نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در چین

Banned

پیش فرض انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در چین

خوب سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه و از این روز های اخر لذت ببرین.
    خوب بهتون بگم اینجا زمستون ها تا 32- درجه و در گرما 30 درجه هوا گرم و شرجی میشه البته باد خیلی میوزه در تمام طول سال که این در زمستون ها ادمو غندیل میکنه و در تاپستون ها کمی خنک.
    درباره پوشاک - تی شرت - کاپشن - کفش و ..... خوب شما تو ایران نمیتونید کاپشنی پیدا کنید که تو زمستون های اینجا دووم بیاره و الکی با خودتون بار نکنید بقیه اجناس خیلی ارزون هستن و میتونید بخرین با قیمت پایین ولییییی تنها چیز هایی که این جا بیشتر مارک دارن و گرون هستن میتونم بگم کت و شلوارش - کروات - پیراهن و کفش های مردونه چرمی و اصل که بهتره از ایران بیارید....
    عینک افتابی هم بهتره بیارید چو اینجا بیشتر سرتون 3 سوت کلاه میزارن و جنس قلابی رو 90 تومن بهتون میندازن و اینقدر هم مردم (مخصوصا کره ای ها که زیاد هستن) عینک زدن که شما راقب میشید بزنید (با این افتاب تابستونی)
    هرگونه وسایل یهداشتی برای خانم ها و اقایان اینجا پیدا میشه با قیمت های مناسب فقط عطر حرم پیدا نمیشه که بیشتر اینجایی ها از اون خوششون میاد اینم بهتون بگم که تو چین اینقدر جنس زیاده که گیج میشین و من بهتون توصیه میکنم که ماجراجو نباشید و دنبال مارک ها و تجربه جدید نرید از همون چیزی که تو ایران استفاده میکردین استفاده کنید و گرنه ....
    هر جوز از هر نوعی سی دی و دی وی دی که بخایین میتونید راحت بیارین و کسی هم بهتون چیزی نمیگه ولی من توصیه نمیکنم چون :
    1 - سرعت اینترنت اینقدر بالاس که میتونید 3 سوت دان کنید ( اینترنت در خوابگاه و دانشگاه و مکان های عمومی ( بیمارستان-هتل-پارک) رایگان
    2- تغریبا تمام دانشگاه های خوب مرجع نرم افزار دارن و شما میتونید رایگان نسخه اصل اون هارو نصب و استفاده کنید.
    3-توصیه میشه به جای این همه دی وی دی یک هارد اکسترنال خریداری کرده و تمام فیلم - بازی و فیلم های شخصی(خیلی دلتون تنگ میشه برا خوانواده) رو داخل اون بریزید.
    دارو و قرص رو با خودتون حتما بیارید که اینجا هم اسمش فرق میکنه هم کاربردش و بدون تجویز عمرا نمیدن.
    قرص سرماخوردگی
    قرص چرک خشک کن
    قرص ارام بخش
    قرص ضد سرفه و تهوع
    قرص ضد ابریزش بینی
    و قرص های شخصی دیگه البته مواد مخدر نباید داشته باشه که با تجویز حله و یک چیز دیگه من اینها رو تو کولم گزاشتم و با خودم بردم و هیج کسم چیزی نگفت البته توصیه میشه قرص هارو در ظرف ها کوچیک پلاستیکی بریزین چون دستگاه شناسایی میکنه.
    تمامی مدارکتون رو به همراه 10 تا کپی و ترجمه شده به زبان چینی و انگلیسی ( دانشگاه انگلیسی میخاد جاهای دیگه چینی)
    توصیه میشه بیشتر از 20 تا عکس 3 در 4 با خودتون بیارید و تمام مدارک هرچی مدارک دارید بیارین.
    برای ساک که میخایین بیارین توصیه میشه از این ساک هایه مکه ای بیارین اصلا و ابدا ساک خوب نیارین چون اینجا زیاد کمد و این چیزا نداره خونه ها و مجبور میشین همون مکه ای ها هم بندازین بیرون.
    خوب بریم سراغ خوراکی ها ....

اینجا ماست پیدا نمیشه منظورم اینکه ماست ها همه شیرینن و حال نمیده (پس یاد بگیر ماست بزنی)
    اینجا زرشک - گلاب - دوغ - سبزی خوردن تازه و خشک - سماغ پیدا نمیشه
    اینجا زعفرون خیلی گرون تره
    اینجا عمرا ترشی ایرانی پیدا نمیشه و باید بلد باشی درست کنی.
    ماهی تابه و قابله اینجور چیزا زیاد هست با قیمت خوب
    کلا بهتره مواد خوراکی برا 6 ماه اول بیارین
    -------------------------------------------------------------------------
    خوب درباره غذا های اینجا بگم که من همه غذا های حلالشونو که تو لیست مینویسن حلال خوردم خیلی هم خوبه رستوران های مکدونالد و برگر ها هم همه جا پیدا میشه که میتونید غذا بخورین کلا اینطوری بهتون بگم که قیمت غذا اینقدر پایینه که نمی ارزه وقت بزارین و خودتون غذا درست کنین برا همین میخارین از بیرون.

درباره گوشی بگم که من تا حالا هرچی دیدم جوون هم سن و سال خودمون همه لمسی داشتن حتی بچه تر هم همه لمسی داشتم نمیدونم حالا چرا منم که گوشیم ک 800 بود روم نشد ازش استفاده کنم و مجبورا یک اپل خریدم که الان خیلی راضی هستم و کارایی هاش 100 برابر اون چیزیه که تو ایران فکر میکنیم
    لب تاپ هایی که من اینجا دیدم روی کیپورد هاش انگلیسی و چینی نوشته و من نتونستم فارسی پیدا کنم پس شاید بهتر باشه از ایران بگیرید قیمتشم کمی فرق داره میدونید که قیمت لبتاپ یکی هست ولی کمی اختلاف داره دیگه ....
    دوربین عکاسی هم خبر نارم ولی میدونم اینجا ارزون تره ....
    -------------------------------------------------------------------
    کتاب و این چیز ها هم فارسی خیلی کم میتونی پیدا کنی ولی انگلیسی هست بهتون پیشنهاد میکنم که به صورت پی دی اف بیارین ....

سوالی بود بگین ....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر به چین | خرید وسایل زندگی در چین

دوستان مي تونين به من بگين چه قدر پول با خودم از ايران بيارم ؟ من بورس گرفتم البته.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همسفر | بلیط | هم اتاقی | معرفی ورودی های جدید چین

سلام دوستان
    كسي اطلاع داره كه براي بردن لپ تاپ احيانا مشكي هست يا ن ؟
    به چه چيز هايي ممكنه گير بدن ؟ دارو ؟ لپ تاب؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : همسفر | بلیط | هم اتاقی | معرفی ورودی های جدید چین

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenfada نمایش پست ها
    سلام دوستان
    كسي اطلاع داره كه براي بردن لپ تاپ احيانا مشكي هست يا ن ؟
    به چه چيز هايي ممكنه گير بدن ؟ دارو ؟ لپ تاب؟
    برای لپ تاپ مشکلی پیش نمیاد ، اما برای دارو بهتره یه گواهی از نسخه پزشک بگیرید که بهت گیر ندهند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر به چین | خرید وسایل زندگی در چین

دوستان سلام
    آيا اطلاع داريد كه براي سفر به چين تاچه ميزان بار ميتوانيم همراه خود ببريم؟ به نظرتون اولويت براي بردن به چين، چه چيزهايي است؟

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در چین

سلام دوستان عزیز
    میخواستم بدونم هزینه وسیله الکترونیکی مثل گوشی و laptop و اینجور چیزها چجوری تو چین؟ من شنیدم که به دلیله اینکه اونجا رو قیمته اجناس مالیات کشیده میشه ، قیمته نهایی خیلی بالا میره و حتی قیمته تموم شده از ایران هم گرونتر در میاد ،این صحت داره؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در چین

آقا موبایل تو چین ارزون تره بخریم؟

من گوشیم دندوناش افتاده، سال دیگه می ره کلاس اول. می خواستم ببینم تو ایران گوشی بگیرم یا برم اونجا؟
    با توجه به اینکه خب زود لازم میشه بخرم، ممکنه در هفته های اول بتونم قیمت مناسب پیدا کنم یا اینکه سرم کلاه حصیری می ره؟

خدا خیرت بده جوون، جواب بده. سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)