صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 148

موضوع: مسائل مربوط به تعداد توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به تعداد توصیه نامه

ممنونم از پاسخ شما هوطن گرامی،
    بله جدیدا ریکام به صورت اینترنتی است و وقت گیر تر است ولی استاد باید بداند که ریکام دادن جزئی از کار استادی اوست و باید کنار بیاید با وضع دانشجو.

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز کار مهمی نبود.

واقعیت این است که اینکار بخشی از مسوولیت اخلاقی استاد است و وظیفه شغلی نیست. یعنی استاد برای ان ساعت کار نمیگیرد و بنابراین پرداخت مالی هم ندارد. روی همین اصل الان دانشگاهها حتی متمرکز عمل میکنند و شرایطی برای دانشجو هایشان میگذارند. برای پذیرش در ارشد مثلا اینکه دانشجو به دانشگاه مبدا که در ان درس خوانده اعلام میکند که میخواهد ارشد بخواند و فلان استاد و فلان استاد حاضرند توصیه بنویسند ولی دانشجو میتواند نهایت سه دانشگاه را اعلام کند. بنابراین استاد میدانند که وقتی موافقت میکنند با دانشجویی در نهایت به سه جا توصیه نامه میدهند و وقت بیشتری گرفته نمیشود.

عرض کردم خیلی به منش استاد بستگی دارد. بعضی ها بیشتر همراهی میکنند بعضی کمتر. بعضی اصلا.

به لحاظ استراتری فردی هم اصلا مناسب نیست به استاد فشار اورد یا اینکه گفته شود وظیفه اوست.

این را هم بگویم برای مزاح بد نیست ولی واقعیت دارد.

یک دانشجویی با نمره های بد از استاد توصیه نامه میخواهد. استاد توضیح میدهند که با عملکرد بد نمیتوانند او را توصیه کنند. دانشجو در دو نامه دیگر خیلی اصرار میکند و بعد هم استاد میبینند که دانشگاهی نامه زده که فلانی شما را معرفی کرده و نظر بدهید و..

استاد هم واقعیتهای دانشجو را مینویسند و در اخر هم نتیجه میگیرند

Therefore I can not recommend him as he does not worth a damn shit!

این ماجرا و کلمات واقعی است . متداول نیست ولی خوب اتفاق می افتد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    بله جدیدا ریکام به صورت اینترنتی است و وقت گیر تر است ولی استاد باید بداند که ریکام دادن جزئی از کار استادی اوست و باید کنار بیاید با وضع دانشجو.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

دوستان، من به یه استاد چینی گفتم ریکام بده،
    اونم واسه 4 جا پر کرده، حالا واسه 5 می که فرستادم ایمیل زده:

I do not think that I have much time to fill these forms.
    Please focus on some schools you think you have some chance.
    This will be my 2nd last one. You can ask me to do one more.
    I am sorry.
    Stay healthy and safe.

ممنونم می شوم راهنمایی کنین، چی بگم بهش ، من چندتا دیگه ازش می خوام حداقل، (کلا 10-15 جا می خوام اپلای کنم.)

ApplyAbroad Guru

نه دوست عزیز، استاد وظیفه ای در مورد توصیه نامه دادن ندارد و جزو شرح وظایف استادی نیست. شما میتوانید کماکان نام استاد را بدهید ولی اگر قبلا موافقت او را کسب نکرده باشید ممکن است توصیه نامه خوبی نگیرید. توصیه بنده اینست که حتما در ابتدا با استاد هماهنگ کنید که چند تا توصیه نامه میخواهید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که وقتی شما برای 10-15 تا دانشگاه اپلای میکنید در نظر استاد ممکنست چنین بنظر بیاید که شما به اندازه کافی در مورد ادامه تحصیلتان تحقیق نکرده اید و همینجوری هر جا دستتان میاید اپلای میکنید که طبعا به نظر استاد در مورد شما لطمه می زند. اگر توجیه قوی برای 10-15 دانشگاه دارید با ایشان در میان بگذارید.

در مورد خاص شما شاید بتوانید مثلا دو تا دانشگاه دیگر را که فکر میکنید بالاترین شانس قبولی را دارید انتخاب کنید و از ایشان درخواست کنید که اگر ممکن است لطف کنند و توصیه نامه برای آن دو دانشگاه پرکنند. ولی با جواب ایشان طبعا 10 تا دانشگاه دیگر عملی نیست.

Senior Member Sha7ab آواتار ها

I am sorry.
    Stay healthy and safe.

ممنونم می شوم راهنمایی کنین، چی بگم بهش ، من چندتا دیگه ازش می خوام حداقل، (کلا 10-15 جا می خوام اپلای کنم.)
    خیلی مودبانه گفته که دیگه بهت ریکام نمیده. دنبال یه استاد دیگه باش بنظرم.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

ApplyAbroad Guru

I am sorry.
    Stay healthy and safe.

به نظر کاملا درست گفته اند که بهتر است برای جاهایی که شانس بیشتری داردی تمرکز کنید. به عنوان یک استاد دادن تعداد زیادی ریکامندیشن برای دانشجویان متقاضی می تواند وقت گیر و مشکل باشد و ایشان هم همین مساله را عنوان کرده اند.
    در هر حال گفته اند این ریکامندیشن را پر میکنند و به جز این یک مورد دیگر هم اگر بخواهید وقت میگدارند (جمعا دو مورد)
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نه دوست عزیز، استاد وظیفه ای در مورد توصیه نامه دادن ندارد و جزو شرح وظایف استادی نیست. شما میتوانید کماکان نام استاد را بدهید ولی اگر قبلا موافقت او را کسب نکرده باشید ممکن است توصیه نامه خوبی نگیرید. توصیه بنده اینست که حتما در ابتدا با استاد هماهنگ کنید که چند تا توصیه نامه میخواهید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که وقتی شما برای 10-15 تا دانشگاه اپلای میکنید در نظر استاد ممکنست چنین بنظر بیاید که شما به اندازه کافی در مورد ادامه تحصیلتان تحقیق نکرده اید و همینجوری هر جا دستتان میاید اپلای میکنید که طبعا به نظر استاد در مورد شما لطمه می زند. اگر توجیه قوی برای 10-15 دانشگاه دارید با ایشان در میان بگذارید.

در مورد خاص شما شاید بتوانید مثلا دو تا دانشگاه دیگر را که فکر میکنید بالاترین شانس قبولی را دارید انتخاب کنید و از ایشان درخواست کنید که اگر ممکن است لطف کنند و توصیه نامه برای آن دو دانشگاه پرکنند. ولی با جواب ایشان طبعا 10 تا دانشگاه دیگر عملی نیست.
    ممنونم، بنده به ایشان گفته بودم که چون فاند کم است، بنده به این تعداد اپلای می کنم که متاسفانه ناراحت شدن با اومدن نامه انلاین دانشگاه پنجم.
    پس دوستانی که 10 دانشگاه می خواهند اقدام کنند، چه کار باید بکنند؟
    الان به نظرتون چه باید گفت که از دل ایشان در آید این موضوع؟
    بنده می تونم ریکام بگیرم ولی از دانشگاه تربیت مدرس و خوب اعتبار آن و بین المللی بودن آن کمتر است.
    ممنون از لطفتون.

Junior Member

ممنونم، بنده به ایشان گفته بودم که چون فاند کم است، بنده به این تعداد اپلای می کنم که متاسفانه ناراحت شدن با اومدن نامه انلاین دانشگاه پنجم.
    پس دوستانی که 10 دانشگاه می خواهند اقدام کنند، چه کار باید بکنند؟
    الان به نظرتون چه باید گفت که از دل ایشان در آید این موضوع؟
    بنده می تونم ریکام بگیرم ولی از دانشگاه تربیت مدرس و خوب اعتبار آن و بین المللی بودن آن کمتر است.
    ممنون از لطفتون.
    سلام.دانشگاههای دیگر که قصد اپلای دارید مطمنید نیاز به ریکام آنلاین باشد؟تجربه شخصیم نشون میده معمولا درصد زیادی از دانشگاهها اینجور نیستن

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

شما حتما دلایل خوبی برای این تعداد تقاضا دارید بنابراین من فرض میکنم شما منافع این کار - که متداول نیست - را خودتان به خوبی بررسی کرده اید و تصمیم گرفته اید.

یک کاری که در چنین مواردی انجام میشود تهیه یک Testimonial‌ برای دانشجو توسط استاد هست.

‏Testimonial توصیه نامه کلی و باز است و متنش هم خیلی شبیه متن توصیه نامه است با این تفاوت که حالت عمومی تری دارد و معمولا دانشجو را ”کمتر” از توصیه نامه ”توصیه” میکنیم. یعنی قدرت کمتری دارد چون ممکن است با احتمال خیلی پایین هم که شده دانشجو قصد کند که جای دیگری هم از ان استفاده کند که دانشگاهی نباشد و معمولا استاد محتاط تر مینویسند.

این نامه در اختیار خود دانشجو قرار میگیرد و او ان را به همراه مدارکش به دانشگاه هدف تحویل میدهد. با اداری هم توافق میکند که ‏Testimonial (ها) را به جای توصیه نامه مستقیم بپذیرند.

در متن استاد جایگاه خودشان و تلفن و ایمیل و ... را هم گاهی مینویسند که اگر لازم شد با او تماس گرفته شود که معمولا هم نمیشود.

امید که کمکی کرده باشم

پایدار باشید

I am sorry.
    Stay healthy and safe.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Dear Prof....,
    Please accept my apologies. I thought that all of them have the same forms. I know that you are totally Busy and the Forms are time consuming. thanks for letting me know again. This program that are applying are such that they fund for international students are limited (So Students usually have to apply to more schools, so their chances to raise their funds are raised-This is the reason that I have applied to these schools). and typically, students apply to 10-15 Schools.
    And I don't expect the form to be filled unless in your free time and when you are satisfied. can I ask that if you could and if it is possible that you fill out these forms in your spare time like in your weekends and not in your business days?
    I have applied to these schools with consultation.
    Thanks
    Among these that I've applied, I've got an interview invitation from X University and an Conditional admit (I should submit my form to be considered to be admitted as the director told me) from Y University.

Here is the comment of one of whom writes a recommendation letter from UC San Diego:

Elizabeth H. Simmons, Executive Vice Chancellor & Physics Professor, UC San Diego
    Answered May 28, 2016
    From my perspective as a professor who writes recommendation letters for students every year, what counts as a “unique instance of a letter” is a letter written in a certain year for a certain kind of graduate program. If a student is applying for 20 different physics graduate schools all in one year, I write one letter and send it 20 different places. If a student is applying to 18 physics graduate schools and 2 MD/PhD programs in one year, that is 2 letters. If a student applies to 5 physics programs one year and 3 more the next year, that is 2 letters because I will need to update the original one the 2nd time around.

Writing the original letter for the student takes the most work. Modifying a letter to orient it toward an entirely different kind of graduate program is not quite as much work as writing the original letter. Updating a letter, a year or two letters is, similarly, not much work.

So, you should feel comfortable to simply ask the professor for whatever letters you need. We are used to it. It’s part of our job.

When you ask, please let your professor know up front how many entirely different kinds of programs you’re applying to and make the request at least 1 month before the first due date.

ممنون از لطف و کمک همگی، در جواب این پاسخ خوبی می تواند باشد؟
    مرسی