صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 54

موضوع: هزینه تحصیل | هزینه زندگی در چین و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در چين و کلیه مسائل مرتبط

دوست عزیز brotherhood تو پیام خصوصی سوال پرسیده بودی، نشد که جواب شما رو بدم، اینجا می نویسم:

هزینه زندگی در چین و پیدا کردن کار

هزینه بستگی به خودت داره. ولی برای زندگی حداقلی که خیلی هم سخت نگذره (دانشجویی) تو پکن یا شانگهای باید از 2000 یوآن البته به غیر خوابگاه حساب کنی. در مورد کار ساده هم چون خارجی هستی شاید چیزی مثل تبلیغ یا کارت پخش کنی بتونی کاری پیدا کنی اما به شدت عذاب آور خواهد بود، که درآمد خوبی هم نخواهی داشت. تا انجا که من می دانم با توجه به اینکه شما در مقطع لیسانس هم هستید نباید روی کار ساده حساب کرد. زمان حصور شما در کلاس تقریبا تمام وقت شما رو پر می کند. در مورد بورس هم باید به سفارت مراجعه کنی که تا اونجایی که من شنیدم بعید هست برای لیسانس و بدون پارتی از طریق سفارت بتونید بورس بگیرید ولی بالاخره قابل پیگیری هست.
    ویرایش توسط nima_AA : May 24th, 2012 در ساعت 04:33 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

پیش فرض پاسخ : زندگی در چین | سوالات شما در مورد مسائل مختلف

من از دانشگاه چینگ خوا واسه دکترای عمران پذیرش با بورس گرفتم. البته بورس من فقط شهریه دانشگاه رو پوشش میده. میخواستم بدونم واسه سایر هزینه ها اعم از هزینه زندگی، خونه و سایر موارد در پکن (زندگی خیلی معمولی و دانشجویی) حدودا چند دلار (یا یوآن) در ماه باید در نظر گرفت؟ من متاهلم و بهمراه همسرم میام چین.

Banned

پیش فرض پاسخ : زندگی در چین | سوالات شما در مورد مسائل مختلف

نقل قول نوشته اصلی توسط khodadadi83 نمایش پست ها
    من از دانشگاه چینگ خوا واسه دکترای عمران پذیرش با بورس گرفتم. البته بورس من فقط شهریه دانشگاه رو پوشش میده. میخواستم بدونم واسه سایر هزینه ها اعم از هزینه زندگی، خونه و سایر موارد در پکن (زندگی خیلی معمولی و دانشجویی) حدودا چند دلار (یا یوآن) در ماه باید در نظر گرفت؟ من متاهلم و بهمراه همسرم میام چین.
    بچه های دانشکده ما سفر آموزشی رفته بودند چین از نظر خرید و ... خیلی راضی بودند. اما یکی از دوستان در پکن هست میگفت ماهیانه حدودا 700 دلار

Member
    رشته و دانشگاه
    MA of Fashion Design, University of Sothampton

پیش فرض هزینه ی مسکن (اجاره) در دالیان

سلام،
    کسی می دونه هزینه ی واقعی اجاره در شهری مثل دالیان به چه صورت هست؟ رنج قیمتی که می بینم و می شنوم بسیار متفاوت هست و اصلاً نمیشه روش حساب کرد.
    متشکرم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل | هزینه زندگی در چین و مسائل مرتبط

سلام

بنده از دانشگاه شانگهای یه جواب دارم، میخواستم اگه امکانش باشه از راهنمایی شما واسه تصمیم گیری استفاده کنم.

سوالاتمو زیر مینویسم اگه لطف کنید و جواب بدید خیلی ممنون میشم:

1- با توجه به تجربیات شما با 3000 یوان تو شانگهای میشه زندگی کرد (بدون زن و بچه)؟

2- هزینه اجاره خونه تو شانگهای چقده (البته یه سری سایت های جستجوی خونه رو امتحان کردم که خونه های لوکسو نشون میداد، من بیشتر میخوام درباره خونه های ارزون یا به قولی دانشجویی بدونم)؟

3- اگه دانشگاه یه خوابگاه دو نفره بده، آیا هیچ راهی وجود داره تا اونو با یه خوابگاه 1 نفره عوض کرد؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط saaghi نمایش پست ها
    سلام

بنده از دانشگاه شانگهای یه جواب دارم، میخواستم اگه امکانش باشه از راهنمایی شما واسه تصمیم گیری استفاده کنم.

سوالاتمو زیر مینویسم اگه لطف کنید و جواب بدید خیلی ممنون میشم:

1- با توجه به تجربیات شما با 3000 یوان تو شانگهای میشه زندگی کرد (بدون زن و بچه)؟

2- هزینه اجاره خونه تو شانگهای چقده (البته یه سری سایت های جستجوی خونه رو امتحان کردم که خونه های لوکسو نشون میداد، من بیشتر میخوام درباره خونه های ارزون یا به قولی دانشجویی بدونم)؟

3- اگه دانشگاه یه خوابگاه دو نفره بده، آیا هیچ راهی وجود داره تا اونو با یه خوابگاه 1 نفره عوض کرد؟
    تبریک عرض میکنم.
    از کدوم دانشگاه پذیرش دارید؟؟؟
    1- بله با این مبلغ میشه زندگی مجردی رو گذروند.
    2- اولاً به عکسها خیلی توجه نکن! اونها بیشتر هتلهای تو کمپس هست که خیلی هزینه اش بالاست. مگر اینکه خوابگاهی جدید ساخته باشن. کلاً برای گرفتن خونه باید از دانشگاه فاصله گرفت و د DOWNTOWN بگردی.
    3- اگر دانشگاه اتاق خالی داشته باشه با هماهنگی با بخش اینترنشنتال میشه تغییر داد.

Junior Member

ممنون
    University of Michigan - Shanghai Jiao Tong University Joint Institute
    اگه نخوام از خوابگاه دانشگاه استفاده کنم چطور؟ باز هم میشه با احتساب اجاره خونه، با 3000 یوان زندگی کرد؟
    منظورتون از اینکه بگردم چیه؟ بیام اونجا و خودم برم بگردم یا اینکه اینترنتی؟
    آقا خیلی ممنون بابت جوابتون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط saaghi نمایش پست ها
    ممنون
    University of Michigan - Shanghai Jiao Tong University Joint Institute
    اگه نخوام از خوابگاه دانشگاه استفاده کنم چطور؟ باز هم میشه با احتساب اجاره خونه، با 3000 یوان زندگی کرد؟
    منظورتون از اینکه بگردم چیه؟ بیام اونجا و خودم برم بگردم یا اینکه اینترنتی؟
    آقا خیلی ممنون بابت جوابتون
    رشته خوبی و جوینت خوبیه.
    در واقع اگر خوب بتونی زندگی کنی باید همین مقدار رو در نظر داشته باشی. 4000-3500 یوان هر ماه.
    با این مقدار در شهر هم پیدا میشه اما نه در منظقه خوبش!!
    بله منظورم وب سایتهای اینترنتی هست که قیمت رو بهت میدن.

Junior Member

سلام دوستان. یک سوال که نیاز دارم تا بر اساسش پاسخ بدم به یک پذیرش.
    با مبلغ 3500 یوان در ماه که بعنوان بورس به من تعلق میگیره، در شهری سوژو Suzhou( شهر تقریبا بزرگی هست که در شرق چین) میتونم زندگی مناسبی داشته باشم و یک آپارتمان مناسب هم اجاره کنم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezap نمایش پست ها
    سلام دوستان. یک سوال که نیاز دارم تا بر اساسش پاسخ بدم به یک پذیرش.
    با مبلغ 3500 یوان در ماه که بعنوان بورس به من تعلق میگیره، در شهری سوژو Suzhou( شهر تقریبا بزرگی هست که در شرق چین) میتونم زندگی مناسبی داشته باشم و یک آپارتمان مناسب هم اجاره کنم؟
    شهر سوجو یا سو چو یه زیر شهر از استان جیانگ سو است و به ونیز چین مشهوره. این شهر خیلی هم بزرگ نیست و شهرتش بیشتر بخاطر توریست و کانالهای ابی داره که شهرتش رو بالا برده. شما با این مقدار فاند درماه زندگی خوبی خواهید داشت. اما برای شهرهای بزرگی مثل شانگهای و بیجینگ و گوانگجو و هنگ کنگ پایینه. نگران نباش مقدارش بالاتر از استاندارد زندگیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)