صفحه 130 از 130 نخستنخست ... 3080120121122123124125126127128129130
نمایش نتایج: از شماره 1,291 تا 1,296 , از مجموع 1296

موضوع: نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(آرشیو)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط samare نمایش پست ها
    دوست من نمی دونم منظورتون پست های کدوم یک از دوستان بود
    البته من با رشته شما آشنایی ندارم اینه که راجع به رنک دانشگاه هایی که شانس پذیرش دارید بهتره هم رشته هاتون نظر بدن. اما در حالت کلی چون کارهای پژوهشی مثل مقاله توی رزومه تون هست می تونید به جلب نظر استادا و گرفتن RA برای مستر امیدوار باشید. تافل هرچه بیشتر بهتر و در مورد GRE هم سعی کنید کوانت بالا بیارید. در ضمن اینکه می فرمایید بر اساس معدل 60 واحد آخر مگه دست شماست که بر چه اساسی اپلای کنید؟!! بستگی به قوانین دانشگاه مورد نظر داره که کف GPA رو بر اساس معدل دو سال آخر تحصیل در نظر بگیرن یا GPA کلی رو ملاک قرار بدن. اما خب وقتی به استادا ایمیل می زنید، اگه معدل کلی تون خوب نیست می تونید فقط به همین معدل 3.5 60 واحد آخر اشاره کنید. مشخصا بگید که رشته تون material بوده و الان می خواهید biomedicalبخونید. توی ایمیل هاتون به مقالات اشاره کنید و آماده باشید که draft مقاله های سابمیت شده رو استاد بخواد که براش بفرستید.

اول ممنون از اینکه نظر دادین دوست من
    دوم بنده کلی عرض کردم. ضمنا منظور بنده از 60 واحد آخر این بود که دانشگاههایی که 60 واحد آخر رو مد نظر قرار می دن مورد نظر منه! مثل UCLA و خیلی دانشگاههای با رنکهای پایین تر امریکا و تقریبا 80 90 درصد دانشگاه های کانادا از جمله مک گیل.
    با این اوصاف چقدر می شه به دکترا امیدوار بود؟ و چقدر به فاند در کل . رنک زیاد مهم نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ruuzbeh نمایش پست ها
    من پست های شما رو خوندم و خیلی ممنون می شم اگه نظرتون رو در مورد رزومه خودم بگید.
    اینم بگم که فاند برام ضروریه و بر اساس معدل 60 واحد آخرم می خوام اقدام کنم.
    1)دانشگاه آزاد کارشناسی
    2)معدل 60 واحد آخر: 16.46 یا 3.51
    3)رشته مهندسی مواد
    4)تافل هنوز ندادم ولی می تونم 100و بگیرم
    5)GRE متوسط ولی تو این 2ماه . نیم در تلاشم بهتر کنمش
    6)1 مقاله کنفرانس بین المللی و 1 مقاله فارسی علمی پژوهشی و 2 ISI سابمیت (هر 3 تا سابمیت شده )
    7) 3 تا ریکام از استاد های خودم که با دوتاشون مقاله هم کار کردم
    1 ریکام از کارخونه ای که توش کار می کردم و کار آموزی گذروندم
    1 سال سابقه کار آزمایشگاهی
    8) مقصد خیلی زیاد علاقه دارم به امریکا و بعدش کانادا
    9) یه لوح تقدیر در باره کارای انجمنی و علمی و همایشی ....
    می خوام برم بایومدیکال تو گرایشی که مقاله هام بهش مربوطه.

ممنون
    سلام.نمره تافل حدود ۱۰۰+ gre:V~140-150 و با توجه به مقالاتی که دارید شانس خوبی به شما میده،اما حواست باشه چون لیسانس دانشگاه آزاد زیاد معتبر نمیدونن (یکی دو شعبه معتبر و شناخته شده مثل تهران مرکز)، روی نمره های تافل و gre تمرکز کنی و اون هارو بالا بیاری!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط navidrajil نمایش پست ها
    سلام.نمره تافل حدود ۱۰۰+ gre:V~140-150 و با توجه به مقالاتی که دارید شانس خوبی به شما میده،اما حواست باشه چون لیسانس دانشگاه آزاد زیاد معتبر نمیدونن (یکی دو شعبه معتبر و شناخته شده مثل تهران مرکز)، روی نمره های تافل و gre تمرکز کنی و اون هارو بالا بیاری!
    خیلی خیلی ممنونم دوست من, شنیدن نظرات مختلف خیلی کمک می کنه
    دانشگاه من آزاد زنجان هستش و خیلی از دانشگاههای کانادا که دانشگاه آزاد ها رو از هم سوا می کنن جزو دانشگاه آزادهای شناخته شده محسوب کرده بودنش مثل UBC.
    البته به نظر من این مورد یه پوئن خنثی به حساب میاد. منظورم اینه که نه مثل شریف پوئن مثبته, نه مثل مثل دانشگاههای کاملا ناشناخته پوئن منفیه!
    ضمنا در صورت بدست آوردن شرایطی که فرمودید, مقطع پذیرش و رنک و احتمال فول فاند رو چطور می بینید؟
    بازم ممنون

Member samare آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Control

اول ممنون از اینکه نظر دادین دوست من
    دوم بنده کلی عرض کردم. ضمنا منظور بنده از 60 واحد آخر این بود که دانشگاههایی که 60 واحد آخر رو مد نظر قرار می دن مورد نظر منه! مثل UCLA و خیلی دانشگاههای با رنکهای پایین تر امریکا و تقریبا 80 90 درصد دانشگاه های کانادا از جمله مک گیل.
    با این اوصاف چقدر می شه به دکترا امیدوار بود؟ و چقدر به فاند در کل . رنک زیاد مهم نیست.
    اگه دکترای پیوسته منظورتونه که به نظر من شانستون متاسفانه کمه. تو رشته ما با رزومه ای شبیه شما فکر کردن راجع به UCLA و مک گیل تقریبا غیرممکنه. اما همون طور که خدمتتون گفتم تو رشته شما من نمی دونم این رنکی که شما دارید بهش فکر می کنید واقع بینانه هست یا خیر. در ضمن دوست عزیز شما با معدل 60 واحد آخر، درسته که کف خیلی از دانشگاه های خوب رو دارید اما باز هم قابل رقابت با خیلی ها نیست حتی برای پذیرش چه برسه به احتمال scholarship از طرف دانشگاه. به نظر من شانس فاند برای رزومه های متوسط فقط از طریق ارتباط با استادا و قانع کردنشون برای RA یا TA وجود داره. به نظر من اگه تو هر رنکی مخصوصا رنک های متوسط، به همه استادای مرتبط تو تعداد بالا ایمیل بزنید خیلی موفق تر خواهید بود. چون با معدل شما و تافل 100 و GRE متوسط شما یه رزومه معمولی خواهید داشت و فقط کارهای پژوهشی تون می تونه جلب توجه کنه و شما رو از سایرین متمایز کنه. پس شما باید روی این قضیه تاکید کنید هم توی یه SOP خوب و هم توی ارتباط با استادا. موفق باشید
    گاه آن چه ما را به حقیقت می رساند، خود از آن عاری است...

Junior Member

خیلی خیلی ممنونم دوست من, شنیدن نظرات مختلف خیلی کمک می کنه
    دانشگاه من آزاد زنجان هستش و خیلی از دانشگاههای کانادا که دانشگاه آزاد ها رو از هم سوا می کنن جزو دانشگاه آزادهای شناخته شده محسوب کرده بودنش مثل UBC.
    البته به نظر من این مورد یه پوئن خنثی به حساب میاد. منظورم اینه که نه مثل شریف پوئن مثبته, نه مثل مثل دانشگاههای کاملا ناشناخته پوئن منفیه!
    ضمنا در صورت بدست آوردن شرایطی که فرمودید, مقطع پذیرش و رنک و احتمال فول فاند رو چطور می بینید؟
    بازم ممنون
    واقعا نمیتونم نظری بدم، چون اولا با رشته شما آشنایی ندارم، ثانیا فاکتور های زیادی تاثیر گذاره. در حدی که در رشته من که فیزیک هست، با gre subject 950 به بالا ممکن از دانشگاهی مثل استنفورد ریجکت بشی،۹۵۰ در این آزمون مثل ۱۶۵ به بالا در جنرال میمونه یعنی در ۵ درصد تاپ قرار داشتن.

Junior Member

Smile پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط samare نمایش پست ها
    اگه دکترای پیوسته منظورتونه که به نظر من شانستون متاسفانه کمه. تو رشته ما با رزومه ای شبیه شما فکر کردن راجع به UCLA و مک گیل تقریبا غیرممکنه. اما همون طور که خدمتتون گفتم تو رشته شما من نمی دونم این رنکی که شما دارید بهش فکر می کنید واقع بینانه هست یا خیر. در ضمن دوست عزیز شما با معدل 60 واحد آخر، درسته که کف خیلی از دانشگاه های خوب رو دارید اما باز هم قابل رقابت با خیلی ها نیست حتی برای پذیرش چه برسه به احتمال scholarship از طرف دانشگاه. به نظر من شانس فاند برای رزومه های متوسط فقط از طریق ارتباط با استادا و قانع کردنشون برای RA یا TA وجود داره. به نظر من اگه تو هر رنکی مخصوصا رنک های متوسط، به همه استادای مرتبط تو تعداد بالا ایمیل بزنید خیلی موفق تر خواهید بود. چون با معدل شما و تافل 100 و GRE متوسط شما یه رزومه معمولی خواهید داشت و فقط کارهای پژوهشی تون می تونه جلب توجه کنه و شما رو از سایرین متمایز کنه. پس شما باید روی این قضیه تاکید کنید هم توی یه SOP خوب و هم توی ارتباط با استادا. موفق باشید
    مرسی مرسی مرسی از شما
    البته من انقدرا خوش اشتها و رویایی نیستم ولی USLA یه جورایی سقف آرزوها محسوب می شه واسم وگرنه من به خیلی پایین تراش راضیم!
    توی رشته بایو UCLA مینیمم معدل 60 واحد آخر 3.00 و تو مک گیل 3.3 هستش در صورتی که در رشته شما تو UCLA مینیمم مستر رو میخوان که 3.5 هستش.
    حرف شما درسته و نباید ساده انگاری کرد.
    شاید واستون جالب باشه یه نگاهی بهش بندازین بد نیس:
    Electrical Engineering:

http://www.grad.ucla.edu/gasaa/deptinfo/deptinfo.asp?code=0303&academicyear=20132014
    Bioengineering:

http://www.grad.ucla.edu/gasaa/depti...cyear=20132014

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)