صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: اگه می خواستید دوباره اقدام کنید ، اتریش رو انتخاب می کردید ؟

Junior Member

پیش فرض اگه می خواستید دوباره اقدام کنید ، اتریش رو انتخاب می کردید ؟

دوستان عزیزی که الان در اتریش هستند
    اگه میخواستید دوباره کشوری رو انتخاب کنید با در نظر گرفتن تمام شرایط و با تجاربی که الان دارید دوباره اتریش رو انتخاب میکردید ؟ مخصوصا برای اقامت در شرایط فعلی

بزرگواران لطف کنند با فرمت زیر راهنمایی کنند

بله / خیر

دلایل و تجاربی که دوباره انتخاب می کردید / انتخاب نمی کردید

اگر " نه " کجا رو انتخاب می کردید ؟
    ویرایش توسط raminrad : December 20th, 2012 در ساعت 12:57 PM

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

پیش فرض پاسخ : اگه می خواستید دوباره اقدام کنید ، اتریش رو انتخاب می کردید ؟

ممنون میشم دوستانی که الان اتریش هستند در این مورد ما رو در مورد انتخاب اتریش با توجه به افزایش شهریه دانشگاههای اتریش و افزایش نرخ ارز راهنمایی کنند و اگر راضی نیستند (البته خدای نکرده!) کدوم کشور رو انتخاب میکردن؟ ممنون
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

Junior Member

مدت زیادیه که ابهامات مربوط به هزینه تحصیل و امکان اقامت بعد از پایان تحصیلات در اتریش زهن من رو هم درگیر کرده. ای کاش دوستان لطف کنن و تجربیات خودشون رو در اختیار بذارن. خیلی از ما با علم به اینکه باید ریسک پذیر باشیم و تغییر ناگهانی شرایط بعید نیست (افزایش نرخ ارز و قیمت بلیط هواپیما، اعمال تحریم های بیشتر و ...)، به هر حال داریم مراحل درخواست اجازه اقامت و ویزا رو طی میکنیم. اما راستش چند وقته من از خیلی از دوستان میشنوم که میگن باید تحمل پذیری خودت رو در مورد پیدا کردن کار و گرفتن اقامت تو اتریش بیشتر کنی. خودم میدونستم که سال اول از کار خبری نیست ولی دیگه امیدوارم از سال دوم به بعد بشه کار پیدا کرد. دوستانی که در حال حاضر اون ور تشریف دارن (در حال کار یا تحصیل یا هر دو هستن)، قطعاً دید بهتر و درست تری دارن.

من گه بعد از 17 ماه از روزی که اقدام کردم برای پذیرش دانشگاه (نه ماه تو نوبت گرفتن ویزام) اگه بر میگشتم به عقب هرگز اینکارو نمی کردم. هر روز با خودم فکر میکنم سالی که نکوست از بهارش پیداست! فوق العاده بی نظم و .... هست روال کاریشون وای به زندگی در اونجا!

بیست روز دیگه یکسال میشه که در انتظار دریافت ویزا هستم!!!!
    هرگز دوباره برای اتریش که هیچ برای هیچ کشور اروپایی دیگه اقدام نمیکردم!!!

من هم ویزام ۳۵ روزه اومد و کارها خوب پیش رفت و الآن هم ۶ ماه است وین هستم. ولی اگر با این دید الآن فرصت انتخاب داشتم و شرایط عالی هم داشتم، فقط کشورهای آمریکا، سوییس، انگلستان را انتخاب میکردم و بس. کلا اروپا عقب مانده و دارای قوانین قرن نوزدهمی با ملتی اکثرا سرد و بی آی کیو است. خودشان از قوانین دست و پا گیر و زیادشان ناراحت هستند ولی عین سیب زمینی هستند و کاری از پیش نمی برند. از من میشنوید، اروپا را از ذهن بیرون کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Bio- Dehli

دوست عزیز...شما الان واقعا پشیمون هستی که از ایران اومدی؟ وضعیت مالی چجوریه؟ واقعا فشار میاره...بدون کمک از ایران؟ توی این شش ماه هیچ نوع کاری پیدا نکردید؟ یه ذره توضیح بدید

من پشیمان نیستم که از ایران اومدم، من گفتم که اگر دوباره بخوام انتخاب کنم و توانشم داشته باشم اصلا اروپا را انتخاب نمبکنم و بیشتر روی آمریکا، کانادا یا استرالیا فکر میکنم. مشکل مالی اینجا برای همه هست و اگر پول حداقل یکسال اول رو ندارید، مشکل خواهید خورد. اینجا اوضاع کار خیلی بده و معمولا کارفرماها راضی به استخدام و ملده کردن دانشجویان بخصوص دانشجویان خارجی (با مشکل زبان) نمیشوند. من چون سابقه کار حرفه ای داشتم، توی این مدت بالای ۱۷۰ جا اپلای کردم و ۶ مصاحبه هم رفتم و ۳ تای اون ها ۱۰۰ درصد من را اوکی کرد ولی وقتی رسید به ملده اداره کار، کارفرما دید باید کلی وقت و هزینه و تعهد به اداره کار بده و کلا دانشجو هم زمان زیادی برای کار نداره و به بن بست خورد و من هم مجبور شدم برای یکیشون بصورت دورکاری (از منزل) کار کنم و پولی اندک بهم بده که لااقل بتونم دوار بیارم تا کاری خوب بگیرم. برای همین اکثر دوستان مجبور به کار کردن در جاهایی مثل مک دونالد میشن که دآمدی بسیار پایین و کاری برده وار دارد. دوست خودم، در مک دونالد کار میکنه و برای هفته ای ۲۰ ساعت فقط ۳۶۰ یورو میگیره و وقتی به کارفرماش گفته میخوام ۳ هفته برم ایران، طرف گفته اکر بیش از ۴ روز نیای، بجات سریع یکی رو میگذارم و همین طور هم شد. درکل به نظر من اونهایی که هنوز شروع به این تصمیم زندگی ساز نگرفته اند، در انتخاب اروپا کمی دقت کنند. فردا نگید کل زندگیمو فروختم و آمدم اینجا و مثلا بعد از ۱ سال هنوز هیچی! موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaman نمایش پست ها
    من پشیمان نیستم که از ایران اومدم، من گفتم که اگر دوباره بخوام انتخاب کنم و توانشم داشته باشم اصلا اروپا را انتخاب نمبکنم و بیشتر روی آمریکا، کانادا یا استرالیا فکر میکنم. مشکل مالی اینجا برای همه هست و اگر پول حداقل یکسال اول رو ندارید، مشکل خواهید خورد. اینجا اوضاع کار خیلی بده و معمولا کارفرماها راضی به استخدام و ملده کردن دانشجویان بخصوص دانشجویان خارجی (با مشکل زبان) نمیشوند. من چون سابقه کار حرفه ای داشتم، توی این مدت بالای ۱۷۰ جا اپلای کردم و ۶ مصاحبه هم رفتم و ۳ تای اون ها ۱۰۰ درصد من را اوکی کرد ولی وقتی رسید به ملده اداره کار، کارفرما دید باید کلی وقت و هزینه و تعهد به اداره کار بده و کلا دانشجو هم زمان زیادی برای کار نداره و به بن بست خورد و من هم مجبور شدم برای یکیشون بصورت دورکاری (از منزل) کار کنم و پولی اندک بهم بده که لااقل بتونم دوار بیارم تا کاری خوب بگیرم. برای همین اکثر دوستان مجبور به کار کردن در جاهایی مثل مک دونالد میشن که دآمدی بسیار پایین و کاری برده وار دارد. دوست خودم، در مک دونالد کار میکنه و برای هفته ای ۲۰ ساعت فقط ۳۶۰ یورو میگیره و وقتی به کارفرماش گفته میخوام ۳ هفته برم ایران، طرف گفته اکر بیش از ۴ روز نیای، بجات سریع یکی رو میگذارم و همین طور هم شد. درکل به نظر من اونهایی که هنوز شروع به این تصمیم زندگی ساز نگرفته اند، در انتخاب اروپا کمی دقت کنند. فردا نگید کل زندگیمو فروختم و آمدم اینجا و مثلا بعد از ۱ سال هنوز هیچی! موفق باشید.
    سلام.ایا امکان تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری است.منظورم اینه اگر کار خوبی پیداکنی امکانش است که دانشگاه را ول کنی؟یا اینکه کار فرما بهت ویزای کاری بده؟یا اصلا هیچ کارفرمایی میتونه ویزای کاری بهت بده؟میتونید در این مورد یه توضیحی بمن بدید؟

اگر شما کاری پیدا کنید که کارفرما راضی بشه براتون پرمیت کار و کار rot-weiß-rot کاری بگیره، شما اقامتتون به کاری تبدیل میشه و بعد از پنج سال که سه سالشو کار با درآمد بالای ۲۰۰۰ یورو داشته اید، میتونید برای اقامت دائم اقدام کنید. البته این پیدا کردن این کار بسیار سخت است و من خودم هم در این مورد به کارفرما پیشنهاد داده بودم ولی چون باید اون شرکت به اداره کار ثابت کنه به شما نیاز داره و غیر از شما کسی نمیتونه این کار رو انجام بده، یا منصرف میشه یا کلا نتیجه ای نمی گیره ولی باز هم جای امیدواری هست.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)