صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 140

موضوع: اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در چین و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در چین و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط poly88132919 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من اخیرا از Zhejiang University در شهر Hangzhou پذیرش پست دکتری گرفتم. مقدار فاندی که بهم پیشنهاد شده چیزی در حدود RMB 6000 در ماه هست و البته دانشگاه خوابگاه در اختیارم قرار میده و امکان استفاده از غذای دانشگاه رو هم دارم.
    ولی نمی دونم این مقدار فاند برای زندگی در Hangzhou کافی هست یا نه. لطف می کنید در این زمینه تجربتون رو در اختیار من قرار بدین؟
    علاوه بر این، مثل دوستمون ariyang امنیت زندگی تو چین هم مسئله ای هست که برای من مهمه. در این مورد هم راهنمایی بفرمایین.
    با توجه به این که من قرار نیست زبان چینی یاد بگیرم اونجا این مسئله چقدر مشکل سازه؟
    ممنون
    برای شهر چون Hangzhou کافی هم هست. اگر مجرد باشی که 3000 تا هم خرجت باشه بازم چیزی برات میمونه.
    دانشگاه zhejiang یکی از تاپ 5 تای اول چین هست و دانشگاه بسیار خوبیه. زبان چینی رو توصیه میکنم فرابگیرید. مردم در شهر به انگلیسی تسلط ندارن مانند سایر کشورهای اسیای شرق.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در چین و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط afsoon21 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    بورس دکتری شیمی (فقط هزینه تحصیل و خوابگاه شامل میشه) در چین بدون مقرری آیا ارزششو داره ؟
    آیا با ویزای تحصیلی میشه اونجا کارکرد؟؟
    هزینه زندگی برای یک نفر ماهیانه چقدر؟؟؟
    آیا ممکنه تا آخر این بورس شامل مقرری هم شود؟؟
    دانشگاه بهتر و عالی برای دکتری شیمی کدوماست؟
    چه گرایش شیمی در چین بازار داره؟؟؟؟؟
    با سپاس
    نمیفهمم!! این چه بورسیه که هزینه زندگی رو پوشش نمیده؟!!! اسم بورست و دانشگاهت چیه؟
    شهری که پذیرش شدی کجاست؟ نمیشه براحتی برای هر شهری هزینه درنظر گرفت!! متفاوته.
    بهترین دانشگاه شیمی در چین اول Tsinghua , بعد هم Peking و Fudan هست که پذیرش هم ازش کمی سخته.

Junior Member

دوستان سلام
    ممنون از راهنمایی و پاسخ شما
    آیا ممکنه با بورس بدو ن هزینه زندگی از عهده زندگی اونجا بر اومد؟؟؟؟؟؟؟
    با ویزای تصیلی میشه اونجا کار کرد؟؟
    کارهایی که با درآمدش بشه از عهده زندگی براومد؟؟؟؟؟؟؟
    با سپاس

سلام دوستان
    آیا شده بورس شامل هزینه زندگی نشه؟؟؟
    ویرایش توسط Apdentist : June 1st, 2015 در ساعت 11:05 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Queen's University Belfast, Electrical Enginering

نقل قول نوشته اصلی توسط afsoon21 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا شده بورس شامل هزینه زندگی نشه؟؟؟
    آیلتس عزیز گفتند که اسم بورس و دانشگاهتون رو بگید تا ببینیم چجور بورسیه، آخه بورس ها یا کامل هستند یا اینکه فقط تیوشن رو بصورت کامل یا پارشیالی پوشش میدند، حالا که شما میگی هزینه تیوشن رو میده و هزینه خوابگاه رو میده اما هزینه خورد و خوراک رو نمیده جای تعجب داره چون ندیده بودیم، حالا اگر اسم دانشگاه و اسم بورس رو بگید که بیشتر بشه راهنمایی کرد

Junior Member ariyang آواتار ها

سلام دوستان
    ممکنه میزان رضایتتون رو بگین؟؟
    از دانشگاه و شهره محله زندگیتون...
    و اینکه با شرایط الآن حاضر بودید بازم بیاید؟؟
    ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyang نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممکنه میزان رضایتتون رو بگین؟؟
    از دانشگاه و شهره محله زندگیتون...
    و اینکه با شرایط الآن حاضر بودید بازم بیاید؟؟
    ممنونم
    دوست عزیز، ایران بودن براتون چه منفعتی داره؟؟!!!، آیا به کمترین معیارهای زندگیتون میرسید حتی با داشتن شغل خوب؟؟!! اما شما با رفتن به یه کشور دیگه حداقل اینه که مجبور میشید دو تا زبون دیگه یاد بگیرید و با یه فرهنگ جدید آشنا میشید، یاد میگیرد که بزرگتر فکر کنید، کلی به تجربیاتتون افزوده میشه، حتی اگر مجبور بشید دوباره برگردید ایران کلی ارزش داره، که مطمئنم با خارج شدن از ایران کلی موقعیت جدید جلوتون باز میشه، با موندن تو ایران چی نصیبمون میشه، ایران جای اقا زاده ها و دزداست، تا ایران دست ایناست همین خواهد بود، از فرصتتون استفاده کنید و ازین مملکت برید، معلوم نیست تا چند سال دیگه مردم قراره بدبختی بکشند، اگر هم بخواد اوضاع برگرده به 7 یا 8 سال قبل، حداقل 15 سال زمان نیاز داره که تازه بشه مثل قبل که جهنم بود، حاجی به چی اینجا دل خوش کردید، انقد غریبی نکنید و برید دنبال موفقیتتون

Junior Member ariyang آواتار ها

Red face پاسخ : اقدامات پس از پذیرش | راهنمای تازه واردین | تجزبیات زندگی در چین و مسائل مرتبط

دوست عزیز توپت خیلی پره ها
    من منظورم شرایط دانشجوهای ساکن چین بود
    والا ما اگه از اینجا خیر میدیدیم دنبال رفتن نبودیم!!

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyang نمایش پست ها
    دوست عزیز توپت خیلی پره ها
    من منظورم شرایط دانشجوهای ساکن چین بود
    والا ما اگه از اینجا خیر میدیدیم دنبال رفتن نبودیم!!
    کلا تو هر کشوری یجوری بهتون بورس میدن که یه زندگی دانشجویی داشته باشید، هرجا برید همینطوره، مگر اینکه شرایطتون خاص باشه که بیشتر فاند کنند، مثلا دانشگاه تسینگهوا، هم فاند دولت هست که 3500 یوان تو ماه هست بهمراه خوابگاه، که اگر بخواین بیرون خونه بگیرید بهتون 1000 تا هم میدن روش، که میشه 4500 تا، برای بعضی رشته ها تو تسینگهوا چون شما رسماا میرید اونجا براشون کار میکنید تو صنعت! یهتون حدود 3000 تا 3500 تا باز میدن، من شرایطم اینطوریه، شاید دوستان اینطوری نباشند، میشه 8000 یوان تو ماه، که حتی اگر متاهل هم باشید میشه یه زندگی دست و پا کرد، در حالت معمول هم اگز فقط کار تو دانشگاه رو برای دکتراتون انجام بدید استاد 1000 تا میده، البته این نرخ پارسال بوده، یعنی مجوع میشه 5500 یوان که میشه حدود 1000 دلار، دوستم رفته کانادا دارن بهش ماهی 1000 میدن، مخارج کانادا بیشتر از چینه، همه جا اگر حالت معمولشو در آرید با توجه به شرایط اون کشور باز مثل همه، یا استرالیا ماهی 2000 دلار استرالیا میده که 1300 تا برا خونه میره و مایقی هم خورد و خوراک، که باز مثل اینجاست، انگلیس هم ماهی تقریبا 1100 پوند میده که 600 تاش میره خونه و بقیه میشه خورد و خوراک، همه جا مثل همه، هرجایی برید شرایط زندگی تقریبا یکی در میاد، مگر اینکه شرایطتون جوری باشه که پولی علاوه بر معمول بهتون بدند، خوب شرایط جوی و راحتی هم هست که خوب جا به جا فرق داره، چین شهرای بزرگش مثل شانگهای و پکن قابل مقایسه با اروپا و آمریکاست، البته اگر هواشو نادیده بگیریم!، در کل از نظر خرج و مخارجی مثل هم در میان، اما اگر بخواین پول رو خودتون هزینه کنید همین چین از هرجایی بهتر و ارزون تره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران -سازه هیدرولیکی

سلام
    فک کنم سوال مسخره ای باشه ولی ایا چیزی به نام اقامت بعد از اتمام تحصیلات واسه چین معنی داره؟ اگه هست شرایطش چجوریه؟تا جایی که امکان داره کامل توضیح بدین
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط igo نمایش پست ها
    سلام
    فک کنم سوال مسخره ای باشه ولی ایا چیزی به نام اقامت بعد از اتمام تحصیلات واسه چین معنی داره؟ اگه هست شرایطش چجوریه؟تا جایی که امکان داره کامل توضیح بدین
    ممنون
    اقامت میشه گرفت که اونم بسیار سخته!! یا ازدواج یا ایجاد کار برای چینی ها یا اینکه در یه شرکت چند ملیتی بتونی کار کنی و مالیات بدی. اما در کل روند کشورهای پرجمعیت اینه (علی الخصوص چین، کره و ژاپن) اقامت محدود میدهند که با یه ضوابطی قابل تمدیده اما شهروندی رو اصلاً حساب نکن!!! حتی اگر زن چینی هم بگیری!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)