صفحه 2 از 54 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 540

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در کره جنوبی و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در کره جنوبی و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidaz نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون. من پست فبلی شما رو خوندم, ببنید من مشکل سربازی دارم و می خوام زود خارج شم, به اینکه کجا درام می رمم اصلا فک نکردم مهم واسم فاند و خارج شدنه, اگه میشه یه کن دیگه در رابطه با کره توضیح بده که اگه واقعا واسه درس خوندن مفتش گرونه وقتمو واسه میل زدن حدر ندم همون برم سربازی!
    این دانشگاه ها جزء صدتای اول دنیا هستند و از نظر امکانات از اروپا و خیلی از دانشگاه های خوب امریکا بالاتر هستند. اما هرکس معیار خودش رو داره، برای یکی کره هیچ جذابیتی نداره، در حالی که برای بعضی ها حکم یک دیار رویایی رو پیدا کرده که معروف هست به موج کره ای! من منظور شما از وقتم رو واسه میل زدن حدر ندم، متوجه نمیشم. اینجا سطح زندگی بهتر از یک دانشجو در اروپا یا استرالیا هست، اما مشکل اقامت پس از تحصیل وجود داره که میتونه موضوع مهمی برای کسی باشه که هدفش فقط گذروندن یک دور دکترا یا ارشد نیست بلکه میخواد اقامت بگیره.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_AA نمایش پست ها
    این دانشگاه ها جزء صدتای اول دنیا هستند و از نظر امکانات از اروپا و خیلی از دانشگاه های خوب امریکا بالاتر هستند. اما هرکس معیار خودش رو داره، برای یکی کره هیچ جذابیتی نداره، در حالی که برای بعضی ها حکم یک دیار رویایی رو پیدا کرده که معروف هست به موج کره ای! من منظور شما از وقتم رو واسه میل زدن حدر ندم، متوجه نمیشم. اینجا سطح زندگی بهتر از یک دانشجو در اروپا یا استرالیا هست، اما مشکل اقامت پس از تحصیل وجود داره که میتونه موضوع مهمی برای کسی باشه که هدفش فقط گذروندن یک دور دکترا یا ارشد نیست بلکه میخواد اقامت بگیره.
    این سئوالم به خاطر یکی از پستای خودتون بود فک کنم تو صفحه بورس کره بود که همچین تعریف نکرده بود از کره.
    منظور از وقت ام اینه که گفتم اگه ارزش نداره درس خوندن اونجا دیگه میل نزنم.
    یه سوال دیگه از کره به جاهای دیگه واسه مقطع بالاتر شرایط چه جوریه؟ منظورم اینه که بچه ها اونجا خوب پذیرش می گیرن ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidaz نمایش پست ها
    این سئوالم به خاطر یکی از پستای خودتون بود فک کنم تو صفحه بورس کره بود که همچین تعریف نکرده بود از کره.
    منظور از وقت ام اینه که گفتم اگه ارزش نداره درس خوندن اونجا دیگه میل نزنم.
    یه سوال دیگه از کره به جاهای دیگه واسه مقطع بالاتر شرایط چه جوریه؟ منظورم اینه که بچه ها اونجا خوب پذیرش می گیرن ؟
    من اون پست را خطاب به دوستانی که برای دوره کارشناسی قصد ادامه تحصیل در کره را دارند نوشتم نه ارشد و دکترا. اگر از امریکا پذیرش میتونید بگیرید بهتره که به کره فکر نکنید ولی برای دوره ارشد به نظر من گزینه مناسبی هست. به دلایل بسیاری از کره راحت تر میتونید به امریکا برید چون، که از اصلی ترین ها، یک اینکه سفارت امریکا بیخ گوشتون هست! دو اینکه دانشگاه ها شناخته شده هستند. اما به دلیل اینکه شرایط در کره معمولا جوری هست که شما براتون سخته دل کندن ازش! شاید تلاش کمتری برای رفتن به کشور دیگه بکنید. این چیزی هست که تقریبا بین همه بچه ها وجود داره، امنیت، سطح رفاه، کار مناسب پس از تحصیل و امکانات کره شما رو جوری گول میزنه! که دیگه انگیزه زیادی برای خروج ازش نخواهی داشت برای همین اگر واقعا قصد رفتن به کشور دیگه را داری و خیلی این موضوع مهمه برات شاید کره اومدن به صلاح نباشه، چون یا موندگار میشی یا اگر هم بری میگی ایکاش میشد بمونم! تجربه دوستانی که بعد از کره به اروپا و امریکا رفتن این بوده که در کره جنوبی زندگی بهتری داشتن. البته باز این هم یک نظر شخصی هست نمیشه نظر کلی داد. اما به صورت منطقی شرایط رفتن از اینجا به کشور دیگه مناسب تر از ایران هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_AA نمایش پست ها
    من اون پست را خطاب به دوستانی که برای دوره کارشناسی قصد ادامه تحصیل در کره را دارند نوشتم نه ارشد و دکترا. اگر از امریکا پذیرش میتونید بگیرید بهتره که به کره فکر نکنید ولی برای دوره ارشد به نظر من گزینه مناسبی هست. به دلایل بسیاری از کره راحت تر میتونید به امریکا برید چون، که از اصلی ترین ها، یک اینکه سفارت امریکا بیخ گوشتون هست! دو اینکه دانشگاه ها شناخته شده هستند. اما به دلیل اینکه شرایط در کره معمولا جوری هست که شما براتون سخته دل کندن ازش! شاید تلاش کمتری برای رفتن به کشور دیگه بکنید. این چیزی هست که تقریبا بین همه بچه ها وجود داره، امنیت، سطح رفاه، کار مناسب پس از تحصیل و امکانات کره شما رو جوری گول میزنه! که دیگه انگیزه زیادی برای خروج ازش نخواهی داشت برای همین اگر واقعا قصد رفتن به کشور دیگه را داری و خیلی این موضوع مهمه برات شاید کره اومدن به صلاح نباشه، چون یا موندگار میشی یا اگر هم بری میگی ایکاش میشد بمونم! تجربه دوستانی که بعد از کره به اروپا و امریکا رفتن این بوده که در کره جنوبی زندگی بهتری داشتن. البته باز این هم یک نظر شخصی هست نمیشه نظر کلی داد. اما به صورت منطقی شرایط رفتن از اینجا به کشور دیگه مناسب تر از ایران هست.
    آقا حمید میگم شما کجا درس میخونی بگو ما هم بیایم ظاهرا خیلی راضی هستی:دی
    تو کره امنیت، سطح رفاه و امکانات خیلی خوبه تنها مشکلی که داره ور خیلی هارو به فکر رفتن از اینجا میکنه قضیه فرهنگشون هستش که اگر بخوای اینجا رابطه خوبی با استاد ها و بچه های بزرگتر از خود داشته باشی و مهمتر اگر بخوای اینجا بری سر کار، باید حتما به بزرگتر ها خیلی خیلی احترام بزاری و هر چی گفتن رو قبول کنی وگرنه کارت اونجوری پیش نمیره و اگه بره هم همش اعصابت خورد میشه به خاطر بعضی از رفتارهاشون. استاد اینجا مثل پادشاه میمنونه(به گفته خود بچه های کره ای)، آدم های بی فرهنگی هم هستن(نه همشون)
    در کل بستگی به شانس و جایی هم که داری زندگی میکنی بیستگی داره. در کل پیشنهاد من اینه که اگر پذیرش از کشورهای اروپایی، آمریکایی گرفتین فکر کره رو هم نکنین. من اگر اینجا فاند نداشتم، ترجیح میدادم برم ایران برای دکتری.
    اینا تجربیات شخصی خود من بود البته.

Member

با سلام من برای fall 2013 می خواهم کره اقدام کنم و از یه استاد SNU برای PhD و Younsei برای Master's جواب گرفتم. اولویت اول من SNU هست. می خواستم سئوال بپرسم که اگه استاد کسی رو بخواد ممکنه دانشگاه SNU ریجکت کنه؟

من از دو استاد یکی دانشگاه PNU و دیگری KAIST جواب گرفتم. با استادی که در دانشگاه PNU هست، یکی دو ماه هست روی پروژه اش هم کار کردم و گفته اول بهار برم کره تا زودتر روی پروژه ها شروع به کار کنیم. استاد KAIST گفته اگه بتونی توی ورودی دانشگاه قبول بشی من بهت بورس میدم. مشکل اینجاست که جواب ردی یا قبولی من از KAIST حدود 7-8 ماه دیگه میاد و من 2 یا نهایت 3 ماه دیگه باید برم PNU. رتبه جهانی دانشگاه KAIST توی مهندسی 63 هست و رتبه PNU طرفای 374 هست.
    حالا من این وسط گیر کردم که 2 ماه دیگه برم کره یا صبر کنم و 8 ماه دیگه اگه KAIST قبول نشدم بعدش برم PNU.

اطلاعات اضافی:
    1. کشور ما که زیاد ثبات نداره، میترسم یه مشکلی توی این چند ماهی که ایرانم پیش بیاد که رفتنم کنسل بشه. (نظر شما چیه؟)
    2. اگه لازم بشه میتونم به استاد PNU بگم اول تابستون میام کره.

این موضوع ذهن منو چند هفتش مشغول کرده، خیلی خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD student @ ETH Zurich

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadmaster نمایش پست ها
    من از دو استاد یکی دانشگاه PNU و دیگری KAIST جواب گرفتم. با استادی که در دانشگاه PNU هست، یکی دو ماه هست روی پروژه اش هم کار کردم و گفته اول بهار برم کره تا زودتر روی پروژه ها شروع به کار کنیم. استاد KAIST گفته اگه بتونی توی ورودی دانشگاه قبول بشی من بهت بورس میدم. مشکل اینجاست که جواب ردی یا قبولی من از KAIST حدود 7-8 ماه دیگه میاد و من 2 یا نهایت 3 ماه دیگه باید برم PNU. رتبه جهانی دانشگاه KAIST توی مهندسی 63 هست و رتبه PNU طرفای 374 هست.
    حالا من این وسط گیر کردم که 2 ماه دیگه برم کره یا صبر کنم و 8 ماه دیگه اگه KAIST قبول نشدم بعدش برم PNU.

اطلاعات اضافی:
    1. کشور ما که زیاد ثبات نداره، میترسم یه مشکلی توی این چند ماهی که ایرانم پیش بیاد که رفتنم کنسل بشه. (نظر شما چیه؟)
    2. اگه لازم بشه میتونم به استاد PNU بگم اول تابستون میام کره.

این موضوع ذهن منو چند هفتش مشغول کرده، خیلی خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.
    مرسی
    من الان KAIST هستم - اونقد هم که میگن دانشگاه خفنی نیست و رنکش شاید گول زننده باشه. از طرفی موقع پذیرش دانشگاه قبلیتو چک میکنن. الان فقط 4 نفر از شریف اینجا هستن. به نظر من ریسک نکنید و برید PNU و بعد واسه KAIST اپلای کنید.

Junior Member

سلام.
    من برای ارشد می خوام کره اقدام کنم.می خواستم بدونم چطوری و از چه طریقی می شه با استادا ارتباط برقرار کرد؟ اولین باره که این کارو انجام میدم و هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم.خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنین.درضمن من مدرک بین المللی زبان کره ای هم دارم و اگه لازم باشه میتونم به کره ای هم باهاشون ارتباط برقرار کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD student @ ETH Zurich

نقل قول نوشته اصلی توسط mina25 نمایش پست ها
    سلام.
    من برای ارشد می خوام کره اقدام کنم.می خواستم بدونم چطوری و از چه طریقی می شه با استادا ارتباط برقرار کرد؟ اولین باره که این کارو انجام میدم و هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم.خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنین.درضمن من مدرک بین المللی زبان کره ای هم دارم و اگه لازم باشه میتونم به کره ای هم باهاشون ارتباط برقرار کنم.
    به راحتی میرید تو وب سایت استاد و بهش ایمیل میزید و از شرایط خودتون میگید و اینکه دوست دارم دانشگاهتون اپلای کنم.

Junior Member

سلام. من به یک استاد در کزه برای phd ایمیل زدم. فورا به من جواب داد که چرا می خواهی در این رشته ادامه تحصیل بدی و اینکه با استاد راهنمای خودت در دوره ارشد بگو برام توصیه نامه بفرستد. وقتی استادم برای او توصیه نامه فرستاد در جواب او گفت که این توصیه نامه در دادن جواب مثبت من به دانشجو ی شما حتما کمک خواهد کرد. الان 3-4 روزه که هیچ ایمیل دیگری به من نزده است. به نظر شما من چقدر شانس دارم.(9 تا ISI دارم ولی نمره زبان ندارم ولی speaking , writing من خوبه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)