صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 123

موضوع: تحصیل در فرانسه از طریق موسسه n+i

پیش فرض تحصیل در فرانسه از طریق موسسه n+i

سلام
    n+i موسسه ای است که برای گرفتن پذیرش در مقطع مستر بخصوص در رشته های مهندسی کمک می کند. خدمات خاصی مثل دوره های زبان و تطبیق دارد. مدت دوره 2 سال است که یک ترم مربوط به زبان و تطبیق است. مدرکی که ارایه می دهد دیپلم مهندسی است.
    سوال من از دوستان این است آیا این مدرک از مستر 2 معتبر تر است یا همان مستر است؟ آیا با داشتن این مدرک امکان ادامه ی تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد؟ اصولا فرق اکول مهندسی با دانشگاه چیست و چرا دانشگاه های معروف فرانسه در لیست برنامه n+i قرار ندارند؟
    همان طور که می دانید هزینه برنامه ی n+i برای سال اول حدود 8000 یورو و سال دوم 7000 یورو است. با توجه به رایگان بودن دانشگاه های فرانسه لطفا اگر مزیت خاصی در برنامه n+i می شناسید با من در میان بگذارید.
    با توجه به زمان کم باقیمانده از دوستان خواهش می کنم در صورتیکه جواب هر کدام از سوالات من را می دانند بگویند.

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فرانسه از طریق موسسه n+i

دوست عزیز...توی n+i فقط دانشگاهای مهندسی اند پس اون معروفا که معمولان حقوق و اقتصادن توش نیست.
    N+i رزومتو برا 62تا اکول مهندسی میفرسته بدون هزینه که بعد اونا مییان بهت پیشنهاد میدن(اینم مزیتش) و هر کدوم هم هزینهاشونو میگن. ممکنه بورسم بهت پیشنهاد بدن. حتما اون هزینه ای که گفتی نیست...بستگی به دانشگاهی که بهت پیشنهاد میده داره که چقدر هزینه داره...بعدش تازه تو میتونی انتخاب کنب از بین اونا و تازه پول بدی می تونی هم بی خیال بشیو هیچ پول application fee هم نداده باشی...مسترسم از بقیه مسترا چرب و نرم تره( بیشتر نباشه قطعا کمتر تیست)
    وقتی که بزرگ شدم..میخام بشم، یه دکتر..
    اروپا رو بگردم نه با ماشین، با موتور

ممنون از راهنماییتون
    ممنون میشم اگر دوستان اطلاعات دیگری در مورد بقیه سوالاتم دارند، با من در میان بگذارند. مثلا اینکه فرق این 62 اکول مهندسی با دانشگاه چیه؟ سیستم معمولی دانشگاه ها دو نوع مستر دارد.یکی مستر پروفسیونل و دیگری مستر ریسرچ. تا جایی که من می دانم (اگر اشتباه می کنم اصلاح کنید) برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا باید master recherche را انتخاب کنید و master professionelle بیشتر برای کسانیست که می خواهند بعد از مستر وارد بازار کار شوند. آیا بعد از گرفتن دیپلم مهندسی از n+i می شود دکترا خواند؟ اصولا برنامه مستر n+i کدام مستر است؟
    ممنون

برای من الان quatation اومده که 8000 یورو برای کلاس زبان و cultural و اینا....
    برای سال دوم هم همچین چیزی هست؟ یا دیگه همینه؟ آخه یکی تو پست اول نوشته سال دوم هم 7000 یورو؟

Junior Member

پایین آفرت رو نگاه کن.
    یک خط پایین تر از 8000 یورو شهریه ی اکول رو برای هر دو سال جداگانه نوشته فکر کنم.
    سال دوم فقط باید شهریه ی اکول رو بدی.
    کجا ادمیشن گرفتی؟

من از ENSAM که شهریه هر سالش 900 یورو هست. شما چطور؟
    میگم آقا اگه این 8000 یورو رو دادیم و میزا دیر گرفتیم و نرسیدیم به دوره های مثلا PIC و PIM پولشو پس میدن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad021
    پایین آفرت رو نگاه کن.
    یک خط پایین تر از 8000 یورو شهریه ی اکول رو برای هر دو سال جداگانه نوشته فکر کنم.
    سال دوم فقط باید شهریه ی اکول رو بدی.
    کجا ادمیشن گرفتی؟

Junior Member

من پارسال اقدام کردم. 8 جا آفر داشتم که در نهایت EPF قبول شدم.

[هر چند در نهایت به خاطر هزینه های این دوره ترجیح دادم برم ENPC که ازش پذیرش داشتم و تقریبا هزینه ای نداشت]

اگر دیر برسید، هزینه ی قسمت هایی رو که نبودید بهتون پس می دن.
    اگر هم ویزا ندن بهتون کل هزینه رو می دن بهتون.
    البته این به اون شرطه که به موقع برای ویزا اقدام کنید(یعنی هر چه زودتر!)
    در پس دادن پول ممکنه تاخیر داشته باشند، ولی در نهایت همه پول رو می دهند.
    فکر می کنم ENSAM [پاریس] از بهترین اکول های فرانسه هست. بسیار تبریک می گم. در کدوم شهر هستید؟
    در این پست چند تا رنکینگ گذاشتم، یه نگاهی بندازید.
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...html#msg126453
    اگر امکان داره در مورد سایر مسایلی که براتون پیش اومد در طول پروسه ی پذیرش و دیگر کارهایی که باید بکنید، برای آیندگان یک توضیح مختصر بدید.
    با تشکر.

سلام
    تبریک میگم که offer های خوبی براتون اومده. اما توی پروفایل من نوشته بود از 3 آپریل offer ها اعلام میشه.شما دلیلش و میدونید چرا برای شما زودتر اومده؟

Junior Member

سال گذشته کمی تاخیر داشت نتایج و تا جایی که یادمه بعد از عید اومد.
    البته نتایج پوریا نه تنها اومده که میزان پول پرداختی اش هم اومده.
    شما در قسمت follow up مشکلی ندیدید؟ همه ی مدارکتون کامله؟ در ضمن، مطمئن هستید که هر دو در دوره ی دوم اقدام کردید؟
    موفق باشید...

سلام من توی قسمت follow up جلوی دو تا refrence letters تیک نخورده.نه reception نه validation. اما توی صفحه my file نوشته:
    5. Validation of your application : Application validated for Session 2
    The results for Session 2 will be published from april 03trd, 2009

شما میدونید موضوع از چه قراره.اگه نامه ی refrence letters من رو دریافت نکردند برای چی نوشتند Application validated for Session 2
    ممنون از راهنماییتون

صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)