صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 140

موضوع: اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در چین و مسائل مرتبط

Banned

پیش فرض اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در چین و مسائل مرتبط

خوب بریم سر توصیه هایی ق از سفر که باید بدونید.
    1- به عنوان یک دانشجو بارتونو سنگین نکنید و الکی چیز هایه الکی نبرید که نه خونه ها بزرگه و نه اینکه جا دارین و اینجا میتونید بهترشو بخرین.
    2- همه مدارکتونو با چند تا کپی و ترجمه به 2 زبون و عکس همراه داشته باشین.
    3- پولتونو تو ایران به ین چنج کنید و اصلا فکر نکنید که دلار بهتره.
    4-حتما یاد بگیرین که یک چیز هایی خودتون درست کنید مخصوصا غذا.
    5-برا 6 ماه اولتون مداو غذایی بیارین چون بد میمونین توش.
    6-هیچ وقت به چینی ها اعتماد نکنید مخصوصا اولش چون کرایه 10 تومنی رو بهتون 50 تومن میگن...
    7-حتما 1 ترم زبان چینی بگزرونید.
    8-حتی اگر با کسی دعواتون شد اولین نفر نباشید که برخورد فیزیکی داره.
    9-از چینی ها نترسین حتی اگر 10 نفر بودن بدونید که شما برترین.
    10-شرت برای اقایان زیاد از ایران بیارید که شرت های چین یک جوریه ....
    11- توی خیابون های بالا شهر خانوم هایی دنبال شما میافتن و حرف میزنن اونا پول نمیخان چیز دیگه ای میخان.
    12-هفته اول از جایی خرید نکنید جاها ارزون رو نمیدونید.
    13-سعی کنید با کره ای ها دوست نشین .....
    14- هم خونه چینی داشته باشین که شدیدا به نفعتونه.
    15- چینی ها بسیار به هم وابسته هستن و همه خوانودگی زندگی میکنن.
    16-چند ماه اول خودتونو نگه دارید چون خیلی چیز ها میبینین که دوست دارید بخرید.
    17-همه چیز رو برای اولین بار امتحان نکنید چون پشیمون میشین.
    18-پولاتونو 100% تو بانک نگه دارید و پول نقد هیچ وقت نداشته باشید و با کارت پرداخت کنید.
    19-فروشگاه های بازرگ ارزون تر از سوپر مارک ها هستن.
    20-به فکر ماهواره باشین (البته ماهواره غیر مجازه) چون کانان های چینی مزخرفه البته بگم باید داخل اتاق دیش رو بزارین.
    21-سایت های فیس-یوتوب- و .... در چین هم هیلتره و به فکر وی پی ان باشید.
    22-همیشه اروم باشید و تمام مشکلاتتونو با مامور مشخص در میون بزارید.
    23-چینی هابا ابراز احساسات تو خیابون مشکلی ندارن.
    24-چینی ها بسیار خجالتی هستن.
    25-دامن تو چین خیلی زیاده.
    دیگه نمیدونم چی بگم ؟؟؟؟

Member yekta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic of IAU and MBA of Tehran University

پیش فرض پاسخ : توصیه هایی درباره چین

نقل قول نوشته اصلی توسط AghaMashalla نمایش پست ها
    به brotherhood:
    این اطلاعات رو از کجا به دست آوردید؟
    من هم با گفته های ایشان موافقم چون نزدیک به 4 ماه اونجا زندگی کردم و من هم می توانم بگوییم :

1. حتما و حتما پولوتونو تو بانک نگه دارید

2. دخترهای چینی خیلی دنبال خارجی ها هستند شرط احتیاط بسیار لازمه چون توشون همه مدل آدم هست

3. اصلا لازم نیست که با خودتون یک کوه لباس و کنسرو ببرید بهترشو و ارزونترشو می تونید از اونجا بخرید

4. برای شروع کار فقط کمی نان و خرما ببرید چون نوناشون همه شیرین هستند و تا نانوایی افغانی و مسلمون ها توشون پیدا کنی و شهرو بشناسی کمی طول می کشه بردن آجیل هم توصیه می کنم

5. کمی زعفران به عنوان سوغاتی ببرید چینی ها عاشق زعفران هستند

6. بهترین وسیله حمل و نقل اتوبوس یا مترو هست که تو تمام شهراشون در حد تیم ملی ایفت می شه

7. لوازم خونه نبرید فقط قاشق و چنگال مابقیشو از فروشگاه های بزرگ بخر مثلا یک پلوپز برقی را می تونی با 5000 تومان بخری

8. سعی کن خیلی تو حاشیه شهر ها خونه نگیری مخصوصا خونه های که جنس کارگری داره چون صبح خالی می شه و شب 10 شب پر می شه و تا 2و 3 صبح ( مخصوصا روزهای تعطیل ) بساط مشروب خوری و جیغ و وداد و بلند بلند صحبت کردن توش دیده می شه

9. در مورد شورت و لباس زیر باید بگم خرید در اونجا بهتره هم از لحاظ جنسی و هم دیزاین ( فقط اکثرش مامان دوزه ) ولی مدل ما هم با برند های معروف زیاده لازم نیست با خودتون ببرید

10. در خرید در روزهای اول عجله نکنید و سعی کنید یک دوست چینی از دانشگاه پیدا کنید و برای بارهای اول با اون به خرید برید

11. پول را به یوان تبدیل کنید من هم موافقم یا اگر خواستید به دلار ببرید حتما در بانک چنج کنید نه جای دیگر روز به روز ارزش پول چین نسبت به دلار در حال همسطح شدن است پس هر چه بیشتر دلار را نگه دارید چنجش به یوان کمتر می شه

12. اصلا با آسیای شرقی و آفریقایی هم خونه ای نشو اونجا اکثر دانشجو ها یا آفریقایی هستند یا پاکستانی و یا تایلندی و فیلیپینی

13. چین هم اینترنت ملی داره و شدیدا کنترل می شه وی پی ان اصلا اونجا جواب نمی ده من فقط تونستم با نرم افزار تور و aol وصل شم ما بقی پورت ها را مثل اینجا بستند

14. با ماهواره موافقم چون نبود اون و تماشای کانال های انها برای شما سرگرم کننده نیست مثل تلویزون خودمونه هیچ برنامه جالبی نداره

15. جاهای دیدنی زیاد داره که همشو خودتون با ترن های توربو می توانید بروید

موفق باشید
    سعادت دیگران بخشی از خوشبختی ماست

Member yekta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic of IAU and MBA of Tehran University

نقل قول نوشته اصلی توسط captive نمایش پست ها
    سلام من زیاد اطلاعات ندارم ولی قصد دارم به چین برم احتمالا از بابت خوردو خوراک خیلی نگران هستم توی اون کشور آیا میتونم با خودم ملزومات خوراکی هم حمل کنم در هواپیما چطور باشه مثلا اگه کنسرو نباشه کافیه اصلا همچین چیزی ممکن هست

اصلا غیر از نان و خرما و آجیل برای خودت رفع کوتی و زعفران اونهم به عنوان سوغات برای استادات چیز دیگری نبر که همه چی اونجا هست به قیمت بسیار ارزونتر از ایران مثلا کنسرو ماهی تن را با کیفیت بسیار ارزان می تونی با قیمت 1000 تومن بخری یا برنج خوب و بسیار ارزان میوه - سبزیجات - مرغ و ماهی و ... اونجا بسیار ارزونه

خواستی یکی دو قالب پنیر هم ببر چون چینی ها پنیر خور نیستند و اونجا فوقش بتونی مربای توت فرنگی و انبه و اناناس پیدا کنی که بسیار خوشمزه است

پس بار اضاف نبر سعی کن کمی کتاب و وسایل اولیه شخصی ببری پوشاک و لوازم آشپزخانه خوب و ارزان اونجا فتو فراونه

موفق باشید
    سعادت دیگران بخشی از خوشبختی ماست

Junior Member

در مورد اينترنت بايد بگم كه زياد باش مشكلي ندارم (جز سايتهاي اجتماعي كه اونم راه داره). فقط به فكر پنير و كره و خامه نباشيد كه پيدا نميشه (شايد در شهرهاي بزرگ). غذاهاي چيني هم خيلي با حاله و برخلاف تصور قبلي خودم خيلي متنوع و خوشمزه هست. رستوران حلال هم زياده و سبزيجات هم در غذاها زياد استفاده مي كنن. بقيه موارد هم كه دوستان به درستي اشاره كردن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات کلی و جامع درباره زندگی و تحصیل در چین

میشه لیست شهر های بزرگ غیر از پکن و شانگهای رو بگین.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط shasavar نمایش پست ها
    میشه لیست شهر های بزرگ غیر از پکن و شانگهای رو بگین.
    دروود.
    دوست عزیز، شرایط کلی برای زندگی و تفریحات در بیشتر شهرهای چین یکسانه ولی تنها برای اب و هوا هرچه به سمت مرکز و شمال پیش برید سرد و خنک تره و مرکز به جنوب گرم و شرجی تره.
    در کل بجز امکاناتی که در مرکز شهرها وجود داره در شهر های کوچک خیلی به اون صورت امکانات سرگرم کننده وجود نداره و تنها مجبور به بازدید از اماکن عمومی و تاریخی و پارکها میشید. اما برای تفریح و سفر به شهرهای دیگه برای مدت کوتاه خیلی عالیه چون همه نوع وسیله نقلیه وجود داره و اینکه شهرهای مرکز و شرق و جنوب بهم نزدیک هستند. که با اتوبوس و قطار میتونید سفر کنید جدیداً هم که پیشرفته ترین قطار سریع السیر جهان رو در تاریخ 28 دسامبر افتتاح میکنند که مسیر بیجینگ - هنان - ووهان - خنان - گوانگجو رو در کمتر از 8 ساعت میره که این مسیر بصورت نرمال 12 تا 15 ساعت طول میکشه.
    از اماکانات مرکز استانهای دیگر به مراکز خرید بسیار زیبا و بزرگ، مکانهای دیدنی، شامل: کنسرتها، رقصهای محلی، تفرجگاههای زیبا، مکانهای قدیمی، معابد زیبا، از ورزشهای ووشو و کنگفو هم نمیشه غافل شد. خلاصه نمیشه خیلی راحت به همه شهرها اشاره کرد. اما درکل این کشور یکی از مقاصد توریستهای دنیاست.

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در چین و مسائل مرتبط

شما دوستانی که اونجا زندگی کردین بنظرتون ارزش اومدن برای تحصیل خوبه در مقطع phd

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در چین و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط leeeee نمایش پست ها
    شما دوستانی که اونجا زندگی کردین بنظرتون ارزش اومدن برای تحصیل خوبه در مقطع phd
    اگر بورس بگیرید بله. خوبه. البته بهتره از دانشگاههای ممتازش بورس بگیرید.

Junior Member

آقایون مدیر یا مسئول من خیلی وقته ازین محیط دلنشین و پر فایده دورم، منظورم اپلای ابراده، چون اخرین بار دو سال پیش که درگیر گرفتن پذیرش از آمریکا بودم چک میکردم. به دست تقدیر حتی با گرفتن بورس و پذیرش و ویزا مسیر عوض شد و سر از چین در آوردم. خلاصه دو سالی هست که اینجام و تا آپریل هم خواهم بود اگه سوال خاصی مخصوصا درباره 5دانشگاه برتر چین که در رده بندی جهانی هم جزو 50 دانشگاه برتر دنیا هستند دارید در خدمتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s.sajed نمایش پست ها
    آقایون مدیر یا مسئول من خیلی وقته ازین محیط دلنشین و پر فایده دورم، منظورم اپلای ابراده، چون اخرین بار دو سال پیش که درگیر گرفتن پذیرش از آمریکا بودم چک میکردم. به دست تقدیر حتی با گرفتن بورس و پذیرش و ویزا مسیر عوض شد و سر از چین در آوردم. خلاصه دو سالی هست که اینجام و تا آپریل هم خواهم بود اگه سوال خاصی مخصوصا درباره 5دانشگاه برتر چین که در رده بندی جهانی هم جزو 50 دانشگاه برتر دنیا هستند دارید در خدمتم.
    ی بابا دوست عزیز چه اتفاقی‌ افتاد اینجوری شد؟پذیرش،بورس،ویزا از آمریکا داشتی بد اومدی چین؟!!!!!این شرایطی که شما داشتی تا اونجا که من می‌دونم بچه‌های نخبهٔ شریف می‌تونن داشته باشن.شاید حتما تو اون پرواز مشکلی‌ پیش اومده؟مثلا هواپیما اشتباهی‌ به جای نیویورک اومده اروموچی.عجب اتفاقای تو این کره خاکی می‌افته.

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)