صفحه 2 از 14 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 136

موضوع: تحصیل در فیلیپین و مسائل مرتبط

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فیلیپین

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    1-این پیشنهاد بنده نبوده! اما در هرصورت ایشون میتونن کار کنن.البته اگر کار رو عار ندونن! میشه جمع و جورش کرد.دقتم کن برای لیسانس داره اقدام میکنه و درس ها زیاد سنگین نیستند.
    2-روسیه اگر شهرهای کوچک بره شهریه حدود 2500 تاست و همچنین هزینه ی زندگی در حد 100دلار هم میشه جمعش کرد.البته به جز هزینه ی خوابگاه که اونم سالی 500 600 دلاره! 1% شک نکن روسیه ارزون تر از بقه جاهاست
    3-برای زبان ایشون میتونن 1 سال وقت بذارن و بعدش برن لیسانس 3 ساله بگیرن از فرانسه.امسالم خدارو شکر وضعیت بهتر شده
    4-اصلا قبول ندارم.حتی میشناسم افراید رو با 4000یورو زندگی میکنن
    5-در چین رشته های زیادی به انگلیسی ارائه میشه.اما شهریه هاشو قبول دارم.در صورت گرفتن بورسه ارزش داره
    6-زبان فنلاندی خیلی خیلی و N بار دیگه خیلی سخت تر از زبان فرانسوی و المانی هست.

و در نهایت پیشنهاد اخر من میتونه کشور ترکیه باشه.رشته های زیادی در ترکیه به انگلیسی ارائه میشه.باید جی ار ایی هم امتحان بدی.
    با شرایط شما اگر مشکل مالی دارین به نظرم بهترین کشور برای شما ترکیه هست.
    1- حواسم هست که میخوان لیسانس بخونن و در مورد کار شما باید دقت کنی که ایشون بدون هیچ پیش زمینه زبان و برای لیسانس میره! شرایط کار کردن بسته به کشور متفاوت ولی در کل تا یادگیری یه زبان به خصوص زبان اون کشور خیلی خیلی سخته!
    2- در مورد روسیه اطلاعات کامل در تاپیکش هست و هم پست من و جواب آقا محمد مدیر مطلع و با سواد تاپیک روسیه .... اولاً برای تحصیل و زندگی ایشون شهرهایی به جز مسکو و سن پطرزبورگ رو اصلاً توصیه نمیکنند و ثانیه در مورد هزینه بارها گفته شده سعی بشه واقع نگر تر بود حتی در مورد شهرهای کوچکتر (فقط هزینه تلفن+غذا+اینترنت =100دلار!)
    3- اگهشرایطش رو داشتن که وقت بزارن زبان سختی مثل فرانسه رو یاد بگیرن(!) دیگه چرا میرفتن فیلیپین انگیلیسی یاد بگیرن!!
    4- اینکه شما افرادی رو بشناسید نمیتونه تعمیم به همه باشه ... تو تاپیک المان یکی بود میگفت من با 1 یورو زرشک پولو با مرغ میپزم ولی خوب بقیه نظرشون این نبود و باید اینجور وقتا نظر اکثریت رو قبول کرد (هزینه زندگی حداقلی در المان = 200 مسکن+100 غذا +70 بیمه +30 بهداشت =400 که واضحه خیلی از هزینه های دیگه ذکر نشده .... خصوصاً برای کسی که داره برای یادگیری زبان میره و ممکنه امکانات خوابگاهی در اختیارش قرارداده نشه سال اول
    اتریش که شهریه سالانه1500 یورویی داره دیگه و اینکه هزینه زندگی به نسبت المان بیشتره
    5-دوست خوبم این بنده خدا داره برای لیسانس میره و مدرک زبان نداره! تو چین کدوم دوره زبان انگیلیسی برای لیسانس دیدی آخه تا حالا !!

در مورد ترکیه .... بابا این بدبخت میخواد بره زبان یاد بگیره! ثانیاً اون رشته های انگیلیسی نگم همه بیشتر برای مستر (فوق لیسانس) هستند نه لیسانس!

Junior Member coming_home آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    1- نروژ : هزینه زندگی بسیار بالا ... حداقل 1000 دلار ماهانه
    2-روسیه: شهریه سالانه 3000 دلاری +دوره زبان پادفک
    3-فرانسه : ویزا برای یادگیری زبان (یعنی از پایه)عمراً بگیری
    4-المان،اتریش : هزینه زندگی سالانه 7000 یورویی (حداقل)
    5- چین: بیچاره بره چینی یاد بگیره بعد سالی 4000 دلار هم شهریه بده!
    6-فنلاند ... این بهتره البته اگه با زبان فنلاندی مشکلی نداری (بعداً به دردت میخوره یا نه دیگه خدا میدونه!)

اصلاً در نظر گرفتید این بنده خدا چرا فیلیپین رو انتخاب کرده؟ یادگیری زبان انگلیسی رو با فنلاندی و چینی یکی کردید؟!
    خوب اینجوری باشه همون ایران بمون با زبان فارسی از دانشگاه ازاد مدرک بگیر دیگه! (مطمئن باش بیشتر از چینی بدرت میخوره!)
    1 نروز رو گفتم گرونه، می شه گفت وحشتناک هم گرونه، ولی می تونه کار کنه و خوب وقتی اونجا در بیاری اونجا خرج کنی مسئله ای نیست
    2 روسیه رو نمی دونم
    3 فرانسه بازم می گم زبانش سخته قبول دارم، ویزا هم سخت می دن، دانشگاهاش هم شهریه دارن و من دانشگاه رایگانی سراغ ندارم تو فرانسه
    4 آلمانی هم سخته، هزینه ی زندگی رو خودشون هشت هزار یورو حساب می کنن، ولی بستگی داره کجای آلمان باشی، تو برلین زندگی ارزونتره مثلا تو مونیخ یا کلا باواریا باشی هم شهریه بالاتره هم هزنیه ی زندگی
    5زبان چینی بی خیال
    6 فنلاند رو واس ارشد گفتم، چون یک لیسانس داره می تونه پی اش رو بگیره ولی خوب نمی تونه کار کنه
    نروژ هم در صد بیکاریش پایینه هم سطح زندگی اش تو دنیا معروفه، هم به شدن نیاز به مهندش دارهريال زبانشم از بقیه آسونتره

رشته و دانشگاه
    عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    در مورد المان و اتریش حرفتون درسته
    اما مردم فرانسه!!! مگه چشونه؟ شما در اروپا بهتر از این کشور برای مهاجر ها میتونی جایی رو پیدا کنی؟ برادر من فرانسه از نظر مهاجرت امریکای کشورهای اروپایی به حساب میاد.حل شدن در جامعه فرانسه به مراتب راحت تر از کشور هایی مثل المان هست.در ضمن شما اگر مردم براتون مهم با قاطعیت میگم بهت دور نروژ رو خط قرمز بکش! با مردم فرانسه نتونی کنار بیای عمرا با مردم اسکاندیناوی بتونی کنار بیای!
    در ضمن دوست عزیز همونط طور که در پست بالایی گفتم دو تا پیشنهاد دارم بهت:
    1-شش ماه فرانسوی بخوانی و برای لیسانس بری فرانسه.خوبی: شهریه نداره. و هزینه های زندگی در شهرهای کوچکش در حد 300 یورو هست.شما اینو با نروژ مقایسه که فقط پول خوابگاه حدود 500 تاست! یه خورده ویزا سخت.اما امسال خدا رو شکر بهتر شد.خیلی هم بهتر شد
    2-انگلیسی بخوانی و ایلتس و جی ار ایی امتحان بدی . بری ترکیه.شهریه های زیادی ندارند دانشگاه های دولتی.ویزا راحت میده.هزینه در حد همون فرانسه و یا کمتر
    من از رو تجربیات خودم می گم، بعدش چی می خواد بمونه کار کنه، چطوری با اون مردم دماغ بالا سر کنه
    من آلمان رو ترجیح می دم، همین چند روز پیش برلین بودم، مرمش گرم و خوبن ولی انگلیسی شون اصلا خوب نیست، برای زندگی تو اون جامعه باید آلمانیت خوب باشه، طبعا آلمانی هم بلد باشی می تونی اون بیست ساعت در هفته ای که اجازه داری رو کار کنی
    البته اینا همه اش اما اگره، مثلا اصلا کسی می تونه خوب منیج کنه هم درس بخونه کار کنه
    بعد من این همه ساله بین این مردم اسکاندیناوی زندگی می کنم ، تا حالا ازشون رفتار بدی ندیدم برام عجیبه دارید با فرانسوی ها مقایسه اش می کنید که تو رستورانش غذا سفارش می دی پیش خدمتش راحت نشون می ده چقدر راسیسته واقعا نمی دونم بقیه شون چطوری رفتار می کنن
    تازه دانشگاه هاشون هم پولی کردن
    ولی نروژ رو هم پیشنهاد دادم، چون کلا اروپا آب و هواش بده، نروژ بدتر، اگه تو برلین مثلا ساعت چهار بعد از ظهر هوا مثل ساعت ده شب ما تاریک می شه تو نروژ سه و نیم هوا تاریک می شه و چند درجه هم سردتر ولی خوب ایشون گفتن لیسانس بخونن بعد برن یک کشور دیگه منم نظرمو گفتم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط coming_home نمایش پست ها
    من از رو تجربیات خودم می گم، بعدش چی می خواد بمونه کار کنه، چطوری با اون مردم دماغ بالا سر کنه
    من آلمان رو ترجیح می دم، همین چند روز پیش برلین بودم، مرمش گرم و خوبن ولی انگلیسی شون اصلا خوب نیست، برای زندگی تو اون جامعه باید آلمانیت خوب باشه، طبعا آلمانی هم بلد باشی می تونی اون بیست ساعت در هفته ای که اجازه داری رو کار کنی
    البته اینا همه اش اما اگره، مثلا اصلا کسی می تونه خوب منیج کنه هم درس بخونه کار کنه
    بعد من این همه ساله بین این مردم اسکاندیناوی زندگی می کنم ، تا حالا ازشون رفتار بدی ندیدم برام عجیبه دارید با فرانسوی ها مقایسه اش می کنید که تو رستورانش غذا سفارش می دی پیش خدمتش راحت نشون می ده چقدر راسیسته واقعا نمی دونم بقیه شون چطوری رفتار می کنن
    تازه دانشگاه هاشون هم پولی کردن
    ولی نروژ رو هم پیشنهاد دادم، چون کلا اروپا آب و هواش بده، نروژ بدتر، اگه تو برلین مثلا ساعت چهار بعد از ظهر هوا مثل ساعت ده شب ما تاریک می شه تو نروژ سه و نیم هوا تاریک می شه و چند درجه هم سردتر ولی خوب ایشون گفتن لیسانس بخونن بعد برن یک کشور دیگه منم نظرمو گفتم.
    یکی از دوستان فروم آلمان میگفت مردم آلمان و خصوصا برلین در ظاهر و تا وقتی رقابت پیش نیومده باشه چه در کار و چه در تحصیل با خارجی ها خوب هستند وگرنه خیلی نمیشه روش حساب کرد.
    کلا اسکاندیناوی یک مقدار دلگیره. نمیدونم شاید احساس من اینه.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    1- حواسم هست که میخوان لیسانس بخونن و در مورد کار شما باید دقت کنی که ایشون بدون هیچ پیش زمینه زبان و برای لیسانس میره! شرایط کار کردن بسته به کشور متفاوت ولی در کل تا یادگیری یه زبان به خصوص زبان اون کشور خیلی خیلی سخته!
    2- در مورد روسیه اطلاعات کامل در تاپیکش هست و هم پست من و جواب آقا محمد مدیر مطلع و با سواد تاپیک روسیه .... اولاً برای تحصیل و زندگی ایشون شهرهایی به جز مسکو و سن پطرزبورگ رو اصلاً توصیه نمیکنند و ثانیه در مورد هزینه بارها گفته شده سعی بشه واقع نگر تر بود حتی در مورد شهرهای کوچکتر (فقط هزینه تلفن+غذا+اینترنت =100دلار!)
    3- اگهشرایطش رو داشتن که وقت بزارن زبان سختی مثل فرانسه رو یاد بگیرن(!) دیگه چرا میرفتن فیلیپین انگیلیسی یاد بگیرن!!
    4- اینکه شما افرادی رو بشناسید نمیتونه تعمیم به همه باشه ... تو تاپیک المان یکی بود میگفت من با 1 یورو زرشک پولو با مرغ میپزم ولی خوب بقیه نظرشون این نبود و باید اینجور وقتا نظر اکثریت رو قبول کرد (هزینه زندگی حداقلی در المان = 200 مسکن+100 غذا +70 بیمه +30 بهداشت =400 که واضحه خیلی از هزینه های دیگه ذکر نشده .... خصوصاً برای کسی که داره برای یادگیری زبان میره و ممکنه امکانات خوابگاهی در اختیارش قرارداده نشه سال اول
    اتریش که شهریه سالانه1500 یورویی داره دیگه و اینکه هزینه زندگی به نسبت المان بیشتره
    5-دوست خوبم این بنده خدا داره برای لیسانس میره و مدرک زبان نداره! تو چین کدوم دوره زبان انگیلیسی برای لیسانس دیدی آخه تا حالا !!

در مورد ترکیه .... بابا این بدبخت میخواد بره زبان یاد بگیره! ثانیاً اون رشته های انگیلیسی نگم همه بیشتر برای مستر (فوق لیسانس) هستند نه لیسانس!
    البته دیگه این بحث داره دو رفه میشه و اصلا درست نیست.اما بعضی جاها بهنظرم اطلاعات تقریبا غلطیداریمیذاری.واسه همینمجبورشم تصحیح کنم
    1-درموردنروژ منم نگفتم وقتی پاشو از فرودگاه بیرون گذاشت بره کارکنه.ایشون یکسال از جیب خودش بایدخرج کنهتا هم جا بیوفته و هم زبان یاد بگیره.مگه تو فیلیپین کارهست؟بازم باید این چند سال و از جیب بده.پس فرق چندانی نیست.اما نروژ خیلیگرون
    2-ببین اینی که میگی محمد گفت باید جزئی تر نگاه کنی.ایشون خدا رو شکر وضع خانوادشون خوبه ودارند در مسکو درس میخوانند.اگر بیس شما مسکو باشه خوب مسلما توصیه نمیشه بری تامسک درس درس بخوانی.همونطور اگر شما بیس رو امریکا قرار بدی 100% اروپا رفتن اشتباست.کسی که شهریه40هزار تایی امریکا رو داره بده برای چی باید بره المان؟مسلما اینجا توصیهاول این که بره امریکاو یا حدال استرالیا.دقیقا شما انتقالش بده به مساله روسیه.کسیکه پول مسکو رو داره مسلما اشتباست به کراسنودار درسبخوانه! اما وقتی نداری پول مسکو رو شهرهایی مثل تامسک یکاترینبورگ نووسیبیرسک و ... کیس خوبی میشن برات.درضمن شک نکن با 100$ هممیشه در یکاترینبورگ مثلا زندگی کرد.
    3-نمیدونم.شاید واقعا وت این کارم نداشته باشن.
    4-کسی خرج میکنه و لارج رفتار میکنه که چپش پر باشه.وقتی من پولی ندارم تو جیبم و یاحداقل کمدارم مجبورمیشم صرفه جویی کنم.تو همین فروم افراد زیادی هستند که درالمن با 400 500تا سرمیکنن.
    5-اتفاقا خیلی از دانشگاه های چین لیسانس انگلیسی دارند.وقت باید زحمت یه سرچ کوچولو رو بکشین!
    6-بازم اتفاقا ترکیه دانشگاه های زیادی داره که لیسانس به انگلیسی دارند.اصلا چند تا دانشگاه انگلیسی زبان داره.یعنی زبان رسمی دانشگاه انگلیسی هست.پس.....

در جواب دوست عزیزم coming home هم باید بگم :
    یعنی چی فرانسه دانشگاه های رایگان نداره؟شما ندیدی؟بیشتراز 200تا نه اصلا 500 تا دانشگاه رایگان داره!!!! مگر اینکه شما شهریه 200یورویی رو واقعا شهریه بدونی.در این صورت باید خدمتت عرض کنم که هیچ کجای اروپا دانشگاه رایگان نداره.اون المانیکهمیگین رایگان حدود 150 تا 250 هرترم بابت بلیط و بقیه چیزها میگیره
    همونایسلند و نروژ و فنلاندیکه رایگان هست سالانه هزینه ایکه کمتر از 100 یورو هم هست ازانشجو ها میگیره! الان بگیم اینها چون 40 یورو میگیرن رایگان نیست؟! خدا وکیلی لیاقت ما ایرانی ها امسال سوئد هستند که 15000 تا شهریه گذاشتند
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

رشته و دانشگاه
    عمران

خوب دوستان آره به نظر من دویست سیصد یورو هم شهریه است، ترمی سیصد یورو به اضافه استودنت یونیون می شه مثلا 400 یورو
    سوئد که از سال پیش پولی شده، به نظرم دیگه اونایی که نود درصدهم تخفیف شهریه می گیرن هم نمی ارزه

در مقابل نروژ گرونه، اولش باید برای ویزا نودهزار کرون نروژ تو حساب دانشگاه بریزی بعد بری ویزا گرفتی بر می گردونن تو حساب خودت، البته ویزا هم نگرفتی بازم برمی گردونن یعنی سالی حدودا 15000 دلار فقط هزینه ی زندگیت می شه، سرما و تاریکی ش هم هست. باید همه جوانب رو بررسی کرد
    ولی بعد خوندن زبان می تونید کار کنید، تو فلیپین پنج سال خرج کنی و فقط دستت تو جیب خانواده باشه چقدر در می آد؟ تازه بعدش چی، گارانتی داره بتونی کار کنی یا بری یک جای دیگه؟

من دارم از رو تجربیات خودم می گم تو فلیپین هم بودم الان چند ساله هم تو اسکاندیناویم، فکر می کنم مسیر درستی رو اومدم و به بقیه هم پیشنهادش می کنم واقعا تعصبی هم رو هیچ کشوری ندارم، صد البته اگه پول داشته باشی چرا آمریکا رو ول کنی بری یک کشور دیگه، حتی کانادا هم نباید رفت
    ولی از رو حساب دو دو تا چهار تا بخوای پیش بری می تونی یک کم رو خودت بندازی زحمت زبان جدید یاد بگیری و کار کنی و هی نخوای از خانواده با اون وضعیت اقتصادی پول بگیری چهار سال پیش با هفتصد هشتصد هزار تومان ایران می شد دانشجویی زندگی کرد الان با دو میلیون و نیم به سختی می شه زندگی کرد حالا چه برسه بخوای از حالا تا چند سال دیگه از ایران پول بخوای، حالا خود پول یک طرف رسیدن اون پول یک طرف، بانکا که کار نمی کنن همش شده دلال بازی

در مورد آلمانی ها هم بگم رقابت هم جا هست، ما افغانیها هم زبونمون هستن یک تاریخ داریم فرهنگمون یکیه اینقدر اذیتشون می کنیم. بعد خوب نبایست انتظار داشته باشیم که مردم بقیه کشورا تیمارمون کنن. گرچه اون زیر آب زنی که بین خودمون هست عمرا مردم این کشورا به پامون برسن.

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

لطفا دوستان محترم میاحت مرتبط با قیاس کشور فیلیپین با کشور های دیگر را در این تاپیک : مقایسه فیلیپین با سایر کشورها از لحاظ آکادمیک و زندگی و مسائل مرتبط ادامه دهید

با سپاس فراوان

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فیلیپین و مسائل مرتبط

دوستان یک سوال داشتم : فیلیپین شنیدم ارزونتر از جاهایه دیگست درسته ؟
    سالی چقدر کلا ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agriculture

میشه کسی لطف کنه کمی راجع به دانشگاههای کشاورزی مانیل اطلاعات بده؟ آیا تو کشاورزی گرایش گیاهپزشکی یا باغبانی دانشگاه خوبی می شناسین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agriculture

نقل قول نوشته اصلی توسط boom نمایش پست ها
    دوستان یک سوال داشتم : فیلیپین شنیدم ارزونتر از جاهایه دیگست درسته ؟
    سالی چقدر کلا ؟
    ببین من مانیل توریسیتی رفتم. 1 ماه اوونجا بودم. مانیل به نسبت ارزونه. هزینه غذا و لباس مناسبه به نسبت . مردم خیلی خوبی داره اصلن با چینی ها یا کره ای ها قابل مقایسه نیستن به نظر من. ولی خوب خیلی مدرن نیست ولی بعد 2 روز عادت میکنی ....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)