نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
1-این پیشنهاد بنده نبوده! اما در هرصورت ایشون میتونن کار کنن.البته اگر کار رو عار ندونن! میشه جمع و جورش کرد.دقتم کن برای لیسانس داره اقدام میکنه و درس ها زیاد سنگین نیستند.
2-روسیه اگر شهرهای کوچک بره شهریه حدود 2500 تاست و همچنین هزینه ی زندگی در حد 100دلار هم میشه جمعش کرد.البته به جز هزینه ی خوابگاه که اونم سالی 500 600 دلاره! 1% شک نکن روسیه ارزون تر از بقه جاهاست
3-برای زبان ایشون میتونن 1 سال وقت بذارن و بعدش برن لیسانس 3 ساله بگیرن از فرانسه.امسالم خدارو شکر وضعیت بهتر شده
4-اصلا قبول ندارم.حتی میشناسم افراید رو با 4000یورو زندگی میکنن
5-در چین رشته های زیادی به انگلیسی ارائه میشه.اما شهریه هاشو قبول دارم.در صورت گرفتن بورسه ارزش داره
6-زبان فنلاندی خیلی خیلی و N بار دیگه خیلی سخت تر از زبان فرانسوی و المانی هست.

و در نهایت پیشنهاد اخر من میتونه کشور ترکیه باشه.رشته های زیادی در ترکیه به انگلیسی ارائه میشه.باید جی ار ایی هم امتحان بدی.
با شرایط شما اگر مشکل مالی دارین به نظرم بهترین کشور برای شما ترکیه هست.
1- حواسم هست که میخوان لیسانس بخونن و در مورد کار شما باید دقت کنی که ایشون بدون هیچ پیش زمینه زبان و برای لیسانس میره! شرایط کار کردن بسته به کشور متفاوت ولی در کل تا یادگیری یه زبان به خصوص زبان اون کشور خیلی خیلی سخته!
2- در مورد روسیه اطلاعات کامل در تاپیکش هست و هم پست من و جواب آقا محمد مدیر مطلع و با سواد تاپیک روسیه .... اولاً برای تحصیل و زندگی ایشون شهرهایی به جز مسکو و سن پطرزبورگ رو اصلاً توصیه نمیکنند و ثانیه در مورد هزینه بارها گفته شده سعی بشه واقع نگر تر بود حتی در مورد شهرهای کوچکتر (فقط هزینه تلفن+غذا+اینترنت =100دلار!)
3- اگهشرایطش رو داشتن که وقت بزارن زبان سختی مثل فرانسه رو یاد بگیرن(!) دیگه چرا میرفتن فیلیپین انگیلیسی یاد بگیرن!!
4- اینکه شما افرادی رو بشناسید نمیتونه تعمیم به همه باشه ... تو تاپیک المان یکی بود میگفت من با 1 یورو زرشک پولو با مرغ میپزم ولی خوب بقیه نظرشون این نبود و باید اینجور وقتا نظر اکثریت رو قبول کرد (هزینه زندگی حداقلی در المان = 200 مسکن+100 غذا +70 بیمه +30 بهداشت =400 که واضحه خیلی از هزینه های دیگه ذکر نشده .... خصوصاً برای کسی که داره برای یادگیری زبان میره و ممکنه امکانات خوابگاهی در اختیارش قرارداده نشه سال اول
اتریش که شهریه سالانه1500 یورویی داره دیگه و اینکه هزینه زندگی به نسبت المان بیشتره
5-دوست خوبم این بنده خدا داره برای لیسانس میره و مدرک زبان نداره! تو چین کدوم دوره زبان انگیلیسی برای لیسانس دیدی آخه تا حالا !!

در مورد ترکیه .... بابا این بدبخت میخواد بره زبان یاد بگیره! ثانیاً اون رشته های انگیلیسی نگم همه بیشتر برای مستر (فوق لیسانس) هستند نه لیسانس!