صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: ثبت نام در ازمون USMLE برای فارغ التحصیلان ایران

farda
    Guest

پیش فرض ثبت نام در ازمون USMLE برای فارغ التحصیلان ایران

سلام به همه دوستان
    من به تازگی برای امتحان USMLE ثبت نام کردم البته هنوز مراحل اول هستش و خیلی کار داره و در ضمن برای ازاد کردن مدرک پزشکی به دانشگاه رفتم ولی به چند تا مشکل بر خوردم که می خوام اگه کسی می دونه من رو راهنمایی کنه
    1- اولا که همینطوری که احتمالا همه تا حالا با خبر شدید روابط بین الملل دانشگاه ها رو ظاهرا برداشتند و به جای اون وزارت خونه کار تایید نهایی مدرک رو انجام می ده می خوام خواهش کنم اگه کسی از دوستان می دونه که پس استعلامی که توسط ECFMG به دانشگاه می شد چی می شه. اگه در جریان باشید قبلا ECFMG بعد از اینکه شما ثبت نام کردید نامه ای به دانشگاه شما می فرستاد و صحت اینکه شما اونجا درس خونده اید رو تایید می کرد ولی دانشگاه جواب به اون نامه نمی داد مگر اینکه شما می رفتید و پولی که هزینه پست DHL می شد رو به دانشگاه پرداخت می کردید و کلی هم معطل می شدید تا دانشگاه اون نامه را DHL می کرد. الان که تمام اختیارات از دانشگاهها گرفته شده و من پرسیدم ظاهرا وزارت خونه هم دیگه جوات نمی ده. اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون می شم اگه جواب بدید.

2- من ثبت نام USMLE رو شروع کردم و در اخر ثبت نام اولیه 4 فرم برای من email شده (توسط ECFMG) شامل فرم های 186،187، 344، 345 که من باید اینها رو پرینت و کامل کنم و DHL کنم (البته همه اینها قبل از فرستادن مدرک هستش). فرم 186 باید به تایید و مهر و امضای یکی از این چند تا برسه:
    Consular official
    First class magistrate
    Notary public
    Commissioner of oaths
    و بعد از اون باید با پست براشون بفرستیم
    کسی بین دوستان هست که این مراحل رو گذرونده باشه و بدونه در ایران باید چی کار کرد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت نام در ازمون USMLE برای فارغ التحصیلان ایران

you can verify form 186 via health ministry

نقل قول نوشته اصلی توسط farda نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من به تازگی برای امتحان USMLE ثبت نام کردم البته هنوز مراحل اول هستش و خیلی کار داره و در ضمن برای ازاد کردن مدرک پزشکی به دانشگاه رفتم ولی به چند تا مشکل بر خوردم که می خوام اگه کسی می دونه من رو راهنمایی کنه
    1- اولا که همینطوری که احتمالا همه تا حالا با خبر شدید روابط بین الملل دانشگاه ها رو ظاهرا برداشتند و به جای اون وزارت خونه کار تایید نهایی مدرک رو انجام می ده می خوام خواهش کنم اگه کسی از دوستان می دونه که پس استعلامی که توسط ECFMG به دانشگاه می شد چی می شه. اگه در جریان باشید قبلا ECFMG بعد از اینکه شما ثبت نام کردید نامه ای به دانشگاه شما می فرستاد و صحت اینکه شما اونجا درس خونده اید رو تایید می کرد ولی دانشگاه جواب به اون نامه نمی داد مگر اینکه شما می رفتید و پولی که هزینه پست DHL می شد رو به دانشگاه پرداخت می کردید و کلی هم معطل می شدید تا دانشگاه اون نامه را DHL می کرد. الان که تمام اختیارات از دانشگاهها گرفته شده و من پرسیدم ظاهرا وزارت خونه هم دیگه جوات نمی ده. اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون می شم اگه جواب بدید.

2- من ثبت نام USMLE رو شروع کردم و در اخر ثبت نام اولیه 4 فرم برای من email شده (توسط ECFMG) شامل فرم های 186،187، 344، 345 که من باید اینها رو پرینت و کامل کنم و DHL کنم (البته همه اینها قبل از فرستادن مدرک هستش). فرم 186 باید به تایید و مهر و امضای یکی از این چند تا برسه:
    Consular official
    First class magistrate
    Notary public
    Commissioner of oaths
    کسی بین دوستان هست که این مراحل رو گذرونده باشه و بدونه در ایران باید چی کار کرد؟
    خدا رو شکر یکی پیدا شد که مشکلش با ما یکی باشه
    من یک سوال دارم و اون اینکه ثبت نام اولیه شما به کدوم مرحله میگین؟ مرحله گرفتن یوزر نیم و پسورد یا مرحله اپلیکیشن؟ و آیا این فرم ها رو از لینکی دانلود کردین یا براتون ایمیل زدن؟
    ممنون میشم اگه کمک کنین.
    سوال دیگه اینکه آیا بعد از واریز پول این فرمها ارسال میشن یا قبل؟
    اندکی صبر، سحر نزدیک است.

Junior Member

سلام دوستان، من تازه می خواهم واسه usmle شروع کنم. ولی نمی دونم از کجا و چجوری؟ امتحان در چه ماه هایی و چند بار در سال برگزار میشه؟ ایرانی ها معمولا کجا امتحان می دن؟ چه مدت قبل از تاریخ امتحان باید ثبت نام کرد؟

Junior Member

دوستان عزیز
    من مراحل مربوطه رو توضیح میدم:

1.گرفتن یوزر و پسورد(USMLE ID) از وب سایت ECFMG.بطور معمول بین 6 تا 7 روز کاری آمریکا طول
    میکشه.
    2.بعد از دریافت ایمیل از ECFMG که شامل ID&PASSWORD هستش از طریق همون وب سایت ECFMG.ORG میبایست وارد وبسایت IWA بشید و روی APPLY FOR AN EXAM کلیک کنید.توی این مرحله سوالات بسیاری از شما خواهد شد و توصیه میکنم همه چیزو صادقانه جواب بدین.دریکی از قسمتها از شما خواسته میشه که لیست تمامی بخشهایی رو که توی بیمارستان طی دوران بالینی گذروندین با ذکر تاریخ و اتندینگ مسئول اون ماه وارد کنید.پس از همین الان یک کاغذ و قلم بردازین و همه جزئیات رو برای خودتون یادداشت کنید.
    3.در آخرین مرحله باید پول امتحان خودتون رو پرداخت کنید.بعد ار پرداخت پول هستش که به شما فرمهایی داده میشه که باید پرینت کنید و به تایید دانشگاه برسونید.
    4.پس از گذروندن هر مرحله به شما ایمیلی فرستاده میشه و انجام مراحل قبلی رو تایید میکنه.
    هر سوالی داشتین من در خدمتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشک عمومی

متن اصلی از فرهاد
    سلام به همه دوستان

Consular official
    First class magistrate
    Notary public
    Commissioner of oaths

با سلام
    یکی از مشکلات در تبت نام usmle تکمیل فرم186 هست.تا اونجا که من میدونم در دانشگاه های بزرگ مشکلی پیش نمیاد چون این مسیر براشون روشنه.مشکل اصلی در مورد این فرم این است که امضای لاتین شخص امضا کننده باید در ecfmg شناخته شده باشد.مشکل بعدی اینه که باید پاکت محتوی مدارک از دفتر دانشگاه لاک و مهر وارسال بشه یعنی شما باید تا اونجا برید و مدارکتون را هم با خودتون ببرید.من بار اول از طریق دانشگاه فرستادم اونم با چه دردسرهایی متاسفانه قبول نکردند گفتند امضا رو نمیشناسیم و دو خطه است.دو خطه بود چون اسم رییس دانشگاه رو منشیش با خود کار نوشت ولی رییس با خودنویس امضا کرد.بار دوم فرم notary public رو بردم سفارت سویس قسمت حافظ منافع امریکا .44000 تومان گرفت مهر وامضا کردند به راحتی هم پذیرفته شد تازه میتونستم کل مدارکم رو تو همون پاکت بفرستم و نیاز به رفتن به دانشگاه هم نبود

از همه همکاران میخواهم تجربیاتشون رو هر چند کوچیک باشه در میان بگذارند چه بسا برای سایرین بسیار ارزشمند باشد

یعنی اصلا به دانشگاه نرفتید و مدارک مربوطه (شامل ریز نمرات و ترجمه و ...) همه رو مستقیم بردید سفارت سوئیس؟
    و اینکه ارسال مدارک توسط سفارت سوئیس انجام میشه یا فقط مرحله تایید مدارک شما مربوط به اوناست و پست کردنش با خودتون بود؟

Junior Member

پیش فرض ثبت نام در ازمون USMLE برای فارغ التحصیلان ایران

سلام
    کسی میدونه استپ ۱ را میشه تو دوره دانشجویی داد یا نه؟
    مطالب استپ ۱ مطابق مطالب علوم پایه است. اگه بشه استپ ۱ را بلافاصله بعد از علوم پایه داد خیلی خوب میشه.
    ممنون

سلام. لطفا راهنمايي كنيد: من هم از روي سايت ECFMG قسمت IWA (براي امتحان usmle) ثبت نام كردم. بعد از 5 روز فقط ID بهم داده و هيچ password ي با ايميل نگرفتم. دوباره با ID خودم وارد شدم و سعي كردم password بگيرم كه با خطاي "Error in Re-Authentication " مواجه شدم. چيكار بايد كرد؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)