1. شروع مکاتبه با اساتید ----------------------------- 25 فوریه 2013 (استاد دو ساعت بعد جواب داد و ازم ریزنمرات و مقالات رو خواست)
2. کسب موافقت استاد و اقدام به اپلای -------------- 26 فوریه 2013 (استاد در این تاریخ موافقت کرد اما من درگیر کار و آماده کردن پروپوزال بودم و دیر اپلای کردم؛ تاریخ اپلای ۲۵ مارس)
3. گرفتن پذیرش اولیه دانشگاه ------------------------ 12 جون 2013 (اینجا جریان خیلی پیچیده شد؛ اول بهم گفتن که پروپوزالم باید جزییات بیشتری داشته باشه و دوباره بفرستم؛ بعدش درگیر توصیه‌نامه ها شدم چون دو تا از اساتیدم خارج از کشور بودند و برای ارسال توصیه نامه بهشون دسترسی نداشتم و اونا هم که...؛ یکی دو روز هم طول کشید تا توجیح بشن که نمیتونم ریزنمرات رسمی بفرستم؛ بعدش بهم ایمیل زدند که تافل نرسیده و باز چند روز معطل تافل شدم تا دوباره سازمان ای.تی.اس نمره تافلم رو براشون بفرسته؛ در این تاریخ استادم ایمیل زد که همه چیز اوکی شده و دانشگاه یکی دو هفته دیگه نامه‌های پذیرش رو برات میفرسته)
4. اقدام برای بورسیه/فاند ----------------------------- 26 فوریه 2013
5. موافقت با بورس ------------------------------------ 12 جون 2013 (از اینجا به بعد وارد فرآیند وزارت علوم و دانشگوه و نشا شدم و به تعطیلی دانشگاه‌ها برخوردم و مجبور شدم یک ماه پذیرشم رو عقب بندازم و به جای اول سپتامبر از انتهای سپتامبر درسم رو شروع کنم)
6. اقدام برای ویزا --------------------------------------- 15 سپتامبر 2013 (در این تاریخ مدارکم آماده شده بود و ارسال شد)
7. گرنت ویزا -------------------------------------------- 25 سپتامبر 2013
8. شروع تحصیلات ------------------------------------- 28 سپتامبر 2013

* معدل/رشته/دانشگاه مقطع کارشناسی : ۱۴.۶۲ - علوم کامپیوتر - دانشگاه قم
* معدل/رشته/دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد : ۱۸.۶۹ - علوم کامپیوتر - دانشگاه صنعتی امیرکبیر
* رشته/دانشگاه استرالیایی پذیرش شده : علوم کامپیوتر - ANU
* تعداد مقالات/کنفرانس ها : یک مقاله کنفرانسی تایید و اندیس شده / یک مقاله ژورنال سابمیت شده
* نمره تافل/آیلتس : تافل آی.بی.تی ۹۷
* نوع و میزان Scholarship دریافتی : پوشش شهریه و پوشش هزینه زندگی
* وضعیت تاهل هنگام درخواست ویزا : مجرد
* ساب-کلس ویزا : ۵۷۴