صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34

موضوع: تحصیل ارزان در آسیا و کشور های دیگر و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل ارزان

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    اینطور که من شنیدم پذیرش دانشگاههای دولتی ترکیه خیلی سخته...
    از METU و bogazici اره تقریبا میشه گفت سخته.پرچه با معدل بالای 16 یا 16.50 و نمره ی ریاضی بالای 780 از 800 میشه پذیرش گرفت. سایر دانشگاه های دولتی به نسبت خیلی راحت تره پذیرش پرفتن
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    یکی از دوستان همین فروم اگر اشتباه نکنم دانشگاهی هست در شهر نانجینگ رنک دانشگاه هم 160 هست سالانه 2500 دلار شهریه میده ماهیانه هم حدودا 200 دلار.
    تو این تاپیک فقط هزینه مهمه! مرسی ولی این نانجینگ کجا هست؟ مورد تایید نیست؟
    زمانی آلبرت اینشتین چنین اظهار داشت: ((در جوانی، رویای من این بود که جغرافی دان شوم. اما هنگام کار در دفتر ثبت اختراعات،عمیقا در خصوص این مساله فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که رشته ای بسیار دشوار است و با بی میلی بسوی فیزیک رفتم)).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک سیالات

نانجینگ در چین هستش تا اونجایی که من دیدم مورد تایید بود از سایت وزارت چک کنید.
    نه در خیال که رویاروی میبینم سالیانی بارور را که اغاز خواهم کرد.......

Banned

تو این تاپیک فقط هزینه مهمه! مرسی ولی این نانجینگ کجا هست؟ مورد تایید نیست؟
    تاییده و جزو دانشگاههای ممتاز محسوب میشه رده اش هم اگر اشتباه نکنم در QS حدودا 160 بود.

پیش فرض پاسخ : تحصیل ارزان در آسیا و کشور های دیگر و مسائل مرتبط

این 200 دلاری که فرمودین خوابگاه رو هم شامل میشه؟ یعنی بجز شهریه، همه هزینه ها؟
    زمانی آلبرت اینشتین چنین اظهار داشت: ((در جوانی، رویای من این بود که جغرافی دان شوم. اما هنگام کار در دفتر ثبت اختراعات،عمیقا در خصوص این مساله فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که رشته ای بسیار دشوار است و با بی میلی بسوی فیزیک رفتم)).

Banned

این 200 دلاری که فرمودین خوابگاه رو هم شامل میشه؟ یعنی بجز شهریه، همه هزینه ها؟
    والا این صرفا یک نقل قول هست و صحت و عدم صحتش رو نمیدونم. ظاهرا خیلی مرتاضانه باید با این هزینه زندگی کرد. بله به صورت کلی گفته شده.

Junior Member

قبرس هم میتونه گزینه ی خوبی باشه براتون!
    تو رشته ی IT شهریه سالی 4000 دلار هستش و میشه ماهانه با از 200 لیر ترکیه تا 500 لیر ترکیه بستگی به خرجتون اونجا هزینه داشته باشید.

داغ دلمو تازه نکنین، قبرسو که همه کاراشو انجام داده بودم داشتم میرفتم که این بلا رو سرمون آوردن. تازه من بورسم داشتم ولی زورم نرسید دیگه. آقایون و حتی خانوما! (مثل اون خانم مسئول ارزی بانک مرکزی )فکر کنم به جیب خودشون نگاه کردن که فکر میکنن نرخ مبادله ای که واسه دانشجو تعیین کردن خیلیم مناسبه!! ضمنا فکر کنم شما هم هزینه اقامت (خوابگاه یا خونه) رو که خودش هزینه مهمیه رو درنظر نگرفتید.
    بهرحال ممنون از راهنمایی و مشارکتتون

Junior Member

میتونی رو ارمنستان حساب کنی ترمی 900 دلار هستش دانشگاه اروپاییش. اما زندگی تو ارمنستان زهر ماره با اون خونه افتضاحشون!!!
    300$ هم خرج ماهیانته. 200 تا 400$ هم بسته به خواستت میتونی خونه اجاره کنی.

Junior Member

کاملا درسته،این شامل هزینهٔ خوابگاه نیست.در چین ۱۰۰۰ یوان در ماه هزینهٔ خوابگاه هست

که می‌شه معادله ۱۵۰ دلار در ماه+حداقل هزینهٔ خورد‌و خوراک و هزینه‌های جانبی ۲۵۰ تا ۳۵۰ دلار اونم زندگی‌ خیلی‌ ضعیف.در ضمن شما باید شهریه هم در نظر داشته باشید که حداقل شهریه برای مستر و دکترا در چین ۵۰۰۰ دلار هستش.ولی‌ در مالزی دانشگاههای دولتی به مراتب شهریه پایین تر هستش.با توجه به این که هزینهٔ زندگی‌ مالزی و چین تقریبا یکسان هستش.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)