نقل قول نوشته اصلی توسط samare نمایش پست ها
دوست من نمی دونم منظورتون پست های کدوم یک از دوستان بود
البته من با رشته شما آشنایی ندارم اینه که راجع به رنک دانشگاه هایی که شانس پذیرش دارید بهتره هم رشته هاتون نظر بدن. اما در حالت کلی چون کارهای پژوهشی مثل مقاله توی رزومه تون هست می تونید به جلب نظر استادا و گرفتن RA برای مستر امیدوار باشید. تافل هرچه بیشتر بهتر و در مورد GRE هم سعی کنید کوانت بالا بیارید. در ضمن اینکه می فرمایید بر اساس معدل 60 واحد آخر مگه دست شماست که بر چه اساسی اپلای کنید؟!! بستگی به قوانین دانشگاه مورد نظر داره که کف GPA رو بر اساس معدل دو سال آخر تحصیل در نظر بگیرن یا GPA کلی رو ملاک قرار بدن. اما خب وقتی به استادا ایمیل می زنید، اگه معدل کلی تون خوب نیست می تونید فقط به همین معدل 3.5 60 واحد آخر اشاره کنید. مشخصا بگید که رشته تون material بوده و الان می خواهید biomedicalبخونید. توی ایمیل هاتون به مقالات اشاره کنید و آماده باشید که draft مقاله های سابمیت شده رو استاد بخواد که براش بفرستید.

اول ممنون از اینکه نظر دادین دوست من
دوم بنده کلی عرض کردم. ضمنا منظور بنده از 60 واحد آخر این بود که دانشگاههایی که 60 واحد آخر رو مد نظر قرار می دن مورد نظر منه! مثل UCLA و خیلی دانشگاههای با رنکهای پایین تر امریکا و تقریبا 80 90 درصد دانشگاه های کانادا از جمله مک گیل.
با این اوصاف چقدر می شه به دکترا امیدوار بود؟ و چقدر به فاند در کل . رنک زیاد مهم نیست.