صفحه 11 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 148

موضوع: مسائل مربوط به تعداد توصیه نامه

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : معضل کمبود Recommendation Letter

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti_sharif نمایش پست ها
    سلام.من تازه واردم.ازتون میخوام کمکم کنید.
    من دانشجوی سال سوم برق شریفم و قصد اپلای دارم ولی تا الان هیچ قدم مثبتی در این زمینه برنداشتم و خیلی نگرانم.استادای دانشگاه ما هم به این راحتی ریکام نمیدن حتما باید TA درسشون بشی تا ریکام بدن که تا الان TA شدن برام مقدور نبوده.خیلی می ترسم.ریکام استادا تا چه حد مهمه؟ من چی کار کنم؟
    ریکام قسمتی از پروسه پذیرش هست و ممکنه دانشگاه هایی پیدا کنید که بدون ریکام هم پذیرش بدن ولی تعدادشون خیلی کمه. می تونید ریکام کاری هم جور کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام. بعضی از دانشگاه ها که نوشتن حداقل دو تا ریکام میخوان ریکام اضافه دادن تاثیر مثبتی میزاره یا خیلی مهم نیست؟؟ رنک دوتا از این دانشگاه ها خوبه خیلی و خیلی برام مهمن این دانشگاه ها به نظرتون اینقد تاثیرش مثبت هست که بخوام از دو تا ریکامم بگذرم و این دانشگاه ها را سه تا بدم ؟ این دانشگاه ها آمریکا هستند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط afaaagh نمایش پست ها
    سلام. بعضی از دانشگاه ها که نوشتن حداقل دو تا ریکام میخوان ریکام اضافه دادن تاثیر مثبتی میزاره یا خیلی مهم نیست؟؟ رنک دوتا از این دانشگاه ها خوبه خیلی و خیلی برام مهمن این دانشگاه ها به نظرتون اینقد تاثیرش مثبت هست که بخوام از دو تا ریکامم بگذرم و این دانشگاه ها را سه تا بدم ؟ این دانشگاه ها آمریکا هستند.
    دوست عزیز
    اگه گفته شده حداقل دو تا ریکام فرستاده بشه (؛حداقل؛) و از طرفی شما ریکام سومی هم داری که احساس میکنی ریکام مناسب و مثبتیه براتون میتونید ریکام سوم رو هم بفرستید
    تاثیر مثبت قطعا خواهد داشت ولی اینجوری نیست که شما برتری خاصی نسبت به کسی داشته باشین که همون دو تا ریکام رو فرستاده. متوجه منظورم شدید؟
    به هر حال پرونده تون بعدا که دست استاد میره و تعداد آدم های بیشتری شما رو ریکام کرده باشن ...به هر حال تاثیر مثبتی داره...

نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

دوست عزیز مگر آنلاین اپلای نمیکنین؟ چطور امکان داره بیشتر درخواست ریکام بدین؟ البته من شرایط اون همه دانشگاه رو تو امریکا نمیدونم ولی دانشگاه هایی که من اپلای کردم و دارم میکنم، که اتفاقا همگی از دانشگاه های رنک بالا هستن تو سیستم آنلاینشون وقتی گفتن 3 تا، شما با گزینه موجود میتونید تنها مشخصات همون 3 استادو وارد کنید و همون 3 تا میتونن واستون ریکام بدن. من به مدیر اجرایی کارهای graduate office دانشگاهام که گفتم، به من گفتن اگه بخوای میتونی باقی ریکام ها رو بگی اساتیدت به ایمیل اون graduate office بفرستن، ولی ذکر هم کردن که اینقد سر committe شلوغ هست که بعیده به باقی ریکام ها نگاهی بندازن، ولی اگه من دوست دارم میتونم بدم. ولی من نفرستادم و با اینکه 7 تا استاد میتونستن واسم توصیه نامه های واقعا خوبی بدن به همون 3 تای تاپ اکتفا کردم. در نهایت که فرم روsubmit کردم دیدم که تمام مدارکم به ترتیب در قالب یک pdf و پشت سر هم قرار داره، و گفته بودن که توصیه نامه ها هم به همین ترتیب اون 3 تا میاد.
    نمیدونم شرایط دانشگاه شما چیه ولی پیشنهاد میکنم مثل من یک ایمیلی بزنید و بپرسین. ضرری که نداره شاید اجازه دادن و محدودیت نداشته باشه واسشون.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    ریکام قسمتی از پروسه پذیرش هست و ممکنه دانشگاه هایی پیدا کنید که بدون ریکام هم پذیرش بدن ولی تعدادشون خیلی کمه. می تونید ریکام کاری هم جور کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasti_sharif نمایش پست ها
    سلام.من تازه واردم.ازتون میخوام کمکم کنید.
    من دانشجوی سال سوم برق شریفم و قصد اپلای دارم ولی تا الان هیچ قدم مثبتی در این زمینه برنداشتم و خیلی نگرانم.استادای دانشگاه ما هم به این راحتی ریکام نمیدن حتما باید TA درسشون بشی تا ریکام بدن که تا الان TA شدن برام مقدور نبوده.خیلی می ترسم.ریکام استادا تا چه حد مهمه؟ من چی کار کنم؟
    در ادامه صحبت دوست عزیزی که پاسخ دادن عرض میکنم:
    به هر حال استاد راهنمای شما نمیخواد بهتون ریکام بده؟
    یعنی کسی که باهاش پایان نامه تون رو کار میکنید و ایشالا مقاله هم میدید بعدا اگه ازشون بخوایید (و اگه عملکرد خوبی از خودتون نشون داده باشید و پروژه رو خوب کار کرده باشین) بهتون ریکام میدن ایشالا
    همین حالت برای استاد مشاورتون هم اگه داشته باشین صدق میکنه
    استاد های لیسانستون هم ممکنه بعضا اگه باهاشون صحبت کنید بهتون ریکام بدن
    خیلی نگران نباشید
    کارتونو پیش ببرید و سعی کنید پایان نامه خوبی رو با استادهاتون کار کنید

موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به تعداد توصیه نامه

دوستان من اینو تازه تو نت پیدا کردم عین مطلبو میزارم شاید به درد خیلیا بخوره که بین تعداد توصیه نامه ها شک دارن. این مطلب از یک pdf در دانشگاه استنفورد هست:
    when given an option of submitting more than the required number of recommendation letters (which
    usually three), it is in the applicant’s interests to not submit the extra letter unless he is entirely sure that all the four
    recommendations would be strong. Not everyone in the committee might read all the four letters. So it might turn
    out that the ones being read by them are not the three strongest letters. Even if a committee member does read all the
    four, it may turn out that one of the four is a weak letter and can give him/her a reason to reject the candidate
    (despite the other three letters being strong). It is thus safer for the applicant to just stick to three strong letters that
    he/she is confident about.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

این دانشگاه برای بعضی از رشته ها دو ریکام و برای بعضی سه ریکام هست. به خاطر همین تو قسمت ریکام های من هم برای سه استاد میشه مشخصات را وارد کرد با اینکه 2 تا کافی هست برای رشته من. ایمیل زدم گفت حداقل 2 تا میخواد بخوای میتونی بیشتر بفرستی

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

این دانشگاه برای بعضی از رشته ها دو ریکام و برای بعضی سه ریکام هست. به خاطر همین تو قسمت ریکام های من هم برای سه استاد میشه مشخصات را وارد کرد با اینکه 2 تا کافی هست برای رشته من. ایمیل زدم گفت حداقل 2 تا میخواد بخوای میتونی بیشتر بفرستی
    پس این که واضحه، در اینصورت میتونید 3 تا بفرستین و اصلا بهترم هست که 3 تا امتیازتون رو استفاده کنین. موفق باشین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

درسته اما مساله این هست که آیا تاثیر یگ ریکام اضافه اینقدر زیاد هست که مثلا من بخوام از استادی با مرتبه علمی بالا که فقط 3 تا ریکام بهم میده یکیشون را بزارم اینجا به صورت اضافه؟ با این دو تا ریکام اضافه برای این دو دانشگاه میتونم یک دانشگاه بیشتر اپلای کنم مساله اینه که ارزشش اینقدر هست یا نه .

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

درسته اما مساله این هست که آیا تاثیر یگ ریکام اضافه اینقدر زیاد هست که مثلا من بخوام از استادی با مرتبه علمی بالا که فقط 3 تا ریکام بهم میده یکیشون را بزارم اینجا به صورت اضافه؟ با این دو تا ریکام اضافه برای این دو دانشگاه میتونم یک دانشگاه بیشتر اپلای کنم مساله اینه که ارزشش اینقدر هست یا نه .
    آهان ازین لحاظ
    والا اگه همون دو تا ریکامتون عالی باشه کار خودشو میکنه و احتیاج به ریکام سوم نیست. پس با این شرایط که اساتید شرط گذاشتن واسه تعداد ریکام دادن بهتون، بهتره که به همون حداقل اکتفا کنید و یه شانس دیگه داشته باشین. ولی شرایطتون رو به اساتیدتون بگین که اون 2 تا ریکامو شخصیش کنن واستون، بعنی رو ویزگیهای مثبتتون که باعث برجسته تر شدنتون میشه مانور بدن. اصلا میتونین رزومتون، اس او پی رو بدین بخونن و باهاشون حرف بزنین که چی واستون مهمه. من اینکارو واسه تمام اساتیدم کردن و وقت گذاشتن واسم. رابطم خیلی با همه استادام خوبه.
    موفق باشین.