نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: هزینه زندگی | هزینه تحصیل در ژاپن | خرید در ژاپن و مسائل مرتبط

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

پیش فرض هزینه زندگی | هزینه تحصیل در ژاپن | خرید در ژاپن و مسائل مرتبط

کسی از هزینه زندگی تا حالا صحبت نکرده چرا؟
    واسه اونایی که مثل خودم کم اطلاعن بگم که توکیو یکی از 10 پایتخت گرون دنیاست.
    اینم یه لینک خیلی توپ واسه هزینه ها
    http://www.numbeo.com/cost-of-living...pan&city=Tokyo
    خود مطالب رو نزاشتم که پستم خیلی طولانی و شلوغ پلوغ نشه. همین قدر بگم که
    تو توکیو بیش از یک چهارم مخارج به اجاره خونه می ره!
    ویرایش توسط FanTasTic : December 15th, 2012 در ساعت 11:57 PM دلیل: بروزرسانی

Senior Member nima_AA آواتار ها

پیش فرض هزینه تحصیل و زندگی در ژاپن

Living Expenses

Although the cost of living varies depending on factors such as housing expenditure and food budget, the average living expenses for international students in the Kyoto and Osaka area are \133,000 per month, according to the "Student Guide to Japan 2010-2011" published by the Japan Student Services Organization (JASSO). (External Link

【Rents】

Rents vary according to factors such as location, room size, and facilities. The following is a typical example for ordinary apartments in Kyoto. In general, rooms are not furnished.

• Single room with shared kitchen and toilet: ¥25,000 ~ ¥30,000 per month
    • Single room with private kitchen, toilet and bath: From ¥45,000 and up per month

In addition to rent, it is customary in Japan to pay other fees such as a key money, deposit and introduction fee. This can amount to an up-front payment of several months' rent when signing a lease. You will also need a suitable person to act as your guarantor
    منبع

Currency and price of goods

The Japanese currency is the Yen (¥). The 4 denominations of bills are ¥10,000, ¥5,000, ¥2,000 and ¥1,000 while the 6 denominations of coins are ¥500, ¥100, ¥50, ¥10, ¥5 and ¥1. Cash payment is common in Japan though many shops do accept credit cards. Shops receiving debit cardsare also on the rise. Checks are not normally used in Japan for payment of everyday expenses.
    ※A payment system using cash cards issued by financial institutions such as banks or post offices where payments are immediately settled upon successful transactions.

Exchange of major currencies can be done at banks handling foreign currency exchange. The exchange rate is standard at any bank.

Japan is well-known as one of the countries with an expensive cost of living. The following is a few examples of goods. (Calculated at US$1 = ¥90

The average monthly expenses (including academic fees) of an international student are shown below. As seen, the cost of living in Tokyo is significantly higher than those in other cities

تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    ویرایش توسط FanTasTic : December 15th, 2012 در ساعت 11:56 PM دلیل: بروزرسانی
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در ژاپن

جداول زیر(عکس پیوست) حاصل مطالعه آماری مخارج دانشجویانی هست که با هزینه شخصی در مناطق مختلف ژاپن درس می خونن. هزینه ها به ین ژاپن هست که برای تبدیل به دلار باید تقریبا در 0.012 ضرب بشه. بطور خلاصه می شه گفت متوسط هزینه زندگی حدود 800 دلار در ماهه. شهریه دانشگاهها هم عموما خیلی ارزانتر از استرالیا یا انگلستان و آمریکاست. (بعنوان مثال دانشگاه هیروشیما شهریه اش ترمی 3 هزار دلار هست)

(منبع: سایت دانشگاه هیروشیما:
    http://www.hiroshima-u.ac.jp/en/top/International/admissions_guide/no9/index.html)

تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg Japan.jpg (99.7 کیلوبایت, 219 views)

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

من با یک ژاپنی صحبت می کردم می گفت هزینه زندگی بین 1000 دلار تا 1625 دلار در ماه هست.(80000 تا 130000 ین ژاپن)

و در مورد تحصیل هم می گفت هزینش به تنهایی 10000 دلار در سال هست.

اگر یک بورسیه 200 هزار ین ی بگیریم ، به نظر شما میشه در ژاپن به ادامه تحصیل پرداخت و زندگی متوسطی داشت؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی | هزینه تحصیل در ژاپن | خرید در ژاپن و مسائل مرتبط

> دوستان درود

> من نیاز به راهنمایی دارم

> بنده مدرک فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر - نرم افزار دارم و اینکه یکی از کشورهایی که قصد دارم اقدامت بگیرم همین کشور ژاپن هستش هیچ گونه اطلاعاتی در مورد اقدامت و پذیرش و چه کارهایی باید انجام بدیم اطلاع ندارم.
    > من قصد دارم برای کار به ژاپن برم و اصلا دیگه قصد ادامه تحصیل رو ندارم ،

> بنده دارای مداراکی در زمینه شبکه و برنامه نویسی و ... هستم میخواستم ببینم اینها به من کمک میکنه که بتونم اقدامت بگیرم و در کشور ژاپن اقدام به کار و کسب درامد کنم. البته این مدارک در سطح Expert هستن.

> بنده 60 میلیون نیز پول دارم ایا به نظر شما کشور ژاپن برای زندگی خوب هستش یا خیر ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی | هزینه تحصیل در ژاپن | خرید در ژاپن و

سلام به همگیخسته نباشید اگر امکان داره بر حسب تجربیات خودتون منو راهنمایی کنید ممنون میشممن از دانشگاه اوساکا اکسپت گرفتم و نامه اکسپتم برام ارسال شده و درحال انجام کارای ویزا هستممشکلی که دارم مقدار حقوقی که استاد قبول کرده ب من بده 83000 هزار ین در ابتدا به صورت ماهانه است و من متاهلم و البته بهم گفتند همسرم میتونه کار کنه و مقدار شهریه اولیه 20000000 تومان است که امکان حذف ان به صورت رقابتی وجود داره ولی نتایج این رقابت در ماه نوامبر اعلام میشه ینی من اونموقع ژاپنم. البته امکان گرفتن بورسیه های شرکتی مختلف نیز وجو داره که اول باید برسم ژاپن بعد اقدام کنمنظرتون چیه به نظرتون با این مقدار درامد در ابتدا میتونیم زندگی کنیم؟هزینههای مسکن و خوراک و ... البته ی مقدار پول با خودمون میبریم من تصمیم گیری برام خیلی سخت شده و نمیخوام این فرصت از دست بدم ولی نمیخوام اونجا هم کم بیاریم و مجبور به برگشت بشیم به نظرتون امکان داره این موقعیت برای من رزرو بشه برایسال بعد این از استاتدم بپرسم؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید مچکرم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی | هزینه تحصیل در ژاپن | خرید در ژاپن و مسائل مرتبط

سلام من تازه عضو شدم شايد جاي درستي واسه مطرح كردم سوالم نباشه ببخشيد
    من از طريق عموي زن داداشم كه در ژاپن صاحب يك شركت ماشين الات صنعتي هستند
    اقدام به گرفتن ويزاي كار كردم ايشان مدارك شناسايي من،برادر و همسر ايشان را از طريق
    تلگرام دريافت كردن و به ما گفتن اين مدارك را براي اداره؟؟؟ ارسال ميكنند تا كارت بازم نميدونم
    اسمش چيه برايمان صادر شود حال ايشان حقوق بيمه و حتي منزل برايمان تعبيه ديده اند و حتي
    مبلغ حقوقمان را هم گفته اند كه مبلغ خوبي هم هست البته تمام اين مزايا رو اونجا تو اون اداره
    به ثبت رسوندن و حالا به قول ايشون تا سه ماه ديگه توكيو هستيم البته گفتن كه فقط كاراي سفارت تو
    تهران ميمونه كه خودشونم دارن ميان تهران اينجا هم كه خودشون باز دنبال. كارامون هستن
    حالا واقعا از اهل فن خواهش ميكنم كه ���������������� � ���������������� ����
    واقعا ميشه از يه همچين طريقي خودمون رو اونجا برسونيم به گفته ايشون كه همه چيز تموم شده است
    ولي تو اين يك ماه و پنج روزي كه ميگذره استرس بلاي جونم شده لطفا برادرانه كمكم كنيد زندگيم به اين
    سفر بسته است عذر زحمات.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)