صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 55

موضوع: اطلاعات کلی و جامع درباره زندگی و تحصیل در چین

Senior Member nima_AA آواتار ها

پیش فرض اطلاعات کلی و جامع درباره زندگی و تحصیل در چین

حمل ونقل عمومي در چین Public Transportation in China

پكن۱۶۸۰۸ كيلومتر مربع مساحت و نزديك به 17 ملیون نفر جمعيت دارد. از اين رو حمل ونقل عمومي در اين شهر متناسب با اين مساحت و جمعيت بايد بسيار گسترده و مدرن باشد. با توجه به نياز پكن به سيستم پيشرفته حمل ونقل در پكن، پنج كمربندي، 9بزرگراه و 11بزرگراه ملي احداث شده است. همچنين چند خط ‌BRT و چند خط ريلي در شهر احداث شده است تا حمل ونقل عمومي در اين كلانشهر بسيار بزرگ، به سهولت انجام شود.
    پکن همچنین شش فرودگاه که بزرگ‌ترین آن‌ها فرودگاه بین‌المللی پکن نام دارد. بیشتر پرواز‌های داخلی و تقریبا تمامی پرواز‌های بین‌اللملی پکن از طریق این فرودگاه انجام می‌شود. پنج فرودگاه دیگر شهر بیشتر کاربردهای نظامی دارند.

حمل و نقل هانگزو

حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاكسي اختصاصي، اتوبوس برقي، دوجرخه و اسكوتر برقي مي باشد.تاكسي هاي اين شهر عمدتا ماشين هاي مدرن مانند هيونداي سوناتا و پاسات فولكس واگن مي باشد و داراي سيستم منظمي در اين شهر هستند.سيستم عمومي اجاره دوچرخه نيز در اين شهر بسيار رايج است و مردم از اسكوتر هاي برقي نيز براي جابجايي استفاده مي كنند.ناوگان اتوبوسهاي برقي نيز داراي سيستم منظم با ايستگاه هاي مشخص ، مردم را در سطح شهر جابجا مي كند.

منبع
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : توصیه هایی درباره چین | هزینه ها و خرید |اطلاعات عمومی|حمل ونقل

دروود بر دوستان عزیزم که علاقمند به تحصیل در کشور چین می باشند. خاطراتی که در زیر خدمت شما عرض میکنم مربوط به یکی از دوستانم که لیسانس رو چین خوند و الان با یه بورس بسیار خوب در دانشگاه نیویورک تحصیل میکنه.

ApplyAbroad Superstar

من در بعد از گرفتن دیپلم با معدل 16 و ایلتس 5.5 تصمیم گرفتم که برای گرفتن لیسانس از ایران برم ولی از اونجایی که باید با هزینه شخصی این کارو میکردم تصمیم بر ان شد که کمترین هزینه رو داشته باشم پس به دنبال کشوری گشتم که هزینه زیادی نخاد و رکینگ دانشگاه های بالایی داشته باشه که برای فوق بتونم به کشور های بهتر فکر کنم تمام قاره هارو گشتم و روز ها و ماه ها گزشت تا توانستم بهترین کشور رو که بعد از اون مطمعا بودم میتونستم برم امریکا پیدا کردم این کشور دانشگاه هایی داشت که رکینگ واقعا بالایی داشت و استادان امریکایی و ...
    حتی هزینه این کشور برای زندگی پایین تر از جاهای دیگه هم بود پس بر ان شدم که کم هزینه ترین شهر رو پیدا کنم در این کشور و تنها موردی که یافتم (البته موارد زیادی بود) ووهان بود که هم دانشگاه خوبی داشت و هم هزینه زندگی پایین تر از جاهای دیگه بود.
    بعد از گرفتن ویزا و پذیرش و نامه دانشگاه که باهاش بتونم ازر دانشجویی بگیرم به سمت این کشور حرکت کردم البته من 2 هفته قبل از شروع شدن دانشگاه ها به این کشور رفتم و بگم که برای ترم بهار رفتم.

ApplyAbroad Superstar

بخش دوم:

کشور چین:

کشوری زیبا و بزرگ که دولت نسبتا خوبی دارد و این کشور از مناظر زیبا و طبیعت بسیار زیبایی تشکیل شده است.
    مردم چین :
    خیلی بستگی داره که شما در کدام شهر باشین که هر شهر مردمش فرق دارن با هم ولی در کل مردمی هستن معمولی و نه این که همیشه در حال لبخند زدن باشن ؟؟ بیشتر اوغات معمولی هستن به ظاهر خود میرسن البته جوانان در این کشور ازادی هم هست و کلا کشور بدی نیست مردم شری نیستن و زیاد تلاش میکنن و خیلی غذا میخورن دختران هم همچین زشت نیستن
    دانشگاه ها :
    فوق العاده هستن نسبت به پولی که پرداخت میکنید این دانشگاه ها در حد دانشگاه های امریکایی هستن و هیچ چیزی از دانشگاه های امریکایی کم ندارن همه جور راحتی به دانشجویان داده میشود. دانشگاه های بزرگ با زمین ورزشی های بزرگ ازمایشگاه ها کتاب خانه ها و .... از نظر دادنشگاه خیلی خوب هستن وعالی و اینم بگم که مردم عادی چینی در دانشگاهی که شما درس میخونید درس نمیخونن و در دانشگاه های چینی زبان درس میخانن و شمایی که در دانشگاه انگلییس درس میخانید و هم کلاسی چینی دارین یا 2 رگس یا زبان خونده یا ؟؟؟
    اب و هوا :
    من خودم بچه یزد هستم ولی واقعا واقعا واقعا بهتون توصیه میکنم که به شهر های گرم چین نروید شهر هایی که دمای هواشون بیشار از 15 درجه باشه رو اصلا پیشنهاد نمیکنم من به شهر ووهان رفتم که بیشتر از 1 ترم نتونستم دووم بیارم و انتقالی گرفتم به دانشگاه دیگر حتما میپرسید چرا؟ خوب بهتون میگم درسته که در دما شناسی این شهر دمای هوارو 25 تا 35 میزنه ولی این تمام داستا نیست .... همیشه افتاب به صورت مستقیم میتابه و سایه بسیارررررررر کم پیدا میشه .به دلیل اینکه شهری هست نزدیک اب هوا شرجیه و کمتر بارون میباره همینطور همیشه باد های گرم در حال وزیدن هستن که باعت میشه اتیش بگیرید ... من در این شهر با چیزی به اسم چتر سفید اشنا شدم که میتونید با 30 دلار بگیرید و اگر 3 روز اونو نداشته باشید میشید مثل سیاه پوست ها خلاصه من به این شهر اومده بودم که هزینه هام پایین باشه در صورتی که به دلیل پنکه و کولر و هزینه بالای برق هزینم خیلی بیشتر شد و من از این شهر رفتم.
    شهر های سرد رو ترجیح بدید اینو دارم جدی میگم چون اینقدر کاپشن های پشمی و ... هست که تا بیشتر از اونم میتونید تو این هوا حال کنین و اینکه کلا مردم سر حال تری داره حالا این پیشنهاد من بود شما میتونید گوش نکنید و پشیمون میشین ...
    البته بارون های یک دفعه و مدارم هم جز این هست من فکر میکنم بد ترین اب و هوا رو داره

ApplyAbroad Superstar

بخش سوم:هزینه خورد و خوراک :
    این موضوع در بیشتر شهر ها یکی هست و اصلا فکر نمیکنم در یک شهر بیشتر و در یک شهر کمتر باشه ؟؟ اصلا اینطوری نیست و فکر نمیکنم در این موضوع کسی اینجا پول کم بیاره مگر اینکه خیلی پور خور باشه راستی اگر برنج خور هستین بهتره این ادت رو کنار بزارین چون اول که نمیدونم چرا ولی در این کشور برنج نمیچسبه ولی در عوض ساندویچ خیلی بهتره ولی اگر برنجی هستین باید از ایران بیارین چون در اینجا برنج ها یک جوره دیگه کلا پخته میشه و از شفته هم شفته تره یک جوری مثل خمیر بازی هست و من که نتونستم بخوم . ماست هم فقط میوه ای هست و معمولیس نیست نان و پنیر هم هردو شیرین هستن ؟؟
    کلا فکر میکنم اگر خودتون درست بکنید غذارو هزینه انچنانی نداره براتون ...
    رفت و امد :
    راستش رو بخام بگم من سال اول که در خابگاه بودم.
    سال دوم فقط از مترو و اتوبوس افتاده میکردم که پول نمیدادم من (دیگه چه میشه کرد) (البته دانشگاه بن هایه زیادی به دانشجو ها میده)
    از سال سوم هم یک موتور خریدم برای همین اصلا خبر ندارم که هزینه حمل و نقل چقدر میشه؟؟
    تفریحات :
    خوب این موضوعی است که شهر با شهر خیلیییییییییییی فرق داره مثلا شما فیلم های روز دنیا – فیلم های 3 بعدی – تئاتر های جهانی – کنسرت های بین المملی و تمام جشنواره ها و و و .... رو فقط در پکن و شانگهای میتونید داشته باشین و در شهر های دیگه فقط فیلم های ساخت چین کره و ژاپن رو نشون میدن اونم به زبان چینی و اینکه در شهر های کوچیک در شب زیاد تفریحی وجود نداره و بار ها و کلوپ ها هم به اون صورتی که شما فکر میکنید نیست یک نفر در حال گیتار زدن و چینیی خاندن و شما میتونید یک نوشیدنی بخورید ... ولی میتونید از فضای باز لذت ببرید و یا به لب ساحل برید .(البته مواظب باشین که در شهر های کوچیک حیوون زیاد توی خونه پیدا میشه از مار، عقرب، سوسک و ....

پیش فرض پاسخ : اطلاعات کلی و جامع درباره زندگی و تحصیل در چین

حذف زبان انگلیسی از آزمون‌های دانشگاهی چین

رسانه داخلی چین اعلام کرد که دانشگاه‌های مطرح این کشور در آزمون ورودی سال جاری خود «زبان انگلیسی» را از فهرست موارد آزمون سراسری مستقل دانشگاه‌ها حذف کردند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بسیاری از این دانشگاه‌ها که رشته‌های علوم کاربردی و مهندسی دارند، در آزمون ورودی خود تنها دروس ریاضیات و فیزیک ارائه می‌دهند و دانشگاه‌هایی که رشته‌های علوم انسانی ارائه می‌دهند در آزمون‌های خود تنها سوالات زبان چینی ارائه خواهند داد.

«یو هان» یکی از مسوولان پذیرش دانشگاه «تسینگ هوا»، می‌گوید: این اقدام جهت کاهش بار درسی دانشجویان و جذب دانشجویان مستعد در رشته‌های مورد نظر است.

آزمون مستقل دانشگاه‌های کشور چین سه ماه قبل از آزمون ملی برگزار می‌شود که به دانشگاه‌ها این امکان را می‌دهد تا دانشجویان مستعد بیشتری جذب کنند.

بنا به گزارش خبرگزاری شین‌هوا، در سال جاری میلادی 27 دانشگاه کشور چین به سه اتحادیه که از سوی دانشگاه‌های تسینگ هوا، پکن و موسسه فن‌آوری پکن (BIT) ارائه می‌شوند، پیوسته‌اند و این سه اتحادیه به طور همزمان آزمون‌های پذیرش خود را برگزار می‌کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

به اطلاع دوستان عزیز می رسوند طبق ارزشیابی جدید وزارت از دانشگاه های چین، لیست بلند بالای دانشگاه هایی که قبلا مورد تایید بوده اند حال بسیار محدود شده و فقط دانشگاه های ذیل مورد قبول است:
    1. Fudan University 2. Nanjing University 3. Peking University 4. Shanghai Jiao Tong University 5. Sun Yat-sen University 6. Tsinghua University 7. University of Science and Technology of China 8. Zhejiang University

1. Beihang University (former BUAA) 2. Beijing Foreign Studies University
    3. Beijing Institute of Technology
    4. Beijing Jiaotong University
    5. Beijing Normal University
    6. Beijing University of Chinese Medicine
    7. Beijing University of Posts and Telecommunications
    8. Beijing University of Technology
    9. China Agricultural University NA
    10. Dalian University of Technology
    11. East China Normal University
    12. Harbin Institute of Technology
    13. Huazhong University of Science and Technology
    14. Jilin University
    15. Nankai University
    16. Renmin (People’s) University of China
    17. Shandong University
    18. Shanghai University
    19. Sichuan University
    20. Southeast University
    21. Tianjin University
    22. Tongji University
    23. University of Electronic Science and Technology of China
    24. University of Science and Technology Beijing
    25. Wuhan University
    26. Xiamen University
    27. Xi'an Jiaotong University
    لذا هنگاه بررسی و انتخاب دانشگاه برای اپلای دقت کنید

پیش فرض پاسخ : مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

سلام خدمت شما دوست عزیز
    در پکن گروه های مختلف دانشجوی وجود داره ولی اکثرا ابزارهای ارتباطی متفاوتی مانند wechat و QQ استفاده می کنند.
    یک گروه دانشجوی در ویچت Iranian Students in China
    موفق باشید

سلام دوستان من مهندسی تکنولوژی معماری خوندم از دانشگاه آزاد تفرش معدل کل 15/96 2 سال در رابطه با رشته ام شغل مرتبط دارم طراحی واجرا. پروژه دفاع لیسانسم خیلی قوی هست میخوام ببینم میتونم از دانشگاه ژجیانگ در،شهر هانزو. برای ارشدبورسcsc بگیرم خواهش میکنم راهنماییم کنید
    مراحل اقدام برای گرفتن بورس از اول بگید ممنون میشم

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

کدوم شهر هاش نسبت به اروپا و امریکا مدرن تلقی می شن؟
    یعنی کیفیت زندگی خوبه؟
    هزینه آب و برق و .. چطوره؟گرمایش و سرمایش به چه نحوه؟
    وضعیت امنیت چطوره؟
    برخوردشون با مهاجرها چطوره؟

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)