صفحه 14 از 62 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 613

موضوع: آرشیو شده : اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط - تا سال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به نیوزلند

سلام و بازم ممنون از پاسختون من امتیازم 125 شده از و تقریبا فرم EOIرا کامل پر کردم . به نظر می آد داشتن job offer شانس پذیرفتن رو خیلی بالا می بره به نظر شما از چه راهی می شه job offer گرفت ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت| مهاجرت به نیوزلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط samba_a نمایش پست ها
    برای رشته من فول تایم هست که یه سال می شه از اکلند پذیرش دارم. شما بر چه اساسی این 2 سال رو می گید کمک می کنه؟من تو امتیاز بندی ندیدم چیزی باشه. از مالزی هم پذیرش دارم برای مستر موندم کدوم رو برم. هدفم در نهایت اقامت هست. 2 سال سابقه کار هم دارم در کل امتیازم 90 می شه بدون job offer . به نظر شما به چه طریق راحتره برم؟
    ببخشيد شايد من خوب توضيح ندادم. بطور كلي مدرك ليسانس ٥٠ و مدرك فوق ليسانس و دكترا ٦٠ امتيلز دارد. ٢ سال تحصيل در مقطع ليسانس در نيوزيلند ١٠ امتياز، ١ سال تحصيل در مقطع فوق ١٠ امتياز، و چنانچه ٢ سال تحصيل در مقطع فوق داشته باشيد ١٥ امتيز خواهيد گرفت. اگر مدرك تحصيلي شما در ليست يكي از future growth area يا absolute skill shortage (نه لزوماً فقط از نيوزيلند) باشد به ازاي هر كدام ١٠ امتياز هم خواهيد گرفت.
    اما اشارهاي كه من به ٢ سال تحصيل در نيوزيلند داشتم مربوط به مصاحبه بود. در واقع بخش اصلي و سر نوشت ساز پروسه مهاجرت به نيوزيلند مصاحبه آن است كه معمولاً بسياري از اپليكنت ها در اين مرحله ريجكت مي شوند. اگر شما مدرك تحصيلي فوق يا دكترا از نيوزيلند داشته باشيد و به شرط تحصيل حداقل ٢ سال در نيوزيلند در اين صورت مصاحبه نخواهيد داشت. اميدوارم توضيحات كامل بوده باشد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط negin1966 نمایش پست ها
    سلام و بازم ممنون از پاسختون من امتیازم 125 شده از و تقریبا فرم EOIرا کامل پر کردم . به نظر می آد داشتن job offer شانس پذیرفتن رو خیلی بالا می بره به نظر شما از چه راهی می شه job offer گرفت ؟
    راهي وجود ندارد مگر اينكه شما skill بالايي داشته باشيد و با employer ها تماس بگيريد و موفق شويد offer بگيريد. افراد بسيار بسيار معدود و انگشت شماري توانسته اند از ايران offer بگيرند. پيشنهاد مي كنم خيلي رو اين گزينه فكر نكنيد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi2302 نمایش پست ها
    اولاً كه شديداً توصيه مي كنم عجله نكنيد و تا اطلاعات خودتون را كامل نكرديد اپلاي نكنيد. اما در مورد سؤال شما، چون امتيازتان زير ١٤٠ است بنابراين بايد در pool بمانيد تا اسم شما خارج شود. ماهي ٢ بار قرعه كشي انجام مي شود و بعد از اينكه لسم شما خارج شد حدوداً ٢ هفته طول مي كشد تابراي شما invitation بفرستند و به شما ٤ ماه وقت مي دهند تا مدارك خود راسابميت كنيد. اما تجربه من مي گويد كه اگر شما الان سابميت كنيد تا قبل تاريخ انقضاي نمره زبانتان احتمال رسيدن به invitation هست.
    سلام آقا مهدي

مي تونم بپرسم شما الان در چه مرحله هستين؟ شما هنگام سابميت اصل مدارک رو فرستادين؟ من مدارکم رو به تازگي ارسال کردم و ترجمه ها همراه با کپي برابر اصل بوده حتي آيلتس ولي چون اصل مدارک رو ارسال نکردم يه کم نگران هستم. در مورد مصاحبه هم البته شنيدم که سخته ولي شما منبع خاصي دارين که ميگين خيلي ها رد ميشن؟

ممنون و موفق باشين

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت| مهاجرت به نیوزلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط samba_a نمایش پست ها
    برای رشته من فول تایم هست که یه سال می شه از اکلند پذیرش دارم. شما بر چه اساسی این 2 سال رو می گید کمک می کنه؟من تو امتیاز بندی ندیدم چیزی باشه. از مالزی هم پذیرش دارم برای مستر موندم کدوم رو برم. هدفم در نهایت اقامت هست. 2 سال سابقه کار هم دارم در کل امتیازم 90 می شه بدون job offer . به نظر شما به چه طریق راحتره برم؟
    سلام،

پيغام خصوصي به من زده بوديد، من اينجا جواب ميدم شايد دوستان ديگر هم استفاده كنند.
    ببينيد اين انتخابيه كه خودتون بايد انجام بديد اما توضيحاتي به شما ميدم كه شايد كمكتون كنه. مالزي كشور خوبيه براي ادامه تحصيل،. كشور آروميه و مي دونم كه آزمايشگاهاي مرتب با تجهيزات عالي داره. طبيعتاً اگر شما پتانسيل بالايي داشته باشيد و از دوره مستر خوب استفاده كنيد و معدل بالا و تعدادي مقاله isi سابميت كنيد به راحتي مي توانيد براي دكترا از نيوزلند پذيرش با بورس بگيريد. دوره مستر در مالزي همچنان ارزان و affordable است. اما دوره مستر در نيوزيلند بسيار گران است. اما اين قضيه براي PhD بر عكس مي شود. شهريه دانشجوي PhD در نيوزيلند همانند دانشجوي local است (حدوداً ٥٠٠٠ دلار در سال).
    اما براي اقامت طبيعتاً هر چه زودتر وارد نيوزيلند شويد زودتر به هدفتان مي رسيد. اگر دوره ١ ساله مستر را تمام كنيد و بلا فاصله دكترا شروع كنيد پس از سال اول ميتوانيد براي مهاجرت اپلاي كنيد و از امتياز ٢ سال تحصيل در نيوزيلند و حذف مصاحبه برخوردار شويد. به هر حال هر كدام معايب و مزاياي خود را دارد. به نظرم موضوع تعيين كننده در مورد انتخابهاي شما شرايط مالي خودتان است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Akalit نمایش پست ها
    سلام آقا مهدي

مي تونم بپرسم شما الان در چه مرحله هستين؟ شما هنگام سابميت اصل مدارک رو فرستادين؟ من مدارکم رو به تازگي ارسال کردم و ترجمه ها همراه با کپي برابر اصل بوده حتي آيلتس ولي چون اصل مدارک رو ارسال نکردم يه کم نگران هستم. در مورد مصاحبه هم البته شنيدم که سخته ولي شما منبع خاصي دارين که ميگين خيلي ها رد ميشن؟

ممنون و موفق باشين
    سلام،
    من permanent resident نيوزيلند هستم. ببينيد اصلاً نگران اين قضيه نباشيد. اگر برابر اصل شده باشد كافيست اما در مورد IELTS بهتر بود همراه با كپي اصل مدرك را هم مي فرستاديد. تمامي مدارك اصل بلافاصله بعد از logement پرونده براي شما پست ميشود. اما باز تاكيد ميكنم كه جاي نگراني نيست چون آفيسر ها بسيار با حوصله و با احترام با شما برخورد مي كنند و براحتي به شما اجازه مي دهند كه پرونده را update كنيد. بعد از اختصاص آفيسر به پرونده شما، اگر لازم باشد به شما ايميل خواهد زد و اصل مدرك را در خواست مي كند. اين اتفاق بسيار معمول است و آفيسر ها بارها ممكن است از client ها درخواست مدرك بكنند.
    اما در مورد رفرنس، رفرنس من اطلاعاتيست كه از سايت مهاجرت نيوزيلند استخراج ميكنم، و از ارتباطاتي است كه با client ها دارم.
    توصيه اول من به شما تقويت زبانتان است. گرفتن نمره ٦.٥ آن هم در ايران بسيار بسيار كار راحتي است اما مطلع باشيد كه يكي از اهداف پنهاني مصاحبه بررسي زبان شما است. البته زبان تنها شرط لازم است نه كافي.

Junior Member

سلام و بازم ممنون از پاسخ های مفیدتان . من امروز فرم EOI را تکمیل کردم . و امتیاز 125 هم گرفتم تنها مسئله ای که دارم که با توجه به این که اصل مدرک آیلتس هنوز دستم نیست ( دو هفته دیگر می آید) به جای شماره تست ریپورت شماره کاندید (candidate number) که توی مدرک آیلتس آن هم درج می شود نوشتم . شما توصیه می کنید امروز submitرا با همین شماره ارسال کنم یا منتظر مدرک آیلتسم به واسطه شماره تست ریپورت باشم؟یعنی به عبارتی تغییرات در این سطح را آنها می پذیرند یا نه؟

راهي وجود ندارد مگر اينكه شما skill بالايي داشته باشيد و با employer ها تماس بگيريد و موفق شويد offer بگيريد. افراد بسيار بسيار معدود و انگشت شماري توانسته اند از ايران offer بگيرند. پيشنهاد مي كنم خيلي رو اين گزينه فكر نكنيد.

Junior Member

سلام و بازم ممنون از پاسخ های مفیدتان . من امروز فرم EOI را تکمیل کردم . و امتیاز 125 هم گرفتم تنها مسئله ای که دارم که با توجه به این که اصل مدرک آیلتس هنوز دستم نیست ( دو هفته دیگر می آید) به جای شماره تست ریپورت شماره کاندید (candidate number) که توی مدرک آیلتس آن هم درج می شود نوشتم . شما توصیه می کنید امروز submitرا با همین شماره ارسال کنم یا منتظر مدرک آیلتسم به واسطه شماره تست ریپورت باشم؟یعنی به عبارتی تغییرات در این سطح را آنها می پذیرند یا نه؟
    سلام. من يك چيزي را متوجه نشدم. در فرم EOI علاوه بر Test Report Number نمره overall شما را هم ميپرسد. چطور از نمره خود با خبريد اما report number نداريد !!!!
    اما در هر صورت با توضيح شما تنها ٢ هفته بايد صبر كنيد.اگر چه درمرحله ITA به شما اين فرصت را ميدهند كه دوباره فرم را اصلاح كنيد اما به نظر من بهتر است منتظر شويد و سعي كنيد فرم را از همين ابتدا حتي المكان كامل بفرستيد.
    به عنوان آخرين توصيه، حتماً به requirment ها هم براي مدرك تحصيلي و هم براي عنوان كاري كه اپلاي كرديد بسيار دقت كنيد در غير اينصورت به مرحله ITA نخواهيد رسيد.
    موفق باشيد
    مهدي

Junior Member

سلام و ممنون از پاسخ سریعتان علت عجله من اینه که من در نوامبر 2010 امتحان دادم و تنها 4 ماه وقت دارم و علت این که شماره تست ریپورتم رو ندارم اینه که فرم اصلی را قبلا برای جای دیگه ای ارسال کردم و الان دوباره یک کپی از کارنامه ام را درخواست کردم بنابراین نمره ام و شماره کاندیدم رو می دونم ولی شماره تست ریپورت که تنها توی کارنامه درج می شود رو نمی دونم . حال با این مدت محدودی که دارم به نظر شما با شماره کاندیدم بفرستم یا باز هم منتظر بمونم.

سلام. من يك چيزي را متوجه نشدم. در فرم EOI علاوه بر Test Report Number نمره overall شما را هم ميپرسد. چطور از نمره خود با خبريد اما report number نداريد !!!!
    اما در هر صورت با توضيح شما تنها ٢ هفته بايد صبر كنيد.اگر چه درمرحله ITA به شما اين فرصت را ميدهند كه دوباره فرم را اصلاح كنيد اما به نظر من بهتر است منتظر شويد و سعي كنيد فرم را از همين ابتدا حتي المكان كامل بفرستيد.
    به عنوان آخرين توصيه، حتماً به requirment ها هم براي مدرك تحصيلي و هم براي عنوان كاري كه اپلاي كرديد بسيار دقت كنيد در غير اينصورت به مرحله ITA نخواهيد رسيد.
    موفق باشيد
    مهدي

Junior Member

سلام و ممنون از پاسخ سریعتان علت عجله من اینه که من در نوامبر 2010 امتحان دادم و تنها 4 ماه وقت دارم و علت این که شماره تست ریپورتم رو ندارم اینه که فرم اصلی را قبلا برای جای دیگه ای ارسال کردم و الان دوباره یک کپی از کارنامه ام را درخواست کردم بنابراین نمره ام و شماره کاندیدم رو می دونم ولی شماره تست ریپورت که تنها توی کارنامه درج می شود رو نمی دونم . حال با این مدت محدودی که دارم به نظر شما با شماره کاندیدم بفرستم یا باز هم منتظر بمونم.
    سلام
    به نظر من زمان زيادي داريد. هر ٢ هفته يك قرعه كشي انجام ميشود و شما نهايتاً فقط يك قرعه كشي را از دست ميدهيد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)