صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34

موضوع: تحصیل ارزان در آسیا و کشور های دیگر و مسائل مرتبط

پیش فرض تحصیل ارزان در آسیا و کشور های دیگر و مسائل مرتبط

با سلام
    با توجه به وضعیتی که تو کشور ما و جود داره و قیمت ارز که دیگه نیازی به صحبت در موردش نیست، برنامه ادامه تحصیل خیلی از دوستان از جمله خود من بهم ریخته و...
    بنظرم رسید شاید هنوز امیدی باشه اگر به هم کمک کنیم و تو این تاپیک فقط در مورد کشورهایی که هزینه تحصیل و زندگی توشون پایین در میاد بحث کنیم. شاید حالا که راهمونو سد کردن خودمون بتونیم روزنه ای پیدا کنیم...
    ذکر چند مورد رو مهم میدونم:
    1. با توجه به عنوان تاپیک، معیار اصلی که برای معرفی کشور و دانشگاه باید در نظر گرفته بشه، در وهله اول، هزینه هست.
    2. با توجه به بند 1، اصلا مهم نیست کشور مورد نظر کجاست، رنک دانشگاه مورد نظر چنده و حتی مورد تایید هست یا خیر. مهم اینه که هزینش طوری باشه که دوستانی که از نظر مالی زیاد دستشون باز نیست، از ادامه تحصیل محروم نشن.
    فعلا این موارد به ذهنم رسید و از دوستان تقاضا میکنم اونها رو در نظر بگیرن.
    پیشاپیش از همه دوستانی که تجربیات و اطلاعات خودشونو با بقیه هم درمیون میذارن تشکر میکنم...
    زمانی آلبرت اینشتین چنین اظهار داشت: ((در جوانی، رویای من این بود که جغرافی دان شوم. اما هنگام کار در دفتر ثبت اختراعات،عمیقا در خصوص این مساله فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که رشته ای بسیار دشوار است و با بی میلی بسوی فیزیک رفتم)).

Banned

پیش فرض پاسخ : تحصیل ارزان

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    با سلام
    با توجه به وضعیتی که تو کشور ما و جود داره و قیمت ارز که دیگه نیازی به صحبت در موردش نیست، برنامه ادامه تحصیل خیلی از دوستان از جمله خود من بهم ریخته و...
    بنظرم رسید شاید هنوز امیدی باشه اگر به هم کمک کنیم و تو این تاپیک فقط در مورد کشورهایی که هزینه تحصیل و زندگی توشون پایین در میاد بحث کنیم. شاید حالا که راهمونو سد کردن خودمون بتونیم روزنه ای پیدا کنیم...
    ذکر چند مورد رو مهم میدونم:
    1. با توجه به عنوان تاپیک، معیار اصلی که برای معرفی کشور و دانشگاه باید در نظر گرفته بشه، در وهله اول، هزینه هست.
    2. با توجه به بند 1، اصلا مهم نیست کشور مورد نظر کجاست، رنک دانشگاه مورد نظر چنده و حتی مورد تایید هست یا خیر. مهم اینه که هزینش طوری باشه که دوستانی که از نظر مالی زیاد دستشون باز نیست، از ادامه تحصیل محروم نشن.
    فعلا این موارد به ذهنم رسید و از دوستان تقاضا میکنم اونها رو در نظر بگیرن.
    پیشاپیش از همه دوستانی که تجربیات و اطلاعات خودشونو با بقیه هم درمیون میذارن تشکر میکنم...
    خب اخه فرق داره که هرکس در سال چقدر میتونه ساپورت داشته باشه
    مثلا دیگه از سالی کمتر از 20 میلیون فکر نکنم جایی رو بشه پیدا کرد برای این دسته.
    بهتره میزان هزینه مورد نظرتون رو بنویسید اونطوری بهتر میشه مشارکت کرد.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

یکی از راه ها به نظرم این که سعی کنین مستر2 فرانسه پذیرش بگیرین.در این صورت در شهریه به غیر از پاریس باشین میشه با 4000 یورو مستر گرفت.جای دومی که به ذهنم میرسه جایی مثل روسیه هست.البته مسکو و پتربورگ نه! مثلا کازان و یا یکاترینبورگ و یا نووسیبیرسک و... میشه با 6000$ در سال سر کرد(هزینه ی دانشگاه هم حساب شده) و پیشنهاد سوم من کشور ترکیه هست.اگر شرایط نسبتا خوبی داشته باشین میشه از دانشگاه های دولتی پذیرش گرفت که شهریه ندارند و همچنین میشه از دانشگاه های خصوصی حذف شهریه گرفت.در این صورت با سالی 4000$ تا 5000$ هم میشه سر کرد.فعلا جایی به ذهنم نمیرسه.
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

دانشگاه مموریال در کانادا که شهریه بسیار کمتری از دانشگاه های دیگر کانادا می گیره هم می تونه گزینه خوبی برای ادامه تحصیل باشه. تو کانادا هم جزو دانشگاه های متوسط رو به بالا شناخته می شه.
    اینم جدول شهریه هاش.

http://www.mun.ca/become/graduate/fe...te_Tuition.php

همونطور که می بینید برای دوره دکترا حدودا ترمی 900 دلار شهریه می دید. البته هزینه های زندگی رو هم باید به این اضافه کنید.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

Junior Member

پیش فرض اولویت بندی ارزان ترین کشور ها برای تحصیل لیسانس و بالا تر

سلام دوستان.
    میخاستم هرکی میدونه بگه که بهترین و ارزون ترین کشور ها برای لیسانس و بالا تر چیه ؟
    البته به بار علمی کشور هم لطفا توجه کنید و اینکه دانشگاه هاش خوب باشه.

ممنون از همه

Banned

پیش فرض پاسخ : اولویت بندی ارزان ترین کشور ها برای تحصیل لیسانس و بالا تر

نقل قول نوشته اصلی توسط boom نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    میخاستم هرکی میدونه بگه که بهترین و ارزون ترین کشور ها برای لیسانس و بالا تر چیه ؟
    البته به بار علمی کشور هم لطفا توجه کنید و اینکه دانشگاه هاش خوب باشه.

ممنون از همه
    الان کمترین هزینه بسته بهرشتتون هم داره هزینه پزشکی و داروسازی و طبعا آینده کاریشون از بقیه به شدت بالاتره.
    کمترین هزینه هم مربوط به علوم پایه و علوم انسانی هستند(حقوق شهریش برابر مهندسی هست) و هنر
    باید رشته رو مشخص کنید اول بعد میشه گفت.
    بعضی کشورها هم کلا تفاوتی نداره چی بخونید و هزنه تمام رشته ها تقریبا برابره.

Junior Member

رشته کامپیوتر ...
    هرچی کمتر بهتر

Banned

رشته کامپیوتر ...
    هرچی کمتر بهتر
    اگر منظورتون علوم کامپیوتر هست که در کشورهای هند و فیلیپین میتونید با هزینه شهریه سالی کمتر از 1500 دلار بخونید و زندگی هم که دیگه 500 حد اقل. شروع میشه تا کشورهای اروپایی ماهیانه حدودا 500 یورو مینیمم و شهریه هم عموما ندارند یا در حد 300 یورو در هر ترم.
    اما اگر مهندسی کامپیوتر منظورتونه حداقل 4000 تا 4500 در نظر بگیرید برای شهریه و اروپا هم که شهریه نداره.
    دیگه اینها ارزونترین ها بودند آمریکا و کانادا که تقریبا 10000 به بالا برای شهریه. زندگی هم حدودا 700

Junior Member

منظورم رشته نرم افزار یا ای تی بود.
    من شاید بتونم سالی 18 /20 ملیون خرج کنم.
    زبان هم فقط انگلییسی.
    شما فکر میکنید کجا خوبه ؟ تازه من میخام لیسانس بخونم ....

Banned

منظورم رشته نرم افزار یا ای تی بود.
    من شاید بتونم سالی 18 /20 ملیون خرج کنم.
    زبان هم فقط انگلییسی.
    شما فکر میکنید کجا خوبه ؟ تازه من میخام لیسانس بخونم ....
    همینهایی که گفتم ارزونهاشه دیگه برای اروپا مثل فرانسه و آلمان هم که با این مبلغ خیلی سخت میشه و مدرک قبولی کنکور و زبان همون کشور رو میخواد .

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)