صفحه 10 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 148

موضوع: مسائل مربوط به تعداد توصیه نامه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی دانشگاه شریف

پیش فرض پاسخ : معضل کمبود Recommendation Letter

نقل قول نوشته اصلی توسط Doornbos نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من توصیه نامه نیاز دارم اما نمی دونم این برگه رو از کحا باید گیر بیارم من واسه اروپا میخوام اپلای کنم و لیسانسمم از تهران مرکز گرفتم. توصیه نامه دانشگاه تهران مرکز چه جوریه؟ اینو پرسیدم چون ایران زندگی نمی کنم میخوام کسی که میره مثل پدرم تو دانشگام بتونم راهنمائیشون کنم که چی کار کنن. پس منو راهنمائی و کمک کنید.
    مرسی
    برگه ای در کار نیست! شما میتونین به اساتیدی که باهاشون درس داشتید مراجعه کنید و ازشون بخواین که بهتون توصیه نامه بدند. در اکثر موارد application ها آنلاین هستند و موقعی که شما application خودتون رو پر میکنید برای اساتیدی که ایمیلشان را دادید ایمیلی می آید که همان توصیه نامه هست و پرش میکنند. در برخی موارد هم ممکن است دانشگاه از شما خواسته باشد که توصیه نامه رو براشون پست کنید که در این صورت خود استادتون یک نامه برای شما مینویسه و شما آن رو ارسال میکنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی دانشگاه شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه نمایش پست ها
    بچه ها من یه سوال دارم. راستش من 4 تا استاد دارم که بهم ریکام می دن. یکی شون میل و پسوردش رو بهم داده و گفته هر متنی خواستی خودت بنویس و بفرست 3 تای دیگشون خودشون می نویسن ریکام ها رو و بیشتر از 5-6 تا هم نمی دن. حالا یه سوال دارم : من به 60 تا ریکام نیاز دارم ( 20 تا دانشگاه، هر کدوم 3 تا) از این 60 تا 20 تاش رو خودم می فرستم که می مونه 40 تا.از این 40 تا 18 تا شو استادام می نویسن. باز 22 تا ریکام کم دارم. به نظرتون چه کار کنم؟ یه راه حل غیر اخلاقی که یکی از دوستام انجام داده اینه که امضای استاداش رو جعل کرده! یعنی از همون استادی که 5 تا ریکام گرفته، 5 تا دیگه مثل همون نوشته با امضای جعلی. می دونم کار بدیه ولی با اینکار فقط یه متن رو که خودشون قبلاً نوشتن و امضا کردن، دوباره می نویسیم! به نظرتون همچین کاری رو انجام بدم؟ اگه دانشگاه بخواد چک کنه، اون استادی که به من 6 تا ریکام داده منو یادشه و می گه آره، من به این ریکام دادم پس فکر نکنم مشکلی پیش بیاد. چه کنم به نظرتون؟( البته این به معنای ترویج این عمل غیر اخلاقی نیست ها!)
    خیر. این کار رو نکنید.
    ۱) اولا از نظر رفتار آکادمیک کار درستی نیست
    ۲) احتمال اینکه دانشگاهی که میخواد بهتون پذیرش بده با استاد شما مکاتبه داشته باشه هست و اگر استادتون حواسش باشه که واسه این دانشگاه ریکامی نداده بوده, ممکن واستون خیلی بد تموم بشه و شما اعتبار و آبروتون جلوی استادتون میره.
    ۳)نگران این نباشید که بهتون گفتن ۶ تا میدن. اکثر اساتید این رو میگن که سرشون خیلی شلوغ نشه و زیر مسولیت و فشار قرار نگیرند اما در نهایت هر چقدر که ببرین براتون پر میکنند.
    ۴)اگر احیانا هیچ جور نتونستید ازشون بیشتر بگیرید با اساتید دیگه هم که صحبت کنید ببینند کارتون لنگه یک ریکامه بهتون ریکام میدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بلژیک - هلند.

نقل قول نوشته اصلی توسط shadisadat نمایش پست ها
    برگه ای در کار نیست! شما میتونین به اساتیدی که باهاشون درس داشتید مراجعه کنید و ازشون بخواین که بهتون توصیه نامه بدند. در اکثر موارد application ها آنلاین هستند و موقعی که شما application خودتون رو پر میکنید برای اساتیدی که ایمیلشان را دادید ایمیلی می آید که همان توصیه نامه هست و پرش میکنند. در برخی موارد هم ممکن است دانشگاه از شما خواسته باشد که توصیه نامه رو براشون پست کنید که در این صورت خود استادتون یک نامه برای شما مینویسه و شما آن رو ارسال میکنید.
    سلام و مرسی از پاسخ
    این که میگید استاد مینویسه خوب چی مینویسه ؟یه چند خط ریکام مینویسه؟ استادای من که انگلیسی بلد نبودن!! یعنی فارسی مینویسه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی دانشگاه شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط Doornbos نمایش پست ها
    سلام و مرسی از پاسخ
    این که میگید استاد مینویسه خوب چی مینویسه ؟یه چند خط ریکام مینویسه؟ استادای من که انگلیسی بلد نبودن!! یعنی فارسی مینویسه؟
    ۱) عموما اساتید خودشون بلدند و میدونند که چطوری باید بنویسند. نوشتن ریکام هم اصولی داره که اکثرا استادا خودشون میدونند البته بعضی از اساتید خیلی خاص مینویسند که این میتونه خیلی هم خوب باشه.
    ۲) نه حتما باید به انگلیسی باشه, اشکالی نداره اگر نمیتوننید بنویسند, در این موارد از هود دانشجو کمک میگیرند. اصلا ممکن بهتون بگن که خودتون به جای آنها بنویسید.
    ۳) فعلا نگران نوشتنش نباشید, به نظرم فعلا ok رو از اساتیدتون بگیرید به وقتش بقیه کارا پیش میره.

سلام.من تازه واردم.ازتون میخوام کمکم کنید.
    من دانشجوی سال سوم برق شریفم و قصد اپلای دارم ولی تا الان هیچ قدم مثبتی در این زمینه برنداشتم و خیلی نگرانم.استادای دانشگاه ما هم به این راحتی ریکام نمیدن حتما باید TA درسشون بشی تا ریکام بدن که تا الان TA شدن برام مقدور نبوده.خیلی می ترسم.ریکام استادا تا چه حد مهمه؟ من چی کار کنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    law-shahid beheshti

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پاکت، سربرگ و امضای توصیه نامه

دوستان یه سوال در مورد تعداد توصیه نامه ها دارم
    اگه بخوایم واسه چند تا دانشگاه اپلای کنیم ایا باید استادی که ریکام مینویسه واسه مثلا 3 تا دانشگاهی که میخواید اپلای کنید 3تا ریکام بنویسه یا نه همون یکی کفایت میکنه ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    BS. Polymer Eng./MS. Chemistry

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پاکت، سربرگ و امضای توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط aminlabbafy نمایش پست ها
    دوستان یه سوال در مورد تعداد توصیه نامه ها دارم
    اگه بخوایم واسه چند تا دانشگاه اپلای کنیم ایا باید استادی که ریکام مینویسه واسه مثلا 3 تا دانشگاهی که میخواید اپلای کنید 3تا ریکام بنویسه یا نه همون یکی کفایت میکنه ؟
    اگه ریکام کاغذی باشه میتونه یه نسخه بنویسه شما سه تا از روش کپی بگیرید در سربرگ دانشگاه. ولی اگه ریکام آنلاین باشه، هر دانشگاه معمولا پروسه ریکام آنلاینش با دانشگاه دیگه فرق داره و استاد باید گزینه های مختلفی رو اونجا پر کنه. ولی معمولا در نسخه آنلاین هم باید یه چیزی رو آپلود کنن که میتونن همون نسخه نوشته شده اول رو اونجا هم آپلود کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق قدرت دانشگاه صنعتی اصفهان

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به تعداد توصیه نامه

سلام بچه ها لطفا کمکم کنید.
    من میخوام برای ارشد اپلای کنم. از استاد پروژه لیسانسم ریکام خوبی میتونم بگیرم. ولی بقیه اساتیدم میگن فقط یه ریکام معمولی میدن که با من فلان درس رو پاس کرده با فلان نمره. دانشگاههایی که میخوام اپلای کنم چندان رنک بالا نیستن. آیا ریکام خوب استاد پروژم میتونه ریکامهای معمولی بقیه استادهام رو جبران کنه؟ یا برام دردسر ساز میشه. خیلی نگرانم کرده این موضوع

سلام به همه
    چرا اینجا کسی فعال نیست؟ چرا به سوالا جواب داده نمیشه؟
    راستش من میخوام برای آلمان اپلای کنم و فقط یه دونه توصیه نامه میتونم جور کنم. اگه دوتا نباشه چقدر تاثیرش کمتر میشه؟
    پیشاپیش ممنونم

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط omidaskari69 نمایش پست ها
    سلام به همه
    چرا اینجا کسی فعال نیست؟ چرا به سوالا جواب داده نمیشه؟
    راستش من میخوام برای آلمان اپلای کنم و فقط یه دونه توصیه نامه میتونم جور کنم. اگه دوتا نباشه چقدر تاثیرش کمتر میشه؟
    پیشاپیش ممنونم
    تا اونجایی که من اطلاع دارم فعالیت در فورم داوطلبانه است و کسی وظیفه پاسخگویی به سؤالات دیگران رو نداره و هرکس که وقت داشته باشه یا در اون زمینه اطلاعی داشته باشه به سؤالات پاسخ میده.
    وقتی دانشگاه از شما 2 تا توصیه نامه میخواد، اکثر مواقع بدون اون ها پرونده کامل نمیشه و روند ادمیشن شما انجام نخواهد شد پس حتماً باید یکی دیگه جور کنید، حالا بعضی از دانشگاه ها توصیه نامه های کاری از شرکتی که در اون کار می کنید یا حتی توصیه نامه های شخصی از مثلاً یک همکار رو هم قبول می کنن، به هر صورت بهتره هر جور هست یک توصیه نامه دیگه هم جور کنید تا در پذیرش تون به مشکل نخورید، صحبت کردن با استادها کار سختی نیست به خصوص وقتی ببینن انگیزه دارید و قصد ادامه تحصیل دارید کمک تون می کنن.