نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1075 از 1177 نخستنخست ... 75575975102510651066106710681069107010711072107310741075107610771078107910801081108210831084108511251175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,741 تا 10,750 , از مجموع 11765

موضوع: اقدام آنلاین برای ویزای دانشجویی کانادا

Junior Member mahan1980 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد-کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : اقدام آنلاین برای ویزای دانشجویی کانادا

با سلام
    ببخشید یک سوال دارم. برای گرفتن ویزای دانشجویی آیا مصاحبه هم لازم هست یا همه کارها انلاین هست؟ و اگر قبلا انگشت نگاری انجام داده باشیم باز هم باید انجام بدیم؟

Senior Member atabey آواتار ها

دوست من ویزای دانشجویی عبارت غیر دقیقیه. شما باید برای Study Permit اپلای کنید. این لینک رو ببینید: http://www.cic.gc.ca/english/study/index.asp اگر درخواستتون موفق بود یه ویزا هم بهتون داده خواهد شد. این پروسه مصاحبه نداره و فقط باید اثر انگشت بدین. اگر قبلا هم دادین برای هر بار ویزا باید تکرار شه.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahan1980 نمایش پست ها
    با سلام
    ببخشید یک سوال دارم. برای گرفتن ویزای دانشجویی آیا مصاحبه هم لازم هست یا همه کارها انلاین هست؟ و اگر قبلا انگشت نگاری انجام داده باشیم باز هم باید انجام بدیم؟
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

دوست من حکایت همسرم رو که براتون نوشتم. به هر حال شرایط ویزای دانشجویی اینه که باید دلیل بیارین که بعد اتمام تحصیلات خارج خواهید شد. همه ما ۱ صفحه دلیل توصیح دادیم و وقتی پامون رسید اینجا اقدام کردیم برای اقامت!‌ روال کاره ...

نظر من این نیست که پول تنها راه اثبات برگشته. این روزها رسم شده که همه سند ملک پدر مادر و حساب بانکیشون و خودشون و ... رو میذارن!‌ اخیرا هم عده ای مد کردن که میرن محضر خونه و والدین تعهد محضری میدن (!). بگذریم.

به هر حال توصیه ای که برای شما دارم اینه که پاسخ سوالات افسر رو به دقت بدین و چیزی رو بدیهی فرض نکنید. سوال بود باز در خدمت هستم.
    شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Carlito-Brigante نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    برداشت من از صحبت شما اینه که کسی که 4 سال فول فاند هم هست برای دکترا، برای نشون دادن تضمین برگشتش به ایران بعد از تحصیل، معمولا باید حساب بانکی نشون بده. آره؟ به نظر من سند ملک بنام که معقولتره تا پول تو بانک! ضمنا خب خود اون آفیسر میدونه که بعد4 سال درس خوندن طرف احتمالا کار پیدا میکنه و همونجا PR میگیره و کاملا قانونی می مونه. کانادا آخه دیگه چرا این بازیا رو میخواد بازی کنه؟
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Usa

با سلام خدمت شما دوست عزیز و ممنونم از پاسختون.

۱. در مورد اینکه من حضوری باید برم فکر می کنم چون من اینجا رزیدنت پرمیت دانشجویی دارم و باید بایومتریک رو انجام بدم و سوالم بیشتر از این نظر بود که آیا باید قبلش از سفارت وقت بگیرم یا خیر چون من لینکی در مورد آنلاین اپوینمنت پیدا نکردم.

۲و ۳. مدارک رو چک کرده بودم قبلا ولی چیزی از استادی پلن توش نگفته بود و بیشتر منظورم از پرسیدن این سوال این بود که دوستانی که حضوری و قبلا این پروسه رو انجام دادن هم بگن چه مدارکی ارایه دادن که من آماده برم این همه راهو و چیزی از قلم نیفته. منظور شما از استادی پلن همون استیتمنت آف پرپوزه ؟ چون من این رو به دانشگاه ارایه داده بودم و با توضیحی که شما دادین خیلی شبیه به همون هست!
    و در مورد اینکه نیاز به پول توی حساب هست یا نیست هم احتمالا دوستان اینکار رو می کنن تا ویزاشون خدایی نکرده رجکت نشه احتمالا.

ممنون از توصیه آخرتون من همیشه همین کار رو میکنم اما گاهی اوقات اطلاعات دقیق در کنار تجربه افرادی که این راهو رفتن کامبینیشن خوبی میشه که مو لای درز کار نره و ایرادی ازش گرفته نشه.

بازهم از وقتی که گذاشتی و صبوریه شما ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط atabey نمایش پست ها
    سلام بر شما:

۱. وقتی از سایت سی آی سی شروع به اقدام برای گرفتن استادی پرمیت می کنید گام به گام شما رو راهنمایی می کنه. اگر استاتوسه ولیدی در ایتالیا دارید (اقامتتون قانونیه) من جایی رو به یاد نمیارم که شما رو از آنلاین اقدام کردن منع کنه!‌ اینکه تلفنی به شما چی گفتن رو خیلی نمی فهمم. ضمنا می تونید مدارک رو دستی ببرید و بعد به پرونده آنلاینتون الصاق کنید. خیلی مهم نیست.

۲. اینکه مدارک چی میخواد رو زحمت بگشید از سی آی سی ببینید. این لینک شروعتونه: http://www.cic.gc.ca/english/study/index.asp

۳. شرایط مالیتون اگر بورس دارید خیلی مهم نیست. بیشتر به این گره می خوره که آیا تای کافی برای خروج از کانادا رو دارین یا نه. مهمترین قسمت اقدام شما نوشتن استادی پلن درسته. باید بنویسید چرا این درس رو می خواید بخونید و چرا تو کانادا، به جه دردتون خواهد خورد،‌ و چه تضمینی هست از کانادا بعد از اتمام تحصیل خارج بشین. داشتن پول در حساب به نوعی تضمین کس و کار شماست. فکر می کنم ۱۰-۲۰ هزار یورو در حساب شخصی زیاد هم باشه. همسر من بدون یه ریال خساب بانکی ویزا گرفت!‌ اما این روزها تقریبا نرم شده همه ۵۰-۶۰ ملیونی اقلا بذارن!

توصیه نهایی: از سایت سی آی سی اطلاعات بگیرین. نه از افرادی مثل من یا آقای پشت تلفن.

موفق باشید.

Junior Member

دوستان سلام. من برای دکتری از دانشگاه کلگری پذیرش فول فاند گرفتم و یه bank statement پنجاه میلیونی هم دارم. یه سند خونه هم میتونم ترجمه کنم. حالا میخوام برای ویزا اقدام کنم و چند تا سوال داشتم:

1- من سال 2014 فارغ التحصیل شدم و 3 سال فاصله افتاده بین تحصیلم و حقیقتا در تمام این سه سال هدف من ادامه تحصیل و دکتری خوندن بوده و من داشتم مطالعه میکردم و زبانم رو تقویت میکردم و برای امتحانا آماده میشدم. همچنین برای اینکه educational backgroundم رو قویتر کنم و برنامه نویسی هم باید یاد میگرفتم سال 2015، سیزده تا course آنلاین گذروندم که گواهی هاش هم موجوده. و از اونجایی که باید میخوندم و فرصت داشتن کار تمام وقت رو نداشتم به تدریس خصوصی توی رشته ی خودم مشغول بودم که نمیتونم براش مدرکی ارائه بدم. من خیلی صادقانه میخوام همه اینارو توضیح بدم ولی حالا میخوام ببینم آیا اینا میتونه این فاصله ی 3 ساله رو توجیه کنه برای آفیسر؟ و اگر نه پیشنهادتون چیه؟

2- داشتن job offer واقعا چقدر مهمه؟ آیا بدون اون احتمال گرفتن ویزا خیلی پایین میاد؟ من میتونم از فامیلمون که شرکت داره بخوام که صوری بهم بده پیشنهاد کار رو ولی واقعا از مدرک سازی بدم میاد. بعلاوه اینکه هدف اصلی من واقعا در آینده تدریس در دانشگاه هست که برای اون هیچ کس از الان به آدم offer نمیده و خیلی هم معقول بنظر نمیاد که مثلا یه نفر با دکتری اقتصاد بره بعدا مدیر فروش بشه تو شرکت فامیلشون )
    حالا دوستانی که تجربه ی گرفتن ویزارو دارید پیشنهادتون چیه؟ آیا من این پیشنهاد کار صوری رو بگیرم از فامیلمون؟ ضمنا فامیل این شخص با فامیل مادر من یکی هست. آیا تاثیر مثبت داره اگه بفهمن این پیشنهاد کار از طرف فامیلمونه یا منفی؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Usa

مرسی از پاسختون atabey

۱. در مورد اینکه من باید برم روم احتمالا بخاطر اینه که من رزیدنت پرمیتم دانشجویی می باشد و باید بایومتریک رو انجام بدم و به همین خاطر باید حضوری برم. اما هدفم از پرسیدن این سوال این بود که باید وقت آنلاین بگیرم یا اینکه خیر ! چون من توی سایت سفارت آنلاین اپوینتمنت پیدا نکردم.

۲و۳. منظورتون از استادی پلن همون استیتمنت آف پرپوزه که به دانشگاه ارایه دادم ؟‌چون مواردی که اشاره کردین خیلی شبیه به اون چیزی هست که در اس ا پی نوشتم.

من همیشه معمولا سایت اصلی رو چک می کنم و بعد هم نظر دیگران را می پرسم تا چیزی از قلم نیفته، مثلا همین استادی پلن رو من توی مدارک ندیدم که الان شما فرمودین می خوان.

ممنون

من متنی رو که یه جایی برای عزیزی نوشتم براتون کپی می کنم. سوالی باشه بازم در خدمت هستم.
    این موارد رو باید شفاف و معقول توضیح بدید:

۱. چرا می خواین در این رشته/مقطع و ... ادامه تحصیل بدین؟ منطق چیه؟
    ۲. چرا ایران نه و کانادا؟
    ۳. این تجصیل چه امکاناتی تو ایران براتون ایجاد می کنه؟
    ۴. هزینش رو دارین یا نه؟
    ۵. چرا باید بعدش کانادا رو ترک کنید؟ چه انگیزه هایی دارین؟

همه اینها دست به دست میده تا افسر بفهمه شما دلیل خوبی برای تحصیل دارین.

نقل قول نوشته اصلی توسط cantilever نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون atabey

۱. در مورد اینکه من باید برم روم احتمالا بخاطر اینه که من رزیدنت پرمیتم دانشجویی می باشد و باید بایومتریک رو انجام بدم و به همین خاطر باید حضوری برم. اما هدفم از پرسیدن این سوال این بود که باید وقت آنلاین بگیرم یا اینکه خیر ! چون من توی سایت سفارت آنلاین اپوینتمنت پیدا نکردم.

۲و۳. منظورتون از استادی پلن همون استیتمنت آف پرپوزه که به دانشگاه ارایه دادم ؟‌چون مواردی که اشاره کردین خیلی شبیه به اون چیزی هست که در اس ا پی نوشتم.

من همیشه معمولا سایت اصلی رو چک می کنم و بعد هم نظر دیگران را می پرسم تا چیزی از قلم نیفته، مثلا همین استادی پلن رو من توی مدارک ندیدم که الان شما فرمودین می خوان.

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    روان شناسی دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_esp نمایش پست ها
    دوستان سلام. من برای دکتری از دانشگاه کلگری پذیرش فول فاند گرفتم و یه bank statement پنجاه میلیونی هم دارم. یه سند خونه هم میتونم ترجمه کنم. حالا میخوام برای ویزا اقدام کنم و چند تا سوال داشتم:

1- من سال 2014 فارغ التحصیل شدم و 3 سال فاصله افتاده بین تحصیلم و حقیقتا در تمام این سه سال هدف من ادامه تحصیل و دکتری خوندن بوده و من داشتم مطالعه میکردم و زبانم رو تقویت میکردم و برای امتحانا آماده میشدم. همچنین برای اینکه educational backgroundم رو قویتر کنم و برنامه نویسی هم باید یاد میگرفتم سال 2015، سیزده تا course آنلاین گذروندم که گواهی هاش هم موجوده. و از اونجایی که باید میخوندم و فرصت داشتن کار تمام وقت رو نداشتم به تدریس خصوصی توی رشته ی خودم مشغول بودم که نمیتونم براش مدرکی ارائه بدم. من خیلی صادقانه میخوام همه اینارو توضیح بدم ولی حالا میخوام ببینم آیا اینا میتونه این فاصله ی 3 ساله رو توجیه کنه برای آفیسر؟ و اگر نه پیشنهادتون چیه؟

2- داشتن job offer واقعا چقدر مهمه؟ آیا بدون اون احتمال گرفتن ویزا خیلی پایین میاد؟ من میتونم از فامیلمون که شرکت داره بخوام که صوری بهم بده پیشنهاد کار رو ولی واقعا از مدرک سازی بدم میاد. بعلاوه اینکه هدف اصلی من واقعا در آینده تدریس در دانشگاه هست که برای اون هیچ کس از الان به آدم offer نمیده و خیلی هم معقول بنظر نمیاد که مثلا یه نفر با دکتری اقتصاد بره بعدا مدیر فروش بشه تو شرکت فامیلشون )
    حالا دوستانی که تجربه ی گرفتن ویزارو دارید پیشنهادتون چیه؟ آیا من این پیشنهاد کار صوری رو بگیرم از فامیلمون؟ ضمنا فامیل این شخص با فامیل مادر من یکی هست. آیا تاثیر مثبت داره اگه بفهمن این پیشنهاد کار از طرف فامیلمونه یا منفی؟
    باسلام...
    به نظر من توضیحات شما در مورد گپ منطقی و معقول... گپ رو اکثرمون داریم بخاطر زبان و مقاله و غیره... باز هم به نظر "من " شما اگه وابستگی به خانواده خودتون رو بُلد کنی و از اهدافت برای تحصیل در کانادا بگید و اینکه به چه دلیل دوست دارید دوباره به مملکت خودتون برگردید دیگه نیازی به ارایه جاب آفر نیست. ولی من خودم گرفتم جاب آفر ... ینی هر چقدر که فکر میکردم نمی تونستم خودمو قانع کنم که نزارم. و اینکه جاب افر از طرف کسی که فامیلیش با فامیلی مادرتون یکی قطعا دلیل ریجکت نخواهد بود.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

مگه قرار نیست برای ویزا کانادا ما صرفا مدارک رو آپلود کنیم؟ چطوری باید "پاسخ سوالات افسر و به دقت بدیم"؟ من متوجه این بخش صحبتتون نشدم. ممنون می شم بیشتر توضیح بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط atabey نمایش پست ها
    دوست من حکایت همسرم رو که براتون نوشتم. به هر حال شرایط ویزای دانشجویی اینه که باید دلیل بیارین که بعد اتمام تحصیلات خارج خواهید شد. همه ما ۱ صفحه دلیل توصیح دادیم و وقتی پامون رسید اینجا اقدام کردیم برای اقامت!‌ روال کاره ...

نظر من این نیست که پول تنها راه اثبات برگشته. این روزها رسم شده که همه سند ملک پدر مادر و حساب بانکیشون و خودشون و ... رو میذارن!‌ اخیرا هم عده ای مد کردن که میرن محضر خونه و والدین تعهد محضری میدن (!). بگذریم.

به هر حال توصیه ای که برای شما دارم اینه که پاسخ سوالات افسر رو به دقت بدین و چیزی رو بدیهی فرض نکنید. سوال بود باز در خدمت هستم.
    شاد باشید.

بله،‌ همه چی آپلود خواهد شد.
    اما ...
    افسر به دنبال چیه از مطالعه پرونده شما؟ و چه سوالاتی داره؟

۱. آیا ایشون میخواد بیاد درس بخونه یا یه چیزی جور کرده از ایران در بره و بیاد کانادا؟ اگر قانع نشه رد می کنه به دلایل مختلف. از Purpose of Visit بگیرید تا شرایط مالی و Travel History و هر جیز بیخود دیگری!
    ۲. آیا دلیلی برای اینکه ایشون این درس رو ایران نخونه و بیاد کانادا وجود دارد؟
    ۳. آیا شرایط مالیشو داره؟
    ۴. آیا انگیزه کافی به عنوان یه دانشجو داره از کانادا خارج شه یا مثلا یه پذیرش از یه کالج گرفته و پولش رو هم قراره خواهرش که تو همون شهره بده؟

یه جایی از شما Study Plan میخواد. اونجا جاییه که باید جواب این سوالات رو بدین و ذهنش رو روشن کنید که هدف شما اصل اصله. با افسر پرونده از طریق اپلیکشنتون حرف بزنید. مطمئن باشید میخونه و اثر داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،

مگه قرار نیست برای ویزا کانادا ما صرفا مدارک رو آپلود کنیم؟ چطوری باید "پاسخ سوالات افسر و به دقت بدیم"؟ من متوجه این بخش صحبتتون نشدم. ممنون می شم بیشتر توضیح بدین.