صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 106

موضوع: پزشکی در UK

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology IAUM

پیش فرض پاسخ : پزشکی در UK

to: samaneh_f

درسته. منم اون بالا گفتم که A Level میخوان. طی تماسی هم که با چند تا از موسسات اعزام دانشجو داشتم همشون گفتن که A Level میخواد و گفتن که با توجه به سنم نمیتونم A Level بگیرم. بجز یکیشون که گفت چون لیسانس علوم پایه داری میتونی بدون A Level وارد این رشته بشی.
    به یکی از دانشگاهها هم ایمیل زدم ولی جواب ندادن.
    توی شیمی، زیست نخوندم ولی زیست کنکور رو خوب زدم. کلا زیستم خوبه و علاقه زیادی بهش دارم. حالا نمیدونم این هم میتونه کمک کنه یا نه!

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    موافقم و این نکته رو هم اضافه کنم که ورود به دانشکده های پزشکی در UK اصلا هم سخت نیست و فقط بحث $$$$$ (پول) مطرح است. یه بار دیگه هم گفتم برای ورود به رشته پزشکی حتما چالشهاش رو هم در نظر بگیرید چون پزشکی خوندن و پزشک بودن چالشهای زیادی رو به همراه داره. موفق باشید.
    دکتر جان میشه لطف کنید بگید که چه چالشهایی پیش رومه؟ من فقط صرف علاقه میخوام این رشته رو انتخاب کنم. اگه یخورده توضیح بدید ممنون میشم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehr Host
    دکتر جان میشه لطف کنید بگید که چه چالشهایی پیش رومه؟ من فقط صرف علاقه میخوام این رشته رو انتخاب کنم. اگه یخورده توضیح بدید ممنون میشم
    داستانش طولانی و اینجا هم نمی شه مطرح کرد. به نظر من قبل از هر تصمیمی با تعدادی از افرادی که پزشکی خوندن مشورت کنید تا دید بازتری پیدا کنید.

samaneh_f
    Guest

شما رشتتون پس تجربی بوده..زیستی که تو A LEVEL می خونن در حد همون زیست پیش دانشگاهی خودمونه..فکر کنم مدرک پیش دانشگاهیتون بتونه کمکتون کنه و بجای A LEVEL باشه. اگر هم قبول نکردن بپرسید FUNDATION LEVEL که 6 ماه هست رو می تونید جای A LEVEL بخونید؟ خوبیش اینه که این دوره رو خود دانشگاه ارائه می ده و بعد از اتمامش می رید درستونو شروع می کنید.

توی آمریکا که از لیسانس دانشجوی پزشکی می گیرن رو چرا امتحان نمی کنید؟..من فکر می کنم شرایطش رو هم داشته باشید. یا توی فرانسه که راحتتر می شه پزشکی خوند

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh_f
    شما رشتتون پس تجربی بوده..زیستی که تو A LEVEL می خونن در حد همون زیست پیش دانشگاهی خودمونه..فکر کنم مدرک پیش دانشگاهیتون بتونه کمکتون کنه و بجای A LEVEL باشه. اگر هم قبول نکردن بپرسید FUNDATION LEVEL که 6 ماه هست رو می تونید جای A LEVEL بخونید؟ خوبیش اینه که این دوره رو خود دانشگاه ارائه می ده و بعد از اتمامش می رید درستونو شروع می کنید.

توی آمریکا که از لیسانس دانشجوی پزشکی می گیرن رو چرا امتحان نمی کنید؟..من فکر می کنم شرایطش رو هم داشته باشید. یا توی فرانسه که راحتتر می شه پزشکی خوند
    تو فکر امریکا هم هستم.
    من چند جا برای فرانسه پرسیدم گفتن که نمیشه ولی نگفتن چرا. ضمنا دوره پزشکی در فرانسه 9 ساله. خیلی طولانیه. البته فرانسه خوبیش اینه که تحصیل رایگانه و هزینه به اون صورت نداره.
    دانشگاههاشم درست نمیشناسم.

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من توی این چند هفته از چندتا دانشگاه درخواست Prospectus کردم که 2 تاش رسیده.
    یکیش دانشگاهه لیورپوله که توش در مورد A Level توضیح داده و گفته که باید این دوره قبل از شروع دانشگاه گذرونده بشه و ...
    ولی چیزی که برام جالب بود اینه که در آخرش گفته داوطلبان بعضی کشورها که سیستمشون نزدیک به سیستم آموزشی انگلستان هست نیازی به گذروندن این دوره ندارن و با همون مدرک کشور خودشون میتونن وارد دانشگاه بشن. و جالبتر اینکه اسم ایران هم در این لیست وجود داره ( www.liv.ac.uk/international/countries/index.htm )

حالا نمیدونم با توجه به این مساله میتونم امیدوار باشم که دیگه ازم A Level نخوان؟
    آیا اون موسساتی که باهاشون تماس داشتم و گفتن که حتما باید A Level داشته باشی اشتباه میکردن؟
    یا شایدم این دانشگاه جزء معدود دانشگاههای انگلستان هست که A Level نمیخواد؟! ( که احتمالش کمه )

N!MA
    Guest

سلام
    خواهر منم داره راجع به دانشگاههای پزشکی لندن تحقیق میکنه که با چند تا موسسه تماس گرفت و گفتن که a level میخواد که دو سال طول میکشه و هزینه 70 میلیون که اصلا ارزش نداره
    ولی یه دانشگاه دیگه هم خواهرم پیدا کرده بود که فقط برا یکی از رشته هاش گفته بود مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالا 17 فکر کنم دقیقا خاطرم نیست ولی دو درس زیست و شیمی رو هم فکر کنم گفته بود بالا 17 ولی برا دندانپزشکی که خواهرم میخواست این شرطو ننوشته بود

اگه دوستان اطلاعات دقیق تری دارن راهنمایی کنن

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط N!MA
    فقط برا یکی از رشته هاش گفته بود مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالا 17 فکر کنم دقیقا خاطرم نیست ولی دو درس زیست و شیمی رو هم فکر کنم گفته بود
    ممکنه بگید کدوم رشته و کدوم دانشگاه؟

با سلام
    دوستان من هم ميخوام واسه رشته دندانپزشكي اقدام كنم و 23 سالمه و ليسانس مرتبطي ندارم.
    با تشكر

N!MA
    Guest

فکر میکنم بالای 23 سال مدرکa level نمیخواد
    راستی اون دانشگاه رو هم از خواهرم میپرسم میگم برا اون دوستمون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)