صفحه 2 از 130 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1296

موضوع: نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(آرشیو)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من فارغ التحصیل الکترونیک هستم. می خوام هم فقط آمریکا پذیرش بگیرم.
    لیسانسم شهید چمران اهواز بوده و متاسفانه با معدل بسیار پایین 13.48 و ارشدم صنعتی اصفهان بوده با معدل 17.84 (بدون پایان نامم که 19.3 بوده, معدلم میشه 17.5 ). دو تا مقاله ی کنفرانس IEEE دارم و ژورنالم هم از 17 سپتامبر تا حالا (3 ماه و دو روز) under review ست (در ژورنال میکروالکترونیک الزویر که ژورنال خوبیه واسه برق و کامپیوتر). سابقه ی کار ندارم اما تو همون 2 سال تو صنعتی اصفهان همش Assist آزمایشگاه بودم و یه بار هم حل تمرین گرفتم. پروژه های درسی خوبی تو ارشدم داشتم و امید دارم بتونم توصیه نامه های معقولی از اساتیدم بگیرم.
    نمره ی تافلم 90 و جی آر ای 1170(307) (AW: 3, Q:161, V:146).
    تصمیم دارم 10 تا دانشگاه رو اقدام کنم و گرفتن فاند کامل خیلی خیلی واسم مهمه, اما نمی دونم شانسم چطوره؟ (از رنک 50 تا 110)(ضمنا من تا حالا فقط از 2 یا 3 نفر جواب دارم). یعنی بقیه رو بدون استاد بفرستم میتونم امیدی به فاند داشته باشم؟
    لطفآ اگه می شه راهنمائیم کنین.
    10 تای اول واقعا دور از ذهن به نظر میرسه در این اوضاع وحشتناک اقتصادی.شما فقط ایمیل بزنید هر جا فاند کامل دادن برید.در نهایت من فکر میکنم با فاند کامل خیلی انتخاب های زیادی ندارید هر چند رزومتون واقعا خوبه.ولی حقیقتا اوضاع اقتصادی واقعا بده.....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering-Amirkabir university

سلام Farzaneh7777777، متاسفانه نمره زبانتون خیلی پایینه و این کار رو خراب میکنه. پیشنهادم این هست که رو زبان وقت بذارید، در این صورت شرایطتون خوبه و شانس برای دانشگاه های آمریکا خواهید داشت. البته معدل لیسانس هم بسیار مهمه که اگر حدود 16.5 باشه فکر میکنه مشکلی دیگه نخواهد بود! پیروز باشید

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من فارغ التحصیل الکترونیک هستم. می خوام هم فقط آمریکا پذیرش بگیرم.
    لیسانسم شهید چمران اهواز بوده و متاسفانه با معدل بسیار پایین 13.48 و ارشدم صنعتی اصفهان بوده با معدل 17.84 (بدون پایان نامم که 19.3 بوده, معدلم میشه 17.5 ). دو تا مقاله ی کنفرانس IEEE دارم و ژورنالم هم از 17 سپتامبر تا حالا (3 ماه و دو روز) under review ست (در ژورنال میکروالکترونیک الزویر که ژورنال خوبیه واسه برق و کامپیوتر). سابقه ی کار ندارم اما تو همون 2 سال تو صنعتی اصفهان همش Assist آزمایشگاه بودم و یه بار هم حل تمرین گرفتم. پروژه های درسی خوبی تو ارشدم داشتم و امید دارم بتونم توصیه نامه های معقولی از اساتیدم بگیرم.
    نمره ی تافلم 90 و جی آر ای 1170(307) (AW: 3, Q:161, V:146).
    تصمیم دارم 10 تا دانشگاه رو اقدام کنم و گرفتن فاند کامل خیلی خیلی واسم مهمه, اما نمی دونم شانسم چطوره؟ (از رنک 50 تا 110)(ضمنا من تا حالا فقط از 2 یا 3 نفر جواب دارم). یعنی بقیه رو بدون استاد بفرستم میتونم امیدی به فاند داشته باشم؟
    لطفآ اگه می شه راهنمائیم کنین.
    10 دانشگاه رو با دقت انتخاب كن. سعي كن رويايي عمل نكني و واقع بين باش. ميشه هر 10 تاشو TOP 10 بفرستي كسي هم بهت ايرادي نميگيره اما تو قصدت قبوليه . پس اين گزنه رو يا كلا حذف كن يا حداقلش كن. از رنكهاي مختلف انتخاب كن. اگر جوابي داري كه گفته بعد اپلاي بهت ميگم اونجا خوبه بشرطي كه فيلدت باهاشون منطبق باشه. دانشگاه هايي اقدام كن كه استاد تو زمينه ي كاريت زياد داشته باشه.و اميدوار باش.چون تنها چيزيه كه برامون مونده. شادزي
    ویرایش توسط ariaie : December 26th, 2012 در ساعت 10:35 PM دلیل: نقل قول
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Biotechnology/Tehran University of Medical Sciences

سلام. من فوق لیسانس بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه تهران هستم، 2تا مقاله سابمیتی دارم و یه پوستر داخلی، تافل 81 و جی آرای 1070 (V:145, Q:154 W:3) شدم که البته دوباره امتحان تافل می خوام بدم معدلم هم 18.88 هست و هم در دوره لیسانس هم فوق ریزنمراتم بالا بوده می خواستم ببینم با این شرایط که می خوام برای دکتری آمریکا اپلای کنم کدوم دانشگاها بهترق پذیرش میدن واسه یکی از رشته های بیولوژی، مولکولار بیولوژی، ایمنو، میکرب یا بیوشیمی؟ که یا استاد ایرانی که بچه های ایراینیو بگیره داشته باشه یا هرجوری که خلاصه شانسم بالاتر باشه؟ ممنون.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahrou1 نمایش پست ها
    سلام. من فوق لیسانس بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه تهران هستم، 2تا مقاله سابمیتی دارم و یه پوستر داخلی، تافل 81 و جی آرای 1070 (V:145, Q:154 W:3) شدم که البته دوباره امتحان تافل می خوام بدم معدلم هم 18.88 هست و هم در دوره لیسانس هم فوق ریزنمراتم بالا بوده می خواستم ببینم با این شرایط که می خوام برای دکتری آمریکا اپلای کنم کدوم دانشگاها بهترق پذیرش میدن واسه یکی از رشته های بیولوژی، مولکولار بیولوژی، ایمنو، میکرب یا بیوشیمی؟ که یا استاد ایرانی که بچه های ایراینیو بگیره داشته باشه یا هرجوری که خلاصه شانسم بالاتر باشه؟ ممنون.

دوست عزیز برای رشته هایی که شما نام بردین یه تافل 100 و جی ار ای 320(1300) به بالا میخوای.چون این رشته ها بسیار بورس اند در حال حاضر و بشدت رقابتیه.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط farzane7777777 نمایش پست ها
    1. دانشگاه سراسری آذربایجان-ارشد/سراسری اصفهان-کارشناسی
    2. 18.5
    3. زیست شناسی سلولی و ملکولی
    4. در حال خوندن آیلتس...کم در نظر بگیریم 5.5 یا 6
    5.ندارم
    6. یک عدد در حال نگارش!
    7. لیسانسم ژنتیک بوده.کمی المانی بلدم.تیزهوشان خوندم.از کشور کره جنوبی پذیرش دارم
    8. فرقی نمیکنه....
    9. حتما فاند می خوام
    کجا می شه اقدام کرد.در حال حاضر از کره جنوبی پذیرش همراه با فاند دارم(رضایت استاد که تقریبا همه کارست)
    اگر هدفتون آمریکا و کانادا یاشه دوست عزیز برای رشته هایی که شما نام بردین یه تافل 100 (آیلتس 7) و جی ار ای 320(1300) به بالا میخوای.چون این رشته ها بسیار بورس اند در حال حاضر و بشدت رقابتی و من تقریبا در این 3-4 سال تمام سایتهای دانشگاههای آمریکا و کانادا رو شخم کردم.
    موفق باشید

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط mahrou1 نمایش پست ها

دوست من

معدل لیسانس شما برای پذیرش در آمریکا و کانادا بسیار بسیار مهم تر از فوق هست.
    جی آر ای شما برای خیلی از دانشگاههای اینجا (نه تاپ 20 ) قابل قبول هست. در رشته شما مقاله و معدل فاکتورهای اصلی هستند.
    باید دانشگاههایی را در نظر بگیرید که نمره مینیمم تافلشون 80 یا پایینتر از این باشه ...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    دوست من

جی آر ای شما برای خیلی از دانشگاههای اینجا (نه تاپ 20 ) قابل قبول هست. در رشته شما مقاله و معدل فاکتورهای اصلی هستند.
    باید دانشگاههایی را در نظر بگیرید که نمره مینیمم تافلشون 80 یا پایینتر از این باشه ...
    دوست عزیز بسیار ممنون از کمک و راهنماییتون.
    یه سوال داشتم: شما سایت دانشگاههایی که در این رشته ها رو دانشجو میگیرن رو چک کردین؟مینیمم هاشون رو دیدین؟ من تا به حال دانشگاهی ندیدم که برای این رشته ها تافل 80 یا کمتر بخواد، میشه 3-4 تا معرفی بفرمایید.
    یک دنیا ممنون

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

دوست من

اینو اضافه کنم:
    این رشته در دپارتمان پزشکی معمولا PhD پروگرام نداره ... اکثر دانشگاههای آمریکا توی این دپارتمان تا مستر دارن (من 2 سال پیش با توجه به ریسرچم میخواستم برای این رشته اپلای کنم ولی دکتری پیدا نکردم ... البته الان افسوس میخورم که چرا مستر اپلای نکردم) ... برای PhD معمولا در دپارتمان داروسازی، بیوشیمی و زیست شناسی ریسرچ انجام میدن. که ادمیشن گرفتن از دپارتمانهای ذکر شده بسیار آسان هست.... این هم در ذهن داشته باشید در هر دپارتمانی ادمیشن گرفتن برای مستر به مراتب سخت تر از دکتری هست.

دوست عزیز بسیار ممنون از کمک و راهنماییتون.
    یه سوال داشتم: شما سایت دانشگاههایی که در این رشته ها رو دانشجو میگیرن رو چک کردین؟مینیمم هاشون رو دیدین؟ من تا به حال دانشگاهی ندیدم که برای این رشته ها تافل 80 یا کمتر بخواد، میشه 3-4 تا معرفی بفرمایید.
    یک دنیا ممنون

بله ... من خودم دارم در دپارتمان شیمی و بیوشیمی ریسرچ انجام میدم. طبقه پایین هم دپارتمان زیست شناسی هست. کمی دقیق تر سرچ کنید
    این دپارتمان پزشکی هست که واقعا ادمیشن گرفتن ازش سخته!
    http://www.uic.edu/gcat/MEMEDBIO.shtml

و
    http://biotechnology.georgetown.edu/about.html
    فقط به عنوان مثال !

اینو همیشه در ذهن داشته باشید که تافل بالا تاثیر چندانی روی ادمیشن گرفتن شما نداره ... مینیمم داشته باشید کافیه ... ولی برای دانشگاههای تاپ به GRE بالا نیاز دارید.

با بالا بردن تافل میتونید رنج دانشگاههای که میتونید اپلای کنید را افزایش بدید.

بعد از سالها فعالیت در فروم و 1.5 سال تدریس و ریسرچ در آمریکا باید بگم که پذیرش گرفتن اینجا حتی از کشوری مثل مالزی هم آسونتره ! در بعضی رشته ها (مثل شیمی، فیزیک، ریاضی، عمران) فاند قطعی هست ... مهم اینه که هنر اپلای داشته باشی!

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Banned

اینو اضافه کنم:
    این رشته در دپارتمان پزشکی معمولا PhD پروگرام نداره ... اکثر دانشگاههای آمریکا توی این دپارتمان تا مستر دارن (من 2 سال پیش با توجه به ریسرچم میخواستم برای این رشته اپلای کنم ولی دکتری پیدا نکردم ... البته الان افسوس میخورم که چرا مستر اپلای نکردم) ... برای PhD معمولا در دپارتمان داروسازی، بیوشیمی و زیست شناسی ریسرچ انجام میدن. که ادمیشن گرفتن از دپارتمانهای ذکر شده بسیار آسان هست.... این هم در ذهن داشته باشید در هر دپارتمانی ادمیشن گرفتن برای مستر به مراتب سخت تر از دکتری هست.

بله ... من خودم دارم در دپارتمان شیمی و بیوشیمی ریسرچ انجام میدم. طبقه پایین هم دپارتمان زیست شناسی هست. کمی دقیق تر سرچ کنید
    این دپارتمان پزشکی هست که واقعا ادمیشن گرفتن ازش سخته!
    http://www.uic.edu/gcat/MEMEDBIO.shtml

و
    http://biotechnology.georgetown.edu/about.html
    فقط به عنوان مثال !

اینو همیشه در ذهن داشته باشید که تافل بالا تاثیر چندانی روی ادمیشن گرفتن شما نداره ... مینیمم داشته باشید کافیه ... ولی برای دانشگاههای تاپ به GRE بالا نیاز دارید.

با بالا بردن تافل میتونید رنج دانشگاههای که میتونید اپلای کنید را افزایش بدید.

بعد از سالها فعالیت در فروم و 1.5 سال تدریس و ریسرچ در آمریکا باید بگم که پذیرش گرفتن اینجا حتی از کشوری مثل مالزی هم آسونتره ! در بعضی رشته ها (مثل شیمی، فیزیک، ریاضی، عمران) فاند قطعی هست ... مهم اینه که هنر اپلای داشته باشی!
    برای داروسازی هم آیا؟ یعنی این پذیرش آسون گرفتن و فاند و.......؟
    یا فقط برای این رشته هایی که گفتید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)