صفحه 3 از 23 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 229

موضوع: پذیرش در رشته های مختلف طراحی(Design)

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

پیش فرض پاسخ : apply در رشته industrial design

با سلام

من از دانشگاه های نروژ در این رشته ها در مقطع لیسانس پذیرش گرفتم :

Industrial design
    Product design
    Mechanical & Manufacturing Engineering

یه توضیحی بدم که همون دانشگاه هایی که تا پارسال مهندسی مکانیک داشتن امسال اون رشته رو برداشتن و جاش Industrial design یا Product design گذاشتن

ولی چیزی که من علاقه دارم همون صرفآ خود طراحی که کار با نرم افزار هایی مثل CATIA یا Solidworks یا Pro/Engineer هست است

به نظر شما کدوم رشته به درد من می خوره ؟ و آینده شغلی بهتری داره ؟ من موندم که برم همون مکانیک بخونم و بعدش خودم برم آزاد در زمینه طراحی کار کنم یا نه... یه سره برم سراغ همون طراحی ؟

با تشکر از راهنمایی های شما
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

Junior Member

هر دوی Industrial design یا Product design طراحی دارند و تا جایی که من می دونم Product design تخصصی تره و صرفا روی موضوع تولید کار می کنه ولی Industrial design معمولا آچار فرانسه است! و میشه همه کاری توش کرد و دستت باز تره ولی بازهم با توجه به این که گفتی تاپارسال مکانیک بوده فکر کنم بهتره دقیق از Uni بپرسی که میخوان چی کار کنن...
    A Journey of a Thousands miles Begins with A SINGLE step<br />http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,19693.0.html

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

نقل قول نوشته اصلی توسط magic
    هر دوی Industrial design یا Product design طراحی دارند و تا جایی که من می دونم Product design تخصصی تره و صرفا روی موضوع تولید کار می کنه ولی Industrial design معمولا آچار فرانسه است! و میشه همه کاری توش کرد و دستت باز تره ولی بازهم با توجه به این که گفتی تاپارسال مکانیک بوده فکر کنم بهتره دقیق از Uni بپرسی که میخوان چی کار کنن...

اجازه بدید من شما رو راهنمایی کنم....

من خودم می دونم که هر جفتشون طراحی دارن..!!! ببینید طراحی صنعتی یک گروه بزرگ رو شامل می شه که زیر مجموعه اش طراحی خودرو ، طراحی مبلمان ، طراحی محصول و غیره....... است..

ببینید وقتی که سیاست کلان یک کشور تصمیم می گیره 3000 لایسنس از Solidworks بخره تا به دانش آموزان 14 سال به بالا طراحی مکانیکی آموزش داده بشه... این طرح سال 2005 پیاده شده و الان همون نسل دارن وارد دانشگاه می شن و اتفاقآ دانشگاه میاد رشته ای مادر مثل مکانیک رو حذف و اون قسمت طراحی رو هدف قرار میده.... یعنی می خواد نسلی طراح تربیت کنه.....

من می خوام بدونم کدوم یک از نظر بازار کاری بهتره .....

موفق باشید
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

Member domesday آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial design

ببین عزیزم تو داری برای دوره لیسانس اقدام میکنی و باید ببینی برنامه بعدیت چی هست
    میخوای بعد لیسانس کار کنی
    یا ادامه تحصیل بدی!
    یه نکته دیگه اینکه که دقیق واحد های درسی رو بررسی کنی ببینی با کدوم بیشتر حال میکنی
    اما خوب industrial design بخونی میتونی توی یه حیطه وسیع تر فعالیت کنی
    مثلآ ممکنه شما عاشق خودرو باشه پس گزینه دومی که داری گزینه زیاد مناسبی نیست ...
    همه چیز نسبی هست ;D

سلام

لیسانس من مهندسی صنایع با معدل 16.5 و فوق لیسانسم هم مهندسی صنایع با معدل 18 است.ولی علاقه اصلی ام هنر است.سالها با رنگ و روغن و آبرنگ نقاشی کرده ام و با نرم افزار های Autocad و photoshop و corel draw و ... کار کرده ام.می خواستم به رشته ای تغییر رشته بدهم که هم صنعتی باشد و هنری و به Industrial Design رسیدم.نمره تافلم هم 85 است.

برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای سوئد برای masters چقدر شانس دارم؟(می خواهم تو industrial Design در مقطع فوق لیسانس apply کنم.یعنی یه فوق دیگه بگیرم.)

رشته و دانشگاه
    Industrial design

راستش دوست من برای رشته طراحی صنعتی باید نمونه کارهات رو هم بفرستی
    و یه اتفاقی که افتاده امسال نمیدونم چرا هیچ کدوم از دوستهای من برای سوئد نتونستن پذیرش بگیرند(باید به نظرم نمونه کارهات باید خوب باشه ;D)
    سعی کن نمونه کارهای خوبی جمع کنی
    در ضمن سعی کن نرم افزارهای 3 بعدی هم یاد بگیری برای این رشته
    در نهایت امیدوارم موفق بشی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فقط بچه های رشته هنر!

سلام دوستان
    من هم با پیشنهاد دوستمان برای کمک به هم موافق هستم
    من خودم فوق طراحی صنعتی دارم و می خواهم دوباره برای فوق اقدام کنم
    اما نمی دانم بهتر دوباره همین رشته را بخوانم یا یکی از رشته های مرتبط مثل مبلمان یا طراحی محصول
    یا اینکه برم سراغ یک رشته جدید
    نمی دانم اگر برم سراغ یک رشته جدید و پورفلیو خوبی تو آن رشته نداشته باشم امکان پذیرش هست یا نه؟؟

Question پاسخ : همه چیز در مورد تحصیل در رشته طراحی

نقل قول نوشته اصلی توسط magic نمایش پست ها
    کل این رشته ها رو بچه های طراحی صنعتی اجازه دارن برن ولی
    INTERACTION DESIGN
    بیشتر برای مهندسین کامپیوتر و گرافیست هاست انگار
    INTERIOR DESIGN
    برای معمارها و
    INDUSTERIAL DESIGN
    برای طراحان صنعت!!!
    البته طراحی صنعتی ها هر سه تا رو می تونن برن ولی به شرط این که کاملا prove کنن که علاقه دارن و کلی هم portfolio خفن ببندند!
    در خصوص طراحی داخلی (interior design) برای اینکه ثابت کنیم به اندازه کافی به این رشته علاقه مندیم تا چه حد باید نمونه کار ارائه بدیم؟ آخه من لیسانس ام زبانه برای فوق می خوام اقدام کنم. و در این زمینه هم هیچوقت فعالیتی نداشتم. کسی از دوستان اطلاعات خوبی راجع به این موضوع داره؟

رشته و دانشگاه
    Industrial design

Wink پاسخ : فقط بچه های رشته هنر!

نقل قول نوشته اصلی توسط mbanoo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هم با پیشنهاد دوستمان برای کمک به هم موافق هستم
    من خودم فوق طراحی صنعتی دارم و می خواهم دوباره برای فوق اقدام کنم
    اما نمی دانم بهتر دوباره همین رشته را بخوانم یا یکی از رشته های مرتبط مثل مبلمان یا طراحی محصول
    یا اینکه برم سراغ یک رشته جدید
    نمی دانم اگر برم سراغ یک رشته جدید و پورفلیو خوبی تو آن رشته نداشته باشم امکان پذیرش هست یا نه؟؟
    mbanoo جان باید ببینی با طراحی صنعتی همچنان حال میکنی یا نه!
    ولی خوب اگر میبینی نمونه کارهات مثلآ خیلی تو حوزه مبلمان یا معماری یا جواهرات یا اینجور رشته های خاص که توی فوق هست نیست شانست بیشتر تو همون رشته خودت هست هم رشته ای عزیزم
    موفق باشی

رشته و دانشگاه
    Industrial design

پیش فرض پاسخ : فقط بچه های رشته هنر!

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodile20 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    application من به دلیل خوب نبودن portfolio ,رد شد
    دانشگاه گفت که باید portfolio قویتر و کامل تر باشه و میتونم دوباره بفرستم کسی میتونه راهنمایی کنه که portfolio چطور باید باشه در ظمن رشته من fine art(gold&silversmithing)
    هستش.
    من دقیق رشته ای شما رو نفهمیدم
    منظورت طراحی جواهرات هست
    یه کار کن
    برو نمونه کارای بچه های خود او دانشگاه رو حتمآ ببین!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)