صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 223

موضوع: مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

پیش فرض مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

انتخاب بین این دوتا یه کم سخته.چین دانشگاه های خیلی خیلی خوبی داره ، در واقع از نظر دانشگاه از هند سر تره ، شهر هایی مثل پکن و شانگهای شهر های توریستی و خیلی قشنگ و تمیزی هستند (برعکس هند) مردم چین با فرهنگ تر از هندیا هستند و احترام سرشون میشه ... ولی خب معایبی هم داره اونم اینه که شهریه دانشگاهاش یه کم بالاست و حتما باید یه سال زبان چینی یاد گرفت و گرفتن لیسانس 5 سال و فوق لیسانس 3 سال طول میکشه
    هند هم تقریبا دانشگاهای خوبی داره تو زمینه IT و کامپیوتر و پزشکی.توی هند معنی واقعی دموکراسی رو میفهمید.واقعا هیچکی به هیگکی کاری نداره و هر کاری بکنید کسی بهتون نمیگه چرا.هزینه زندگی به شدت پایینه.هزینه تحصیل خیلی پایینه.همه مردم انگیسی بلدن و اجباری برای یاد گیری زبان سوم در هند ندارید.خیلی راحت تر از چین پذیرش و ویزا میده.از همه مهمتر اینکه لیسانسش سه ساله هست
    ولی خب مردم مزخرفی داره پلیسش بابت هر کاری ازتون رشوه میگیره حتی اگه حق با شما باشه.حتی تمیز ترین شهر های هند نسبت به ایران به شددددددددددددت کثیف و آلوده هست و به قول یکی از دوستان مقایسه تهران و دهلی مثل مقایسه لندن با تهرانه.تهران خودمون نسبت به شهر های هند پادشاهه و...

در کل به نظرم چین بهتره و ارزش داره آدم در سال یکی دو ملیون بیشتر خرج کنه ولی تو دانشگاه معتبر و شهر و کشور خوب درس بخونه(این نظر شخصیم بود،هر کس نظری داره)

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : مقایسه چین و هند !

سلام ماهم که طبق همیشه عاضق اینجور بحث های مقایسه ای!!دیگه چیزی نگیم دلمون اروم نمیشه.به نظر من چین خیلی خیلی بهتره.از نظر دانشگاه.صنعتی بودن.مردم.فرهنگ.زیبایی طبیعی و انسانی!!!تجارت.دودره بازی.شاید هند دو سال باشه ارشدش در مقایسه با چین شاید یک سال کمتر اما من حتی حاضر نیستم یک هفته تو اون شهرهای کثیف و با اون مردمش زندگی.البته نه اینکه مردم اونها بد باشن.قصد توهین ندارم.اما با اخلاقیات ماها سازگار نیست.چین شهرهای بسیار بسیار پیشرفته و زیبایی داره.پکن شانگهای گوانگژو و .... بعدشم تا اونجایی که یادم میاد 6 یا 7تا دانشگاهش رنک زیر 100بودند تو مهندسی رنکینگ QS.از نظر سکو هم بحوایم نگاش کنیم برای کسانی که فرضا دکترا به فکر امریکا و یا استرالیا هستند چین خیلی میتونه بهتر باشه
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Senior Veteran

با سلام

نمیشه دقیقا گفت کدوم کشور خوبه یا بد.هر کدوم مزایا و معایب خودش رو داره.من خودم به شخصه چین رو به خیلی از کشور ها ترجیح می دم اما در حال حاظر از تحصیل در این کشور منصرف شدم چون قیمت یوان قبلا 190 تومان بود اما الان 260 تومان شده که اصلا به صرفه نیست!
    در هر صورت هر کشوری معایب خاص خودش گاهی زیاد و گاهی کم داره(آسمان در همه ی جای دنیا آبی هست)
    مزایای و معایب چین رو قبلا تو تالار چین گذاشته بودم که دوباره اینجا می زارم و یکم ویرایشش می کنم:

مزایای کشور چین :
    1-هزینه زندگی کم(متوسط ماهانه 250 تا 300$ بسته به اینکه کدوم دانشگاه چه امکاناتی رو داره و قیمت هاش چطوری هست)
    2_دانشگاه های بسیار بسیار بسیار قوی که رنکینگ هم این نکته رو به خوبی نشون میده(بهترین دانشگاهش tsinghua هست که رتبه 10 رنکینگ مهندسی رو داره)
    3-امکان در یافت بورس
    4-صدور ویزا در زمان یک تا دو هفته
    5-ارتباط خوب با دانشگاه های مهم جهان رو داره

معایب:
    1-هزینه تحصیل نسبتا بالا(به طور متوسط 6 میلیون تومان در سال بسته به دانشگاه فرق می کند)
    2-زبان تدریس دانشگاه اکثرا به چینی هست و اگه به زبان انگلیسی باشه هزینه تحصیل خیلی بالا میره(7 8 میلیون تومان در سال)پس دانشجو مجبور هست یک ترم یا یک سال آموزش زبان چینی ببینه و بعد از یک سال باید امتحان زبان HSKرو بده که باید نمره ی لازم رو کسب کنه و دوباره بیاد برای مستر اپلای کنه و...که سخت بودن زبان چینی این مشکل رو بیشتر می کنه
    3-چین کشور مهاجر پذیری نمی باشد

نکات کلی در کشور چین:
    1-انسان های بسیار بسیار مهربان خجالتی هستند و همیشه خنده بر لب دارند
    2-اهل کار هستند و همیشه کار رو به همه چیز اهمیت می دن.اگر در این مورد شک دارید این مورد رو امتحان کنید:به هر کدوم از دانشگاه ها ی چین که خواستید ایمیل بفرستید و حتی ساده ترین سوال رو هم بپرسید با اغوش گرم می پذیرند و جواب می دهند اما نکته ی بسیار خوبش اینجاهست حداکثر 2 روز خواهد کشید که جوابتون رو از طریق ایمیل دریافت کنید.حتی بعضی از دانشگاه ها مثلهtsinghuaنهایتا تا 8 ساعت جواب خواهد داد البته اگه موقعی ایمیل بزنید که در ساعات کاری و روز تعطیل نباشد باشد 1 ساعته جواب خواهید گرفت!!!!
    3-از لحاظ فرهنگ خیلی قوی می باشد و قدیمی ترین تمدن رو در جهان داره.
    وووو....
    امیدوارم مفید واقع بشه.یادتون باشه به هیچ کس و به هیچ موسسه و.. احتیاج ندارید بلکه تنها کاری که باید بکنید اینه که وب سایت دانشگاه مورد نظرتون رو بخونید و هر سوالی داشتید ازشون بپرسید آنها بهترین منبع موثق هستند.من به دوتا از موسسه های مورد تایید وزارت علوم ایمیل فرستادم که آیا در چین اجازه کار هست آنها گفتند بله 20 ساعت در هفته اجازه کار دارید.اما وقتی به دانشگاه مورد نظرم ایمیل زدم گفتند نه به هیچ وجه نمی تونید با ویزا ی دانشجویی کار کنید!!!!!

با تشکر و با آرزوی موفقیت همه ی عزیزان.امیدوارم شما رو از نزدیک ببینم
    ویرایش توسط nimaafshar8 : January 7th, 2012 در ساعت 08:38 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    با سلام

نمیشه دقیقا گفت کدوم کشور خوبه یا بد.هر کدوم مزایا و معایب خودش رو داره.من خودم به شخصه چین رو به خیلی از کشور ها ترجیح می دم اما در حال حاظر از تحصیل در این کشور منصرف شدم چون قیمت یوان قبلا 190 تومان بود اما الان 260 تومان شده که اصلا به صرفه نیست!
    در هر صورت هر کشوری معایب خاص خودش گاهی زیاد و گاهی کم داره(آسمان در همه ی جای دنیا آبی هست)
    مزایای و معایب چین رو قبلا تو تالار چین گذاشته بودم که دوباره اینجا می زارم و یکم ویرایشش می کنم:

مزایای کشور چین :
    1-هزینه زندگی کم(متوسط ماهانه 250 تا 300$ بسته به اینکه کدوم دانشگاه چه امکاناتی رو داره و قیمت هاش چطوری هست)
    2_دانشگاه های بسیار بسیار بسیار قوی که رنکینگ هم این نکته رو به خوبی نشون میده(بهترین دانشگاهش tsinghua هست که رتبه 10 رنکینگ مهندسی رو داره)
    3-امکان در یافت بورس
    4-صدور ویزا در زمان یک تا دو هفته
    5-ارتباط خوب با دانشگاه های مهم جهان رو داره

معایب:
    1-هزینه تحصیل نسبتا بالا(به طور متوسط 6 میلیون تومان در سال بسته به دانشگاه فرق می کند)
    2-زبان تدریس دانشگاه اکثرا به چینی هست و اگه به زبان انگلیسی باشه هزینه تحصیل خیلی بالا میره(7 8 میلیون تومان در سال)پس دانشجو مجبور هست یک ترم یا یک سال آموزش زبان چینی ببینه و بعد از یک سال باید امتحان زبان HSKرو بده که باید نمره ی لازم رو کسب کنه و دوباره بیاد برای مستر اپلای کنه و...که سخت بودن زبان چینی این مشکل رو بیشتر می کنه
    3-چین کشور مهاجر پذیری نمی باشد

نکات کلی در کشور چین:
    1-انسان های بسیار بسیار مهربان خجالتی هستند و همیشه خنده بر لب دارند
    2-اهل کار هستند و همیشه کار رو به همه چیز اهمیت می دن.اگر در این مورد شک دارید این مورد رو امتحان کنید:به هر کدوم از دانشگاه ها ی چین که خواستید ایمیل بفرستید و حتی ساده ترین سوال رو هم بپرسید با اغوش گرم می پذیرند و جواب می دهند اما نکته ی بسیار خوبش اینجاهست حداکثر 2 روز خواهد کشید که جوابتون رو از طریق ایمیل دریافت کنید.حتی بعضی از دانشگاه ها مثلهtsinghuaنهایتا تا 8 ساعت جواب خواهد داد البته اگه موقعی ایمیل بزنید که در ساعات کاری و روز تعطیل نباشد باشد 1 ساعته جواب خواهید گرفت!!!!
    3-از لحاظ فرهنگ خیلی قوی می باشد و قدیمی ترین تمدن رو در جهان داره.
    وووو....
    امیدوارم مفید واقع بشه.یادتون باشه به هیچ کس و به هیچ موسسه و.. احتیاج ندارید بلکه تنها کاری که باید بکنید اینه که وب سایت دانشگاه مورد نظرتون رو بخونید و هر سوالی داشتید ازشون بپرسید آنها بهترین منبع موثق هستند.من به دوتا از موسسه های مورد تایید وزارت علوم ایمیل فرستادم که آیا در چین اجازه کار هست آنها گفتند بله 20 ساعت در هفته اجازه کار دارید.اما وقتی به دانشگاه مورد نظرم ایمیل زدم گفتند نه به هیچ وجه نمی تونید با ویزا ی دانشجویی کار کنید!!!!!

با تشکر و با آرزوی موفقیت همه ی عزیزان.امیدوارم شما رو از نزدیک ببینم
    دوست عزیز شما دانشجوی هر کشوری باشه میری از دانشگاه یه گواهی اشتغال به تحصیل میگیری میبری سفارت ایران تو اون کشور تایید میکنه بعد میتونید از ایران ارز با نرخ دولتی بخرید(تا سقف سالی15000 دلار برای شهریه و سقف 1000 دلار برای هزینه زندگی).نرخ دلار دولتی الان 1100 تومنه.نرخ یوان با نرخ دولتی 178 تومنه.میتونید نرخ ارزهای مختلف دولتی(بانکی) رو تو سایت mesghal.ir ببینید.پس فکر گرون شدن یوان نباشید.
    در ضمن فقط یوان که گرون نشده.تمام ارزها گرون شده و قاعدتا تحصیل تو تمام کشورها گرون تر از قبل به نظر میاد.پس با این حساب هیچ کشوری نمیتونید برید دیگه!!!چون از قبل گرون تر هستن و به قول شما نمیصرفه!!
    ویرایش توسط pink_panther : January 10th, 2012 در ساعت 12:14 AM

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها

دروود.
    دوستای عزیز در این صفحه خواستم دوستان نظرات خودشون رو اعم از مثبت یا منفی در خصوص تحصیل در کشور چین یا مالزی بیان کنند.
    با تشکر

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : مقایسه تحصیل در چین یا مالزی

خوب به نظرم داداش پوياي گل گمون نكنم كسي به اين دو كشور بخواد به عنوان يك مقصد نگاه كنه.پس نتيجتا بايد به عنوان يك سكوي پرتاب به اين دو كشور نگاه كرد.مالزي فضاي بازتري داره و سايه كمونيسم نيست.جمعيتش خيلي كمتره و مناسبه دو سال مستر خوندنه(دكترا كه تو هيچ كدوم به درد نمي خوره!)مالزي صاف مي خوره به استراليا كه يك كشور مقصده.از لحاظ هزينه ظاهرا نزديك به همند اگر مثلا پكن يا شهرهاي گرون چين نريم.در كل نظرم روي مالزيه.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

مقايسه ي دو كشور چين و كالزي در 7 شاخص توسط موسسه ي لگاتوم انگلستان:
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - دانشگاه آزاد-Technische Universtiät Graz- utm

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    خوب به نظرم داداش پوياي گل گمون نكنم كسي به اين دو كشور بخواد به عنوان يك مقصد نگاه كنه.پس نتيجتا بايد به عنوان يك سكوي پرتاب به اين دو كشور نگاه كرد.مالزي فضاي بازتري داره و سايه كمونيسم نيست.جمعيتش خيلي كمتره و مناسبه دو سال مستر خوندنه(دكترا كه تو هيچ كدوم به درد نمي خوره!)مالزي صاف مي خوره به استراليا كه يك كشور مقصده.از لحاظ هزينه ظاهرا نزديك به همند اگر مثلا پكن يا شهرهاي گرون چين نريم.در كل نظرم روي مالزيه.
    آقا چرا گمراه می کنی مردم رو! من خودم مستر مالزی خوندم. هر دانشگاهی که مکاتبه می کنم میگن مالزی از نظر ما معتبر نیست! من یوتی ام درس خوندم. دوباره مستر شرکت کردم تو اروپا. یعنی الان با مدرک لیسانس دانشگاه آزادم دارم درس می خونم. پولتون رو هدر نکنید و مالزی نرید. مدارک ایران خیلی بهتر از مالزی هستش. مالزی از چاله درومدن و تو چاه افتادن هست و اصلا سکو پرتاب نیستش.

Member persiiian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشکی

اگه بعد از گرفتن مدرک قصد دارید برید اروپا یا امریکا برای تکمیل مدرک بهترین جا فیلیپین هست.
    من تجربه هند مالزی و فیلیپین دارم چین هم دوستانی بودن که انجا بودن

مالزی دانشگاهاش خوب هست اما نسبت به سطح دانشگاه قیمت بالاست زندگی هم داره گرون میشه .

اما فیلیپین هم دانشگاهاش خیلی ارزان هست هم زندگی سادهتر هست هم مردمش بهتر.

از فیلیپین خیلی ها میرن اروپا امریکا. در کل هرکی امده راضی بوده

فیلیپین هم بزارید جز گزینه هاتون برای فکر کردن. اگه کسی از فیلیپین سوال داشت پیام خصوصی بده من اینجا دانشجو هستم
    هر وقت دیدی موندن و رفــتنت فرقی نمیکنه
    .
    .
    بــــرو.....

ApplyAbroad Superstar

از تمامی دوستان عزیزم ممنون. البته از یه جنبه به نیما حق میدم بدلیل اینکه مالزی نسبتاً سیستم اموزشیش خیلی شناخته تر است و همچنین تجربه بعدی پلی می باشد که به استرالیا و نیوزلند نگاهی داشت. اما از طرفی یه بخش بد داره و اونم اوضاع بد قیمت رینگیت و همچنین بحث ارزشیابی خاصی که هر وقت به وزارت علوم مراجعه می کنی یه نظریه ارائه می کنند. اما چین رو اصلاً هم اکنون چند تن از دوستان من برای بورس به همین چین مراجعه کردند که ارزیابی بدی ندارند جز یه سری محدودیت ها!!! به هر حال هر 2 این کشورها به عنوان پل محسوب می شوند حداقل برای شخصی که فرصت کم و یا محدودیت مالی دارد که برای اروپا اقدام نمایید.
    اما شخصاً مالزی رو می پسندم چون بوده اند کسانی که به جاهای بسیار بالا رفته اند. البته اگر دوستون که از مالزی انتقاد داشتند دلایل خودشونم ارائه کنند.

صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)