صفحه 20 از 62 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 613

موضوع: آرشیو شده : اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط - تا سال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت | مهاجرت به نیوزلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط omidros نمایش پست ها
    با سلام lodgement من jun 2011 هسش و حالا نزدیک یک ساله که اصل تقریبا همه مدارکمو مثل شناسنامه و مدارک تحصیلی و کلی چیزای دیگمو فرستادم لندن. نمیدونم چرا اصل مدارکمو که بقول آفیسر برای verification خواسته رو برنمیگردونن؟ کسی تجربه مشابه نداره؟ به نظر شما چقدر هنوز کار داره پروندم؟ممنون میشم اگه پاسخ بدین عزیزان
    سلام دوست عزيز،
    اينكه اصل مدارك مثل شناسنامه و مدارك تحصيلي رو خواستند كمي عجيبه. حتي اگه چنين در خواستي كردن از آنجا كه شما ترجمه و كپي تأييد شده مدارك رو فرستاديد حتماً پس از تطبيق مدارك اصل با كپيها بايد آنها را به شما برگردانند. به نظر من ايميلي به آفيسر خود بزنيد و سؤال كنيد كه كي مدارك اصل مرا بر ميگردانيد؟
    در مورد اينكه چقدر پرونده شما كار داره با توجه به اينكه حدوداً ١٤ ماه از زمان lodgement پرونده شما ميگذره اگر اسسمنت اوليه پرونده شما با موفقيت انجام شود بنظرم همين روزها است كه به شما وقت مصاحبه دهند. بعد از مصاحبه از ١ تا ٣ ماه نتيجه اعلام ميشود.
    موفق باشيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط katy1868888 نمایش پست ها
    ممکنه بفرمایید رشته تون چی بوده و امتیازتون چند بوده؟
    1 سال خیلی ی ی ی
    سلام دوست عزيز،

يكسال كاملاً طبيعي است و هنوز تا ٦ ماه ممكن است ادامه پيدا كند.
    امتياز فقط در خارج شدن از pool اهميت دارد اما بعد از خارج شدن از pool امتياز ٢٠٠ با امتياز ١١٠ فرقي با هم نميكنند.

Member katy1868888 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Eng - Azad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi2302 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز،

يكسال كاملاً طبيعي است و هنوز تا ٦ ماه ممكن است ادامه پيدا كند.
    امتياز فقط در خارج شدن از pool اهميت دارد اما بعد از خارج شدن از pool امتياز ٢٠٠ با امتياز ١١٠ فرقي با هم نميكنند.
    ممنون بابت پاسختون... اینطور که من متوجه شدم شما در NZ اقامت دارید؟ آیا تا حالا شما مقایسه ای از NZ با کشورهای دیگه که مهاجر پذیر هستند (مثلا کانادا یا استرالیا) انجام دادین؟ ممکنه از معایب اونجا کمی بگین؟ من که به هرچی در مورد NZ برمیخورم همش خوبه به جز اینکه مثلا فصلهاش جابجاست و از دنیا دوره (اون هم برای مثلا تفریح و گشت که به نظر من مسئله زیادی نیست چون با این خطوط هوایی بین قاره ای همه این مسائل قابل حله)...
    در ضمن اینطور که شنیدم انگار جمعیت هندی و چینی در NZ کمتر از استرالیا هست و بیشتر جمعیت اروپایی هستند. درسته؟
    File No.: 29th March 2011 *** Interview: 7 Oct. 2013 and Accepted *** Docs. Received in Sydney: 28 Oct. 2013 *** Federal File No.: 9Dec. 2013 *** Received in Paris: 3Jan. 2014 *** Medical: 7Jan 2014 *** Medical Received: 29 Jan. 2014 *** In Process: 17 Feb. *** Pass Req.: 21 March 2014

Junior Member

مصاحبه؟؟!!!! مگه قراره مصاحبه بکنن؟ آخه من یجایی خوندم که دیگه مصاحبه ای در کار نیست! اگه قرار بر مصاحبه باشه یعنی دعوتنامه میفرستن خونوادگی میریم لندن؟!! منکه سورپریز شدم!! به آفیسر ایمیل زدم اصلا جواب روشنی نداد و فقط گفتش که مطمئن باشین که ما داریم کار میکنیم!! خیلی ممنون از پاسخهاتون آفای مهدی

Junior Member

رشتم الکترونیک هستش و مستر. امتیازم جدا یادم نمیاد یا 125 بود یا 135!! اگه مهمه براتون نگاه میکنم میگم.

ممکنه بفرمایید رشته تون چی بوده و امتیازتون چند بوده؟
    1 سال خیلی ی ی ی

رشته و دانشگاه
    Computer Eng - Azad Uni

رشتم الکترونیک هستش و مستر. امتیازم جدا یادم نمیاد یا 125 بود یا 135!! اگه مهمه براتون نگاه میکنم میگم.
    1 مصاحبه تلفنی در آخر ازتون میگیرن که در اونجا مشخص میشه که بهتون PR بدن یا WTR یا خدا نگرده ریجکت...

این نمونه سوالات هست: http://2migrators.blogsky.com/category/cat-10/
    File No.: 29th March 2011 *** Interview: 7 Oct. 2013 and Accepted *** Docs. Received in Sydney: 28 Oct. 2013 *** Federal File No.: 9Dec. 2013 *** Received in Paris: 3Jan. 2014 *** Medical: 7Jan 2014 *** Medical Received: 29 Jan. 2014 *** In Process: 17 Feb. *** Pass Req.: 21 March 2014

Junior Member

ممنون بابت پاسختون... اینطور که من متوجه شدم شما در NZ اقامت دارید؟ آیا تا حالا شما مقایسه ای از NZ با کشورهای دیگه که مهاجر پذیر هستند (مثلا کانادا یا استرالیا) انجام دادین؟ ممکنه از معایب اونجا کمی بگین؟ من که به هرچی در مورد NZ برمیخورم همش خوبه به جز اینکه مثلا فصلهاش جابجاست و از دنیا دوره (اون هم برای مثلا تفریح و گشت که به نظر من مسئله زیادی نیست چون با این خطوط هوایی بین قاره ای همه این مسائل قابل حله)...
    در ضمن اینطور که شنیدم انگار جمعیت هندی و چینی در NZ کمتر از استرالیا هست و بیشتر جمعیت اروپایی هستند. درسته؟
    سلام،

بزرگترين عيب نيوزيلند خلوتي آن است. و اينكه تا حد بسيار زيادي احساس كسالت خواهيد كرد بخصوص اگر در شهري بغير از auckland زندگي كنيد. نيوزيلند را با استراليا نميتوان مقايسه كرد بخصوص از نظر فرصتهاي كاري و رفاه زندگي. بسياري از نيوزيلندي ها و يا افراد مهاجر نيوزيلند مجدداً به استراليا مهاجرت ميكنند تا كار با درآمد بالاتر، زندگي مرفه تر و بطور كلي امكانات بيشتري برخوردار شوند. اما جمعيت هندى و چيني در auckland نيز بسيار ديده ميشود.

Junior Member

ممنون katy از جواب خوبت. منکه برا ریجکت شدن آمادگی کامل دارم!!! از شما هم اصل مدارکو خواستن؟

1 مصاحبه تلفنی در آخر ازتون میگیرن که در اونجا مشخص میشه که بهتون PR بدن یا WTR یا خدا نگرده ریجکت...

این نمونه سوالات هست: http://2migrators.blogsky.com/category/cat-10/

Junior Member

مصاحبه؟؟!!!! مگه قراره مصاحبه بکنن؟ آخه من یجایی خوندم که دیگه مصاحبه ای در کار نیست! اگه قرار بر مصاحبه باشه یعنی دعوتنامه میفرستن خونوادگی میریم لندن؟!! منکه سورپریز شدم!! به آفیسر ایمیل زدم اصلا جواب روشنی نداد و فقط گفتش که مطمئن باشین که ما داریم کار میکنیم!! خیلی ممنون از پاسخهاتون آفای مهدی
    سلام دوست عزيز،

اين مطلب در پستهاي قبلي توضيح داده شده است. لطفاً پستها را كامل بخوانيد. اما براي اطلاع شما، در صورتيكه تمامي مدارك و سوابق كاري شما تاييد شود براي شما وقت مصاحبه تلفني تايين مي شود. قبل از مصاحبه با نامه اي به شما اطلاع مي دهند كه مصاحبه حول چه مسائلي خواهد بود كه مهمترين آن بررسي پتانسيل شما براي پيدا كردن كار به محض ورودتان به نيوزيلند خواهد بود. سه حالت براي شما اتفاق خواهد افتاد:
    ١- مدارك و مصاحبه آفيسر را قانع مي كند كه پتانسيل شما بالاست و به شما PR مشروط مي دهد ( PR وقتي indefinite مي شود كه ٢ سال در نيوزيلند زندگي كنيد)
    ٢- مدارك كافي نداريد و آفيسر قانع نمي شود اما با دادن يك ويزاي موقت ٩ ماهه به شما اين فرصت را مي دهد كه پتانيسل خود را در نيوزيلند ارزيابي كنيد. در اين حالت كه اصطلاحاً به آن search work visa مي گويند اگر در مدت اين ٩ ماه شما كار مرتبط پيدا كنيد و ٣ ماه فيش حقوقي ارائه دهيد سپس آفيسر به شما PR مشروط مي دهد. ( اين مورد براي اكثر كانديداها اتفاق مي افتد)
    ٣- مصاحبه خوب انجام نمي شود و يا شما هيچ مدرك كافي يا هماهنگي لازمي براي رفتن به نيوزيلند انجام نداده ايد ويا به هر دليل ديگر آفيسر به اين نتيجه مي رسد كه شما كيس مناسبي براي جامعه نيوزيلند نمي باشيد. در اين حالت پرونده شما decline مي شود. ( اين مورد هم براي كيس هاي ايراني به دليل مشكلاتي مثل زبان و محكم نبودن مدارك بسيار اتفاق مي افتد)

دقت داشته باشيد كه تمامي مدارك كه فرستاده ايد، بررسيهايي كه آفيسر روي پرونده شما انجام داده است، verification هايي كه انجام شده است و ساير مسائل تنها ١٠٪ از كار است. مهمترين و اساسي ترين قسمت كه سر نوشت پرونده شما را مشخص ميكند همين مصاحبه است. و آگاه باشيد كه يكي از اهداف پنهان مصاحبه بررسي زبان شما است. اگر زبان مكالمه شما ضعيف باشد به احتمال بسيار بالا متأسفانه decline خواهيد شد. بيشترين حالتي كه براي اپليكنت هاي ايراني اتفاق مي افتد متأسفانه حالت سوم يعني decline است.
    موفق باشيد.

رشته و دانشگاه
    Computer Eng - Azad Uni

@ آقای امید: من تازه مدارکم به لندن رسیده و منتظر تاریخ لاج هستم... از دوستانی که مصاحبه انجام دادم میدونم که سوالات بی ربط نمیپرسن از اپلیکنت ها (مثل گاهی اوقات که از دوستان کبکی سوالات بی ربط و گمراه کننده پرسیدن) و اگر بتونید سرچ های کاری و اقداماتی رو که در این مدت برای کاریابی انجام دادید رو به آفیسرتون نشون بدین به احتمال بسیار قوی بهتون PR میدن.

@ آقای مهدی: من چون یکی از هدفهام اینه که به محض ورود ادامه تحصیل بدم برام خیلی مهم بود که domestic student محسوب بشم و رو این حساب با دانشگاه اکلند که تماس گرفتم اونها گفتند که هیچگونه تفاوتی در استمپ Permenant Resident و ویزای 1 ساله Resident در پاسپورت نیست و اگر من بتونم ویزای 1 ساله رزیدنت رو هم در ابتدا بگیرم Domestic Student محسوب میشم! فکر کنم بیشتر به این خاطر در ابتدا 2 بار ویزای 1 ساله میدن که بیشتر از نظر اخلاقی و سکیوریتی از طرف مطمئن بشن و اینطور که من متوجه شدم هیچ تفاوتی از لحاظ امتیازات اجتماعی بین این دو نیست؟درسته؟
    در ضمن 1 سوال دیگه دارم اگه ممکنه؟ : درصورتی که بتونیم پاسپورت نیوزلندی بگیریم (پس از 5 سال زندگی در NZ)، میتونیم بدون ویزا وارد استرالیا هم بشیم؟ درکل رابطه پاس نیوزلندی با پاس و شهروندی استرالیایی چی هست؟

خیلی ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)