dear Sir/Madam,

the amount of the tuiton fee depends on your citizenship. You can find the list of countries regarding the tuiton fee here:
    http://studentpoint.univie.ac.at/en/...g-nationality/

If your country is not on any of the lists, you have to pay the full tuiton fee.

Further information regarding the tuiton fee can be found here:
    http://studentpoint.univie.ac.at/en/...s/tuition-fee/

Kind regards

Andreas Dobersberger

Student Point

و اما مقدار شهریه
    If you are a citizen of one of the following countries, the University of Vienna grants you a remission of the tuition fee. You only have to pay the students' union fee of € 17.50 per semester. If you are holding an Austrian school leaving certificate or an Austrian university diploma the same tuition fee regulations apply as for EU-/EWR-citizens.

Iran - Islamic Republic of

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_lg نمایش پست ها
    منم امروز با دانشگاه وین تماس گرفتم گفت :
    Dear Sir/Madam,

the amount of the tuiton fee depends on your citizenship. You can find the list of countries regarding the tuiton fee here:
    http://studentpoint.univie.ac.at/en/...g-nationality/

If your country is not on any of the lists, you have to pay the full tuiton fee.

Further information regarding the tuiton fee can be found here:
    http://studentpoint.univie.ac.at/en/...s/tuition-fee/

Kind regards

Andreas Dobersberger

Student Point

و اما مقدار شهریه
    If you are a citizen of one of the following countries, the University of Vienna grants you a remission of the tuition fee. You only have to pay the students' union fee of € 17.50 per semester. If you are holding an Austrian school leaving certificate or an Austrian university diploma the same tuition fee regulations apply as for EU-/EWR-citizens.

Iran - Islamic Republic of
    یعنی دانشگاه وین شهریه 750 یورو نمیگیره؟!!!!!دانشگاه تکنیک چطور؟من تو سایتش پیدا نمیکنم!!

Junior Member gmx آواتار ها

بچه ها یک مقایسه ای با انگلیس هم داشته باشیم بدک نیست
    من حساب کردم چون ارشد توی انگلیس یکسالست خوب هزینه زندگیمون نسبت به سه سال اتریش کمتره (4 ترم درس یک ترم پیش و یک ترم زبان برای انهایی که ایران زبان کامل نخوندند)
    ولی از اون طرف شهریه بیداد می کنه خلاصه برای 12 ماه میشه 25 هزار پوند یا 40 هزار دلار
    برای اتریش سه سال با همه جور صرفه جویی 22 هزار یورو یا 31 هزار دلار
    در نهایت درسته اتریش دلاری ارزونتره ولی دو سال بیشتر طول میکشه اگر کار گیر بیاد توی اتریش و اینکه زندگی توی اتریش دلپذیر باشه خوب من دلم می خواد حال کنم و ارشدم هم دو سال بیشتر طول بکشه برام مهم نیست

نظر بادوستانی که اتریش اند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhgani نمایش پست ها
    یعنی دانشگاه وین شهریه 750 یورو نمیگیره؟!!!!!دانشگاه تکنیک چطور؟من تو سایتش پیدا نمیکنم!!
    والا من دیروز با دانشگاه تماس گرفتم و این جوابمو امروز دادن.فقط ی احتمال میمونه و اون این هست که قانونش هنوز به دانشگاه ابلاغ نشده....نمیدونم چی بگم.فقط باید صبر کرد و زود هیجانزده نشد

Junior Member

کاش اینطور باشه اقا مجتبی

بحث بالا بردن شهریه چند وقت میشد که مطرح بود اما بچه ها امید داشتند که نشه...اما شد!
    نرخ ارز هم که خدا خیرش بده! هی داره میره بالا!!!
    خدا بخیر بگذرونه...

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط gmx نمایش پست ها
    بچه ها یک مقایسه ای با انگلیس هم داشته باشیم بدک نیست
    من حساب کردم چون ارشد توی انگلیس یکسالست خوب هزینه زندگیمون نسبت به سه سال اتریش کمتره (4 ترم درس یک ترم پیش و یک ترم زبان برای انهایی که ایران زبان کامل نخوندند)
    ولی از اون طرف شهریه بیداد می کنه خلاصه برای 12 ماه میشه 25 هزار پوند یا 40 هزار دلار
    برای اتریش سه سال با همه جور صرفه جویی 22 هزار یورو یا 31 هزار دلار
    در نهایت درسته اتریش دلاری ارزونتره ولی دو سال بیشتر طول میکشه اگر کار گیر بیاد توی اتریش و اینکه زندگی توی اتریش دلپذیر باشه خوب من دلم می خواد حال کنم و ارشدم هم دو سال بیشتر طول بکشه برام مهم نیست

نظر بادوستانی که اتریش اند؟
    رفيق
    انگليس حتي يك سال هم باشي هزينه زندگيش بالاست ماهي حداقل 850 تا 1000 پوند با قيمت پوند الان مقايسه كنيد.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member omidr1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

با عرض سلام خدمت دوستان
    بالاخره اتریش به جمع دانشگاه های پولی پیوست.این خبر برای من از یک جهت مثبت بود چون من برایSummer semester 2014می خواستم اپلای کنم و از حالا فهمیدم وبا توجه به وضعیت مالیم و...هم سبک وسنگین کردم دیدم که نمی تونم به خاطر این که دیگه این پول حد آخرشه و اصلا برنامه مالیم انعطاف نداره چون من باید نرخ ارز از حالاتا چهار سال دیگه(کلاس زبان+یک سال تا اپلای+2.5سال هم ارشد اونجا) رو پیش بینی کنم + این که باید مواظب هر لحظه بیشترشدن شهریه دانشگاه های اتریش باشم+این که از کجا معلوم که ویزا وضعیتش همین جوری بمونه چون روند ویزا دادن هر روز توی تمامی کشورها داره سخت تر میشه+این که با تحقیقاتی که انجام دادم در تجربه ای مشابه که دانشگاه های سوئد پولی شدند در رنکینگ های مختلف افت داشتند.
    به نظر من تنها راه برای افرادی که برنامه خود را بدون شهریه دانشگاه های اتریش برنامه ریزی کردند این است که تا می توانند زبان آلمانی بخونند جوری که دیگه توی اتریش اصلانیاز نباشه که برن سر کلاس زبان بشینند(به قول آقا سبحان)
    نکته دیگه این که سعی کنید برنامه مالی خودتون رو انعطاف پذیر ببندید یعنی چی یعنی این که خب درست که هزینه ماهیانه و شهریه رو تخمین می زنیم و میریم ولی من سوالم اینه که آیا هیچ وقت به این فکر کردید که اگر خدای نکرده در اتریش مشکلی براتون پیش اومد مثلا مریض شدیم ونیاز بود که خرج کنیم آیا مشکلی پیش نمیاد؟به نظر من باید به همون نحوی که آقا سبحان گفتند باید هزینه ها رو بست+این که یه500یورو هم برای اتفاقات نادر در نظر گرفت.می دونم که خیلی زیاد میشه ولی این جوری دیگه خودتون رو برای هر اتفاقی آماده کردید.
    اگر که اونجا هستید که امیدوارم این اتفاقات خیلی روتون تاثیر نذاره و اگر گذاشته سعی کنید به این فکر کنید که اگر این برهه رو رد کردید چه آینده ای در انتظازتون خواهد بود پس با مشکلات مبارزه کنید
    اگر که در پروسه اپلای و رفتن به اونجاو یا ویزا هستید به نظر من آلمانی تون رو در همین ایران فول فول کنید
    اگر هم که مثل خود من دارید به آینده فکر می کنید و اصلا نه اپلای کردید ونه هیچی.همزمان به فکر ارشد یا هر مقطع دیگری که می خواهید اقدام کنید در ایران و اتریش باشید.و اگر که اوضاع خوب شد(چه ارز و...)که چه بهتر اگر هم نشد حداقل خیلی از زندگی عقب نمی مونیم.
    دوستان تاکید می کنم این ها نظرات شخصی بود حالا ممکنه من اشتباه کنم.
    به امید روزهای بهتر و به امید روزی که برای هیچ ایرانی مشکل پیش نیاد.

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

دوستان فقط میشه امید داشت که دانشگاه های اتریش با توجه به تعدا بالای دانشجوهای ایرانی تفاوتی بین ما و بقیه قائل بشن
    چون دولت اختیار تام داده به دانشگاهها در مورد اجرای طرح
    فقط باید امیدوار بود و منتظر تا ببینیم که خبر جدیدی میرسه یا نه
    فعلا که اخذ شهره به قوت خودش باقی هیت و هیچ دانشگاهی بیانیه و تبصره ای روی طرح نذاشته
    به محض اینکه خبر جدیدی به دستم رسید اینجا اعلام میکنم
    موفق و پیروز باشید

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)