صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 140

موضوع: اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در چین و مسائل مرتبط

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در چین و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    در هر کشوری، مردم همون کشور بیشتر از بقیه، شما رو تحویل می گیرین.

علت: از دید یک غیر روسی در روسیه، ممکنه شما پایین تر از حد انتظار توانایی مالی داشته باشین (به علت پرداخت اجاره خونه، عدم امکان قرض گرفتن سوئیچ ماشین از ابوی، نرخ شهریه بالاتر، عدم در دسترس بودن دائمی پدرشوهر و مادرشوهر برای جدی تر کردن وقایع) - بنابراین دختر مریخی در روسیه، ترجیح می ده با یک روس دوست بشه.
    دومین دلیل: ممکنه شخص غیر روسی که در روسیه ملاقات می کنین خودش در حال فرار از کشورش باشه، نظر به اینکه به عنوان یک ایرانی شما نمی تونین کسی را پناهنده کنید! پر واضح است شخص در حال فرار قصدی جز گزران وقت با شما ندارد.

بنابراین در روسیه، روس ها بیشترین احتمال برای دنبال کردن یک رابطه جدی را با شما خواهند داشت. مثلن در قبرس من روس هایی دیدم که می گفتن نمی خوان برگردن روسیه و دنبال شوهر ترک بودن. همین که این دخترها از روسیه رفتن قبرس نشون می ده "شاید" قصد برگشت ندارن. خب اگه تو روسیه مونده باشن و من اونها را در روسیه می دیدم، این "شاید" خیلی کمرنگ تر می شد.

توضیحات تکمیلی در مورد اولین علت: البته اگه شما مثل بلبل روسی حرف بزنین، ممکنه دختر مریخی عاشق یک عرب بشه که ماشینش را تو گوگل هم نمی شه پیدا کرد. کلن سفارش داده باسش بسازن.
    البته استثنااتی مثل این دوستمون که هی از روسیه تعریف میکنه و علتش هم میشه گفت داشتن پول فراوان است، وجود داره. وگرنه حرف شما رو من هم تایید میکنم. این اتفاق در کشورهای مختلف برای خود من هم افتاده. "در هر کشوری، مردم همون کشور بیشتر از بقیه، شما رو تحویل می گیرین."
    در مورد دختر هم شما هر کجای دنیا باشی بهش برسی هر کس بیشتر برسه اون نشونه میره

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در چین و مسائل مرتبط

سلام دوستان. من تازه رسیدم چین. دیروز رفتم بانک ICBC توی پکن حساب باز کنم گفتن برای ایرانی ها حساب باز نمی کنن. می خواستم بدونم هیچ کدوم از دوستان اخیرا با این مشکل مواجه شده؟ و اگر آره باید چی کار کرد؟ مشکل اینجاست که دانشگاه به من گفته حقوق رو فقط به حساب این بانک واریز می کنن. پیشنهاد خاصی در مورد بانک های دیگه دارین؟
    همچنین می خواستم بدونم اگر کسی از دوستان دانشگاه پکن درس می خونه ممکنه به من پیام بده.

با تشکر

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

نقل قول نوشته اصلی توسط pemz نمایش پست ها
    سلام دوستان. من تازه رسیدم چین. دیروز رفتم بانک ICBC توی پکن حساب باز کنم گفتن برای ایرانی ها حساب باز نمی کنن. می خواستم بدونم هیچ کدوم از دوستان اخیرا با این مشکل مواجه شده؟ و اگر آره باید چی کار کرد؟ مشکل اینجاست که دانشگاه به من گفته حقوق رو فقط به حساب این بانک واریز می کنن. پیشنهاد خاصی در مورد بانک های دیگه دارین؟
    همچنین می خواستم بدونم اگر کسی از دوستان دانشگاه پکن درس می خونه ممکنه به من پیام بده.

با تشکر
    برین یه شعبه دیگه.
    bank of chine و agricultural bank of china بدون مشکل حساب باز کردم. می خواستم دلار به یوآن تبدیل کنم ولی فقط شعبه های اصلی تبدیل می کردن.

ABC فرم پر کردم و همون جا کارت بانک را برام صادر کرد، ولی BOC حدود یک هفته طول کشید تا کارت بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط pemz نمایش پست ها

با تشکر
    مشخصات خودتون و آدرس اون شعبه ای که براتون حساب باز نکرد رو برای سفارت ایران در بیجینگ ارسال کنید -- اونها پیگیری میکنند. اگه برنامه وی چت رو هم نصب دارید میتونید از این طریق با رایزن علمی و یا اقتصادی ایران در چین صحبت کنید و مشکلات خودتون رو مطرح کنید

اما تا زمانی که اونها پیگیری انجام بدن و مشکل افتتاح حساب شما حل بشه میتونید در بانک کشاورزی حساب بازکنید و کارت بگیرید

Junior Member

درود. دوستان کسی درباره شهر Huai'an

و دانشگاه Huaiyin Institute of Technology اطلاعاتی داره.من یه موقعیت شغلی گرفتم اونجا نمیدنم چی کارکنم.ممنون میشم در مورد این شهر کمی اطلاعات به من بدین.

Junior Member

درود. دوستان کسی درباره شهر
    Huai'an
    و دانشگاه
    Huaiyin Institute of technology اطلاعاتی داره.من یه موقعیت شغلی گرفتم اونجا نمیدنم چی کارکنم.ممنون میشم در مورد این شهر و دانشگاه کمی اطلاعات به من بدین.

Banned
    رشته و دانشگاه

اخبار شبانگاهی:

یکی از مشکلاتی که در چین باهاش مواجهه خواهید شد:

چین کشور وسیعی هست، بنابراین چینی ها برای مسافرت معمولا از کشورشون خارج نمی شن. خودشون یا اقوامشون تجربه این رو ندارن که خارج رفته باشن و غربت را درک کرده باشن یا قابلیت فرهنگ پذیری را تجربه کرده باشن.

چیزی که بعد از یه مدت در مواجهه با چینی جماعت متوجه می شین اینه که: چینی ها خیلی دوست دارن خودشون، قدمتشون، فرهنگشون و آداب و رسومشون را نشون بدن، ولی این طور بزرگ نشدن که راجب خارجی کنجکاوی کنن.

دولت چین از اینکه چین مثل روسیه تیکه تیکه بشه می ترسه. نمونه اش اینکه منطقه زمانی چین از غربترین نقطه ارومچی در مجاورت قزاقستان تا شرقترین نقطه دالیان و شانگهای همش یکیه. یعنی ساعت از اینور تا اونور چین ثابت هست. حالا این مسئله حادی نیست که اینجا ساعت چهار آفتاب غروب می کنه ولی تو ارومچی در یک ساعت مشترک هنوز خورشید وسط اسمون نیومده. بدیش اینه که دولت برای حفظ یکپارچگی چین، یوتوب، گوگل و هرچی دیگه را شیلتر کرده تا بتونه رفتار مردم را کنترل کنه. چون فیس بوک هیچ وقت نمی آد اطلاعات کاربران را بده به هیچ کشوری، بنابراین دولت چین باسه هر چیز حتی گوگل نسخه چینی درست کرده. هنوزم هم فک می کنین عیبی نداره و این خیلی خوبه که جوانان چینی گوگل می سازن و باهوشن. بله درسته، ساختن خیلی خوبه و خودکفا بودن عالیه ولی عیب نهفته اش اینه که چینی ها از جهان خارج جدا هستن. تو ویچت هر کیو اد می کنن چینی هست. یوتوب نیست که چینی ها رو از بچگی با آهنگ و فرهنگ خارجی آشنا کنه. گیرم قندشکن هم باشه، ولی یک چینی نمی شینه بوندس لیگا و بارسلونا نگاه کنه و طبعا آرزوی رفتن به اروپا نداره. کلن خارج نمی خواد بره، ناخودآگاه یاد می گیره کل دنیا همین چینه (دقیقا چیزی که دولت چین می خواد) اگه دولت این کار رو نکنه، چین یه تیکه اش تایوان میشه، بعد ماکائو، بعد هنگ کنگ و همین جور جدا میشن شهرها یکی یکی و استقلال پیدا می کنن. کشور شانگهای، کشور گوانگجو عله وله جیمبله پس یادتون باشه اینجا صفحه سرطان سینه تو ویکی پدیا شیلتره. اصلن من برای applyabroad هم باید با قندشکن بیام. جمعیت پلیس اینترنت چین 2 میلیون هست. 2 میلیون نفر نشستن حواسشون جمع که شما تو اینترنت نرین افکار استقلال طلبانه را گسترش بدین و خدای نکرده یک چینی بفهمه که تام کروز و برد پیت دوقولو نیستن.

حالا فک می کنین این سیاست خوبه که دولت برای حفظ وسعت چین به کار برده؟ اگر بخواین با دختر چینی ازدواج کنین، کار حضرت فیله. چون اون خودش یا اقوامش ممکنه هیچ وقت از نصف چین اونور تر را ندیده باشن. اینها برن پکن دچار تهاجم فرهنگی میشن.

اگه با همسر ایرانی برین اونجا و کارکنین و بمونین، خیلی خوبه. به کشوری رسیدین که دیوار داره، کاخ داره، پاندا داره، لباس و اژدها و آتیش بازی و فانوس داره. سرد بشه میرین جنوب، گرم بشه می رین شمال و نباید 2 روز یکبار نگران چک پاسپورت و تقاضای ویزا گرفتن باشین. ولی اگه فکر می کنین دختر چینی می تونه به مامان باباش بگه دارم شوهر خارجی می گیرم کور خوندین. اون اگه پیتزا بخوره کارش تمومه. اگه باباش بفمه پپسی را به جای چایی خورده واویلا واویلا

چینی ها مدام فرهنگ خودش را display می کنن، ولی از ترکیب شدن با فرهنگ بیگانه واهمه دارن. چون تحت تاثیر رسانه و کنترل از بالا، اینطوری بزرگ شدن . فوق العاده مهمانواز و از هر فرصتی برای توضیح راجب آداب و رسومشون استفاده می کنن، ولی فکر زندگی با یک خارجی باعث میشه مغزشون هنگ کنه. از بچگی تا الان یاد نگرفتن به چیزی غیر از داخل کشور خودشون علاقه نشون بدن.

پس آمادگیش را داشته باشین که شما را مسافری از یک سیاره دیگه ببینن. اینها نژاد پرست نیستن، چشم بادومی و در عین حال مغز فندقی

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-china-24396957
    پلیس 2 میلیونی برای کنترل اینترنت در چین

Banned
    رشته و دانشگاه

مراقب فرهنگ مهمانوازی چینی ها باشین. ممکنه با یه دختر چینی خیلی صمیمی بشین، آخرش می ره شوهر چینی می گیره و در عروسیش با انواع اقسام غذا، شیرینی و نوشیدنی های سرزمین خودش از شما پذیرایی کنه. اون از اولش هم قرار نبوده با یکی از یک سیاره دیگه ازدواج کنه. پس اگه می خواین با یکی دوست بشین از اولش باهاش طی کنین که می تونه به ننه باباش بگه دارم از دست می رم، به باد فنا رفتم....

اجازه ندین از زمان تحصیل شما به عنوان دریچه ای برای گسترش فرهنگ چین به اقصی نقاط جهان استفاده کنه.
    نیاد دلتون را بشکنه بگه: تو فرهنگ چین را نمی دونستی؟ 你不知道中国文化
    خب تو که ظرفیت قبول فرهنگ بیگانه را نداری، از اولش نیا بساطت را پهن کن.

حواستون باشه. اینها فرهنگ را هم مثل عروسک صادر می کنن، ولی چیزی نمی گیرن. تمرکزشون روی اینه که همه بشناسنشون، به اینکه خارجی را بشناسن و نگه دارن علاقه ای ندارن.

پس ارتباطشون با شما صرفا به دلیل علاقه به شما نیست. جهت گسترش فرهنگه. جهت مهمانوازی. عده کمی هم هستن که با خارجی وصلت می کنن. وقتتون را کنار کسانی که همچین قصدی ندارن تلف نکنین.

زیاد سعی نکنین برای اینکه جذاب جلوه بدین مدام از فرهنگ چین تعریف کنین. لازم نیست بزنین زیر آواز و چینی بخونین. یه کم هم راجب ماه عسل تو ویتنام صحبت کنین. دختری که شوهر خارجی می خاد بگیره، ماه عسل نمی ره خونه خاله اش. زیاد هم از ایران بد نگین که فک کنن جهت گرفتن اقامت دنبال ازدواج صوری هستین. بگین زن خارجی می خوام چون این جوری باحال تره، جدیدتره. یادتون باشه دختر چینی برای گرفتن اقامت دنبال شوهری مث شما نیست! ولی اون حتمن دلایلی داره که براش شوهر غیرچینی جالب تره. سعی کنین همون دلایل را داشته باشین.

شاید نصف شوهرهای چینی، زنشون را از شهر تولدش بیرون نبرن. راجب مسافرت به شهرهای دیگه چین صحبت کنین. نشون بدین به یک جا ریشه نکردین. این طوری می تونین از شوهرچینی جذاب تر باشین. سعی نکنین چینی بشین، از شما چینی تر هست دم دست. علاقه تون را نشون بدین ولی چینی made in china نشین.

حالا اینکه چرا من که ازدواج نکردم دارم نصیحت می کنم. چرا من که لالایی بلدم خوابم نبرده هنوز؟ دلیلش اینه که یک آدم گشنه آخرش بلند میشه سیب زمینی سرخ می کنه و آشپزی یاد می گیره. ولی یک آدم سیر هیچ وقت آشپزی یاد نمی گیره ولو لذیذترین غذا همیشه رو میز سر موقع براش مهیا باشه. از آدمهایی که زود ازدواج کردن هیچ وقت نپرسین چطور میشه زن پیدا کرد... اونها معمولا جوابشون اینه که ازدواج نکن کلن حرفی برای گفتن ندارن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات کلی و جامع درباره زندگی و تحصیل در چین

سلام من دانشجوی دانشگاه شریفم و معدلم B هست. فیزیک می خونم مقطع کارشناسی( البته دلیل اینکه به صورت عامیانه نگارش می کنم را بر من ببخشید- با خواندن مطالب فضا اینطور به نظرم رسید)
    برای اینکه در یک دانشگاه برتر چین پذیرش بگیرم چه شرایطی داره؟ ... دلیل خاصی برای چین دارم و اینکه با زندگی در خارج از کشور ( البته تا به حال امتحان نکرده ام) مشکلی ندارم... ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : اطلاعات کلی و جامع درباره زندگی و تحصیل در چین

نقل قول نوشته اصلی توسط safarinia نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی دانشگاه شریفم و معدلم B هست. فیزیک می خونم مقطع کارشناسی( البته دلیل اینکه به صورت عامیانه نگارش می کنم را بر من ببخشید- با خواندن مطالب فضا اینطور به نظرم رسید)
    برای اینکه در یک دانشگاه برتر چین پذیرش بگیرم چه شرایطی داره؟ ... دلیل خاصی برای چین دارم و اینکه با زندگی در خارج از کشور ( البته تا به حال امتحان نکرده ام) مشکلی ندارم... ممنون

بیا بورو این دانشگاه، شاید یه سفر هم فرستادنت از زمین خارج شی.
    دانشگاه هوا و فضای پکن اسبق ، اسمش عوض شده.

>اینکه با زندگی در خارج از کشور ( البته تا به حال امتحان نکرده ام) مشکلی ندارم... ممنون

امتحان بکنین، مشکل هم پیدا خواهید کرد سخت نگران باشین شریف جماعت باسه چی برن چین؟ توصیه می کنم اگه رفتیت چین و مجرد هستین، هر جمعه با پاکستانی ها برین نماز جماعت. چون چینی ها با خارجی دوست بشن حکمش مثل شراب خوردن در مکه می مونه. پس به لبخند چینی اعتماد نکنین.

در مترو بیسکوییت نخورین، سه تا پلیس می آن خرتون را می گیرن. در اینجا خ با کسره. از چین و کره شمالی بد نگین، آزادی بیان نداریم، فک کن تو ایرانی مردم حجاب ندارن فقط، حجاب مغزیشون ضخیم تره. دوستی چینی به اندازه جنس چینی بی دوام و بی کیفیته و نهایتا مضر

در پناه حق، خدا حفظتون کنه، با آرزوی سلامتی و سفر بی خطر برای شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)