صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: اگه می خواستید دوباره اقدام کنید ، اتریش رو انتخاب می کردید ؟

پیش فرض پاسخ : اگه می خواستید دوباره اقدام کنید ، اتریش رو انتخاب می کردید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaman نمایش پست ها
    اگر شما کاری پیدا کنید که کارفرما راضی بشه براتون پرمیت کار و کار rot-weiß-rot کاری بگیره، شما اقامتتون به کاری تبدیل میشه و بعد از پنج سال که سه سالشو کار با درآمد بالای ۲۰۰۰ یورو داشته اید، میتونید برای اقامت دائم اقدام کنید. البته این پیدا کردن این کار بسیار سخت است و من خودم هم در این مورد به کارفرما پیشنهاد داده بودم ولی چون باید اون شرکت به اداره کار ثابت کنه به شما نیاز داره و غیر از شما کسی نمیتونه این کار رو انجام بده، یا منصرف میشه یا کلا نتیجه ای نمی گیره ولی باز هم جای امیدواری هست.
    من در خصوص درآمد بالای 2000 مطمئن نیستم اما خواستم این نکته رو اضافه کنم که خیلی خیلی احتمالش پائین هست که چنین کاری رو بدون طی کردن دوره تحصیلی ( فوق لیسانس) در اتریش بتونین بدست بیارین. نمیگم ناممکنه اما احتمال پیدا کردن این موقعیت در اتریش 5 درصده (خوش بینانه)

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaman نمایش پست ها
    من پشیمان نیستم که از ایران اومدم، من گفتم که اگر دوباره بخوام انتخاب کنم و توانشم داشته باشم اصلا اروپا را انتخاب نمبکنم و بیشتر روی آمریکا، کانادا یا استرالیا فکر میکنم. مشکل مالی اینجا برای همه هست و اگر پول حداقل یکسال اول رو ندارید، مشکل خواهید خورد. اینجا اوضاع کار خیلی بده و معمولا کارفرماها راضی به استخدام و ملده کردن دانشجویان بخصوص دانشجویان خارجی (با مشکل زبان) نمیشوند. من چون سابقه کار حرفه ای داشتم، توی این مدت بالای ۱۷۰ جا اپلای کردم و ۶ مصاحبه هم رفتم و ۳ تای اون ها ۱۰۰ درصد من را اوکی کرد ولی وقتی رسید به ملده اداره کار، کارفرما دید باید کلی وقت و هزینه و تعهد به اداره کار بده و کلا دانشجو هم زمان زیادی برای کار نداره و به بن بست خورد و من هم مجبور شدم برای یکیشون بصورت دورکاری (از منزل) کار کنم و پولی اندک بهم بده که لااقل بتونم دوار بیارم تا کاری خوب بگیرم. برای همین اکثر دوستان مجبور به کار کردن در جاهایی مثل مک دونالد میشن که دآمدی بسیار پایین و کاری برده وار دارد. دوست خودم، در مک دونالد کار میکنه و برای هفته ای ۲۰ ساعت فقط ۳۶۰ یورو میگیره و وقتی به کارفرماش گفته میخوام ۳ هفته برم ایران، طرف گفته اکر بیش از ۴ روز نیای، بجات سریع یکی رو میگذارم و همین طور هم شد. درکل به نظر من اونهایی که هنوز شروع به این تصمیم زندگی ساز نگرفته اند، در انتخاب اروپا کمی دقت کنند. فردا نگید کل زندگیمو فروختم و آمدم اینجا و مثلا بعد از ۱ سال هنوز هیچی! موفق باشید.
    توضیح فوق رو چندین بار از اول به آخر و از آخر به اول بخونین که کلام حقه و نکته اینکه پیدا کردن همین کار هفته ای 20 ساعت هم مستلزم 1- دانشجوی فوق لیسانس بودن 2- زبان آلمانی خوب 3- شانس بالا 4- روحیه مبارزه طلبی فوق بالا داره

نقل قول نوشته اصلی توسط ana1388 نمایش پست ها
    دوست عزیز...شما الان واقعا پشیمون هستی که از ایران اومدی؟ وضعیت مالی چجوریه؟ واقعا فشار میاره...بدون کمک از ایران؟ توی این شش ماه هیچ نوع کاری پیدا نکردید؟ یه ذره توضیح بدید
    دوست عزیز برای تصمیم گیری هرکسی یه ترازوی دوکفه ای خاص خودشو داره تا صبح من یا هرکس دیگه به شما بگن (همونجوری که به من گفتن و من متوجه نمیشدم) سخته، درک این سختی برای شما ناممکنه. ببینین من یه سری کلیات بهتون بگم که بعید می دونم زیر این ارقامی که بهتون میگم کسی خرج بتونه بکنه. برای لئوبن (شهری که من توش بودم و هزینه خیلی از وین کمتره اما پیدا کردن کار نمیگم ناممکنه که 98 درصد نشدنیه) هزینه خونه یا خوابگاه حداقل 300 تاست هرنفری. هزینه اینترنت 18 تا هزینه تلفن 10 تا هزینه برق 20 تا هزینه خورد و خوراک (هیچی نخوری نون رو باید کیلویی 1 و نیم .یورو که برای سه روزه) 80 یورو (بازم میگم این در حد واقعاً بخورو نمیره بدون مشروب بدون سیگار) هزینه بیمه 54 یورو (اجباریه) هزینه دانشگاه ترمی 760 یورو (ماهی حدود 180 تا).
    خب ایناررو جمع کنین و در 4 هزار تومن ضرب کنین ببینین به چه رقمی میرسین؟
    هزینه بلیط قطار از لئوبن تا وین 32 یورو هست. کار هم که عرض کردم وجود نداره. پیدا کردن کار تو وین هم بسیار بسیار سخته و واقعا بیگاریه و این بیگاری نیاز به دونستن زبان آلمانی در حد خوب هم داره!
    اما خوبی هاش نظم و نداشتن تورم هست و اینکه می تونین برنامه داشته باشین برای مثلا یه ماه بعدتون )

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

جواب این سوال خیلی سخته ( سوالی که در ابتدای تاپیک مطرح شده )
    هر کسی یه جوری فکر میکنه
    اینجا واسه کسی که تویه ایران زندگی خوب و شریط ثابتی داشته شاید خوب باشه و در اکثر موارد بد
    و واسه کسی هم که اصلا هیچی نداشته باز به همین منوال هست
    ولی یه چیزیو نمیشه نادیده گرفت :
    ماها هیچ وقت نمیتونیم مثل یک اتریشی زندگی کنیم ، هیچ وقت
    چون شرایط برای ما محدودیت ایجاد میکنه و در بعضی مواقع رسیدن به جایگاهی که در ایران داشتیم غیر ممکن هست
    ولی بعضی وقتها بعضیها، آرامشی (غیر از استرس ناشی از مشکلات مالی ) که اینجا داره رو به همه اون شرایط ارجع تر میدونن و خیلی ها هم اینطور فکر نمیکنن و بعد از یه مدت یا برمیگردن یا میرن جایه دیگه

ولی من به شخصه اگه بازم بخوم تصمیم بگیرم ، یکی از 3 تا گزینه اولم اتریش هست ( برای زندگی در اروپا ) که احتمالا در بین 3 گزینه ، گزینه سوم باشه

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مهندسی کشاورزی

سلام، این مبلغ بالای 2000 یورو برای کار، جهت اقدام برای اقامت دائم ضروری هستش؟
    آیا امکان داره با پرمیت کار معتبر و درآمد بالا برای اقامت دائم بعد از سه سال اقدام داشت؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    جواب این سوال خیلی سخته ( سوالی که در ابتدای تاپیک مطرح شده )
    هر کسی یه جوری فکر میکنه
    اینجا واسه کسی که تویه ایران زندگی خوب و شریط ثابتی داشته شاید خوب باشه و در اکثر موارد بد
    و واسه کسی هم که اصلا هیچی نداشته باز به همین منوال هست
    ولی یه چیزیو نمیشه نادیده گرفت :
    ماها هیچ وقت نمیتونیم مثل یک اتریشی زندگی کنیم ، هیچ وقت
    چون شرایط برای ما محدودیت ایجاد میکنه و در بعضی مواقع رسیدن به جایگاهی که در ایران داشتیم غیر ممکن هست
    ولی بعضی وقتها بعضیها، آرامشی (غیر از استرس ناشی از مشکلات مالی ) که اینجا داره رو به همه اون شرایط ارجع تر میدونن و خیلی ها هم اینطور فکر نمیکنن و بعد از یه مدت یا برمیگردن یا میرن جایه دیگه

ولی من به شخصه اگه بازم بخوم تصمیم بگیرم ، یکی از 3 تا گزینه اولم اتریش هست ( برای زندگی در اروپا ) که احتمالا در بین 3 گزینه ، گزینه سوم باشه

میشه 2گزینه اول رو بپرسم؟!

Junior Member

دوست عزیز...شما الان واقعا پشیمون هستی که از ایران اومدی؟ وضعیت مالی چجوریه؟
    من هنوز تو هزینه های ثبت نام تافل و جی آر ا ی و ... موندم. پس چیکار کنم وقتی بیام اونجا

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

نقل قول نوشته اصلی توسط arefe97 نمایش پست ها
    میشه 2گزینه اول رو بپرسم؟!
    دوست عزیز فکر نمی کنم بخاطر مشغله کاری و تحصیلی و ... ایشون اصلا دیگه آنلاین بشن اینجا.

Junior Member

سلام دوستان ، واقعا موضوع تاپيك برام خيلى جالب بود ولى به نظرم اين سوْال خيلى شخصيه چون من كلى فاميل تو كشوراى مختلف دارم و هر كدومشون بسته به تواناييها و انتظاراتشون نظرشون فرق ميكنه و اين نسخه اى نيست كه بشه براى همه پيچيد

Junior Member

مثلا برادره من در لندن در حال درس خوندن هست و هر موقع مياد ايران ميگه واقعا دلم نميخواد برگردم و اصلا از اونجا خوشش نمياد در حاليكه دوستم ميگه تو اروپا لندن از همه جا بهتره

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)