صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 136

موضوع: تحصیل در فیلیپین و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فیلیپین و مسائل مرتبط

سلام

من فوق لیسانس مدیریت دارم ( با معادله ۱۹.۳۰) و می‌خوام تو فیلیپپن دندانپزشکی‌ بخونم. سطح زبانم هم خوبه (آیلتس آکادمیک ۶.۵).

الان وزارت علوم ۲ دانشگاه UP و sant tomas رو قبول داره. من سایت این ۲ دانشگاه رو چک کردم ولی‌ متاسفانه اطلاعات خیلی‌ کمی‌ رو گذاشتن و به روز نیست, حتی یک آدرس ایمیل که بشه باهاشون مکاتبه کرد وجود نداشت! الان واقعا موندم که از کجا اطلاعات بگیرم در مورد شرایط پذیرش و ثبت نام این ۲ دانشگاه. چون واقعا قصدم اینه که فیلیپپن برم. ولی‌ هیچ فرد یا منبعی رو نمیشناسم که راهنماییم کنه.

سوالهایی که دارم اینهاست:
    شروع ترمها چه زمانی‌ هست؟
    ددلاین ثبت نام چه زمانی‌ هست؟
    چه امتحانات ورودی دارند این ۲ دانشگاه؟
    چه سطحی از زبان مورد نیازه؟ و آیا آیلتس رو هم قبول میکنند یا فقط تافل؟

دوستانی که اطلاع دارند لطفا راهنماییم کنند چون واقعا دچار سردرگمی شدم

پیشاپیش ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ImanDadras نمایش پست ها
    دوست عزیزم من خودم دانشجوی دکترا در فیلیپین هستم. برای شخص شما در مقطع دکترا فیلیپین به لحاظ کیفیت دانشگاه و همچنین تایید ایران اصلا جای مناسبی نیست و علاوه بر اینکه فیلیپین در مقطع پزشکی تنها دو دانشپاه مورد تایید ایران داره که اونها هم رشته داروسازی و پزشکی رو دارن که هم به مدرک زبان نیاز هست و همچنین بنا به دلایلی خاص کلا پذیرش نمی کنن

با این دوستمون موافقم، معمولا برای رشته های مهندسی میان فیلیپین که بعد بتونن برن یه کشور بهتر. چیزی که من اینجا میبینم اینه که اکثرا بعد از فیلیپین به کشورهایی مثل کانادا، امریکا یا استرالیا فکر میکنند. کسی فیلیپیین نمیاد دکترا بخونه. اگرم هم تو بدترین حالت نتونستید پذیرش این کشورها رو با فاند بگیرید برگشتن به ایران برای دکترا خوندن موجه تره.

برای دوره های پزشکی و دندون و دارو این شرایط متفاوته، معمولا دانشجوها اینجا تا دکترا میخونن و بعد برمیگردند.

Junior Member

University of Chester is one of the UK’s oldest university based business schools, with an international reputation in management education, training and research. It focuses on sustainability and business engagement, with strong links to business and industry, providing valuable student, graduate and management development opportunities. Accredited by both ABS (The Association of Business Schools) and EFMD (European Foundation for Management Development), the School is ranked as 7th best university in North West England.

University of Chester MBA in Manila
    University of Chester MBA in Manila is the same degree a student would earn in the UK. There is no difference between a degree earned in Manila and a degree earned in UK. Some distinctive features of the University of Chester MBA in Manila are:

· A part-time, flexible schedule designed for working professionals (Weekend &Evening Classes)
    · Classes are held at SFU in Las Piñas City and McKinlley Hill - Fort Bonifacio, Global City
    · On-the-Job Classes (Employer’s Site) may be scheduled by request
    · Free access to University of Chester’s extensive online library

Faculty Members
    · UK-trained staff certified by University of Chester
    · Post-graduate and Doctoral Degree holders
    · Top-level Executives in Business

Course Structure
    To earn the MBA degree, students must complete 9 core modules. The modules below are taught in Manila.

First Term:
    - Finance for Managers
    - Marketing Across Boundaries
    - Leading and Managing People

Second Term:
    - Leadership Learning & Continuous Professional Development
    - Managing Excellence in Processes & Projects
    - Strategic Management

Third Term:
    - Preparing for Research
    - Research Methodology & Dissertation (2 Modules)

University of Chester in Manila
    By choosing to study MBA in Manila, students become part of the University of Chester Business School’s Global Campus, allowing them to access shared resources and opportunities around the world. All students have complete online support including access to the School’s online library and network.

Online Activities
    · Powerpoint slides taken from MBA lectures
    · Key readings selected from leading academic journal and publications
    · Selected audio video clips helping to underline your knowledge ·and understanding of particular subject areas
    · Additional non-compulsory readings, enabling you to further engage ·with a subject and advance your understanding
    · A comprehensive bank of Articles regarding subject areas

All of these outline materials can be accessed via pc or smartphone, enabling you to study WHERE and WHEN YOU WANT.

Length of Study
    o Full-Time students : 1 year
    o Part-Time students : 1 to 2 years email :mba@sfu.edu.ph

Junior Member

دانشگاه یو پی اصلا به خارجی ها پذیرش نمیده. فرقی هم نداره اهل کجا هستید چون یه امتحانی داره شبیه کنکور ایران. سنت توماس هم کلا روش فکر نکنید چون به نظر من درس خوندن توی هاروارد از این دانشگاه راحت تره. بسیار سختگیر هستن . کمتر کسی میتونه یه کورس چهار ساله رو زیر شش تا هفت سال تموم کنه. این که میگم اصلا شوخی نیست و فکر نکنید که هیچکس قبل از شما توانایی ذهنی و عقلی نداشته و اگه شما برید اونجا می تونید بهتر از بقیه باشید. اگر سوالی داشتید بپرسید تا جواب بدم.

پیش فرض پاسخ : سوال : تحصیل در فیلیپین و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط pralireza نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید من داخل سایتfind university چک کردم شهریه هر ترم دانشگاه ue برای دندانپزشکی رو نوشته بود 35000تا45000پزو که اگه پزو رو 45 تومن حساب کنیم حدودا میشه هر ترم1575000تا2025000 ولی خیلیا میگن سال 3 به بعدحدود 1100تا1500دلار که خیلی بیشتر میشه لطفا من رو راهنمایی کنید کدوم درسته
    پزو رو چجوری حساب کردی که به45 تومن رسیدی؟!!!
    الان هر پزو نزدیک 90 تومن هست و شما اینو باید در نظر بگیری که در حین تحصیل ، حداقل نصف شهریه ، هزینه جانبی برای تحصیل داری

با سلام
    کاردانی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه آزاد ساری 14.75
    کارشناسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه آزاد ساری 14.20
    کارشتاسی ارشد مدیریت کارآفرینی مجازی آموزش محور دانشگاه تهران 15.02
    آیا امکان گرفتن پذیرش برای دکترا وجود دارد؟ چه رشته ای و چه دانشگاهی؟
    با سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندشی شیمی.بولونیا

سلام
    من ترم اخر مهندسی شیمی هستم
    ازاد شیراز
    از اونجا که واسه ارشد دانشگاه خوبی رو در اروپا و امریکا نمیتونم برم تصمیم به انتخاب فیلیپین گرفتم
    نمیدونم فکرم درسته یا نه
    زندگی در فیلیپپین خیلیا راضین و هزینه هم همینطور
    من که میخام به عنوان سکوی پرتاب استفاده کنم
    مالزی یا فیلیپین؟

معرفی نظام آموزش عالی فیلیپین

نظام آموزشی فیلیپین به شدت تحت تاثیر تاریخ استعماری این کشور بوده که شامل دوران استعمار از سوی اسپانیایی‌ها، آمریکایی‌ها و ژاپنی‌ها می‌شود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ در اوایل سال 1898 میلادی و زمانی که فیلیپین مستعمره آمریکا بود،‌ زبان انگلیسی به عنوان زبان آموزش در این کشور تدریس می‌شد. در وهله نخست تعدادی کالج و دانشگاه برای تربیت معلم بنیان نهاده شد و در سال 1908 میلادی امتیاز احداث دانشگاه فیلیپین به عنوان نخستین دانشگاه جامع دولتی این کشور صادر شد. در این دوره دانشگاه‌های غیردولتی نیز احداث شدند. در این گزارش به معرفی نظام آموزش عالی فیلیپین می‌پردازیم.

- ساختار نظام آموزش عالی فیلیپین

آموزش در فیلیپین به دو شیوه رسمی و غیررسمی ارائه می‌شود که شیوه رسمی آموزش در این کشور از نظر مدت زمان تحصیل در دنیا کوتاه‌ترین سیستم آموزش است. سیستم آموزشی این کشور مطابق با سیستم 4+4+6 است که شامل شش سال آموزش ابتدایی،‌ چهار سال متوسطه و معمولا چهار سال نیز برای مقطع کارشناسی در نظر گرفته می‌شود. سال آموزشی در فیلیپین از ژوئیه آغاز شده و در ماه مارس پایان می‌یابد و 40 هفته آموزشی را تشکیل می‌دهد. موسسات آموزش عالی این کشور از نظام ترمی تبعیت می‌کنند و انتخاب ترم تابستانی نیز اختیاری است.

از سال 1935 تا 1987 میلادی قانون اساسی جدید این کشور تصریح کرد هر دو زبان تاگالوگ (زبان فیلیپینی) و انگلیسی زبان رسمی محاوره و آموزش در فیلیپین است. همچنین 89 درصد از موسسات آموزش عالی فیلیپین را که به تنهایی 66 درصد دانشجویان را پذیرش می‌کنند، موسسات خصوصی تشکیل می‌دهد.

موسسات آموزش ‌عالی دولتی این کشور شامل 111 دانشگاه و کالج دولتی با 271 دانشکده تابع، 50 دانشگاه بومی و 9 مدرسه عالی دولتی دیگر می‌شوند که معمولا از مدارس فنی و حرفه‌ای تشکیل شده‌اند. در نظام آموزش عالی این کشور همچنین پنج موسسه آموزش عالی خاص وجود دارد که اغلب به آموزش علوم نظامی و دفاعی می‌پردازند. ضمن اینکه کمیسیون آموزش عالی نیز وظیفه نظارت بر موسسات آموزش عالی این کشور را برعهده دارد.

- اعتبارسنجی موسسات آموزش عالی

در فیلیپین چهار موسسه سنجش اعتبار که از سوی وزارت آموزش عالی به رسمیت شناخته می‌شوند وظیفه سنجش اعتبار و ترغیب موسسات خصوصی این کشور به ارتقا کیفیت دوره‌های آموزشی‌شان را برعهده دارند. این موسسات عبارت از اداره اعتبار بخشی مدارس و دانشگاه‌های مسیحیان، موسسه اعتباربخشی مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های فیلیپین، موسسه اعتباربخشی کالج‌ها و کمیسیون اعتباربخشی دانشگاه‌ها و آژانس کالج‌ها و دانشگاه‌های رسمی فیلیپین هستند.

- چگونگی ورود به دانشگاه‌های فیلیپین

ورود به دانشگاه‌ها و سایر موسسات آموزش عالی در فیلیپین مستلزم اخذ دیپلم متوسطه و در برخی موارد نیز گذراندن آزمون ملی ورود به دانشگاه‌های این کشور موسوم به «NSAT» است. در برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌ها نیز صرفا نتایج آزمون ورودی خود دانشگاه‌ها، ملاک ورود دانشجویان قرار می‌گیرند. آزمون خصوصی ورودی دانشگاه‌ها نیز از سوی برخی از موسسات آموزش عالی فیلیپین به خدمت گرفته می‌شوند که این آزمون از سوی مرکز سنجش آموزش موسوم به CEP برگزار می‌شود.

- دوره‌های آموزشی و مدارک دانشگاه‌ها

دوره اول دوره کارشناسی است که حداقل چهار سال به طول می‌انجامد و طی دو سال نخست این دوره، دانشجویان 63 واحد دروس عمومی پشت سر می‌گذارند و در دو سال پایانی نیز دروس مرتبط با رشته خود را می‌گذرانند. برخی دانشگاه‌ها نیز دوره‌های تحصیلی پنج ساله در رشته‌هایی نظیر داروسازی و کشاورزی دارند که مستلزم گذراندن 200 واحد درسی است. ضمن اینکه رشته‌هایی نظیر مهندسی و مهندسی ساختمان با 266 واحد و رشته‌هایی مانند موسیقی نیز مستلزم گذراندن دوره تحصیلی پنج ساله هستند.

برخی موسسات آموزش عالی نیز دوره‌های دو ساله ارائه می‌دهند که عموما 70 واحد درسی در آنها ارائه می‌شود و در پایان به فارغ‌التحصیلان مدرکی معادل فوق دیپلم اعطا می‌شود. فارغ‌التحصیلان این مقطع می‌توانند در صورت تمایل وارد دو سال آخر مقطع کارشناسی شوند. رشته مامایی یکی از پرطرفدارترین رشته‌های این دوره دو ساله است. ضمن اینکه رشته پرستاری نیز از رشته‌های محبوب دوره‌های تحصیلی چهار ساله محسوب می‌شود.
    دوره‌های کارشناسی در رشته‌هایی نظیر دندانپزشکی و دامپزشکی معمولا شش سال به طول می‌انجامند که شامل دو سال تحصیلات مقدماتی مرتبط و چهار سال تحصیلات اختصاصی این رشته‌ها است.

دوره دوم یعنی مقطع کارشناسی ارشد که شامل دو سال تحصیل تمام وقت و ارائه پایان‌نامه است. لازمه ورود به این مقطع گذراندن دوره کارشناسی در رشته مرتبط است.

در رشته پزشکی دانشجویان عموما باید دو سال آموزش‌های مقدماتی علوم پزشکی را بیاموزند و پس از آن نیز دو سال دوره‌های بالینی را پشت سر بگذارند. کارشناسان حقوق نیز مستلزم گذراندن دوره تحصیلی چهار ساله هستند. همچنین برای اخذ دکترای حقوق نیز دانشجویان باید دو تا چهار کلاس کارآموزی گذرانده و رساله دکتری ارائه دهند.

دوره سوم آموزش در فیلیپین دکترای فلسفه و مستلزم دو تا سه سال تحصیل تمام وقت پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد است. در این دوره به فارغ‌التحصیلان مدرک دکتری اعطا می‌شود که برخی از این رشته‌ها شامل دکترای آموزش و دکترای بهداشت عمومی هستند.

علاوه بر اینها، مقاطع کارشناسی ارشد حقوق و دوره سه ساله دکترای حقوق مدنی نیز از جمله مدارک دانشگاهی هستند که در رشته حقوق اعطا می‌شوند.

- واحدهای درسی دانشگاهی

اعتبار رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های فیلیپین مطابق با سیستم آموزشی مبتنی بر تعداد ساعات کلاسی هر واحد در طول هفته سنجیده می‌شود. به طور معمول هر یک از دروس سه واحد دارند که مستلزم 54 ساعت آموزشی طی 18 هفته تحصیلی هستند. دوره تحصیلی چهار ساله در مقطع کارشناسی رشته‌های علوم و علوم انسانی نیازمند گذراندن حداقل 120 واحد درسی است که در برخی از موسسات آموزش عالی نیز تعداد واحدها به 140 تا 160 واحد نیز می‌رسد. برخی رشته‌ها نیز 185 واحد درسی دارند.

- آموزش عالی غیردانشگاهی

مدارس فنی و حرفه‌ای در این کشور رشته‌های متنوعی را ارائه می‌کنند که این رشته‌ها شامل کشاورزی، شیلات،‌ مشاغل فنی،‌ هتلداری و رستوران‌داری، صنایع دستی، مطالعات تجاری، طراحی،‌ طراحی داخلی و منشی‌گری می‌شوند. برای ورود به این دوره‌های آموزشی داوطلبان باید دیپلم دوره متوسطه را اخذ کرده باشند.

Junior Member kamygt آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of power engineering

سلام دوستان عزیز

دوستان کسی‌ خبر داره دانشگاههای فیلیپین برای مقطع دکتر پذیرش به چه صورت هست شرایط معدل اینا به چه صورت یا اصلا فاندی تعلق میگیره به مقطع دکترا؟!

دوستانی ک اطلاع دارن لطفا راهنمایی کنن
    Life is short...my opinion is,I do whatever i like

Junior Member

سلام لطفا اگر کسی هست در مورد هزینه های مربوط به تحصیل در رشته دندان و دارو در فیلیپین توضیح بده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)