صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 54

موضوع: هزینه تحصیل | هزینه زندگی در چین و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل | هزینه زندگی در چین و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط littlestar نمایش پست ها
    سلام. کسی اطلاع داره هزینه ویزای چین چقدر هست و ویزا یک ساله هست یا اگه قرارداد دوساله باشه، ویزای دوساله هم میدن؟؟ (برای پست داک باید نسبت به دریافت ویزا اقدام کنم من. ویزای کار تعلق میگیره به پست داک دیگه؟)
    سلام
    هزینه ویزا 100دلار امریکا هستش که 4روزه میدن و اگر بخواهید ویزای سریع بگیرید که همون روز بدن 130دلار هست
    خودتون توی فرم تقاضای مدت ویزا رو میکنید و همونو میدن

Junior Member

سلام ایا اطلاعات این سایت درباره هزینه زندگی در شانگهای درسته؟
    http://www.numbeo.com/cost-of-living...&city=Shanghai

من تمام تلاشم اینه که تجربه های خودمو بازگو کنم .حالا یک دوست عزیز در چین این قسمت و میخونه و با خودش میگه,عجب من که سیب و ارزون تر میخرم پس این اطلاعاتی که امیر نوشته درست نیست!!!!!!!عجب!!!!! این طور نیست!من سعی کردم حداقل20 فروشگاه بزرگ و کوچک رو ببینم و از اجناس مشابه لیست تهیه کردم و قیمت ها رو نوشتم, و اما قیمت های جدید در 1394 فروردین ماه- قابل توجه اون دسته از افرادی که برای ترم جدید دارن میان چین..
    حالا قیمت ریز اقلام مصرفی:
    1-برنج دونه بلند تایلندی(500گرم)--14 یوان & برنج درجه 1 چینی هم دانه بلند که خمیر نمیشه: ۵۰۰ گرم 8 یوان
    2-شکر 500 گرم -- 8 یوان
    3-روغن آفتابگردان 2 کیلویی -- 75 یوان
    4-پنیر وارداتی نروژخامه ای -- 29 یوان(8 تکه)
    5-کره400 گرم -- 27 یوان
    6-پنیر 3 کیلویی وارداتی -- 220 یوان
    7-خامه 500 گرم-- 36 یوان
    8-تخمه آفتابگردان از 5 یوان (بسته به اندازه-گرم)
    9-مایع ظرف شویی 1.8 لیتری-- 13.6 یوان
    10-تخم مرغ 500 گرم-- 11.9 یوان
    11-آلو خرشتی 350 گرم-- 30 یوان
    12-لواشک 680 گرم-- 30 یوان
    13-کشمش 500 گرم-- 35 یوان
    14-پسته 500 گرم-- 60 یوان
    15-بادام 250 گرم-- 40 یوان
    16-نسکافه 100 عدد -- 100یوان
    17-چای سیاه لیپتون(25 عدد)-- 9.5 یوان
    18-گردو 1 کیلو -- 130 یوان
    19-لوبیای قرمز 1 کیلو-- 40 یوان
    20-تن ماهی خوب که با ذائقه ما جور در میاد از 35 یوان
    21-کمپوت آناناس 3 کیلویی-- 45 یوان
    22-عسل ا کیلویی-- 40 یوان
    23-سس مایونز 1 کیلویی -- 30 یوان
    24-سس هزار جزیره 1 کیلویی--30 یوان
    25-ماکارونی 500 گرم--12 یوان
    26-لازانیا بسته ای--20 یوان
    27-زیتون شیشه ای-- 30 یوان
    28-خیار شور بزرگ-- 30 یوان
    29-سیر ترشی بزرگ--35یوان
    30-پودر لباسشویی 2 کیلویی--30 یوان
    31-سیب زمینی آماده2.5 کیلویی--45 یوان
    32-سوسیس حلال 1 کیلو-- 38 یوان
    33-ران مرغ حلال 1 کیلو--28 یوان
    34-سینه مرغ حلال 1 کیلو--28 یوان
    35-گوشت چرخ کرده گوسفند حلال 500 گرم--45 یوان
    36-گوشت گاو حلال 1 کیلو -- از 48 هست تا 80 یوان(بستگی به با استخوان بودن و چربی و... داره)
    37-انواع چیپس از 4.8 یوان به بالا
    39-بستنی از 1 یوان به بالا
    40-سیب 1 کیلو--از 6.9 یوان به بالا
    41-خرمالو 1 کیلو --7.4 یوان
    42-بهترین هلو 1 کیلو--9.8 یوان
    43-پرتقال1 کیلو--8 یوان
    44-موز 1 کیلو-- از 6 یوان به بالا
    45-انگور لبنانی 1 کیلو--12.8 یوان
    46-نان تست 500 گرم--6.7 یوان
    47-نمک 500 گرم --2.5 یوان
    48-شیر پاکتی 1 لیتر --10.8 یوان
    49-ماست میوه ای 1 لیتری-- 15.7 یوان
    50-نوشیدنی ها مثل 7UP و..1.250لیتری-- 4.9 یوان
    51-سرکه 1 لیتری--2.5 یوان
    (کاهو و خیار و گوجه کلا سبزیجات اصلا گرون نیست و قیمت میوه هم با ایران خیلی فرق نداره.)
    من سعی کردم کالاهایی که بیشتر باهاشون تو زندگی روزمره سر وکار داریمو براتون بنویسم و اینها همه قیمت هایی هست که من خودم خرید میکنم.فیمت ها هم همه مال فروردین 94 هست.
    باید اینو هم اضافه کنم تنوع محصول در فروشگاهها خیلی زیادوشما با هر سلیقه ای کالای مورد نظرتون رو پیدا میکنید.

میدونم می خواهید بدونید که آیا دانشگاههای خصوصی و دولتی و کالجهای زبان در چین خوابگاه دارند ؟
    توی چین تقریبا همه دانشگاههای خصوصی و دولتی و اکثر کالجهای زبان چینی خوابگاه دارند .
    تعداد دانشجویان در هر اتاق در خوابگاه:
    اینجا معمولا خوابگاههاش از اتاق یک نفره داره تا 3 نفره و یا ۴ نفره ، اتاقهایی که جمعیتش زیاد باشه کمتر پیدا میشه و من هم تا به حال ندیدم و کسی هم این وضعیت رو هیچ وقت انتخاب نمیکنه و دانشگاه هم معمولا اینکار رو نمیکنه .
    اما برا دانشجویان چینی تا ۴ نفر در یک اتاق رو در همین دانشگاه خودمون دیدم!!
    هزینه خوابگاه :
    هزینه خوابگاه هم در درجه اول بستگی به تعداد نفرات داره ، یعنی هر چه تعداد نفرات در یک اتاق بیشتر باشه ، خوب هزینه شما پائینتر میاد .
    برای مثال در خوابگاه دانشگاه NUAA شما اگر یک اتاق بگیرید تنهایی ، باید ماهی تقریبا 800 یوان هزینه بدین ، و اگه یک اتاق بگیرید که 2 نفر باشید ، خوب سهم شما میشه 400 یوان.
    پس هزینه به تعداد نفرات بستگی داره در درجه اول .
    و در درجه دوم هزینه خوابگاه به امکانات خوابگاه و وضعیت ظاهری خوابگاه هم بستگی داره ، مثلا طبق قوانین دانشگاه ، برای مثال میگن که خوابگاه باید تخت و کمد و میز و صندلی داشته باشه و مثلا هزینه اش ماهی 100 یوان ، حالا ممکنه که دانشگاه بیاد و وسیله اضافی هم قرار بده که اون وقت کرایه ماهیانه اضافه میشه.
    پس هر چه امکانات بیشتر باشه ، هزینه بیشتر میشه .
    و مورد بعدی ، محل خوابگاه و وضعیت خوابگاه از نظر تمیز بودن و جدید بودن یا قدیمی بودنش ، مثلا یک دانشگاهی که خوابگاه رو تازه ساخته و در یک جای خوب شهر ساخته 100% هزینه اش از خوابگاهی که 1000 سال پیش و پشت کوه ساخته شده ، بیشتر خواهد بود .
    پس به طور کلی اینها عواملی بود که در چین باعث شده قیمت خوابگاهها با هم فرق داشته باشند .
    انتخاب خوابگاه و هزینه ای که شما باید بدین :
    دانشجویان خوابگاهی ، یک نکته خدمتتون عرض کنم که اگر واقعا میخواهید به خوابگاه برین ، ترجیحا اتاق تک نفره بگیرید ، که مشکلات بالا رو نداشته باشید .
    حالا بر اساس اینکه شما خوابگاه رو به صورت اتاق 2 نفره بگیرید من هزینه ها رو به صورت تقریبی براتون مینویسم .
    هزینه یک اتاق دو نفره در خوابگاه دانشگاههای دولتی : تقریبا ماهی 400 تا 800 یوان
    هزینه یک اتاق دو نفره در خوابگاه دانشگاههای خصوصی : تقریبا ماهی 800 تا 1200 یوان
    امکانات خوابگاهها :
    در هر اتاق در خوابگاه فقط یکسری وسایل ضروری و اولیه موجود هست که عبارتند از : تخت خواب و تشک ، میز مطالعه و صندلی، کم لباس ، پنکه(شایدم نباشه).
    حالا شما هر وسیله دیگه ای که بخواهید اضافه بر اینها باید خودتون بخرید .
    استفاده از امکانات مشترک :
    خوابگاه معمولا به صورت آپارتمانهای 2 یا 3 خوابه هستند که شما میتونید در اون اپارتمان یک اتاقش رو بگیرید برای خودتون و با اون 2 نفری که در اتاقهای بعدی هستند ، با همدیگه یخچال و گاز و کولر اگه نیاز داشتین و ماشین لباسشوئی بگیرید .
    اگه بخوام خوابگاه همه دانشگاهها و کالجها رو براتون توضیح بدم باید 1000 صفحه بنویسم . البته بعد از اینکه شما دانشگاه و یا کالجتون مشخص شد ، اون موقع من بهتون میگم که هزینه خوابگاهش دقیقا چقدره و چه امکاناتی داره و خوبه یا بد هست .
    و همراه برگه پذیرشتون براتون کاتالوگ دانشگاه رو هم میفرستم که در اون شرایط خوابگاه رو با جزییات بیان کرده است.
    آیا خوابگاهها خوب هستند ؟
    این مورد خیلی مهمه برای تصمیم گیری شما ، دوستان خوبم ، اینجا همون طور که بهتون گفتم ، خوابگاههای دانشگاهها با هم متفاوتند .یکسری از خوابگاههای رو واقعا نمیشه توش زندگی کرد ولی یکسریشون رو میشه و قابل تحمل هستند و یکسریشون هم که خوب هستند .
    همین طور شما میتونید درخواست بدید که من کل آپارتمان رو میخوام که به الطبع باید پول 4 نفر رو بدید که میشه 2000 یوان!
    اجاره خانه بهتر هست یا خوابگاه :
    خوب 100% اجاره خونه خیلی بهتره ، هم راحتتر و هم امکانات بیشتر و هم دسترسی به مراکز خرید و مرکز شهر راحتتر ،.

هزینه رفت آمد در چین کاملا بر میگرده به بودجه شما!یعنی اینکه شما برای حمل ونقل داخل شهر و رفت و آمد های بیرون از شهر چه وسیله ای رو انتخاب میکنید.حالا من در این قسمت کل هزینه ها رو براتون مینویسم.
    تاکسی:
    دوستان عزیز تاکسی های اینجا مثل ایران نیستند که وقتی شما رو سوار کردند 3 نفر دیگرو هم سوار کنن و آخر سر کرایه شما بشه مثلا1500 تومان!و اینجا تاکسی خطی به این معنی که یک مسیرمشخصی وجود داشته باشه و شما اونو به همراه چند نفر دیگه سوار شید وجود نداره!کلا تاکسی ها در سطح شهر در حال گردش هستند.هر تاکسی یک تابلو بالای سقفش داره که اگه سبز باشه یعنی آقا من یه نفرو سوار کردم و اگر قرمز باشه یعنی آقا من خالی ام و میتونی برام دست تکون بدی تا من وایسم!(اینجوریه)و وقتی شما سوار میشید بلافاصله تاکسی متر روشن میشه.ورودی شما 9 یوان هست و تا 4 مایل اول پولی نمی اندازه و بعد از اون به ازای هر 1.5 مایل شایدم 2 مایل 2 یوان حساب می کنه!در آخر هم هر چی تاکسی متر نشون بده 2 یوان برای مالیات و این حرف ها اضافه میذارید روشو پرداخت میکنید.مثلا من ازخونمون تا کمپ قدیم دانشگاه که تقریبا مرکزای شهر هست 35 یوان میدم.
    اتوبوس:
    باید بگم که دوستان خطوط اتوبوس در تمام نقاط شهر پراکنده شده و شما به راحتی با دنبال کردن مسیر خط به اون جایی که میخواین میتونید برید و کافیکه شماره خط موردنظرتون رو هم از طریق اینترنت و هم از دوستان چینیتون بپرسید .اتوبوس ها نو,تمییز و همین طور بسیار سر وقت و خلوت هستند.من هر وقت تا الان سوار شدم جای خالی پیدا کردم که بشینم!هزینه هر خط اتوبوس یا 1 یوان هست تا 3 یوان!شما میتونید کارت پرداخت هزینه اتوبوس تهیه کنید و اونو شارژ کنید و به محض ورود اونو به قسمت کارت خوان بکشید ,خودش اتومات از مبلغ داخل کارت کم میکنه و یا اینکه هزینه رو نقد پرداخت کنید.
    مترو:
    من متروی اینجا رو خیلی دوست دارم.یادم هست بار اولی که رفتم خیلی خوشم اومد.بسیار شیک و مدرن,ایستگاه های تمییز و با امکانات کامل ,ورودی ها و خروجی های مختلف از هر ایستگاه,مغازه ها و فروشگاه های مختلف عین یک پاساژدر ایستگاه های تغییر خط,قطار هایی بسیار مدرن و همین طور security بالا که تمام نقاط مسیر با درب های شیشه ای پوشانده شده!داخل قطار مترو هم تابلو هایی که نشون میدن الان در کدوم ایستگاه هستید و ایستگاه بعد چی هست به انگلیسی و چینی و با TV و... به نظر من خیلی عالیه!یکم شلوغ هست اما خیلی خوبه و تقریبا اکثر نقاط شهر رو هم پوشش میده.جالب بهتون بگم که چون قرار المپیک جوانان جهان در سال2014 در اینجا یعنی نانجینگ برگزار بشه دارن از الان یه خط دیگه هم اضافه میکنن تا سیستم مترو بتونه جوابگوی بهتری به مسافراباشه!اما همین الان هم شما هر جا بخواین برید از مترو میتونید استفاده کنید.هم میتنونید کارت شارژ تهیه کنید وهم میتونید نقدا به دستگاه های تهیه بلیط با تعیین مسیر خودتون پول رو پرداخت کنید و بلیط یا ژتون خودتون رو دریافت کنید.هزینه مترو بستگی به مسیرتون داره اما مثلا از ایستگاه GOLU تا MINGOGGO که تقریبا 4 تا 5 ایستگاه با یه تغییر خط هست باید3 یوان پرداخت بکنید.
    موتور برقی و دوچرخه:
    خیابان های شهر تقریبا 90% دارای زیر ساخت لازم جهت حمل ونقل برای موتور و دوچرخه هستند.یعنی چی؟این به این معنی که در دو طرف هر خیابان چه مسیر رفت و چه مسیر برگشت یه مسیر کاملا تفکیک شده برای موتور و دوچرخه تعبیه شده که از خیابان جدا هست.همین کار سبب شده تا امنیت دوچرخه و موتور بالا بره و اونا هم تو خیابان اصلی که مسیر تردد ماشین ها و اتوبوس ها ست نمیان برای همین ترافیک خیلی کمی در خیابون وجود داره.قیمت دوچرخه از 350 یوان شروع میشه به بالا.اما اینجا 95%موتور ها برقی هستند.شاید 50 تا موتور پشت چراغ قرمز ایستاده باشن اما صدایی ندارن.حداکثر سرعتشون 50 کیلومتر هست و با هر بارشارژ باتری بین 30 تا 40 کیلومتر رو میرن البته من یه مورد 70 کیلومتری و رو هم دیدم که یه کم گرون بود!بگذریم شما با 20 دقیق شارژ باتری و پرداخت 2 یوان تا 5 یوان میتونید با موتورتون تا 30 کیلومتر برید و جالب تر اون که این موتور ها در انواع مختلفی وجود داره و اصلا برای خانم ها درست شده و از همه مهمتر اینکه گواهینامه هم نیاز ندارن(چه بهتر واسه ما)
    قطار های تند رو(بین شهری):
    این دیگه اوج تکنولوژی حمل ونقل در کل جهان هست.دوستان میدونید که سریع ترین قطار های جهان مال ژاپن وچین هست و جالب اینکه اول چینی ها این مدل از قطار ها رو ساختند. این قطار ها تقریبا در سراسر جنوب چین وجود داره و شما از گوانگجو تا پکن میتونید از این قطار ها استفاده کنید.طول مسیر های موجود در جنوب چین به بیش از 5 هزار کیلومتر میرسه که تماما به صورت پل و در ارتفاع ساخته شده (نه روی زمین)واز تکنولوژی منحصر به فردی استفاده میکنه که در جاش براتون توضیح میدم .سرعت این قطار ها بیش از 230 کیلومتر در ساعت هست و فکر میکنم اگر خیلی عجله نداشته باشید با همین قطار ها با یه اختلاف حداکثر2-3 ساعته با هواپیما هر جا بخواین میتونید برید!هزینه هم بستگی به صندلی و کوپه ای که میگیرید داره!مثلا از نانجینگ شما میتونید از 80 یوان تا 150 یوان بلیط برای شانگهای تهیه کنید .
    هواپیما:
    اگر مسیر انتخابیتون خیلی طولانی هست و عجله دارید.دیگه باید از هواپیما استفاده کنید.CHINA AIR LINE , و یا SHENZHEN AIR LINE ایر لاین هایی هستند که به همه جا پرواز دارن و هزینش هم مثلا از نانجینگ به پکن تقریبا مسیر رفت و برگشت از 1100 یوان شروع میشه.

با سلام خدمت دوستان مجرد

عرض کنم خدمت دوستان مجرد که شما چون تنها هستید هم میتونید خوابگاه بگیرید و هم میتونید یه خونه 1 خوابه یا 2 خوابه بگیرید و با یه نفر دیگه به صورت اشتراکی استفاده کنید.
    هزینه خوابگاه ماهی600 الی 1200 یوان هست و زمان ثبت نام هم 1000 تا 1500 یوان باید برای رهن بپردازید که موقعی که درستون تموم شدو خواستید خوابگاه رو ترک کنید اونو پس میگیرید.
    هزینه اجاره خونه هم اگر به صورت مشترک باشه بین 700 الی 1200 یوان در هر ماه خواهد بود که این بستگی به نوع خونه داره(هزینه مسکن در چین رو مطالعه کنید.)
    اگر زیاد شبا اون جاهای خاص نریدو کمتر سری به مراکز خرید بزنیدو سینما و کلاب رفتن ها رو کاهش بدید,اونایی که تو خوابگاه هستند تقریبا 1700 تا 2000 یوان کافیشون هست.
    اما اگر خودتون خونه گرفتید چون هزینه های انرژی هم اضافه میشه و ... باید روی 2000 تا 3500 یوان حساب باز کنید.
    البته این کاملا بستگی به خود شما داره که چه جوری زندگی میکنید.ممکنه خیلی از رقم های بالا کمتر باشه و شایدم خیلی بیشتر .
    من نمیخوام نه چیزای ارزونو بزرگ کنم و نه میخوام چیزای گرونو ارزون.من فقط قصدم اینه که تو تصمیمی که شما میخواهید برای زندگیتون بگیرید و پشتوانه اون هم باید مالی باشه کمکتون کنم.
    بنابر این باید درست به شما مشورت بدم که دخل و خرجتون با هم درست در بیاد.
    همین آذر ماه 1392 یه دوست ایرانی دیدم که میگفت به من کفته بودن اینجا با ماهی ۱۰۰۰ یوان برای همه چیز میشه زندگی کرد!!!!!
    اصلا این طور نیست!!!!
    چین بسیار گرون تر از ایران هست!!! بسیار !!!

امیدوارم که خوب و سلامت باشید و هیچ وقت پاتون به بیمارستان و کلینیک و آزمایشگاه و همچین مکان هایی نرسه و همیشه تنتون سالم و پرانرژی باشه . توی این قسمت میخوام در مورد بیمارستانهای چین ، دارو درمان ، هزینه بیمارستان و هزینه خرید دارو و همچنین بیمه های درمانی که اینجا به دانشجوها میدهند یه خورده براتون بنویسم که اگر خدایی ناکرده کارتون به اینجور جاهاافتاد یه کوچولو بهتون کمک کرده باشم.
    بیمه های خدمات درمانی دانشگاه ها و کالج های چین :
    دوستان خوبم ، شما در هر دانشگاه و هر کالجی که در چین ثبت نام میکنید ، از زمانی که شما به چین میرسید و در دانشگاه ثبت نام نهایی رو انجام میدین ، دانشگاه یا کالج یک مبلغی جهت بیمه خدمات درمانی از شما میگیرند که اینجا بهش میگن insurance fee ، این هزینه که به عنوان بیمه خدمات درمانی از شما میگیرند اجباری هست و همه دانشجویان هم موظف هستند که این هزینه را بدهند ، و بسته به نوع کالج و دانشگاه کاملا متفاوته ، بعضی از دانشگاهها سالی 600 یوان میگیرند ، بعضی هاشون سالی800 یوان و بعضی ها تا سالی 1000 یوان هم میگیرند.
    وقتی شما این هزینه را میدهید ، یک کارت به عنوان کارت بیمه میدهند به شما که یک سال اعتبار داره و سال بعد دوباره بعد از پرداخت هزینه ، تمدید میشه .
    بعضی دوستان فکر میکنند مثلا با سالی انقدر یوان که خودشون رو بیمه میکنند ، میتونند سر هر هفته برن مجانی همه قسمتهای بدن رو چک کنند وسرما خوردن بدو بدو برن دکترو و انواع و اقسام جراحی و زیبایی و عمل بینی و انواع داروهای گرون و اینجور چیزها ر انجام بدهند ویا بخرند و هیچ هزینه ای پرداخت نکنند .
    نه اصلا اینطور نیست دوستان خوبم .
    کارت بیمه شما فقط و فقط زمانی استفاده میشه که شما به یکی از بیمارستانهایی که دانشگاه باهاش قرارداد داره برید(یا دولتی باشه) و حداقل 24 ساعت در اون بیمارستان دور از جونتون بستری بشید ، تا بتونید از کارت بیمه استفاده کنید .(یا خدایی نکرده تصادفی کنید و نیاز به بستری پیدا کنید)
    پس فراموش نشه که برای درمانهای سرپایی و سرما خوردگی و اینجور مسائل که یک ساعت توی بیمارستان میرید ، روی بیمه دانشگاه حساب نکنید .
    ناگفته نمونه که در هر دانشگاه یک بیمارستان وجود داره که اکثرا کار من و شما رو راه میاندازه و 24 ساعته پزشک هست و هزینش هم رایگانه!
    دوستانی هم که متاهل هستند و همسر یا فرزندانشون درس نمیخونند اینجا, و فقط به عنوان همراه در کنارشون هستند میتونند از شرکتهایی که اینجا هست و به طور آزاد شما رو بیمه میکنند ، استفاده کنند و همسر و فرزندانشون رو بیمه کنند ، هزینه و شرایطش رو اینجا که بیائین و به اولین مرکز بیمه مراجعه کنید بهتون میگن .
    بیمارستانهای چین :
    در چین مثل ایران خودمون و همه جای دنیا ، 2 نوع بیمارستان داریم ، یکی بیمارستانهای خصوصی و یکی هم بیمارستانهای دولتی و در کنار این دو نوع بیمارستان ، مطب های شخصی پزشکان نیز هست.
    ولی برای نوشتن این پست و جمع آوری مقداری اطلاعات برای شما هموطنان خوبم ، به چندین بیمارستان که هر از گاهی سر راهم دیده ام رفته ام و یه کوچولو اطلاعات جمع آوری کرده ام تا بتونم براتون بنویسم. چند باری هم با همسر مهربان رفته ایم تا بتونم یه مقدار برای شما بنویسم ، امیدوارم که با دعای خیر شما دیگه هیچ وقت گذرم به اونجور جاها نیوفته .
    در نانجینگ مثل همه جای دنیا و هر کشوری که شما فکرش رو بکنید ، هم بیمارستان خوب داره و هم بیمارستان بد ، یکسری بیمارستان اینجا هست که حتی دوست ندارید از نزدیکشون رد بشید و یکسری بیمارستان اینجا هست که واقعا ، وقتی وارد میشید ، احساس میکنید که وارد یک هتل 7 ستاره با مهربانترین آدمهای دنیا شدین .
    ولی خوب یک جمع بندی که بکنم براتون ، تقریبا 80 درصد بیمارستانهای اینجا خوب هستند . امکانات بیمارستانی هم انصافا خیلی خوبه .
    وارد هر بیمارستانی که شما بشید ، با یک احترام کامل شما رو تحویل میگیرند ، و بعد از پذیرش شما رو نزد پزشک میفرستند.
    یادم میاد برای اولین بار که به خاطر یک نارحتی کوچولو دخترم رو به یکی از بیمارستانهای چین برده بودیم ، وارد که شدیم یک نفر اومد استقبالمون و ما رو راهنمایی کرد تا قسمت پذیرش و به ما نوبت دادو بعد ما رو برد پیش دکتر ,صبر کرد تا معاینه تموم بشه ما رو برد به قسمت داروخانه و داروهارو برامون گرفت بعدشم تا درب خروجی اومدو تلفنشو دادو گفت هر وقت اومدید اینجا فقط بهم زنگ بزنید.
    یا دفعه بعد که به بیمارستان کودکان نانجینگ رفتیم,مسئول اطلاعات خودش رفت دکترو آورد تو سالن پذیرشو, دکتر دخترمونو همونجا معاینه کرد و تلفنشو داد که در موقع اضطرار بهش زنگ بزنیم و و ما هم پولی ندادیمو اومدیم بیرون!!!
    در کنار این ، مطب پزشکان شخصی هم که در سطح شهر هستند و با نام کلینیک اینجا میشناسندشون ، به همین گونه خوب برخورد میکنند .
    هزینه دارو و هزینه بیمارستان در چین-نانجینگ:
    اگر برای یک معاینه مثلا سرما خوردگی به یک بیمارستان دولتی مراجعه کنید برای پذیرش شما باید 10 الی 15 یوان بپردازید و برای دارو هم تقریبا بین 25 تا 60 یوان.
    حالا اگر بیمارستان خصوصی بشه,پذیرش شما میشه 20 یوان و هزینه دارویی رو هم که از اونجا میخرید میره بالا.
    توصیه من به شما این هست که اولا کل کارهای مربوط به دندانپزشکی رو در ایران انجام بدید,چون اینجا هم هزینش بالاست و هم دکتری که بتونه انگلیسی باهاش حرف بزنید خیلی کم هست و شما توی این زمینه اینجا مشکل دارید.
    برای اموری مثل سرماخوردگی و معده دردو تب و ...هم میتونید برید بیمارستان دانشگاه و رایگان کارتون راه بیفته!
    از ایران چه داروهایی با خودتون بیارید :
    ماشاءلله اکثر ما ایرانی ها هم که خودمون یه پا پزشک هستیم و معمولا از اکثر داروها سر در میاریم ، و خیلی از بیماریها رو مثل سرماخوردگی با دارو توی خونه رفع میکنیم و نیازی نیست بریم بیمارستان ، موقع اومدن به چین سعی کنید موارد زیر رو همراه خودتون داشته باشید و از هر کدام 2 بسته حداقل بیارید,باید بگم که کیفیت دارو در چین پایین هست .
    (دارهای خاصی رو هم که استفاده میکنید چه برای بچه و چه برای خودتون حتما با خودتون بیارید که اینجا به مشکل نخورید) :
    قرص سرماخوردگی
    قرص کدئین
    قرص آنتی هیستامین
    قرص آموکسی سیلین
    قرص معده
    قرص سردرد و سرگیجه
    قرص اسهال
    قرص ضد یبوست
    و...
    راستی اگر فرزند هم دارید قبل از اومدن برید پیش دکتر و تموم داروهایی که یه بچه بهش نیاز داره رو تهیه کنید و بیارید.خود ما برای دخترمون داروهای یکسالشو آوردیم.
    و یکسری از موارد دیگه که خودتون میدونید ، و خواهشا شربت مربت با خودتون نیارید .چون ممکنه توی فرودگاه گیر بدهند .
    دوستانی هم که بیماری خاص دارند ، پرونده پزشکی و نسخه پزشک و داروهایی که استفاده میکنه را حتما بیارن با خودشون.

دوستان یک چیز رو خیلی شفاف بهتون بگم!!کیفیت علم پزشکی در چین بالا نیست!!! و دکتراش بیشتر از اینکه پزشک باشن متخصص کامپیوترن!!!
    یعنی وقتی میری پیششون اولا ۷۰٪ اونا که اصلا انگلیسی نمیفهمن!! اونایی هم که میفهمن اصلا تو رو چک نمیکنن!!! از اول با کامپیوترشون ور میرن تا زمانی که قبض بهتون میدن!!
    هی به دکتره میگم من گلو درد دارم !! میگه میفهم و با کامپیوترش ور میره!! این بعضی وقتا میره رو اعصاب!!! مخصوصا زمانی که درد دارید!!!
    باز هم در این مورد اگه سوالی بود ، در خدمتتون هستم .
    انشاءلله که همشه تنی سالم داشته باشید

همان طور که میدونید هزینه آب و برق و گاز تماما بستگی به میزان مصرف شما داره و همین طور فصل استفاده از این امکانات,هم به الطبع متفاوت هست.هزینه برق به موارد خیلی زیادی بستگی داره ، اینکه چه تعداد وسایل برقی در خونه داشته باشید و اینکه این وسایل پرمصرف باشند یا کم مصرف و ....
    خلاصه اینها مواردی هستند که سر هر ماه با یک عدد قبض که میاد در خونه ، چشمان همه را نوازش میدن.
    مثلا شما ممکنه در فصل تابستان از کولر بیشتر استفاده کنید خوب هزینه برق میره بالا!و همین طور از گازتون تو فصل سرما بیشتر استفاده کنید خوب هزینه گازتون میره بالا (البته اینجا تو فصل سرما باید از بخاری برقی استفاده کنید)و شاید براتون از ایران مهمون بیادو هزینه آب و آبکشیتون(بقوله مامان بزرگم)همین طور میره بالا.
    همون طور که میدونیدکشور چین دارای آب و هوایی تقریبا مشابه ایران هست و 4 فصل و داره ولی در تابستان به دلیل شرجی بودن هوا در بعضی از ساعتهای روز ، استفاده از کولر لازم هست ، بعضی از دوستان رو هم من میشناسم که با هوای اینجا مشکلی ندارند و اصلا کولر در خونه ندارند ( چه کیفی میکنند اینا)
    و هزینه مصرفی برق کم یا زیاد ، به داشتن یا نداشتن کولر خیلی بستگی داره ، اگر شما توی خونتون وسایل زیر رو داشته باشید :
    پنکه ( سقفی یا دستی ) ، مایکروفر ، کامپیوتر ، یخچال ، ماشین لباسشویی ، آبگرمکن برقی ( که همه خونه ها دارند ) ، سشوار ، مخلوط کن ، غذا ساز ، پلوپز ، تلویزیون ....و اگر یک کولر به وسایل بالا اضافه کنید ، هزینه برقتون خیلی بیشتر میشه ، مثلا اگر یک کولر معمولی رو تقریبا روزی 8 ساعت روشن کنید تا ماهی 500 رو باید حساب کنید.
    بگذریم من تعرفه خاص هر کدوم رو براتون تهیه کردم .شما میتونید میزان مصرف رو در اون ضرب کنید تا هزینه مصرف بدست بیاد.
    برق:
    (Electricity fees: (0.5283 y/per unit
    آب:
    (Water fees(3.3 y/per unit
    راستی,اگر کسی گالن های 20 لیتری آب معدنی بخواد برای هر گالن 9 الی 10 یوان باید بپردازه و 30 یوان هم جهت گارانتی گالنی که تحویل میگیرید.البته هر وقت خواستید گالن رو پس بدید پولتونو میگیرید.
    گاز:
    (Gass fee (3.8 y/per unit
    معمولا کل هزینه های بالا معمولا نباید از 500 یوان بیشتر بشه(یادتون نره که هزینه در فصل های مختلف فرق داره)
    راستی از اول سپتامبر2014دولت چین یه قانون گذاشته که فرض کرده در هر خانه ۳ نفر زندگی میکنن!! و تعیین کرده مثلا ---- برق میتونن مصرف کنن و اگر از این مقدار بیشتر بشه جریمه سختی میکنن!!!
    وقتی داشتم با صاحبخونم تصفیه میکردم دیدم یه حساب 9۰۰ یوانی فرق هست ازش پرسیدم این چیه؟
    گفت جریمه استفاده بیش از حد از برق !!!
    ما رو میگییییییییییییییییید؟؟؟؟ ؟!!!
    خلاصه دادیم دیگه!!!

سلام خدمت دوستان عزیزی که سرشون تو حساب وکتاب زندگیه; عزیزان همان طور که مستحضرید, قیمت لوازم منزل بسته به اینکه چه وسیله ای رو از کجا و از کدوم نقطه از شهر بخرید و همین طور شهر به شهر متفاوت هست.به نظر من دلیلی نداره وقتی شما تو نانجینگ زندگی می کنید برید شانگهای خرید کنید با یه هزینه 3 برابری!بنابر این همه لوازم مورد نیازتون در نانجینگ و در مراکز مختلف وجود داره و اینکه چه وسیله ای رو از کجا بخرید و من بهتون خواهم گفت .
    راههای تهیه وسایل منزل در چین 2 گونه هست :
    راه اول : تهیه وسایل زندگی به صورت دست دوم :
    اگه میخواهید وسایل دست دوم بگیرید ،یا باید از دانشجویانی بگیرید که دیگه درسشون تموم شده و یا به هر دلیل دیگه ای تصمیم دارند وسایلشون رو بفروشند یا با من به مرکز دست دوم فروشی ها بیاین تا اونجا هر وسیله ای که میخواهید رو بخرید.
    راه دوم : تهیه وسایل زندگی به صورت نو از فروشگاههای لوازم خانگی و مبلمان فروشی :
    در این روش ، شما خونه را که گرفتین ، میرید چند تا فروشگاه وسایلی رو که میخواهید قیمت میگیرید ، و از ارزونترین فروشگاه لوازم رو تهیه میکنید .
    یادتون نره که در این مورد میتونید چونه هم بزنید و روی وسایل تخفیف بگیرید .
    و اما میخوام بهتون بگم که یک دانشجو اگه یک خونه خالی بگیره که هیچ وسیله ای توش نباشه ، چه وسایلی رو نیاز داره و با چه قیمتی ، میتونه این وسایل رو بگیریه .
    ببینید دوستان ، این قیمتها و وسایلی رو که اینجا براتون میخوام بنویسم ، دقیقا مواردی هستند که خودم شخصا ، به فروشگاههای لوازم منزل رفته ام ، و قیمت گرفته ام.
    حالا ممکنه ایرانی هایی اینجا باشند که این وسایل رو خیلی گرونتر خریده باشند و یا ارزونتر خریده باشند ، پس اینها فقط مختص کسانی هست که به من و نوشته های من اعتماد دارند و من را به عنوان مشاور تحصیلی و زندگی خودشان در چین انتخاب کرده اند و حتی وسایلی که اینجا براتون مینویسم رو خودم چند تاشون رو برای خودم خریده ام .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)