صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 69 , از مجموع 69

موضوع: Columbia University

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

پیش فرض پاسخ : Columbia University

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    سلام دوستان. در این پست کاری به تاپ بودن و سختی این دانشگاه که شکی توش نیست ندارم. خواستم رابطه دانشگاه با ایرانی ها رو عرض کنم :
    ممکنه خیلی از دوستان بگن که این دانشگاه کلا با ایرانی جماعت انگار مشکل داره و خیلی اذیت میکنه و ... اگر راستش رو بخواین حرفتون درسته! این دانشگاه کلا با ایرانی جماعت مشکل داره حالا چرا ؟
    1- حزب پشت صحنه این دانشگاه یعنی از مدیرکل دانشگاه تا مدیر دانشکده ها تا منشی این دانشگاه تماما طرفدار دولت آمریکا و طرفدار حذب جمهوری خواه و دموکرات - جمهوری خواه هستنند.
    2- حتی 4 سال پیش که میت رامنی نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا با اوباما رقابت میکرد خود دانشگاه و عده ای از دانشجو هاش اعلام طرفداری از حزب جمهوری خواه و میت رامنی کردنند.
    3- با توجه به این که هممون میدونیم جمهوری خواه ها کی هستن و خلاصه چه اعتقادی در باره ایران و حکومت ایران دارن این دانشگاه هم با حکومت ایران چپه و کلا با ایرانی ها چپ هست.(بر خلاف بعضی از دانشگاه های دیگه که اصلا کاری به حکومت ایران و ایرانی ها ندارند و با ایرانی ها خیلی خوب رفتار می کنند!)
    4- یادتون نره که اولین بمب اتمی جهان در همین دانشگاه ساخته شده! بمب های اتمی هیروشیما و ناکازاکی هم در این دانشگاه استیبل شدنند! خود انریکو فرمی(پدر بمب اتم) یکی از اساتید این دانشگاه بود.
    5- در خلال جنگ جهانی اول و دوم این دانشگاه حمایت همه جانبه از سربازان آمریکا می کرد و تمام تیم مهندسان اسلحه سازیشو موظف به خدمت به دولت آمریکا و ارتش آمریکا کرده بود و از حامیان روزولت و ترومن و آیزن هاور و حتی کندی هم بودنند. (از زمان جنگ جهانی اول تا اواخر جنگ ویتنام)
    6- اکثر دیپلمات ها و کله گنده های سیاسی آمریکا فارغ التحصیل این دانشگاه هستنند.
    7- این دانشگاه ارتباط خیلی خوبی با ایران در قبل انقلاب داشت (خود محمد رضا شاه دکترای افتخاری این دانشگاه رو داره و تمام فرزندان محمد رضا شاه هم دانش آموختگان این دانشگاه هستنند).
    8- این دانشگاه از طرفدارای سر سخت آمریکا و در یک کلا یک آمریکایی وطن پرست هست و دشمن آمریکا دشمن این دانشگاه هم هست. (امید وارم با این بند تا ته قضیه رو خونده باشید)
    پ ن 1: از یه طرف این دانشگاه خیلی تاپ و شرایط پذیرشش خیلی سخت هست و از طرف دیگه با توجه به موارد بالا کلا با ایرانی جماعت چپه پذیرش گرفتن ایرانی ها از این دانشگاه اونم با فاند خیلی خیلی سخت هست (نشدنی نیست اما واقعا کار حضرت فیله. تا جایی که نمره تافل مورد قبول این دانشگاه 100 هست اما ایرانی ها با تافل 110 به بالا از این دانشگاه رد میشن و کلا به یه چیز ایرانی ها گیر میده ....)
    پ ن 2: ممکنه شما ایرانی های تحصیل کرده این دانشگاه و اساتید ایرانی هم دی این دانشگاه ببینید ولی خیلی از این اساتید کسانی هستن که چندین سال هست به آمریکا مهاجرت کردنند و دیگه سیتیزن آمریکا شدنند و تونستنند در این دانشگاه استادی کنند.
    پ ن 3: ایرانیانی که گرین کارت آمریکا یا این که سیتیزن شیپ آمریکا رو دارند باز شانس پذیرشتون بیشتر از ایرانی هایی هست که تا حالا آمریکا رو ندیدنند و از راه دور از ایران از طریق کامپیوتر برای این دانشگاه اپلای می کنند و تازه میخوان وارد آمریکا بشند.
    من به هیچ عنوان قصد امید منفی دادن نداشتم ولی خواستم نظر این دانشگاه رو در مورد ایرانی ها بیشتر روشن کنم اما امیدتون رو به هیچ عنوان از دست ندید و اپلای برای این دانشگاه همیشه یکی از موارد انتخابیتون باشه.
    با تشکر از وقتی که گذاشتید.
    با حرفایی که شما زدید من خیلی بیشتر از این دانشگاه خوشم اومد. (چون پیشتازه!!!)
    ولی نگفتید اگر اکسپت کردند وضعیت فاند چجوریه؟؟ کلا بنظر من برای اونطرفا فاند حرف اولو میزنه
    رشتم کامپیوتر-نرم افزاره
    ممنون
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    دوستان این دانشگاه یکی از دانشگاه های عضو گروه Ivy League هست! مجموعه ای از دانشگاه های Harvard, Brown, Cornell, Yale, Princeton, Pennsylvania, Dartmouth, Columbia که بسیار با پرستیژ و اعتبار هستند و حتی بعضی هاشون مثل هاروارد یا حتی همین دانشگاه کلمبیا اصلاً توی رنکینگ US News شرکت نمی کنند یا یه جورایی افتخار نمیدن!! به نظرم قبل از اینکه برای این دانشگاه اپلای کنید حتماً رزومه تون رو یک محک مجدد بزنید که به شرایط این دانشگاه بخوره تا پول اپلیکیشن فی و ریکامتون بیخودی دور ریخته نشه...
    وقتی تاپیک این دانشگاه رو می خوندم و به کامنت سه سال پیش خودم رسیدم خندم گرفت! سه سال پیش شاید اصلاً فکرشم نمی کردم یه روزی من ازینجا ادمیشن بگیرم! عجب دنیای عجیبیه...

متإسفانه همین طوره و توی دانشگاه رنک زیر 20 معمولاً این نظر کمیته پذیرش هست که تعیین می کنه و بعد برای دانشجو سوپروایزر انتخاب می کنن. چون یه جورایی روی requirement های دانشگاه حساسن و نمی خوان سطح دانشگاه بیاد پایین، اجازه نمیدن استاد به هرکی خوشش اومد ادمیشن بده! حالا که دیگه شما اپلای کردی امیدوارم اکسپت بشی و یه شیرینی خوب به ما بدی
    و در واقع کاملاً خلاف کامنت من درست بود. به نظرم یکی از اصلی ترین دلایل پذیرشم آشنایی و سابقه کار استاد دپارتمان با من در یک مقاله بود. البته بعد از درخواست من و ارسال مدارک، استاد گفت که باید کمیته اپلیکیشن ام رو بررسی کنه ولی با این وجود به نظرم اینکه استاد دانشجو رو برای یه پروژه پیشنهاد میده خیلی تأثیر داره. در ضمن موقع اپلای، شما باید اسم استادی رو که می خوای باهاش کار کنید انتخاب کنید.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام.دوست عزیز میشه بیشتر در مورد این که چجوری با استادی غیر از اساتید دانشگاه خودتون مقاله دادین توضیح بدین؟
    وقتی تاپیک این دانشگاه رو می خوندم و به کامنت سه سال پیش خودم رسیدم خندم گرفت! سه سال پیش شاید اصلاً فکرشم نمی کردم یه روزی من ازینجا ادمیشن بگیرم! عجب دنیای عجیبیه...

و در واقع کاملاً خلاف کامنت من درست بود. به نظرم یکی از اصلی ترین دلایل پذیرشم آشنایی و سابقه کار استاد دپارتمان با من در یک مقاله بود. البته بعد از درخواست من و ارسال مدارک، استاد گفت که باید کمیته اپلیکیشن ام رو بررسی کنه ولی با این وجود به نظرم اینکه استاد دانشجو رو برای یه پروژه پیشنهاد میده خیلی تأثیر داره. در ضمن موقع اپلای، شما باید اسم استادی رو که می خوای باهاش کار کنید انتخاب کنید.
    The art of knowing is knowing what to ignore
    "Rumi"

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomanjfr نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز میشه بیشتر در مورد این که چجوری با استادی غیر از اساتید دانشگاه خودتون مقاله دادین توضیح بدین؟
    سلام
    من از طریق ادوایزرم که قبلاً با این یکی استاد توی پست داک همکار بودن آشنا شدم و برای یه سری آزمایش، از دستگاهی که در کلمبیا بود استفاده کردم.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

سلام دوستان میشه فوری به سوالم پاسخ بدید
    من می خوام این پاییز باپلای کنم و الان دارم برای تافل و جی ار ای اماده میشم.
    راجب فاند دانشگاه کلمبیا و استنفورد میخواستم بپرسم
    من یجایی خوندم که هزینه دانشگاه کلمبیا ۷۰k بود و حداکثر ۵۴k بورس میده،برای دکترا هم همینه؟
    یعنی من هیچ حقوقی نمیگیرم و ۲۰k باید شهریه بدم؟؟؟

از بین این ۲تا دانشگاه به نظرتون کدوم بهتره؟
    اگه خزینه هاشون خیلی زیاد باشه و حقوقی اخرسر برای خودم نمونه،بهتر نیس که برم
    دانشگاه دلفت هلند که هم رایگانه و هم ۲۲۰۰ یورو حقوق میگیرم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Raziehapply نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه فوری به سوالم پاسخ بدید
    من می خوام این پاییز باپلای کنم و الان دارم برای تافل و جی ار ای اماده میشم.
    راجب فاند دانشگاه کلمبیا و استنفورد میخواستم بپرسم
    من یجایی خوندم که هزینه دانشگاه کلمبیا ۷۰k بود و حداکثر ۵۴k بورس میده،برای دکترا هم همینه؟
    یعنی من هیچ حقوقی نمیگیرم و ۲۰k باید شهریه بدم؟؟؟
    در مورد کلمبیا شنیده هاتون کاملاً درست نیست! شهریه و فی ترمی حدود 30 هزار دلاره، فاند دانشجوی دکتری تمام هزینه های توییشن و فی رو کاور می کنه. ترمی 15000 دلار هم بهتون استایپند میدن که خیلی بیشتر از اونیه که برای یه زندگی دانشجویی خوب توی منهتن نیاز دارید. اجاره خونه در آپارتمان های خود کلمبیا حدود ترمی 5200 دلار میشه. البته این مستلزم اینه که یا TA باشید یا RA.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی آزاد تبریز

دوستان کسی اخیرا columbia اپلای کرده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar94 نمایش پست ها
    دوستان کسی اخیرا columbia اپلای کرده؟
    منم کنجکاوم بدونم کسی تونسته از این دانشگاه پذیرش بگیره یا نه
    ظاهرا این تاپیک مدت زیادیه خاک خورده

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567