صفحه 53 از 62 نخستنخست ... 34344454647484950515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 613

موضوع: آرشیو شده : اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط - تا سال 2015

ApplyAbroad Senior Veteran
    hediye119 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط dorsana نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند تا سئوال دارم که بدجور ذهنمو مشغول کرده

من برای دکترا از نیوزیلند پذیرش دارم و الان منتظر ویزای تحصیلی هستم. همسرم هم بعنوان پارتنر درخواست ویزای کار پارتنرشیپ کرده.
    رشته من متاسفانه جز رشته های امتیاز دار نیوزیلند نیست در صورتی که رشته همسرم جز Long Term Skill Shortage هست و چنانچه بتونه یک سال سابقه کار مرتبط در حین تحصیل من در نیوزلند بدست بیاره امتیاز خیلی بالایی می‌گیره

1. سئوال من اینه که ویزای کار پارتنرشیپ همسرم از نظر ادامه کار برای اقامت چه فرقی با ویزای کار (Skilled Migrant Category (SMC یا رزیدنت ( Work to Residence) میکنه؟

2.افراد با ویزای کار رزیدنت بعد از 2 سال میتونند درخواست اقامت دائم بدن، کسی که ویزای کار پارتنرشیپ داره هم میتونه اینکارو بکنه یا اینکه علیرغم داشتن ویزای کار پارتنرشیپ باید ابتدا درخواست ویزای کار SMC یا رزیدنت بکنه و دو سال بعد از اون درخواست اقامت بده.

2. در صورتی که همسرم بتونه با همین ویزای پارتنرشیپ درخواست اقامت بده باید اینکارو بعد از اتمام تحصیل من بکنه یا از همون سال اول می تونه؟

3. فرضاً اگر نیاز به ویزای کار SMC یا رزیدنت باشه باید اینکارو بعد از اتمام تحصیل من بکنه یا از همون سال اول می تونه؟

4. سریعترین راه برای درخواست اقامت توسط من یا همسرم چیه؟

ممنون میشم اگه جواب بدین
    اگه همسر شما بتونه جاب آفر بگیره با همین ویزایِ کاری که از طریقِ پارتنرشیپ می‌گیره می‌تونید برای اقامت اقدام کنید.
    افرادی که بعد از 2 سال کار در نیوزیلند به‌صورت خودکار وارد مرحله اقامت گرفتن می‌شن طرفِ قرارداد با یک‌سری شرکت‌ها و ارگان‌هایِ خاص هستند (یه لیستی ازشون وجود داره). بنابراین به‌این شکل نیست که هر کسی بعد از 2 سال کار به‌صورت خودکار وارد این پروسه بشه.
    همسر شما به محض گرفتن جاب آفر می‌تونه جهت پر کردن EOI و گرفتن اقامت اقدام کنه و ربطی به این‌که شما دانشجو هستید نداره.
    کلن بیشترین امتیاز رو همون جاب آفر داره که باعث می‌شه زودتر هم از پول خارج شید.
    این چیزایی بود که من در موردِ سوالاتون می‌دونستم
    All human wisdom is summed up in two words - wait and hope” Alexandre Dumas

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط

سلام دوستان من یه سوال داشتم
    همسرم از نیوزیلند کار گرفته و الان میره سر کار و ما میخوایم برای اقامت اقدام کنیم
    حالا سوالم اینه که اگه سابقه کاریش رو از ایران claim نکنه ما 170 امتیاز داریم، به نظرتون همین خوبه یا سابقه کاریش رو claimکنه بهتره. چون میخوایم کارمون سریعتر پیش بره اینو می پرسم
    دوم اینکه من به عنوان پارتنر براش امتیاز دارم اما آیلتسم تا 25 آگوست اعتبار داره می خواستم بدونم باید اعتبار آیلتس برای تا اتمام مراحل باشه یا همین که وقتی می خواید اقدام کنید آیلتس اعتبار داره کافیه؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master Mechanical Eng - Tehan UNI

نقل قول نوشته اصلی توسط mannan نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال داشتم همسرم از نیوزیلند کار گرفته و الان میره سر کار و ما میخوایم برای اقامت اقدام کنیم حالا سوالم اینه که اگه سابقه کاریش رو از ایران claim نکنه ما 170 امتیاز داریم، به نظرتون همین خوبه یا سابقه کاریش رو claimکنه بهتره. چون میخوایم کارمون سریعتر پیش بره اینو می پرسم دوم اینکه من به عنوان پارتنر براش امتیاز دارم اما آیلتسم تا 25 آگوست اعتبار داره می خواستم بدونم باید اعتبار آیلتس برای تا اتمام مراحل باشه یا همین که وقتی می خواید اقدام کنید آیلتس اعتبار داره کافیه؟ ممنون
    هیچ فرقی بین 140 امتیاز و بالاتر نمی کند مستقیما از پول در می آیید وقتی جاب آفر هم دارید پرونده در اولویت قرار می گیرد و نیاز به مصاحبه نهایی هم نیست .

Junior Member

می شه لطفا منو راهنمایی کنید که این قضیه از پول خارج شدن چیه؟ اگه کسی زیر 140 شه یعنی نمی تونه برای اقامت اقدام کنه؟
    ممنون از راهنماییتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master Mechanical Eng - Tehan UNI

نقل قول نوشته اصلی توسط Panizzzz نمایش پست ها
    می شه لطفا منو راهنمایی کنید که این قضیه از پول خارج شدن چیه؟ اگه کسی زیر 140 شه یعنی نمی تونه برای اقامت اقدام کنه؟
    ممنون از راهنماییتون
    کلیه در خواستهای EOI (expression of interest ) در صورتیکه حداقل امتیاز را داشته باشند وارد پول می شوند . اگر شما 140 امتیاز یا بالاتر را داشته باشید فورا طی یک هفته از پول خارج می شوید . پرونده تان بررسی اولیه می شود و در صورت تایید اولیه برای شما نامه ITA می آید . در غیر اینصورت به صورت قرعه کشی یا رندوم یا بر اساس نیاز به تخصص خاص امتیازات زیر 140 بیرون می آیند( که من افرادی بین 120 تا 140 را دیده ام که در 2012و2011 خارج شده اند ) که متاسفانه در 2013 تقریبا هیچ امتیاز زیر 140 بیرون نیامده است . پرونده شما در پول 6 ماه می ماند در صورت انتخاب نشدن از پول خارج می شود . می توانید در صورت خروج بعد از شش ماه دوباره اقدام کنید ....

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_jaf نمایش پست ها
    هیچ فرقی بین 140 امتیاز و بالاتر نمی کند مستقیما از پول در می آیید وقتی جاب آفر هم دارید پرونده در اولویت قرار می گیرد و نیاز به مصاحبه نهایی هم نیست .
    مرسی از جوابتون، میشه جواب سوالم در مورد آیلتسم رو هم بدید؟

Senior Member

سلام دوستان
    برای اقدام برای PR ما میخوایم از امتیاز همراه هم استفاده کنیم. مدرک لیسانس و ارشد من هر دو از دانشگاههاییه که تو لیست مهاجرت نیازی به اسس ندارن. حالا سوالم اینه که برای گرفتن امتیاز همراه آیا باید مدارک من بره NZQA و بررسی شه یا به دلیل اینکه جز دانشگاههاییه که نیازی به اسس ندارن، مدرک من بدون اسس امتیاز مورد نیاز همراه رو برای همسرم میاره؟ در ضمن تاریخ اکسپایر مدک آیلتسم آگوست 2014 هست اگه الان اقدام کنیم و تا زمانی که جواب PR بیاد آیلتس منقضی شه مشکلی نداره؟

1- در آغاز تجربه شخصیمو میخواستم بنویسم تا عزیزانی که تازه شروع کردند، از اشتباهاتی که بنده مرتکب شدم دوری کنند.

شش ماه پیش یه نگاه سر سری به لیست جداول انداختم و با خودم حساب کردم امتیاز بالای 140 خواهم داشت و شروع کردم به زبان خوندن.
    با 5 ماه تلاش و خون دل فراوان ( نصف روز کار نصف روز زبان) انگلسی خیلی ضعیفمو بهتر کردم و آمتحان
    IELTS 6.5 شدم(Feb 2014). ولی حالا که این فروم و سایت مهاجرتو دقیق خوندم متوجه دو تا اصل زیر شدم که واقعا ناامید کنندس و زهی خیال باطل. "ابتدا اطلاعاتتون رو کامل کنید بعدش شروع کنید". متاسفانه بنده تمام وقتمو رو زبان گذاشتم.

الف- امتیاز اضافه مربوط رشته های future growe(رو به رشد برای آینده ) رو فقط اونایی که پیشنهاد کار داشته باشند می تونند بگیرند.
    ب - امتیاز اضافه مدرک تحصیلی همسرو در صورتی که ایشون هم نمره زبان 6.5 داشته باشند می گیرید.

2 - بنده با احتساب کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه های توی لیست بدون نیاز به اسسمنت و شش سال سابقه تدریس در دانشگاه امتیازم 130 شده در
    EOI که پر کردم ولی هنوز submit نکردم. چند تا سوال دارم و ممنون میشم دوستانی که این راهو رفتن راهنماییم کنند.

الف - با توجه به آمار 2013 و 2014 که بررسی کردم تعداد انتخاب 130 امتیازیها خیلی کم بود. احتمال خارج شدن از pool چقدر است؟
    یعنی تعداد افراد submit کرده با این امتیاز( افراد رسیک پذیر ) اینقدر کمه یا تعداد کمی اتنتخاب شده و بیشترشون دور انداخته می شن؟ اونایی که شش ماه آزگار انتظار سخت کشیدن و آخرشم هیچی لطفا پاسخ بدن.( میتونن چند تا فحش مودبانه هم تو جوابشون بذارن ، البته اگه مسئول محترم حذفمون نکنه). و اگه کسایی از استخر معطلی در اومدن پیام بزارن تا ما هم امیدوار بشیم.

ب- آیا full یا pre-assessment فقط مربوط به مدرک تحصیلی یا سابقه کاری رو هم چک می کنند؟
    با توجه به دانشگاه ارشد بنده که جزو لیست هست و 10 امتیاز اضافه که برای رشته تحصیلی مربوط به رشته های مورد نیاز( مهندسی کامپیوتر) حساب کردم. راجع به assessment چه کاری باید انجام بدم؟
    a)همین الان قبل از submit کردن EOI باید pre_assess بشم بعدا ful.
    a) الان نیاز به assessment ندارم و لی بعدا یا همزان که تو pool هستم باید حتما ful-assess بشم.
    b) اصلا نیاز بهش ندارم.

پ) بنده شش سال و نیمه که مشغول تدریس در دانشگاه آزاد هستم. چهار سال آخر شو هیات علمی تمام وقت با بیمه و دو سالو نیمه اولشو حق التدرس با بالای 30 ساعت+ پیام نور + سما که متاسفانه سابقه بیمه رو رد نکردن. هر جور نامه ای هم که بخوام از دانشگاه میتونم بگیرم، دوستان دانشگاه همکاری لازمو می کنند و دو سال هم به همزمان سابقه کاری Software Developer دارم. آیا سابقه کاریم مورد تایید قرار میگیره؟

پیاپیش از تمامی دوستانی که جواب میدن سپاس گذارم.

Junior Member

سلام دوستان کسی یه وکیل خوب برای مهاجرت نیوزلند میشناسه؟ ممنون میشم بهم معرفی کنین

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mino22027 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی یه وکیل خوب برای مهاجرت نیوزلند میشناسه؟ ممنون میشم بهم معرفی کنین
    من یکی تو ایران می شناسم هر چند که پیشنهادم اینه که کاراتون رو خودتون انجام بدید. وکیلا جز عقب انداختن کارا کار دیگه ای نمی کنن. اما اگه باز خواستید پیام خصوصی بدید تا بهتون بگم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)