صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 54

موضوع: هزینه تحصیل | هزینه زندگی در چین و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل | هزینه زندگی در چین و مسائل مرتبط

وسایل مورد نیاز یک دانشجو در چین ( قیمتها به یوان و برای وسایل نو میباشند ) :
    یک سرویس خواب : از 800 تا 3000 یوان که شامل ، تخت دونفره با تشک ، کمد دو درب ، میز آرایش و صندلی ، میز کنار تخت .(بستگی داره از کجا بخرید)
    یخچال :دو درب متوسط از 1400 یوان
    ماشین لباسشوئی : مارک خوب تقریبا 500 تا 4000 یوان
    گاز برقی : هر شعله 150 یوان
    مبل : 5 نفره ، یک نوعی که بتونه 2 تا 3 سال براتون کار کنه تقریبا 1000 تا 3000 یوان .
    میز جلوی مبل : از 150 تا 300 یوان .
    تلویزیون : LCD 32 از1500 یوان.
    میز تلویزیون : از 150 تا 500 یوان .
    فرش : یک اسپرت پرز بلند تقریبا 400 یوان.
    میز غذاخوری : 4 نفره 500 تا 1000 یوان .
    یک سرویس کامل ظرف غذاخوری 6 نفره 300 تا 400 یوان .
    پنکه رومیزی :از 150 یوان.
    پنکه پایه بلند : از 180 یوان.
    پرینتر : HP (فکس-اسکن-کپی و پرینت) از400 یوان تا2000 یوان.
    تستر : 150 یوان.
    پلوپز: فیلیپس 250 یوان.
    ماهی تابه تفلون: کوچک از 49 و بزرگ 140 یوان.
    پارچ و لیوان : از 37.8 یوان به بالا
    باربیکیو پایه دار : از 59 یوان
    پتوی پشم شیشه ای : 2 نفره از 90 یوان.
    شیت تخت : 2 نفره ست کامل از 58 یوان.
    میکسر : با3 سر از 150 یوان.
    جارو برقی : از 300 یوان به بالا.
    ماکروفر : از 400 به بالا.
    بخار شوی : از 400 یوان به بالا.
    آب گرمکن برقی: از 700 یوان به بالا.

اگه شما یه خونه کاملا خالی بگیرید ، باید وسایل بالا رو بخرید ، و با وسایل بالا برای کل دوران زندگی دانشجویی در چین هیچ مشکلی نخواهید داشت .(ناگفته نمونه اکثر خونه ها با وسایل هستند و شما اصلا نیاز پیدا نمیکنید 90% وسایل بالا رو بخرید!!!!!!.)
    این وسایل در قیمتهای بالاتر و شیک تر هم موجود هستند ولی خوب اینها هم با این قیمت نسبتا خوب هستند و میتونید چند سال ازشون استفاده کنید و بعد از اتمام دوره تحصیلتون میتونید با 30 درصد پائینتر بفروشید به دانشجویانی که تازه میان به چین یا به دست دوم خر های چینی .
    یعنی کلا شما همه وسایل مورد نیاز زندگیتون رو میتونید با مبلغ تقریبا 5000 الی 10000 یوان بخرید و برای چند سال هم ازشون استفاده کنید .(البته همه نو و با کیفیت بالا)
    اگه این وسایل رو به صورت دست دوم بخرید تقریبا با 5000 یوان باید جمع بشه .مثلا همون یخچال نو که باید 1300 یوان پول بدید میخرید 500 یوان یا ماشین لباسشویی رو میخرید 400 تا 600 یوان!

سلام خدمت همه عزیزان;
    در این قسمت میخوام تمام اطلاعات مورد نیاز جهت اجاره مسکن در چین و شرایط کلی این مورد مهم رو براتون شرح بدم.
    دوستان با توجه به بالا رفتن سطح رفاه در شهر های رده اول چین,قیمت مسکن هم افزایش پیدا کرده و تمایل جمعیت جهت استفاده از امکانات بیشتر و تقاضا جهت کار در این شهر ها و استفاده از رفاه بالاتر افراد بسیاری رو به سمت شهر های رده اول چین سوق داده.اما در این قسمت من فقط میخوام تجربه های شخصی خودم رو در ارتباط با تهیه مسکن در شهر نانجینگ براتون بگم (نا گفته نمومنه نانجینگ جز 5 شهر اول چین هست ).

خونه هایی که من در اینجا دیدم به چند دسته تقسیم میشن;
    دسته اول:خونه هایی با تمام وسایل مورد نیاز برای زندگی معمولا 2 خواب به بالا(مثل مبلمان-تختخواب-تلویزیون-ماشین لباسشویی-کولر گازی -برخی لوازم آشپزخانه و...)و کاری که شما انجام میدید این هست که با چمدونتون میرید داخل خونه و زندگیتون رو از همون لحظه شروع میکنید.
    دسته دوم:خونه هایی که وسایل داخل اونها از خونه های دسته اول یکم کمتر ,مثلا میز ناهار خوری ندارن,فرش ندارن از این مورد ها و همین طور مکانشون از لحاظ شهری سطح پایین تری داره یا تقریبا از مرکز شهر فاصله داره یا تعداد خواب های کمتری داره مثلا2 خوابه یا 1 خوابن ویا تو محله های شلوغ نانجینگ قرار داره و....
    دسته سوم:خونه هایی که تقریبا هیچ وسیله ای ندارن و شما باید برای خودتون هر چی لازم دارید تهیه کنید.ناگفته نمونه که این خونه ها خیلی کم پیدا میشن اما خوب قیمتشون به مراتب ارزان تر از مورد های بالاست.
    باید بدونید دوستان خونه تو مناطق مرکزی شهر خیلی سخت گیر میاد و هزینش هم بیخودی بالاست و به نظر من اصلا خوب نیست(نظر شخصی منه).
    حالا قیمت ها چه جوریه؟ همون طور که گفتم کلا به دلیل گرانی یوان-دلار در ایران وازاین دست مشکلات هزینه اجاره خونه هم رفته بالا

توصیه من این هست که شما با دوستان ایرانی دیگه, با هم به صورت مشترک یه خونه 2 یا 3 خوابه بگیرید که هم هزینه هاتون سر شکن میشه وهم میتونید راحت ومستقل از محیط دانشگاه(منظورم خوابگاه)زندگی کنید.(نگران این موضوع نباشید من کمکتون میکنم)
    شرایط پرداخت:
    معمولا باید پول 3 الی 6 ماه اجاره رو یکجا پرداخت کنید که البته این بستگی به صاحبخونه داره که چند ماه بگه!1 ماه هم به عنوان رهن و ضمانت وسایلی که در اختیارتون هست میبایست پرداخت کنید و همچنین نصف ماه اجاره خونه هم باید به بنگاه بپردازید.

Junior Member

با سلم خدمت کاربران عزیز

من چند تا سوال دارم که امید وارم به انها پاسخ داده شود:
    1-هزینه کلی فقط برای ثبت نام برای فوق لیسانس در یک دانشگاه معمولی چطوری؟
    2-ایا بهتره تو ایران زبان چینی رو یاد بگریم یا اونجا؟
    3-دانشگاهای چین برای غیر بومی ها اموزش ربان چینی میزارن؟
    4-ایا با ایلتس میشه تو دانشگاهای اونجا ثبت نام کرد؟
    5-هزیته خود و خوراک برای یه دانشجوی کم توقع چجوری؟
    ایا میشه با 1500 یوان زندگی دانشجویی کرد؟
    6-رشته معماری اونجا چطوریه؟
    7-میشه موقع تحصیل کار کرد؟
    8-بعد از اتمام درس میتوان کار کرد؟
    همینا بودن فکر نکنم دیگه سوالی باشه
    یکی جا موند
    9-برای اینکه از لیسانس به فوق لیسانس بریم باید تو چین امتحان ارشد داد؟
    باتشکر.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad0 نمایش پست ها
    با سلم خدمت کاربران عزیز

من چند تا سوال دارم که امید وارم به انها پاسخ داده شود:
    1-هزینه کلی فقط برای ثبت نام برای فوق لیسانس در یک دانشگاه معمولی چطوری؟
    2-ایا بهتره تو ایران زبان چینی رو یاد بگریم یا اونجا؟
    3-دانشگاهای چین برای غیر بومی ها اموزش ربان چینی میزارن؟
    4-ایا با ایلتس میشه تو دانشگاهای اونجا ثبت نام کرد؟
    5-هزیته خود و خوراک برای یه دانشجوی کم توقع چجوری؟
    ایا میشه با 1500 یوان زندگی دانشجویی کرد؟
    6-رشته معماری اونجا چطوریه؟
    7-میشه موقع تحصیل کار کرد؟
    8-بعد از اتمام درس میتوان کار کرد؟
    همینا بودن فکر نکنم دیگه سوالی باشه
    یکی جا موند
    9-برای اینکه از لیسانس به فوق لیسانس بریم باید تو چین امتحان ارشد داد؟
    باتشکر.

سلام
    1. در مورد هزینه شهریه به لینک زیر مراجعه کن و سپس دانشگاه مورد نظرت پیدا کن ، بعدش می تونی اطلاعات هزینه هم از همونجا بگیری:

http://en.csc.edu.cn/Laihua/
    2. شرایط هر کسی متفاوته ،
    3. برخی از دانسگاه ها اگه زبان تحصیلی شما به زبان چینی باشه ، یک دوره ی تقریبا یکساله زبان چینی می زارن ، اگه به زبان گلیسی بخوای درس بخونی یه دوره های آشنایی با زبان و فرهنگ چین می زارن
    4. بله
    5. نمی شه دقیق نسخه ای کلی در این مورد ارائه کرد ، چونکه بستگی محل یا سهر تحصیل شما داره ، بعضی از شهر هاشون هزینه ی زندگی بالاست اما شهر هایی هم هست که هزینه زیاد گران نیست.
    6. تخصص من نیست ، می تونید به سایت دپارتمان دانشگاه مورد نظرتون برید و تو این زمینه تحقیق کنید.
    7. تا این تاریخ که دارم می نویسم هنوز به ویزای دانشجویی به طور قانونی و رسمی اجازه داده نشده است
    8. نمی دونم
    9. من تا حالا نفهمیدم ، و معمولا بر اساس سابقه ی تحصیلی شما است.

موفق باشید

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

من این تاپیک و کلا خوندم. تو شرایط فعلی هزینه زندگی در شامگهای ماهیانه چقدر میشه؟ یک زندگی متوسط

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

من این سوال را تو یه تاپیک دیگه پرسیدم، ولی آخرین پستش ماله 2 سال پیش بود! تاپیک ها رو نمی بینین؟!!! حتمن باید بیام تو اقدامات پذیرش بپرسم؟

آقا موبایل تو چین ارزون تره بخریم؟

من گوشیم دندوناش افتاده، سال دیگه می ره کلاس اول. می خواستم ببینم تو ایران گوشی بگیرم یا برم اونجا؟
    با توجه به اینکه خب زود لازم میشه بخرم، ممکنه در هفته های اول بتونم قیمت مناسب پیدا کنم یا اینکه سرم کلاه حصیری می ره؟

خدا خیرت بده جوون، جواب بده. سپاس

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arya_farjand نمایش پست ها
    دوست عزیز قیمت قطعات کامپیوتر خیلی متفاوته. معمولا دستگاههایی که تولید میشه برای هر ریجن قیمت و کیفیت متفاوتی داره و حتی قطعات داخلی اون هم میتونه خیلی فرق داشته باشه. ولی به طور کلی اگه بخواید چیز روز رو بگیرید قیمت تمام شده با ایران فرق چندان زیادی نداره. مثلا یه دستگاه 3.5 تومنی تو ایران تو مارکت های چینی و خرده فروشی کمتر از 3 تومن نیست. بنظرم هرجا میخوای زندگی کنی از همونجا و با گارانتی معتبر همون منطقه خریدتون رو انجام بدید. قطعات الکترونیکی خیلی ریسکی هستش. قطعاتی مثل پاوربانک ها رو میتونید از چین خیلی ارزون تر تهیه کنید ولی اینقدر کیفیت کپی اونها بالاس که نمیتونید متوجه بشید و گاهی بخاطر کیفیتشون خیلی خطرناک هستن. بنظرم تا قطعه ای رو نمیشناسید به هیچ وجه خرید نکنید. از دس فروشا که اصلا خرید نکنین.. چانه زدن فراموش نشه در نهایت دنبال مارک های معروف چینی مثل Xiaomi , Oppo و ... باشید.
    ممنون، من با راهنمایی شما از خرید موبایل در ایران دست نگه داشتم و تونستم تو چین ارزونتر گیر بیارم. همه چیزا را انلاین خریدم. هدفون حدود ۵ هزار تومن (قابلیت هندفری) موبایلم تو ایران لوازم جانبیش گیر نمی اومد ولی اینجا راحت و ارزون پیدا شد​. حتی خمیر ریش و تیغم انلاین خریدم و از دست ژیلت آمریکای جنایتکار راحت شدم. دورکو بهترین تیغ دنیا

کاش بچه ها کلن بیشتر بیان اینجا راجب زندگی و هزینه هاش بنویسن تا فقط نگیم چه جوری بریم و بدونیم چه جایی داریم می ریم. غذای دانشگاه بین ۶ تا ۱۲ یوآن. نوشابه سایر متوسط ۲.۵ یوآن. بیسکویت کاکائویی ۷ یوآن. شیر ۳ تا ۴ یوآن با طعم های سیب، توت سیاه، عناب، مانگو. بستنی کیم هنگ کونگی ۲ یوآن. بستنی ساخت وطن با طعم عناب ۳ یوآن. انگور خفن یه شاخه ۸ یوآن. (یکی تو ایران از اقوام مسخره می کرد می گفت چینی ها پرتقال را با پوست می خورن، من اینجا انگور را با پوست خوردم دوستم چشمهاش از حالت چینی خارج شد گفت پوستش را بکن)

دوچرخه نو ۲۵۰ یوآن (تو قبرس همین قیمت دسته دومش هست). خودکار ژله ای ۲.۵ یوآن. مغز خودکار ۱ یوآن برابر ۵۵۰ تومان(همچین خودکارش می نویسه احساس می کنی اگه اندازه کنفسیوس درس نخونی به تاریخ خیانت کردی). آب زیر شیر قابل شرب است (یک ماهه می خورم هنوز سالمم)

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    ممنون، من با راهنمایی شما از خرید موبایل در ایران دست نگه داشتم و تونستم تو چین ارزونتر گیر بیارم. همه چیزا را انلاین خریدم. هدفون حدود ۵ هزار تومن (قابلیت هندفری) موبایلم تو ایران لوازم جانبیش گیر نمی اومد ولی اینجا راحت و ارزون پیدا شد​. حتی خمیر ریش و تیغم انلاین خریدم و از دست ژیلت آمریکای جنایتکار راحت شدم. دورکو بهترین تیغ دنیا

کاش بچه ها کلن بیشتر بیان اینجا راجب زندگی و هزینه هاش بنویسن تا فقط نگیم چه جوری بریم و بدونیم چه جایی داریم می ریم. غذای دانشگاه بین ۶ تا ۱۲ یوآن. نوشابه سایر متوسط ۲.۵ یوآن. بیسکویت کاکائویی ۷ یوآن. شیر ۳ تا ۴ یوآن با طعم های سیب، توت سیاه، عناب، مانگو. بستنی کیم هنگ کونگی ۲ یوآن. بستنی ساخت وطن با طعم عناب ۳ یوآن. انگور خفن یه شاخه ۸ یوآن. (یکی تو ایران از اقوام مسخره می کرد می گفت چینی ها پرتقال را با پوست می خورن، من اینجا انگور را با پوست خوردم دوستم چشمهاش از حالت چینی خارج شد گفت پوستش را بکن)

دوچرخه نو ۲۵۰ یوآن (تو قبرس همین قیمت دسته دومش هست). خودکار ژله ای ۲.۵ یوآن. مغز خودکار ۱ یوآن برابر ۵۵۰ تومان(همچین خودکارش می نویسه احساس می کنی اگه اندازه کنفسیوس درس نخونی به تاریخ خیانت کردی). آب زیر شیر قابل شرب است (یک ماهه می خورم هنوز سالمم)
    خدا خیرت بده این دورکو رو استفاده نکرده بودم دیروز گرفتم استفاده کردم واقعا عالی بود
    آب شیر مطمعنی قابل شربه؟ تصفیه شدست؟

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    خدا خیرت بده این دورکو رو استفاده نکرده بودم دیروز گرفتم استفاده کردم واقعا عالی بود
    آب شیر مطمعنی قابل شربه؟ تصفیه شدست؟
    تنها جایی که از دورکو بد می گن سایت آمازون آمریکاست. آمازون انگلیس نظرها کاملن برعکسه (ارق ملی آمریکایی) یکی گفته بود: "کاش رو دسته اش می نوشتین دورکو، جعبه اش را انداختم دور کلی طول کشید تا مارکش را پیدا کردم." سر راه خریده بود قوطیش را انداخته بود دور. من نظر ۶۰۰ تا مشتری را خوندم تا تصمیم گرفتم

آب شیر خوابگاه ما اوکی هه​. من دو ماه است زنده ام. کنار آزمایشگاهمون آب جوش آنلیمتت هست. فلاسک چای خریدم هر روز بینهایت چایی می خورم با گل رز خشک شده می ندازم توش، چای سبز بگیر شکر هم نمی خاد. آزمایشگاه کامپیوتر منظورمه، یهو هم فک نکنی آزمایشگاه umbrella را می گم که تو آبش t-virus هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)