صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 150

موضوع: معافیت تحصیلی و آزاد کردن مدرک برای سوئد

Senior Member pouya4 آواتار ها

پیش فرض معافیت تحصیلی و آزاد کردن مدرک برای سوئد

درود

آقا از اون جایی که این سوئدیا هی تاریخ اعلام نتایجو عقب انداختن، من یه ایمیل زدم به Admission دانشگاه چالمرز که مثلا اگه ما پذیرش گرفتیم، آیا راهی هست که نامه پذیرش رو با DHL بفرستین و پولشو هم مثلا بدیم؟ اما زهی خیال باطل!
    این گفته هیچ نامه ای فرستاده نمیشه و باید پرینت صفحه Studera رو ببری سفارت! تازه گفته خیالت راحت که همه سفارت ها قبول می کنن و هیچ مشکلی نیست.
    اینا نمی دونن که ما دو کاسه داغ تر از آش به نام وزارت علوم و نظام وظیفه هم داریم.
    همون طور که می دونین وزارت علوم برای صادر کردن معافیت تحصیلی سه تا چیز می خواد:
    1. اصل نامه رسمی پذیرش
    2. نامه معرفی به نظام وظیفه دانشگاه قبلی
    3. اصل کارنامه تافل یا آیلتس ( آیلتس 5 تافل 45/450 )

حالا مثلا MIT هم حال کنه به یکی بدون تافل پذیرش بده، حضرات شاخ میشن که نه، ما هم باید تائید کنیم!

خلاصه بدونید که افرادی که از طریق Studera اقدام کردن هیچ نامه ای نمی گیرن و کارمون با وزارت علوم به مشکل بر می خوره. ما که شهرستانیم. ولی از شما پایتخت نشین های گرامی خواهشمندم برید پیش مسئول ارزشیابی سوئد و از همین حالا شروع کنین به حالی کردن طرف مربوطه! البته وقتی همه برن همینو بگن احتمالا اونا هم قبول می کنن، ولی باید این پروسه تفهیم را هر چه سریع تر شروع کنیم!

اینم متن نامه ای که زده:
    Dear Pouya,
    If you will be admitted the official admission letter will be available on "your pages" on the 8th of May. You can print it and use it for applying for visa. No admission letter will be sent by post, it can only be printed from "your pages" at www.studera.nu. The embassies around the world has ben notified about this proceedure, which is new and the same for all universities in Sweden.
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Banned

يعنی جا برای ما که کارت معافی داريم بازتر ميشه نه؟شوخی کردم احتمالاً خودشون اين سيستم رو قبول ميکنن ازتون

Junior Member

اگه سفارت قبول مي كنه مطمئن باش وزارت علوم هم قبول مي كنه فوقش يه مكاتبه ساده مي خواد، تاييد پذيرش هم كه به نظام وظيفه مربوط نمي شه!
    بعيده مشكلي پيش بياد.

حالا شما بذار اينا اصلاً پذيرشو بدن!!!
    .Fall seven times, Stand up eight

نگران نباش
    8 می پنجشنبه است.
    مطمئن باش هممون شنبه 8 صبح با پرینت دم در اعزام با هزینه شخصی وایسادیم!!!!!
    البته به 2 شرط:
    1)اگه انشا الله پذیرش بدن
    2)بازم عقب نندازن

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

سلام

پویا جان چرا بیخودی دلهره ایجاد می کنی؟ : مطمئن باش وزارت علوم و نظام وظیفه هم قبول می کنند. تازه این خبر خیلی هم خوبه! نشون میده که دیگه نمی خواهد منتظر نامه رسمی باشیم. خود پرینت رسمی است و احتمالا یک بار کدی چیزی دارد. در ضمن هر چه چقدر هم بخواهیم می تونیم ازش پرینت بگیریم بین بقیه پخش کنیم!! ;D
    Resigned Mod. <br />.

حق با شماست....
    ببخشید از اشاعه استرس! من هم با شما موافقم. گفتم که " باید پروسه تفهیم رو سریع تر شروع کنیم"
    اگه وزارت علوم قبول کنه به قول شما کارمون راحت تر هم شده. ولی خدا نکنه بخوان گیر بدن... من فقط به این خاطر نگران شدم که دانشگاه هایی مثل
    BTH, Jonkoping و گوتبرگ اگه مستقیم واسه خودشون اقدام کرده باشی نامه پذیرش میدن. اون وقت یهو این دوستان وزارت علوم دچار انواع و اقسام شبهه میشن!
    پذیرش هم باید بدن دیگه... ندن که دیگه حسابشون با کرام الکاتبینه...
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

ارزشیابی پذیرش ها سه شنبه ها بعدازظهر انجام می شه و ثمری نداره که از شنبه پاشین برین اونجا. در ضمن خیلی ها هستند بدون نمره ی تافل میرن مالزی و اونجا دوره ی زبان می بینن. بهتره با خانم اصفهانی یک تماس بگیرید. انسان خوش برخوردین. 82233142

دوست من با اين مسئله برخورد داشه.از مجارستان پذيرش داشت و پذيرشش رو بصورت يك فايل PDF براش فرستاده بودن كه با اون بره سفارت واسه ويزا.وقتي رفته بود وزارت علوم بهش گفته بودن اصلش رو وردار بيار كه اصلي در كار نبود!!!فقط يه فايل بود كه اونم پرينتش رو برده بود!
    بعدا به دانشگاه ميل زده بود كه اصلش رو برام بفرستين اونا هم گفته بودن همون فايلي كه بهت داديم اصله و ما چيزي پست نميكنيم.خانم اصفهاني گفت ازون ايميلي كه برات اومده كه اين اصله يه پرينت بگير و وقتي بريده بود شورا كار اين بنده خدا راه افتاده بود.پس جاي نگراني نداره.كافيه يه ايميل بزنن كه همون پرينت STUDERA اصله و بقيه قضيه قضيه انشاا.. حل ميشه.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

نقل قول نوشته اصلی توسط of
    ارزشیابی پذیرش ها سه شنبه ها بعدازظهر انجام می شه و ثمری نداره که از شنبه پاشین برین اونجا. در ضمن خیلی ها هستند بدون نمره ی تافل میرن مالزی و اونجا دوره ی زبان می بینن. بهتره با خانم اصفهانی یک تماس بگیرید. انسان خوش برخوردین. 82233142
    درود!
    در مورد اون مشکل نفرستادن نامه پذیرش، من الان زنگ زدم به خانم اصفهانی، گفتن باید پرینت رو ببرید سفارت تائید کنه، دیگه مشکل نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya4
    نقل قول نوشته اصلی توسط of
    درود!
    در مورد اون مشکل نفرستادن نامه پذیرش، من الان زنگ زدم به خانم اصفهانی، گفتن باید پرینت رو ببرید سفارت تائید کنه، دیگه مشکل نداره.
    من با خانم اصفهاني صحبت كرده بودم گفتن فقط اصله نامه پذيرش بايد بياد كه چندين مورد فقط با پرينت اومده بودن كه شورا اونارو ردشون كرد!!!البته در مورد تاييد سفارت چيزي نگفتن.در ضمن ارزيابي مدارك هم يكشنبه و هم سه شنبه انجام ميشه.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)