نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1165 از 1177 نخستنخست ... 16566510651115115511561157115811591160116111621163116411651166116711681169117011711172117311741175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11,641 تا 11,650 , از مجموع 11765

موضوع: اقدام آنلاین برای ویزای دانشجویی کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدام آنلاین برای ویزای دانشجویی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط lonelysarab نمایش پست ها
    در خصوص آمار ریجکتی ها هم بله هیچ آماری از ریجکتی وجود نداره اما کاملا آمار از پذیرش و ویزا های تایید شده موجوده که چقدر به نسبت سال پیش ویزا صادر نشده.
    دانشجو ها و پذیرش ها که قطعا بیشتر شده و از پارسال کمتر نشده.
    ترم پاییز هم که شروع شده و دیگه بچه هایی که ویزاشون چه کلا چه مرحله اول تایید نشده به ترک پاییز نمی‌رسند. درسته؟
    تا اینجا مشترک هستیم توی نظرات؟؟؟

خب وقتی تعداد ویزاهای دانشجویی تاییدشده، تعداد پذیرش دانشگاه ها و تعداد ثبت نامی های دانشگاه ها وجود داره میشه نتیجه گرفت بقیه ریجکتی هستند درسته؟؟؟

براتون یه مثال میزنم تا بازم مشخص باشه، دانشگاه UNB هرساله ۹۰ تا ۱۰۰ تا دانشجوی MBA می‌گرفته که امسال هم به همون تعداد پذیرش داده. تنها نصفی از دانشجو ها ثبت نام کردند و اون نصف کسایی بودند که اینجا بودند یا قبلش ویزا گرفته بودند.
    حدود ده درصد دیگه هم از خارج کانادا eligibility دریافت کردند.
    و بقیه پرونده شوندختی همون eligibility رو دریافت نکرده‌
    قطعا هم دیگه الان توی ترم فال پرونده شون بررسی نمیشه چون LOA شون منقضی میشه و باید دیفر کنند برای ترم بعد یا سال بعد.

به نظرتون توضیحاتم کافی و منطقی بود؟!
    اگر نه بگید تا به صورت مفصل تر بهتون توضیح بدم.

پرونده های مهاجرت دائم حنی توی این مدت بررسی نشده خیلی و ۷۰ درصد ریزش مهاجر داشته امسال کانادا اونوقت شما فکر میکنید درصد ریجکتی بالا نبوده؟

اما یه نکته رو میشه این وسط گفت و اون اینکه ریجکتی های امسال صرفا به خاطر مدرک ناقص و پرونده و ... میتونسته نباشه و به دلیل بررسی نشدن به موقع پرونده ها و گذشتن از ددلاین پاییز بوده باشه.
    بازم تاکید میکنم می‌تونه بوده باشه و می‌تونه هم به دلیل نقص مدارک باشه.
    واسه همین میگم که هر پرونده رو باید جداگانه و با خودش مقایسه کرد نه با پرونده ی شما نه با پرونده من و ...

یادم میاد سال ۲۰۱۵ توی سایت سفارت نوشته بود که تمامی مدارک ترجمه شده باید مهر وزارت خارجه و دادگستری داشته باشه. به صراحت ذکر شده بود. همه هم میذاشتند. شاید سوابق پیام ها همینجا هم باشه توی فروم.
    من پرونده ی یکی از دوستان رو بدون مهر وزارت خونه ها ارسال کردم چون پول نداشتن و نمی‌خواستند پول تاییدیه ها رو بدن. واقعا پول نداشتن به عنوان یه دانشجو از یه خانواده ی با درآمد خیلی کم.

پرونده شون ارسال و ویزاشون هم صادر شد.
    بعد اون من هیچ پرونده ای رو اگر نیاز نبود و شرایط شخص و پرونده و مدارکش خوب بود رو با تاییدیه نذاشتم و همه شون هم تایید و منجر به ویزا شد.

اما یه جایی توی یه پرونده ای شما تشخیص میدی که این مهر و تاییدیه می‌تونه یه assurance باشه برای افسری که پرونده رو میخونه خصوصا وقتی جاهای دیگه و مدارک دیگه ت و شرایط applicant ایده آل نیست و تو نمیخوای به پرونده جایی برای شک یا دلیل اضافی برای رد کردن پرونده به افسر بدی.
    باید شرایط هر اپلیکیشن و شخص رو در نظر بگیرید و فکر کنید چه چیزی برای اون شخص و شرایطش مناسب تره.

نمیتونید یک نسخه رو برای همه بپیچید.
    در هر صورت ما همه این مراحل رو گذروندیم و میدونیم چقدر استرس زاست حتی وقتی میدونی دلیلی برای رد پرونده ت وجود ندارد اما بازم استرس داری.

قطعا حرف شما درسته و کسی نباید استرس اضافی بگیره و با کمال آرامش باید تصمیم گیری کنند که چه تصمیمی بهترین گزینه برای اوناست و شانس گرفتن ویزا رو براشون بیشتر می‌کنه.
    استرس به چیزی کمک نمیکنه قطعا.

نکته ی کاملا درست حرف شما اینه که واقعا ریجکت شدن اونقدر که تاثیر روانی بدی رو خود شخص داره تاثیر آنچنان مهمی روی پرونده های بعدی نداره.
    من داشتم پرونده ای که ۳ بار با وکیل اقدام کرده بود و ریجکت شد و باز ۴ ام خودش با کمک دوستان و تجربه ی ریجکتی های قبلی پرونده رو ارسال و ویزا گرفت.

پس اگر پول و هزینه ی ارسال پرونده براتون مسأله ای نیست و فکر میکنید کامل هست مدارکتون با توجه به اینکه احتمالا پارسال بایوتون رو هم دادید و الان لازم نیست دیگه با این قیمت های فضایی برای بایو برید، گزینه ی قابل قبولی هست که بخواهید برای زمستون اقدام کنید چون شانستون رو بازم امتحان کنید

اما همین شرایط برای کسی که بایو نداده و باید ۶۰ میلیون بده بره بایو خیلی می‌تونه متفاوت باشه و بخواد صبر کنه سه ماه دیگه با بلیط ۵ میلیونی بره بایو بده و شاید اصلا توان مالی ش رو نداشته باشه.

امیدوارم دوستان از حرفای من برداشت بدی نداشته باشند و بدونند مه هدف فقط راهنمایی و کمک کردن به همدیگه ست.
    هیچ اشکالی نداره که شما کسب درآمد کنید ، من با اون قسمت مشکل دارم که تلاش می کنید یک فرایند ساده رو بسیار پیچیده جلوه بدید ، شما هیچ بخشی از فرایند اخذ پذیرش رو نمی تونید تغییر بدید و هیچ اطلاعی هم از نظر افیسر ندارید، چیزی هم به اسم سهمیه وجود نداره ! مگه کنکور هستش؟ تعداد زیادی متقاضی از تعداد زیادی کشور هر ساله دارن درخواست میدن، طبیعتا تعدادی پذیرش و تعدادی هم ریجکت میشن، به همین سادگی .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lonelysarab نمایش پست ها
    در خصوص آمار ریجکتی ها هم بله هیچ آماری از ریجکتی وجود نداره اما کاملا آمار از پذیرش و ویزا های تایید شده موجوده که چقدر به نسبت سال پیش ویزا صادر نشده.
    دانشجو ها و پذیرش ها که قطعا بیشتر شده و از پارسال کمتر نشده.
    ترم پاییز هم که شروع شده و دیگه بچه هایی که ویزاشون چه کلا چه مرحله اول تایید نشده به ترک پاییز نمی‌رسند. درسته؟
    تا اینجا مشترک هستیم توی نظرات؟؟؟

خب وقتی تعداد ویزاهای دانشجویی تاییدشده، تعداد پذیرش دانشگاه ها و تعداد ثبت نامی های دانشگاه ها وجود داره میشه نتیجه گرفت بقیه ریجکتی هستند درسته؟؟؟

براتون یه مثال میزنم تا بازم مشخص باشه، دانشگاه UNB هرساله ۹۰ تا ۱۰۰ تا دانشجوی MBA می‌گرفته که امسال هم به همون تعداد پذیرش داده. تنها نصفی از دانشجو ها ثبت نام کردند و اون نصف کسایی بودند که اینجا بودند یا قبلش ویزا گرفته بودند.
    حدود ده درصد دیگه هم از خارج کانادا eligibility دریافت کردند.
    و بقیه پرونده شوندختی همون eligibility رو دریافت نکرده‌
    قطعا هم دیگه الان توی ترم فال پرونده شون بررسی نمیشه چون LOA شون منقضی میشه و باید دیفر کنند برای ترم بعد یا سال بعد.

به نظرتون توضیحاتم کافی و منطقی بود؟!
    اگر نه بگید تا به صورت مفصل تر بهتون توضیح بدم.

پرونده های مهاجرت دائم حنی توی این مدت بررسی نشده خیلی و ۷۰ درصد ریزش مهاجر داشته امسال کانادا اونوقت شما فکر میکنید درصد ریجکتی بالا نبوده؟

اما یه نکته رو میشه این وسط گفت و اون اینکه ریجکتی های امسال صرفا به خاطر مدرک ناقص و پرونده و ... میتونسته نباشه و به دلیل بررسی نشدن به موقع پرونده ها و گذشتن از ددلاین پاییز بوده باشه.
    بازم تاکید میکنم می‌تونه بوده باشه و می‌تونه هم به دلیل نقص مدارک باشه.
    واسه همین میگم که هر پرونده رو باید جداگانه و با خودش مقایسه کرد نه با پرونده ی شما نه با پرونده من و ...

یادم میاد سال ۲۰۱۵ توی سایت سفارت نوشته بود که تمامی مدارک ترجمه شده باید مهر وزارت خارجه و دادگستری داشته باشه. به صراحت ذکر شده بود. همه هم میذاشتند. شاید سوابق پیام ها همینجا هم باشه توی فروم.
    من پرونده ی یکی از دوستان رو بدون مهر وزارت خونه ها ارسال کردم چون پول نداشتن و نمی‌خواستند پول تاییدیه ها رو بدن. واقعا پول نداشتن به عنوان یه دانشجو از یه خانواده ی با درآمد خیلی کم.

پرونده شون ارسال و ویزاشون هم صادر شد.
    بعد اون من هیچ پرونده ای رو اگر نیاز نبود و شرایط شخص و پرونده و مدارکش خوب بود رو با تاییدیه نذاشتم و همه شون هم تایید و منجر به ویزا شد.

اما یه جایی توی یه پرونده ای شما تشخیص میدی که این مهر و تاییدیه می‌تونه یه assurance باشه برای افسری که پرونده رو میخونه خصوصا وقتی جاهای دیگه و مدارک دیگه ت و شرایط applicant ایده آل نیست و تو نمیخوای به پرونده جایی برای شک یا دلیل اضافی برای رد کردن پرونده به افسر بدی.
    باید شرایط هر اپلیکیشن و شخص رو در نظر بگیرید و فکر کنید چه چیزی برای اون شخص و شرایطش مناسب تره.

نمیتونید یک نسخه رو برای همه بپیچید.
    در هر صورت ما همه این مراحل رو گذروندیم و میدونیم چقدر استرس زاست حتی وقتی میدونی دلیلی برای رد پرونده ت وجود ندارد اما بازم استرس داری.

قطعا حرف شما درسته و کسی نباید استرس اضافی بگیره و با کمال آرامش باید تصمیم گیری کنند که چه تصمیمی بهترین گزینه برای اوناست و شانس گرفتن ویزا رو براشون بیشتر می‌کنه.
    استرس به چیزی کمک نمیکنه قطعا.

نکته ی کاملا درست حرف شما اینه که واقعا ریجکت شدن اونقدر که تاثیر روانی بدی رو خود شخص داره تاثیر آنچنان مهمی روی پرونده های بعدی نداره.
    من داشتم پرونده ای که ۳ بار با وکیل اقدام کرده بود و ریجکت شد و باز ۴ ام خودش با کمک دوستان و تجربه ی ریجکتی های قبلی پرونده رو ارسال و ویزا گرفت.

پس اگر پول و هزینه ی ارسال پرونده براتون مسأله ای نیست و فکر میکنید کامل هست مدارکتون با توجه به اینکه احتمالا پارسال بایوتون رو هم دادید و الان لازم نیست دیگه با این قیمت های فضایی برای بایو برید، گزینه ی قابل قبولی هست که بخواهید برای زمستون اقدام کنید چون شانستون رو بازم امتحان کنید

اما همین شرایط برای کسی که بایو نداده و باید ۶۰ میلیون بده بره بایو خیلی می‌تونه متفاوت باشه و بخواد صبر کنه سه ماه دیگه با بلیط ۵ میلیونی بره بایو بده و شاید اصلا توان مالی ش رو نداشته باشه.

امیدوارم دوستان از حرفای من برداشت بدی نداشته باشند و بدونند مه هدف فقط راهنمایی و کمک کردن به همدیگه ست.
    از اینکه با شما در مورد اخذ پذیرش و ویزا بحث می کنم خوشحالم ، چون بنظرم باعث اطلاع رسانی به بقیه میشه ، این بحث ها کمک می کنه تا متقاضیان با اطلاعات بیشتری کارشون رو پیگیری کنن .
    با هیچ کدوم از صحبت های شما موافق نیستم، شما اگر ادعا می کنید که امار پذیرش دانشگاه رو دارید ، لطفا بفرمایید چند نفر رو رشته فاینس دانشگاه یورک پذیرش گرفتن ؟ یکیش خودم هست لطفا تعداد باقی رو بفرمایید !
    کجا آمار میدن که چند نفر ویزا گرفتن ؟ شما از کجا آمار تعداد درخواست های ویزا رو دارید ؟ طبیعتا ندارید ، داریم در مورد سفارت کانادا صحبت می کنیم حتی اگر پسرخاله هم افسیر باشه مطمئن هستم که شما آماری نخواهید داشت . پس بجای ترسوندن مردم و پیچیده نشون دادن فرایند اخذ پذیرش با مردم صادق باشید، بعضی ها وقت ندارن یا حوصله اپلود کردن مدارک ندارن ( تنها کاری که شما میتونید انجام بدید) ! و قطعا به شما مراجعه می کنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Arsia1981 نمایش پست ها
    هیچ اشکالی نداره که شما کسب درآمد کنید ، من با اون قسمت مشکل دارم که تلاش می کنید یک فرایند ساده رو بسیار پیچیده جلوه بدید ، شما هیچ بخشی از فرایند اخذ پذیرش رو نمی تونید تغییر بدید و هیچ اطلاعی هم از نظر افیسر ندارید، چیزی هم به اسم سهمیه وجود نداره ! مگه کنکور هستش؟ تعداد زیادی متقاضی از تعداد زیادی کشور هر ساله دارن درخواست میدن، طبیعتا تعدادی پذیرش و تعدادی هم ریجکت میشن، به همین سادگی .
    دوست عزیز باید خدمتتون عرض کنم که من تا حالا از این راه کسب درآمدی نداشتم و صرفا کمک کردم به همه ی کسایی که دوست داشتن بهشون کمک کنم به صورت رایگان.
    کار من بیشتر پرونده های مهاجرته که ازش کسب درآمد هم داشتم بله.

ضمنا وقتی از چیزی اطلاع کافی ندارید به همون نشر خودتون بسنده کنید.
    سابقه من از سال ۲۰۱۲ توی اپلای ابرود هست با دوتا اکانت و تو پنج سال گذشته اصلا اینجا حتی پستی هم نذاشتم.
    الآنم صرفا جهت کمک به دوستان اومدم و نظراتم رو میگم

بله سهمیه وجود داره. خیر شما نمیدونید و در جریان پروسه نیستید ولی شاید کس دیگه این این روند رو بدونه و بدونه که هر استان و هر دانشگاه ظرفیت مشخصی داره سالیانه که باید پر بشه و بیشتر از اون دانشجو گرفته نمیشه.
    همه جای دنیا مثل کشور ما بی برنامه نیست.
    واسه همین میزان تقاضای پایین تر و ظرفیت بیشتر یه استان و دانشگاه های سطح اون استان باعث میشه سختگیری افسر رو پرونده بیشتر یا کمتر بشه. یه تعریف ساده هم وجود داره. رقابت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

ببخشید دیگه خندم گرفت. اینکه شما بخوای به یکی دیگه حمله کنی و من در موقعیت دفاع از خودم قرار بگیرم خیلی داستان قدیمی شده. من سالهاست درگیر این بازی ها نمیشم.

اما اگر بازم توضیحاتم برای عقل سلیم شفاف نبود باید بگم که من تمامی پرونده هایی که به دوستان کمک کردم همگی در نهایت خودشون تصمیم گیرنده پرونده شون بودند و خودشون اقدام کردند. هیچ وقت به کسی پیشنهاد نمیکنم توی پرونده تحصیلی با وکیل بخواد پیش بره چون تمام مراحل توسط دانشجو قابل انجامه.

در خصوص اعلام ریجکتی ها.
    یه سوال ساده وجود داره. گفتی پسرخاله افسر هم آمار نداره. تو از کجا دقیقا و با چه مستندی میگی پسر خاله افسر آماری نداره؟ چرا نباید امار پابلیک رو نداشته باشند؟! شد نشون میده صرفا بحث کردن دوست داری .
    پسر خوب من در خصوص ۲۰۰ تا پرونده ای که در جریانش هستم مثال زدم‌. پروگرم MBA سه تا دانشگاه. UNB، Memorial و McMaster

تا اینجاش برات مشخصه؟؟؟

دارم خدمتتون عرض میکنم این سه تا دانشگاه نصف ظرفیت دانشجو های پارسال امسال دانشجو ثبت نامه داشتند. در صورتیکه همونقدر پذیرش دادن. یعنی مثلا جای ۱۰۰ نفر که بهشون پذیرش دادند و هر سال میومدن و ثبت نام میکردند، امسال چه آنلاین و چه حصوصری نصف این ظرفیت اومده و ثبت نامش رو کرده واسه پاییز .
    این به نظرت یعنی ۵۰ نفر دیگه ویزا گرفتن و نیومدن تو رشته شون ثبت نام کنند!؟ یا یعنی پنجاه نفر دیگه ددلاین رو از دست دادن و پرونده شون بررسی نشده و یا ریجکت شدن.
    واقعا آیا فهمیدن این معادله ساده سخته؟!
    من همیشه سعی میکنم در کمال صبوری جواب دوستان رو بدم. دیروز هم چون اطلاعات شما اطلاعات درستی نبود به صورت عام جوابتون رو با حوصله و مفصل دادم.

اما باید یاد بگیرید که به دیگران احترام بگذارید. اینکه بخوای کسی رو محکوم به کاسبی و غیره بکنید کار درستی نیست. من رو راحت میتونید آمار همه چیزم رو در بیارید همون‌جوری که خیلی از دوستان درآوردند اینجا و میشناسند منو.

اطلاعات شما در بهترین حالت مختص کیس خودتون بوده و هست. اطلاعات شما ناقص و محدوده.
    اطلاعات منم مختص کیس های خودم هست و بس. اطلاعات منم ناقص و محدوده
    اما قطعا اطلاعات من از شما بیشتره و این جای تعارف نداره‌ . جامعه آماری من از شما وسیعتره و اینم جای تعارف نداره. چیزی هم برای فخر نداره. صرفا نتیجه ش اینه که من نظراتم به واقعیت و کیس های متفاوت و شرایط متفاوت نزدیک تره. شما هم قطعا نظراتتون برای کیس هایی که دقیقا شرایط مشابه و سن و کار و سابقه مشابه شما رو داشتند نزدیکتره و براشون جواب میده.

حرف ما از ابتدا در خصوص یه پرونده بود که هیچ جزییاتی ازش نمیدونستید. پس نظر من و تو در خصوص پرونده ی کسی که چیزی ازش نمی‌دونیم فکر نکنم سازنده و درست باشه.

در خصوص وضعیت و فاکتورهایی غیر از پرونده شون اون عزیز پرسیده بودند و نظر شخصی هرکسی داده شد.

من دوست ندارم اینجا در بشه از بحث و اینکه دوستان بخوان با هم بحث کنند.
    به نظر خودم توضیحاتم کافی و با دلایل مشخص و واضح بوده. اگر تو پیام بعدیتون دیدم افتادین توی دور بحث و سوال تکراری بابت چیزایی که قبلاً جوابتون رو دادم دیگه جواب نمیدم که تبدیل به هرزنوشته نشه این پست.

در نهایت هم همگی دوستان موفق باشند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

اینم برای اطلاعات دوستان:
    A number of colleges in Ontario with large international programmes, for example, are projecting significant enrolment drops this fall, including Georgian College (-24%), Humber College (-40%), Sheridan College (-42%), and St Clair College (-50%).

Similarly, those universities that have publicly reported projections for the year ahead are anticipating significant declines in international numbers, typically ranging from -20% to -50%. Some have put a dollar value on that decrease as well, with the University of British Columbia anticipating a CDN$76 million shortfall in international tuition revenues for the 2020/21 academic year, and Thompson Rivers University forecasting a CDN$20 million drop in international tuition.

رفرنس سایت icef و immigration canada.

دوستان سلام،
    من بعد از ریجکتی از دانشگاه تقاضای دیفر دادم. ولی دانشگاه گفت ترم پاییز و زمستون رو میتونید بدون استادی پرمیت بخونی و با همون نامه ادمیشن ترم فال دوباره اپلای کنی؟ مگه ی همچین چیزی امکان داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

بله. طبق قانون جدید با موافقت دانشگاه شما میتونید بدون حتی eligibility تا نصف مدت تحصیل تون رو آنلاین و خارج کانادا انجام بدیم و مابقی رو ویزا و استادی پرمیت بگیرید و توی کانادا تکمیل کنید و مدت زمان تحصیل خارج خاک تون هم جزو PGWP شما محاسبه میشه.
    اما اگر نتونید در نهایت ویزا بگیرید عملا پول شهریه تون رو دادید و در بهترین حالت دانشگاه بهتون یه سرتیفیکیت بده که بگه شما مثلا فلان دوره رو آنلاین گذروندید. بستگی به دانشگاه تون داره بیشتر.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Abouabou نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    من بعد از ریجکتی از دانشگاه تقاضای دیفر دادم. ولی دانشگاه گفت ترم پاییز و زمستون رو میتونید بدون استادی پرمیت بخونی و با همون نامه ادمیشن ترم فال دوباره اپلای کنی؟ مگه ی همچین چیزی امکان داره؟
    بنظرم اگه شما شروع به تحصیل کرده اید یعنی در کلاسها ثبت نام کرده اید یه نامه از دانشگاه بگیرید که تحصیل رو شروع کرده اید و به همراه ادمیشن قبلی تون ارسال کنید
    اگر هم که هنوز شروع به تحصیل نکرده اید بنظرم باید یه ادمیشن جدید بگیرید چون داخل ادمیشن اکثرا تاریخ شروع کلاسها ذکر شده و نمیشه بعد از اون تاریخ درخواست ویزا بدید

Junior Member

سلام من میخواستم برای ویزای تحصیلی اپلای کنم . همه مدارکم آمادست فقط نمیدونم توی فرم ها فرم study plan و cover letter رو کجا قرار بدم . یه سری میگن باید تو قسمت client information قرار بدیم و یسری دیگه میگن تو فرم acceptance . ما هم این وسط گیج شدیم .

نقل قول نوشته اصلی توسط anita1368 نمایش پست ها
    سلام من میخواستم برای ویزای تحصیلی اپلای کنم . همه مدارکم آمادست فقط نمیدونم توی فرم ها فرم study plan و cover letter رو کجا قرار بدم . یه سری میگن باید تو قسمت client information قرار بدیم و یسری دیگه میگن تو فرم acceptance . ما هم این وسط گیج شدیم .
    همون قسمت کلاینت بزارید.